2020-04-09   05:47:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2018-2019, Södertörn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP-2 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholms Simförbund/Södertörn
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 16:28.39
50m: 29.83
100m: 1:02.36
(32.53)
150m: 1:35.38
(33.02)
200m: 2:08.66
(33.28)
250m: 2:41.70
(33.04)
300m: 3:14.12
(32.42)
350m: 3:46.84
(32.72)
400m: 4:19.68
(32.84)
450m: 4:52.36
(32.68)
500m: 5:25.16
(32.80)
550m: 5:57.80
(32.64)
600m: 6:30.77
(32.97)
650m: 7:03.67
(32.90)
700m: 7:36.44
(32.77)
750m: 8:09.54
(33.10)
800m: 8:42.86
(33.32)
850m: 9:16.04
(33.18)
900m: 9:49.19
(33.15)
950m: 10:22.52
(33.33)
1000m: 10:56.04
(33.52)
1050m: 11:29.29
(33.25)
1100m: 12:02.69
(33.40)
1150m: 12:36.39
(33.70)
1200m: 13:09.54
(33.15)
1250m: 13:42.95
(33.41)
1300m: 14:16.56
(33.61)
1350m: 14:49.70
(33.14)
1400m: 15:23.11
(33.41)
1450m: 15:56.37
(33.26)
1500m: 16:28.39
(32.02)
2 Theodor Fridh 2002 Södertörns Simsällskap +0.73 17:19.65 +51.26
50m: 30.37
100m: 1:03.73
(33.36)
150m: 1:37.47
(33.74)
200m: 2:11.34
(33.87)
250m: 2:45.04
(33.70)
300m: 3:19.37
(34.33)
350m: 3:53.45
(34.08)
400m: 4:28.05
(34.60)
450m: 5:02.82
(34.77)
500m: 5:37.42
(34.60)
550m: 6:11.96
(34.54)
600m: 6:46.79
(34.83)
650m: 7:21.80
(35.01)
700m: 7:56.74
(34.94)
750m: 8:31.90
(35.16)
800m: 9:07.01
(35.11)
850m: 9:42.18
(35.17)
900m: 10:17.50
(35.32)
950m: 10:52.70
(35.20)
1000m: 11:28.59
(35.89)
1050m: 12:03.81
(35.22)
1100m: 12:38.98
(35.17)
1150m: 13:14.13
(35.15)
1200m: 13:49.90
(35.77)
1250m: 14:25.06
(35.16)
1300m: 15:00.58
(35.52)
1350m: 15:35.65
(35.07)
1400m: 16:10.92
(35.27)
1450m: 16:45.68
(34.76)
1500m: 17:19.65
(33.97)
3 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.78 19:31.33 +3:02.94
50m: 31.71
100m: 1:07.93
(36.22)
150m: 1:46.46
(38.53)
200m: 2:26.62
(40.16)
250m: 3:06.53
(39.91)
300m: 3:47.44
(40.91)
350m: 4:27.01
(39.57)
400m: 5:07.45
(40.44)
450m: 5:47.38
(39.93)
500m: 6:27.92
(40.54)
550m: 7:07.80
(39.88)
600m: 7:47.35
(39.55)
650m: 8:27.83
(40.48)
700m: 9:06.83
(39.00)
750m: 9:46.88
(40.05)
800m: 10:26.39
(39.51)
850m: 11:06.31
(39.92)
900m: 11:45.52
(39.21)
950m: 12:24.84
(39.32)
1000m: 13:04.04
(39.20)
1050m: 13:43.80
(39.76)
1100m: 14:23.28
(39.48)
1150m: 15:02.39
(39.11)
1200m: 15:41.67
(39.28)
1250m: 16:22.04
(40.37)
1300m: 17:00.81
(38.77)
1350m: 17:39.96
(39.15)
1400m: 18:17.53
(37.57)
1450m: 18:55.17
(37.64)
1500m: 19:31.33
(36.16)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:09:23
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aron Alexanderson 2003 Spårvägen Simförening +0.82 19:07.23
50m: 32.38
100m: 1:08.96
(36.58)
150m: 1:46.95
(37.99)
200m: 2:25.32
(38.37)
250m: 3:03.87
(38.55)
300m: 3:42.10
(38.23)
350m: 4:20.34
(38.24)
400m: 4:58.88
(38.54)
450m: 5:37.55
(38.67)
500m: 6:16.46
(38.91)
550m: 6:54.92
(38.46)
600m: 7:33.89
(38.97)
650m: 8:12.76
(38.87)
700m: 8:51.35
(38.59)
750m: 9:30.51
(39.16)
800m: 10:09.68
(39.17)
850m: 10:48.08
(38.40)
900m: 11:26.19
(38.11)
950m: 12:04.22
(38.03)
1000m: 12:42.82
(38.60)
1050m: 13:20.85
(38.03)
1100m: 13:59.52
(38.67)
1150m: 14:38.61
(39.09)
1200m: 15:17.80
(39.19)
1250m: 15:56.61
(38.81)
1300m: 16:34.42
(37.81)
1350m: 17:13.40
(38.98)
1400m: 17:51.49
(38.09)
1450m: 18:30.39
(38.90)
1500m: 19:07.23
(36.84)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:09:23
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.71 17:39.04
50m: 29.40
100m: 1:03.28
(33.88)
150m: 1:38.54
(35.26)
200m: 2:13.90
(35.36)
250m: 2:49.73
(35.83)
300m: 3:25.33
(35.60)
350m: 4:01.04
(35.71)
400m: 4:37.15
(36.11)
450m: 5:12.83
(35.68)
500m: 5:48.04
(35.21)
550m: 6:23.47
(35.43)
600m: 6:59.55
(36.08)
650m: 7:35.59
(36.04)
700m: 8:11.09
(35.50)
750m: 8:46.54
(35.45)
800m: 9:22.29
(35.75)
850m: 9:58.36
(36.07)
900m: 10:34.54
(36.18)
950m: 11:10.71
(36.17)
1000m: 11:46.19
(35.48)
1050m: 12:22.11
(35.92)
1100m: 12:57.69
(35.58)
1150m: 13:34.04
(36.35)
1200m: 14:09.74
(35.70)
1250m: 14:46.18
(36.44)
1300m: 15:22.14
(35.96)
1350m: 15:56.88
(34.74)
1400m: 16:32.47
(35.59)
1450m: 17:07.84
(35.37)
1500m: 17:39.04
(31.20)
2 Ted Wiker 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.80 17:48.77 +9.73
50m: 31.18
100m: 1:06.02
(34.84)
150m: 1:41.64
(35.62)
200m: 2:17.82
(36.18)
250m: 2:53.76
(35.94)
300m: 3:29.70
(35.94)
350m: 4:06.44
(36.74)
400m: 4:42.96
(36.52)
450m: 5:19.10
(36.14)
500m: 5:55.02
(35.92)
550m: 6:31.10
(36.08)
600m: 7:07.24
(36.14)
650m: 7:43.72
(36.48)
700m: 8:20.16
(36.44)
750m: 8:56.35
(36.19)
800m: 9:32.30
(35.95)
850m: 10:08.32
(36.02)
900m: 10:44.33
(36.01)
950m: 11:19.73
(35.40)
1000m: 11:55.57
(35.84)
1050m: 12:31.26
(35.69)
1100m: 13:06.38
(35.12)
1150m: 13:41.80
(35.42)
1200m: 14:17.40
(35.60)
1250m: 14:53.07
(35.67)
1300m: 15:28.23
(35.16)
1350m: 16:03.96
(35.73)
1400m: 16:39.49
(35.53)
1450m: 17:14.33
(34.84)
1500m: 17:48.77
(34.44)
3 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.76 17:51.53 +12.49
50m: 30.73
100m: 1:05.41
(34.68)
150m: 1:41.27
(35.86)
200m: 2:17.09
(35.82)
250m: 2:53.68
(36.59)
300m: 3:29.83
(36.15)
350m: 4:06.15
(36.32)
400m: 4:43.14
(36.99)
450m: 5:19.26
(36.12)
500m: 5:55.34
(36.08)
550m: 6:31.15
(35.81)
600m: 7:07.52
(36.37)
650m: 7:43.72
(36.20)
700m: 8:19.96
(36.24)
750m: 8:56.35
(36.39)
800m: 9:32.64
(36.29)
850m: 10:08.73
(36.09)
900m: 10:44.46
(35.73)
950m: 11:19.91
(35.45)
1000m: 11:55.79
(35.88)
1050m: 12:31.61
(35.82)
1100m: 13:07.29
(35.68)
1150m: 13:42.95
(35.66)
1200m: 14:18.71
(35.76)
1250m: 14:54.94
(36.23)
1300m: 15:30.03
(35.09)
1350m: 16:05.69
(35.66)
1400m: 16:41.49
(35.80)
1450m: 17:16.89
(35.40)
1500m: 17:51.53
(34.64)
4 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun +0.69 18:13.78 +34.74
50m: 31.31
100m: 1:05.74
(34.43)
150m: 1:42.36
(36.62)
200m: 2:18.50
(36.14)
250m: 2:55.22
(36.72)
300m: 3:32.36
(37.14)
350m: 4:09.83
(37.47)
400m: 4:47.15
(37.32)
450m: 5:24.43
(37.28)
500m: 6:01.71
(37.28)
550m: 6:39.30
(37.59)
600m: 7:16.97
(37.67)
650m: 7:54.09
(37.12)
700m: 8:31.40
(37.31)
750m: 9:08.63
(37.23)
800m: 9:45.93
(37.30)
850m: 10:23.09
(37.16)
900m: 11:00.47
(37.38)
950m: 11:37.87
(37.40)
1000m: 12:15.09
(37.22)
1050m: 12:52.34
(37.25)
1100m: 13:29.00
(36.66)
1150m: 14:05.60
(36.60)
1200m: 14:41.78
(36.18)
1250m: 15:18.21
(36.43)
1300m: 15:54.04
(35.83)
1350m: 16:29.98
(35.94)
1400m: 17:05.58
(35.60)
1450m: 17:39.69
(34.11)
1500m: 18:13.78
(34.09)
5 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.76 18:36.55 +57.51
50m: 32.55
100m: 1:09.73
(37.18)
150m: 1:47.23
(37.50)
200m: 2:23.77
(36.54)
250m: 3:00.20
(36.43)
300m: 3:36.75
(36.55)
350m: 4:13.65
(36.90)
400m: 4:49.43
(35.78)
450m: 5:26.12
(36.69)
500m: 6:02.18
(36.06)
550m: 6:38.41
(36.23)
600m: 7:14.72
(36.31)
650m: 7:50.62
(35.90)
700m: 8:27.35
(36.73)
750m: 9:04.16
(36.81)
800m: 9:39.76
(35.60)
850m: 10:16.83
(37.07)
900m: 10:53.16
(36.33)
950m: 11:30.10
(36.94)
1000m: 12:06.35
(36.25)
1050m: 12:44.35
(38.00)
1100m: 13:23.16
(38.81)
1150m: 14:02.29
(39.13)
1200m: 14:41.51
(39.22)
1250m: 15:20.56
(39.05)
1300m: 15:59.78
(39.22)
1350m: 16:38.99
(39.21)
1400m: 17:18.15
(39.16)
1450m: 17:57.79
(39.64)
1500m: 18:36.55
(38.76)
6 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.77 19:44.09 +2:05.05
50m: 34.83
100m: 1:14.88
(40.05)
150m: 1:56.03
(41.15)
200m: 2:38.23
(42.20)
250m: 3:19.79
(41.56)
300m: 4:00.41
(40.62)
350m: 4:40.89
(40.48)
400m: 5:21.64
(40.75)
450m: 6:02.63
(40.99)
500m: 6:43.62
(40.99)
550m: 7:23.52
(39.90)
600m: 8:03.85
(40.33)
650m: 8:44.32
(40.47)
700m: 9:23.62
(39.30)
750m: 10:02.67
(39.05)
800m: 10:42.08
(39.41)
850m: 11:21.29
(39.21)
900m: 12:00.12
(38.83)
950m: 12:39.54
(39.42)
1000m: 13:18.92
(39.38)
1050m: 13:57.77
(38.85)
1100m: 14:37.26
(39.49)
1150m: 15:16.44
(39.18)
1200m: 15:54.77
(38.33)
1250m: 16:34.16
(39.39)
1300m: 17:12.66
(38.50)
1350m: 17:52.09
(39.43)
1400m: 18:31.30
(39.21)
1450m: 19:09.40
(38.10)
1500m: 19:44.09
(34.69)
7 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap +0.81 20:59.43 +3:20.39
50m: 34.05
100m: 1:13.75
(39.70)
150m: 1:55.91
(42.16)
200m: 2:37.98
(42.07)
250m: 3:19.71
(41.73)
300m: 4:03.18
(43.47)
350m: 4:46.01
(42.83)
400m: 5:29.31
(43.30)
450m: 6:11.56
(42.25)
500m: 6:54.92
(43.36)
550m: 7:37.01
(42.09)
600m: 8:19.48
(42.47)
650m: 9:02.12
(42.64)
700m: 9:45.39
(43.27)
750m: 10:27.61
(42.22)
800m: 11:10.73
(43.12)
850m: 11:54.19
(43.46)
900m: 12:36.17
(41.98)
950m: 13:20.23
(44.06)
1000m: 14:03.64
(43.41)
1050m: 14:46.39
(42.75)
1100m: 15:29.18
(42.79)
1150m: 16:12.36
(43.18)
1200m: 16:55.90
(43.54)
1250m: 17:37.65
(41.75)
1300m: 18:19.42
(41.77)
1350m: 19:01.27
(41.85)
1400m: 19:43.31
(42.04)
1450m: 20:24.23
(40.92)
1500m: 20:59.43
(35.20)
8 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.87 21:03.62 +3:24.58
50m: 35.87
100m: 1:16.63
(40.76)
150m: 1:58.06
(41.43)
200m: 2:39.48
(41.42)
250m: 3:21.00
(41.52)
300m: 4:02.43
(41.43)
350m: 4:43.59
(41.16)
400m: 5:25.41
(41.82)
450m: 6:06.75
(41.34)
500m: 6:48.79
(42.04)
550m: 7:31.88
(43.09)
600m: 8:14.46
(42.58)
650m: 8:57.55
(43.09)
700m: 9:37.11
(39.56)
750m: 10:22.00
(44.89)
800m: 11:06.44
(44.44)
850m: 11:48.83
(42.39)
900m: 12:33.19
(44.36)
950m: 13:16.15
(42.96)
1000m: 14:00.03
(43.88)
1050m: 14:43.82
(43.79)
1100m: 15:26.77
(42.95)
1150m: 16:09.19
(42.42)
1200m: 16:53.85
(44.66)
1250m: 17:36.92
(43.07)
1300m: 18:17.87
(40.95)
1350m: 19:00.68
(42.81)
1400m: 19:42.98
(42.30)
1450m: 20:24.29
(41.31)
1500m: 21:03.62
(39.33)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:09:23
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 21:29.95
50m: 37.39
100m: 1:19.41
(42.02)
150m: 2:02.19
(42.78)
200m: 2:45.59
(43.40)
250m: 3:29.04
(43.45)
300m: 4:11.91
(42.87)
350m: 4:55.43
(43.52)
400m: 5:38.12
(42.69)
450m: 6:20.89
(42.77)
500m: 7:03.97
(43.08)
550m: 7:47.44
(43.47)
600m: 8:30.32
(42.88)
650m: 9:14.12
(43.80)
700m: 9:57.51
(43.39)
750m: 10:40.89
(43.38)
800m: 11:24.54
(43.65)
850m: 12:07.81
(43.27)
900m: 12:51.80
(43.99)
950m: 13:35.41
(43.61)
1000m: 14:19.74
(44.33)
1050m: 15:03.28
(43.54)
1100m: 15:46.71
(43.43)
1150m: 16:30.16
(43.45)
1200m: 17:13.41
(43.25)
1250m: 17:56.31
(42.90)
1300m: 18:40.26
(43.95)
1350m: 19:23.07
(42.81)
1400m: 20:06.98
(43.91)
1450m: 20:49.54
(42.56)
1500m: 21:29.95
(40.41)
2 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 21:33.48 +3.53
50m: 37.95
100m: 1:21.62
(43.67)
150m: 2:05.25
(43.63)
200m: 2:49.32
(44.07)
250m: 3:33.55
(44.23)
300m: 4:17.88
(44.33)
350m: 5:03.04
(45.16)
400m: 5:48.73
(45.69)
450m: 6:33.85
(45.12)
500m: 7:19.09
(45.24)
550m: 8:04.12
(45.03)
600m: 8:48.21
(44.09)
650m: 9:32.36
(44.15)
700m: 10:16.01
(43.65)
750m: 10:59.70
(43.69)
800m: 11:43.22
(43.52)
850m: 12:25.83
(42.61)
900m: 13:08.74
(42.91)
950m: 13:52.27
(43.53)
1000m: 14:34.52
(42.25)
1050m: 15:17.51
(42.99)
1100m: 16:00.12
(42.61)
1150m: 16:41.64
(41.52)
1200m: 17:23.91
(42.27)
1250m: 18:06.68
(42.77)
1300m: 18:48.55
(41.87)
1350m: 19:30.39
(41.84)
1400m: 20:12.08
(41.69)
1450m: 20:53.80
(41.72)
1500m: 21:33.48
(39.68)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:09:23
2019-01-26 12:26:21 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner