2021-02-28   01:30:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2018-2019, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
UG-P 2 Åkersberga
Arrangör:
Plats:  Stockholms Simförbund/Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 13, 100m Frisim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Fällgren 2002 Lidingö Simklubb 56.81
50m: 27.12
100m: 56.81
(29.69)
2 Gustav Andersson 2001 Norrtälje Simklubb 57.17 +0.36
50m: 27.90
100m: 57.17
(29.27)
3 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyds Simförening 59.98 +3.17
50m: 28.45
100m: 59.98
(31.53)
Grenen officiell:  2019-01-26 17:16:14
Event 13, 100m Frisim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb 59.41
50m: 28.72
100m: 59.41
(30.69)
2 Linus Wickström 2003 Danderyds Simförening 59.69 +0.28
50m: 28.32
100m: 59.69
(31.37)
3 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap 59.71 +0.30
50m: 28.79
100m: 59.71
(30.92)
4 Isac Persson Taylor 2003 Turebergs Simklubb 1:00.14 +0.73
50m: 29.00
100m: 1:00.14
(31.14)
5 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap 1:00.29 +0.88
50m: 29.25
100m: 1:00.29
(31.04)
6 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb 1:03.47 +4.06
50m: 30.01
100m: 1:03.47
(33.46)
7 Albin Kappling 2003 Täby Sim 1:04.66 +5.25
50m: 31.57
100m: 1:04.66
(33.09)
8 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Simsällskap 1:07.16 +7.75
50m: 31.46
100m: 1:07.16
(35.70)
9 Ivar Lövefors 2003 Väsby Simsällskap 1:07.61 +8.20
50m: 33.02
100m: 1:07.61
(34.59)
10 Elias Kling 2003 Åkersberga Simsällskap 1:09.99 +10.58
50m: 33.12
100m: 1:09.99
(36.87)
11 Filip Berardi 2003 Åkersberga Simsällskap 1:11.08 +11.67
50m: 33.86
100m: 1:11.08
(37.22)
Grenen officiell:  2019-01-26 17:16:14
Event 13, 100m Frisim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap 59.42
50m: 28.35
100m: 59.42
(31.07)
2 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap 1:01.67 +2.25
50m: 29.56
100m: 1:01.67
(32.11)
3 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb 1:03.06 +3.64
50m: 30.49
100m: 1:03.06
(32.57)
4 Hugo Westholm 2004 Täby Sim 1:05.63 +6.21
50m: 31.62
100m: 1:05.63
(34.01)
5 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap 1:06.99 +7.57
50m: 32.13
100m: 1:06.99
(34.86)
Grenen officiell:  2019-01-26 17:16:14
Event 13, 100m Frisim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb 1:00.33
50m: 28.77
100m: 1:00.33
(31.56)
2 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim 1:02.23 +1.90
50m: 29.80
100m: 1:02.23
(32.43)
3 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening 1:03.83 +3.50
50m: 30.61
100m: 1:03.83
(33.22)
4 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 1:04.19 +3.86
50m: 30.45
100m: 1:04.19
(33.74)
5 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb 1:04.94 +4.61
50m: 31.15
100m: 1:04.94
(33.79)
6 Caspian Humble 2005 Täby Sim 1:05.10 +4.77
50m: 31.45
100m: 1:05.10
(33.65)
7 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 1:05.45 +5.12
50m: 31.71
100m: 1:05.45
(33.74)
8 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening 1:05.70 +5.37
50m: 31.95
100m: 1:05.70
(33.75)
9 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb 1:05.97 +5.64
50m: 31.83
100m: 1:05.97
(34.14)
10 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 1:09.23 +8.90
50m: 33.31
100m: 1:09.23
(35.92)
11 Oliver Haux 2005 Täby Sim 1:11.14 +10.81
50m: 34.31
100m: 1:11.14
(36.83)
12 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 1:12.89 +12.56
50m: 34.58
100m: 1:12.89
(38.31)
13 William Rättö 2005 Väsby Simsällskap 1:25.24 +24.91
50m: 40.45
100m: 1:25.24
(44.79)
14 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap 1:41.53 +41.20
50m: 44.82
100m: 1:41.53
(56.71)
Grenen officiell:  2019-01-26 17:16:14
Event 13, 100m Frisim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 1:04.80
50m: 31.35
100m: 1:04.80
(33.45)
2 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb 1:08.21 +3.41
50m: 32.56
100m: 1:08.21
(35.65)
3 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 1:11.36 +6.56
50m: 33.89
100m: 1:11.36
(37.47)
4 Erik Frantz 2006 Väsby Simsällskap 1:12.40 +7.60
50m: 35.18
100m: 1:12.40
(37.22)
5 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 1:12.69 +7.89
50m: 33.30
100m: 1:12.69
(39.39)
6 Eric Fransson 2006 Täby Sim 1:12.83 +8.03
50m: 35.38
100m: 1:12.83
(37.45)
7 Elvin Degerbalkan 2006 Täby Sim 1:14.37 +9.57
50m: 35.55
100m: 1:14.37
(38.82)
8 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 1:14.65 +9.85
50m: 35.72
100m: 1:14.65
(38.93)
9 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 1:15.39 +10.59
50m: 35.30
100m: 1:15.39
(40.09)
10 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap 1:16.23 +11.43
50m: 36.52
100m: 1:16.23
(39.71)
11 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap 1:20.76 +15.96
50m: 38.79
100m: 1:20.76
(41.97)
12 Ryan Zhang 2006 Väsby Simsällskap 1:29.77 +24.97
50m: 41.46
100m: 1:29.77
(48.31)
Grenen officiell:  2019-01-26 17:16:14
2019-01-26 17:16:52 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner