Resultat för Hansens Flødeis A6 Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hansens Flødeis A6 Cup 2019 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Bazuka Bolcher |
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 2017 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Paaske | 2001 | A6 | 30.01 | 1:02.92 | 1:35.31 | 2:07.17 | |||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.29 | 1:02.80 | 1:35.91 | 2:08.55 | |||
3 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 31.90 | 1:05.44 | 1:39.34 | 2:13.07 | |||
4 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.65 | 1:08.37 | 1:44.64 | 2:20.21 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Bazuka Bolcher |
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 2017 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.20 | 1:03.36 | 1:38.45 | 2:13.31 | |||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 30.97 | 1:04.76 | 1:39.61 | 2:13.83 | |||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 31.98 | 1:06.39 | 1:40.76 | 2:13.86 | |||
4 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.36 | 1:06.13 | 1:42.97 | 2:19.37 | |||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.64 | 1:07.66 | 1:43.85 | 2:19.87 | |||
6 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.10 | 1:11.28 | 1:48.14 | 2:24.19 | |||
- | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Bazuka Bolcher |
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 2017 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silja Brage | 2005 | A6 | 31.52 | 1:05.30 | 1:40.00 | 2:13.68 | |||
2 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.75 | 1:09.81 | 1:46.12 | 2:21.03 | |||
3 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 33.49 | 1:09.91 | 1:46.99 | 2:23.19 | |||
4 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 34.84 | 1:12.64 | 1:51.07 | 2:29.23 | |||
5 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.86 | 1:13.41 | 1:53.01 | 2:31.63 | |||
6 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 35.71 | 1:14.85 | 1:54.55 | 2:32.77 | |||
7 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.53 | 1:22.15 | 2:06.86 | 2:51.65 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: Bazuka Bolcher |
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 2017 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 31.16 | 1:05.12 | 1:40.30 | 2:15.15 | |||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 31.30 | 1:06.18 | 1:41.95 | 2:17.56 | |||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 32.30 | 1:07.76 | 1:44.62 | 2:19.98 | |||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | 1:09.72 | 1:45.51 | 2:20.42 | |||
5 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 34.09 | 1:11.72 | 1:50.41 | 2:28.02 | |||
6 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.81 | 1:15.70 | 1:56.69 | 2:36.74 | |||
7 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 37.04 | 1:18.56 | 2:01.35 | 2:40.44 | |||
8 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 39.91 | 1:24.13 | 2:08.05 | 2:50.95 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Sponsor: Bazuka Bolcher |
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 2017 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 35.74 | 1:15.09 | 1:55.12 | 2:32.85 | |||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.07 | 1:15.29 | 1:54.92 | 2:33.97 | |||
3 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 36.68 | 1:16.69 | 1:57.05 | 2:35.54 | |||
4 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.48 | 1:16.98 | 1:57.37 | 2:36.05 | |||
5 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.48 | 1:16.70 | 1:58.10 | 2:36.85 | |||
6 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.95 | 1:21.08 | 2:02.53 | 2:41.68 | |||
7 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 37.71 | 1:20.78 | 2:03.61 | 2:42.85 | |||
8 | Mira Capito | 2007 | A6 | 37.67 | 1:20.54 | 2:03.46 | 2:45.00 | |||
9 | Smilla Hauge | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.62 | 1:22.65 | 2:06.92 | 2:46.60 | |||
10 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.68 | 1:22.12 | 2:07.55 | 2:52.04 | |||
11 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.88 | 1:26.43 | 2:11.35 | 2:54.42 | |||
12 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.81 | 1:25.81 | 2:11.16 | 2:55.47 | |||
13 | Viktoria Larsen | 2007 | A6 | 41.34 | 1:26.68 | 2:14.75 | 2:57.96 | |||
14 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.66 | 1:23.96 | 2:11.29 | 2:58.08 | |||
15 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.08 | 1:28.06 | 2:16.08 | 3:01.97 | |||
16 | Johanne Lund Bro | 2007 | Roskilde Svømning | 39.75 | 1:26.63 | 2:15.21 | 3:03.44 | |||
17 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.67 | 1:28.94 | 2:17.47 | 3:03.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til A6 | Udskriftstidspunkt | 14:09 |