2021-01-20   05:39:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2018-2019, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
UG-P 2 Åkersberga
Arrangör:
Plats:  Stockholms Simförbund/Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 11, 100m Ryggsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyds Simförening 1:13.26
50m: 34.60
100m: 1:13.26
(38.66)
2 Karl Lingham 2002 Täby Sim 1:13.62 +0.36
50m: 35.99
100m: 1:13.62
(37.63)
Grenen officiell:  2019-01-26 16:29:31
Event 11, 100m Ryggsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb 1:04.53
50m: 32.05
100m: 1:04.53
(32.48)
2 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap 1:06.04 +1.51
50m: 32.78
100m: 1:06.04
(33.26)
3 David Kjellberg 2003 Åkersberga Simsällskap 1:09.43 +4.90
50m: 33.76
100m: 1:09.43
(35.67)
4 Simon Seel 2003 Täby Sim 1:11.84 +7.31
50m: 35.69
100m: 1:11.84
(36.15)
5 Isac Persson Taylor 2003 Turebergs Simklubb 1:12.46 +7.93
50m: 35.44
100m: 1:12.46
(37.02)
6 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap 1:12.54 +8.01
50m: 35.04
100m: 1:12.54
(37.50)
7 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb 1:18.27 +13.74
50m: 37.25
100m: 1:18.27
(41.02)
8 Filip Berardi 2003 Åkersberga Simsällskap 1:21.75 +17.22
50m: 39.03
100m: 1:21.75
(42.72)
9 Elias Kling 2003 Åkersberga Simsällskap 1:27.26 +22.73
50m: 42.66
100m: 1:27.26
(44.60)
- Ivar Lövefors 2003 Väsby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-01-26 16:29:31
Event 11, 100m Ryggsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap 1:15.46
50m: 36.84
100m: 1:15.46
(38.62)
2 Hugo Westholm 2004 Täby Sim 1:16.10 +0.64
50m: 37.43
100m: 1:16.10
(38.67)
- Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-01-26 16:29:31
Event 11, 100m Ryggsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb 1:11.67
50m: 35.01
100m: 1:11.67
(36.66)
2 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 1:11.73 +0.06
50m: 34.56
100m: 1:11.73
(37.17)
3 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb 1:12.53 +0.86
50m: 34.99
100m: 1:12.53
(37.54)
4 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 1:13.30 +1.63
50m: 35.50
100m: 1:13.30
(37.80)
5 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening 1:15.95 +4.28
50m: 37.00
100m: 1:15.95
(38.95)
6 Caspian Humble 2005 Täby Sim 1:16.45 +4.78
50m: 36.39
100m: 1:16.45
(40.06)
7 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb 1:19.06 +7.39
50m: 38.12
100m: 1:19.06
(40.94)
8 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 1:21.41 +9.74
50m: 39.70
100m: 1:21.41
(41.71)
9 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 1:24.52 +12.85
50m: 41.20
100m: 1:24.52
(43.32)
10 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap 1:48.35 +36.68
50m: 51.28
100m: 1:48.35
(57.07)
Grenen officiell:  2019-01-26 16:29:31
Event 11, 100m Ryggsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb 1:15.06
50m: 36.34
100m: 1:15.06
(38.72)
2 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 1:15.40 +0.34
50m: 36.82
100m: 1:15.40
(38.58)
3 Erik Frantz 2006 Väsby Simsällskap 1:18.39 +3.33
50m: 39.11
100m: 1:18.39
(39.28)
4 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 1:19.18 +4.12
50m: 38.25
100m: 1:19.18
(40.93)
5 Eric Fransson 2006 Täby Sim 1:22.90 +7.84
50m: 40.20
100m: 1:22.90
(42.70)
6 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 1:23.41 +8.35
50m: 39.75
100m: 1:23.41
(43.66)
7 Elvin Degerbalkan 2006 Täby Sim 1:24.80 +9.74
50m: 41.56
100m: 1:24.80
(43.24)
8 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap 1:25.47 +10.41
50m: 41.96
100m: 1:25.47
(43.51)
9 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 1:25.96 +10.90
50m: 42.13
100m: 1:25.96
(43.83)
- Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-01-26 16:29:31
2019-01-26 16:31:04 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner