Results for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 469 | 33.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 373 | 35.63 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.71 | |||||||||
3 | Julie Segato | 2005 | 360 | 36.07 | ||||||
GTI | 35.37 | |||||||||
4 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 255 | 40.43 | ||||||
GTI | 40.06 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 438 | 33.80 | ||||||
GTI | 34.46 | |||||||||
2 | Siv Reimer | 2006 | 434 | 33.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | |||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 406 | 34.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
4 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 401 | 34.81 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.20 | |||||||||
5 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 393 | 35.02 | ||||||
GTI | 35.28 | |||||||||
6 | Katja Poulsen | 2006 | 373 | 35.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.06 | |||||||||
7 | Monika Dragieva | 2006 | 341 | 36.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
8 | Hanna Rørbech | 2006 | 304 | 38.15 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.07 | |||||||||
9 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 299 | 38.36 | ||||||
GTI | 40.09 | |||||||||
10 | Malene Dithmar | 2006 | 278 | 39.31 | ||||||
GTI | 40.85 | |||||||||
11 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 255 | 40.44 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.17 | |||||||||
12 | Emma Haagen | 2006 | 253 | 40.56 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.88 | |||||||||
13 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 239 | 41.31 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.44 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 478 | 32.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.55 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 436 | 33.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.35 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 401 | 34.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | 396 | 34.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.43 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 328 | 37.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.73 | |||||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 313 | 37.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.19 | |||||||||
7 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 306 | 38.07 | ||||||
GTI | 40.25 | |||||||||
8 | Annika Frederiksen | 2007 | 297 | 38.47 | ||||||
GTI | 40.26 | |||||||||
9 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 227 | 42.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.20 | |||||||||
10 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | 189 | 44.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 48.60 | |||||||||
11 | Kaja Pedersen | 2007 | 168 | 46.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 51.61 | |||||||||
12 | Emilie Nørregaard | 2007 | 163 | 46.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 48.45 | |||||||||
13 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 150 | 48.31 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.79 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 265 | 39.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.85 | |||||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | 257 | 40.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.66 | |||||||||
3 | Olivia Møllgaard | 2008 | 256 | 40.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.01 | |||||||||
4 | Augusta Blom | 2008 | 233 | 41.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.58 | |||||||||
5 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 195 | 44.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
6 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 187 | 44.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.98 | |||||||||
7 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | 157 | 47.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | 146 | 48.66 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 120 | 51.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
10 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | 95 | 56.24 | ||||||
GTI | 58.46 | |||||||||
11 | Katrine Hermansen | 2008 | 92 | 56.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.64 | |||||||||
- | Maja F. E. Kamper | 2008 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Sofie Pedersen | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | DSQ | SW 6.4 EFB 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.65 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | 225 | 42.16 | ||||||
GTI | 45.87 | |||||||||
2 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 210 | 43.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.31 | |||||||||
3 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 206 | 43.46 | ||||||
GTI | 46.91 | |||||||||
4 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 165 | 46.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.15 | |||||||||
5 | Emma Mcpherran | 2009 | 157 | 47.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.99 | |||||||||
6 | Asta Lukowski | 2010 | 156 | 47.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.91 | |||||||||
7 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 150 | 48.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.57 | |||||||||
8 | Josephine S. Christensen | 2009 | 148 | 48.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.30 | |||||||||
9 | Marie Ditlev Bihlet | 2010 | 145 | 48.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
10 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 141 | 49.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.63 | |||||||||
11 | Clara Josty | 2009 | 141 | 49.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 53.00 | |||||||||
12 | Andrea Lage | 2009 | 139 | 49.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.57 | |||||||||
13 | Elisabeth Thastum | 2010 | 138 | 49.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.73 | |||||||||
14 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 135 | 49.96 | ||||||
GTI | 54.48 | |||||||||
15 | Mathilde Dithmar | 2009 | 125 | 51.26 | ||||||
GTI | 59.34 | |||||||||
16 | Anna Eirfeldt | 2009 | 121 | 51.80 | ||||||
GTI | 54.88 | |||||||||
17 | Anna Bæch | 2009 | 110 | 53.43 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 58.57 | |||||||||
18 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 103 | 54.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.21 | |||||||||
19 | Ida Hansen | 2010 | 101 | 54.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.28 | |||||||||
20 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 100 | 55.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 55.24 | |||||||||
21 | Mie Neergaard | 2010 | 96 | 55.96 | ||||||
GTI | 56.21 | |||||||||
22 | Thea Joost | 2010 | 91 | 57.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.26 | |||||||||
23 | Kira Weiss | 2009 | 90 | 57.25 | ||||||
GTI | 1:07.41 | |||||||||
24 | Emma Metasch Rueløkke | 2009 | 85 | 58.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Ronja B Hansen | 2010 | 84 | 58.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Frida Aagaard Christensen | 2010 | 84 | 58.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
27 | Katinka Als Makne | 2009 | 80 | 59.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Lucca Lundemoes | 2009 | 59 | 1:05.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Linea Skriver Fabricius | 2009 | 58 | 1:06.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.21 | |||||||||
30 | Mathilde Skriver Andersen | 2010 | 53 | 1:08.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Lina Louardi | 2009 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Caroline Asta Meierhans | 2010 | DSQ | SW 6.2 Ej rygl 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
- | Mathilde Maria Grydholt | 2009 | DSQ | SW6.5 ej ryg afs. | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Pedersen | 2009 | DSQ | SW 6.5 afsl. mave | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.28 | |||||||||
- | Vigga Rasmussen | 2010 | DSQ | SW 6.2 Ej rygl 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:35 |