2019-08-23   06:46:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gsc 2. Hold Drenge 1  2004    441          1:58.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.31                 
  William Leth  2004      31.08        31.08   
  Søren Wandall Ohlsen  2004      33.68        1:04.76   
  Niels Krogh-Olsen  2004      27.84        1:32.60   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      26.16        1:58.76   
                     
Gti3 Drenge 4  2004    353          2:07.86   
  GTI  2:47.88                 
  Emil Søby  2004      30.66        30.66   
  Mathias Olsen  2005      38.92        1:09.58   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      27.99        1:37.57   
  Mathias W. Rasmussen  2005      30.29        2:07.86   
                     
Gorilladrengene 1  2004    308          2:13.88   
  Ringsted Svømme Klub  2:06.92                 
  Zacharias Houman  2006      32.94        32.94   
  Adam Bugge Frandsen  2005      39.58        1:12.52   
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      30.27        1:42.79   
  Kristian Slott Rasmussen  2004      31.09        2:13.88   
                     
Holbæk Drenge  2004    299          2:15.11   
  Holbæk Svømme Klub  2:22.00                 
  Nicolas Christiansen  2007      37.70        37.70   
  Mikkel Nielsen  2004      35.98        1:13.68   
  Furkan Guler  2005      31.57        1:45.25   
  Gustav Mørk Rasmussen  2005      29.86        2:15.11   
                     
Gti1 Drenge  2004              DNS   
  GTI  1:54.75                 
  Nicolai D. B. Hansen  2004                 
  Alexander Marcus Englev  2004                 
  Nicklas Plank  2004                 
  Oscar Isberg  2004              DNS   
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gsc 2. Hold Drenge 2  2005    397          2:03.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.10                 
  Robert E Falborg Pedersen  2005      30.10        30.10   
  Nicholas H. Hansen  2005      35.35        1:05.45   
  William Bogø Andersen  2005      29.52        1:34.97   
  Vincent Matras  2005      28.05        2:03.02   
                     
Gtis Troldmænd  2005    383          2:04.43   
  GTI  2:06.59                 
  Magnus Ulrik Larsen  2005      31.03        31.03   
  Marius Mains  2005      36.49        1:07.52   
  Cilas Madsen  2005      29.55        1:37.07   
  Daniel Bastholm  2005      27.36        2:04.43   
                     
Gsc 2. Hold Drenge 3  2005    334          2:10.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.66                 
  Anders Junker  2005      31.56        31.56   
  Mattias Sand Nielsen  2005      37.49        1:09.05   
  William Bendix Schmidt  2005      30.26        1:39.31   
  Andreas Kelstrup Schou  2005      30.98        2:10.29   
                     
Kvik K3 Drenge  2005    277          2:18.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:15.66                 
  Frederik Grove Ankerdal  2005      35.57        35.57   
  Karl Svane Kristensen  2005      39.30        1:14.87   
  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005      33.30        1:48.17   
  Lucas Svej  2005      30.52        2:18.69   
                     
Gorilladrengene 2  2005    212          2:31.59   
  Ringsted Svømme Klub  2:37.96                 
  Jakob Stærmose  2005      37.56        37.56   
  Malthe Langhoff  2005      46.01        1:23.57   
  Victor Hemmingsen  2006      34.78        1:58.35   
  Simon Kristoffersen  2005      33.24        2:31.59   
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gun Boats  2006    318          2:12.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:13.00                 
  Anders Gaard  2006      32.36        32.36   
  Sean Petersen  2006      33.95        1:06.31   
  Marinus Leisvig  2007      35.75        1:42.06   
  Frederik Vestergaard  2006      30.32        2:12.38   
                     
Gsc 3. Hold Drenge 1  2006    293          2:16.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.10                 
  Walter N Falborg Pedersen  2007      35.11        35.11   
  Jens Krogh Hermansen  2006      38.47        1:13.58   
  Victor Juhl Hansen  2007      32.57        1:46.15   
  Christian Moefelt  2006      30.01        2:16.16   
                     
Mean Machine Boys 1  2006    247          2:24.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:15.00                 
  William F. Pilgaard  2006      38.05        38.05   
  Simon Hejbroch  2006      37.45        1:15.50   
  Emil Olsen  2006      35.94        1:51.44   
  Jonas Lykke Hergaard  2007      32.57        2:24.01   
                     
Gti3 Drenge 1  2006    224          2:28.79   
  GTI  2:24.12                 
  Frederik Luca Lamprecht  2006      39.05        39.05   
  Mark Dimon  2006      43.10        1:22.15   
  Oliver Holst Bøgeskov  2006      33.97        1:56.12   
  Emil Szipli Pedersen  2006      32.67        2:28.79   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2007    213          2:31.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.58                 
  Ib Fang Wang  2007      41.64        41.64   
  Simon Voldmester  2007      43.44        1:25.08   
  Hans Bjørn Legind  2007      32.81        1:57.89   
  Konradas Juska  2007      33.51        2:31.40   
                     
Gsc 3. Hold Drenge 2  2006    209          2:32.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.08                 
  Sven Ole H. Frederiksen  2006      36.75        36.75   
  William Brix Søhoel  2006      47.47        1:24.22   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      36.06        2:00.28   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      32.05        2:32.33   
                     
Holbæk Drenge 2  2007    135          2:56.24   
  Holbæk Svømme Klub  2:40.00                 
  Alexander Agerbæk Nielsen  2007      47.42        47.42   
  Frej Matias Krog  2007      52.34        1:39.76   
  Victor Buck  2007      36.48        2:16.24   
  Noah Heuser  2007      40.00        2:56.24   
                     
Gsc 4. Hold Drenge 2  2008    116          3:05.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.09                 
  Nicklas Hiort  2008      43.34        43.34   
  Carl Rygaard Truelsen  2008      56.60        1:39.94   
  Andreas Molin  2008      44.78        2:24.72   
  Hektor Wind Appel  2008      40.63        3:05.35   
                     
Gti Talent 1  2009    81          3:28.68   
  GTI                   
  Benjamin Kofoed Thestrup  2007      42.33        42.33   
  Mikkel Olsen  2009      1:02.62        1:44.95   
  Mathias Ankjær Pedersen  2009      1:02.39        2:47.34   
  Mads Ulrik Larsen  2009      41.34        3:28.68   
                     
10  Gsc 4. Hold Drenge 3  2009    72          3:37.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:49.66                 
  Liam Jonasen  2009      59.63        59.63   
  Johan Damkjær Bartels  2009      56.83        1:56.46   
  Oliver Ogstrup  2009      53.79        2:50.25   
  Albert Valgreen  2009      46.96        3:37.21   
                     
Gsc 4. Hold Drenge 1  2008              DSQ  SW6.4 EFB v25M 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.63                 
                     
Gti3 Drenge 2  2007              DSQ  SW 6.4 EFB v25m 
  GTI  2:39.82                 
                     
Gti3 Drenge 3  2006              DSQ  SW 10.11 Tyvstart 
  GTI  2:47.62                 
  Rasmus Helmark  2008      52.38        52.38   
                     
Små Men Rå  2008              DSQ  SW6.4 EFB v25M 
  Vallensbæk IF Af 1939  2:52.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark