2021-01-20   05:21:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2018-2019, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
UG-P 2 Åkersberga
Arrangör:
Plats:  Stockholms Simförbund/Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 9, 200m Medley Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Andersson 2001 Norrtälje Simklubb 2:21.19
50m: 31.10
100m: 1:08.47
(37.37)
150m: 1:49.71
(41.24)
200m: 2:21.19
(31.48)
2 Karl Lingham 2002 Täby Sim 2:35.34 +14.15
50m: 33.59
100m: 1:13.69
(40.10)
150m: 2:00.09
(46.40)
200m: 2:35.34
(35.25)
Grenen officiell:  2019-01-26 15:31:10
Event 9, 200m Medley Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb 2:23.86
50m: 32.02
100m: 1:07.78
(35.76)
150m: 1:51.66
(43.88)
200m: 2:23.86
(32.20)
2 David Kjellberg 2003 Åkersberga Simsällskap 2:29.28 +5.42
50m: 32.23
100m: 1:09.48
(37.25)
150m: 1:53.38
(43.90)
200m: 2:29.28
(35.90)
3 Linus Wickström 2003 Danderyds Simförening 2:31.94 +8.08
50m: 32.02
100m: 1:10.48
(38.46)
150m: 1:56.06
(45.58)
200m: 2:31.94
(35.88)
4 Isac Persson Taylor 2003 Turebergs Simklubb 2:33.59 +9.73
50m: 32.91
100m: 1:13.53
(40.62)
150m: 1:58.01
(44.48)
200m: 2:33.59
(35.58)
5 Albin Kappling 2003 Täby Sim 2:42.92 +19.06
50m: 35.78
100m: 1:16.56
(40.78)
150m: 2:04.66
(48.10)
200m: 2:42.92
(38.26)
6 Ivar Lövefors 2003 Väsby Simsällskap 2:45.96 +22.10
50m: 36.80
100m: 1:19.75
(42.95)
150m: 2:09.00
(49.25)
200m: 2:45.96
(36.96)
7 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Simsällskap 2:50.50 +26.64
50m: 36.27
100m: 1:20.44
(44.17)
150m: 2:11.65
(51.21)
200m: 2:50.50
(38.85)
8 Elias Kling 2003 Åkersberga Simsällskap 2:57.80 +33.94
50m: 34.48
100m: 1:21.75
(47.27)
150m: 2:17.72
(55.97)
200m: 2:57.80
(40.08)
- Simon Seel 2003 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-01-26 15:31:10
Event 9, 200m Medley Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap 2:29.90
50m: 32.99
100m: 1:13.37
(40.38)
150m: 1:54.96
(41.59)
200m: 2:29.90
(34.94)
2 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap 2:33.27 +3.37
50m: 32.33
100m: 1:13.67
(41.34)
150m: 1:59.70
(46.03)
200m: 2:33.27
(33.57)
3 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb 2:34.00 +4.10
50m: 32.74
100m: 1:13.95
(41.21)
150m: 1:59.22
(45.27)
200m: 2:34.00
(34.78)
Grenen officiell:  2019-01-26 15:31:10
Event 9, 200m Medley Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb 2:28.22
50m: 31.36
100m: 1:10.52
(39.16)
150m: 1:53.58
(43.06)
200m: 2:28.22
(34.64)
2 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim 2:34.27 +6.05
50m: 34.11
100m: 1:13.38
(39.27)
150m: 1:59.42
(46.04)
200m: 2:34.27
(34.85)
3 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 2:37.95 +9.73
50m: 33.87
100m: 1:13.99
(40.12)
150m: 2:01.42
(47.43)
200m: 2:37.95
(36.53)
4 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb 2:38.36 +10.14
50m: 35.90
100m: 1:14.27
(38.37)
150m: 2:02.86
(48.59)
200m: 2:38.36
(35.50)
5 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 2:38.47 +10.25
50m: 34.15
100m: 1:17.73
(43.58)
150m: 2:01.30
(43.57)
200m: 2:38.47
(37.17)
6 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb 2:44.43 +16.21
50m: 35.17
100m: 1:17.30
(42.13)
150m: 2:07.57
(50.27)
200m: 2:44.43
(36.86)
7 Oliver Haux 2005 Täby Sim 2:57.19 +28.97
50m: 39.67
100m: 1:25.20
(45.53)
150m: 2:18.68
(53.48)
200m: 2:57.19
(38.51)
8 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 3:00.72 +32.50
50m: 38.86
100m: 1:25.69
(46.83)
150m: 2:19.83
(54.14)
200m: 3:00.72
(40.89)
Grenen officiell:  2019-01-26 15:31:10
Event 9, 200m Medley Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Frantz 2006 Väsby Simsällskap 2:55.51
50m: 40.04
100m: 1:24.24
(44.20)
150m: 2:18.50
(54.26)
200m: 2:55.51
(37.01)
2 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 2:56.25 +0.74
50m: 40.48
100m: 1:24.47
(43.99)
150m: 2:18.94
(54.47)
200m: 2:56.25
(37.31)
3 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 2:57.71 +2.20
50m: 40.81
100m: 1:29.80
(48.99)
150m: 2:18.53
(48.73)
200m: 2:57.71
(39.18)
4 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 3:03.81 +8.30
50m: 40.60
100m: 1:29.21
(48.61)
150m: 2:21.98
(52.77)
200m: 3:03.81
(41.83)
5 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap 3:10.48 +14.97
50m: 42.44
100m: 1:30.27
(47.83)
150m: 2:28.17
(57.90)
200m: 3:10.48
(42.31)
- Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-01-26 15:31:10
2019-01-26 15:32:07 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner