Resultater for Limfjords Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 35.92 | 1:16.64 | 1:58.47 | 2:38.24 | |||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.05 | 1:19.70 | 2:04.18 | 2:47.01 | |||
3 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 37.43 | 1:19.92 | 2:04.73 | 2:47.19 | |||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.92 | 1:21.45 | 2:05.49 | 2:47.22 | |||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.86 | 1:20.93 | 2:06.43 | 2:49.76 | |||
6 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.07 | 1:22.73 | 2:09.59 | 2:53.38 | |||
7 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 38.50 | 1:22.30 | 2:08.67 | 2:54.32 | |||
8 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 40.13 | 1:26.50 | 2:14.49 | 2:59.71 | |||
9 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.86 | 1:24.17 | 2:12.62 | 3:00.06 | |||
10 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.23 | 1:26.52 | 2:15.30 | 3:00.50 | |||
11 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 42.16 | 1:28.71 | 2:16.93 | 3:01.04 | |||
12 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 44.33 | 1:32.30 | 2:22.30 | 3:06.73 | |||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.03 | 1:30.93 | 2:20.50 | 3:08.28 | |||
14 | Michelle Hansen | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.69 | 1:33.84 | 2:26.43 | 3:17.41 | |||
15 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.58 | 1:35.71 | 2:29.85 | 3:21.35 | |||
16 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 49.12 | 1:49.36 | 2:52.31 | 3:55.97 | |||
17 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.06 | 1:53.96 | 3:02.07 | 4:08.25 | |||
- | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:22.95 | ||||||
2 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:23.65 | ||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 2:25.31 | ||||||
4 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:32.72 | ||||||
5 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:34.67 | ||||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 2:34.69 | ||||||
7 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 37.19 | 1:18.35 | 1:59.94 | 2:39.54 | |||
8 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.68 | 1:17.70 | 1:59.01 | 2:39.98 | |||
9 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.26 | 1:16.82 | 1:59.18 | 2:40.39 | |||
10 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.76 | 1:19.15 | 2:01.79 | 2:41.36 | |||
11 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.99 | 1:21.27 | 2:05.58 | 2:48.26 | |||
12 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.85 | 1:22.82 | 2:08.64 | 2:52.00 | |||
13 | Camilla Riddersholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 38.76 | 1:23.20 | 2:10.58 | 2:55.01 | |||
14 | Sofie Boel Torp | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.07 | 1:27.89 | 2:16.78 | 3:00.28 | |||
15 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.21 | 1:28.93 | 2:17.97 | 3:01.48 | |||
16 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 39.63 | 1:25.62 | 2:15.51 | 3:04.17 | |||
17 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.72 | 1:28.89 | 2:17.63 | 3:04.25 | |||
18 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 40.84 | 1:27.52 | 2:18.50 | 3:06.85 | |||
19 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.79 | 1:30.07 | 2:20.40 | 3:09.97 | |||
20 | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | 41.00 | 1:32.22 | 2:25.92 | 3:15.96 | |||
21 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 42.09 | 1:33.63 | 2:28.25 | 3:18.92 | |||
22 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 43.03 | 1:36.60 | 2:30.68 | 3:19.61 | |||
23 | Alberte D. Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 43.34 | 1:33.97 | 2:30.63 | 3:25.57 | |||
24 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 44.90 | 1:38.96 | 2:33.91 | 3:25.95 | |||
25 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | Aars Svømmeklub | 48.33 | 1:42.28 | 2:37.54 | 3:26.78 | |||
26 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 46.30 | 1:43.14 | 2:40.89 | 3:36.89 | |||
- | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:14.10 | ||||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 30.93 | 1:05.61 | 1:41.09 | 2:15.33 | |||
3 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 2:18.07 | ||||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:19.26 | ||||||
5 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 2:19.49 | ||||||
6 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.92 | 1:11.97 | 1:51.89 | 2:30.24 | |||
7 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:32.09 | ||||||
8 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.61 | 1:14.23 | 1:54.30 | 2:32.65 | |||
9 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 34.76 | 1:13.32 | 1:54.03 | 2:33.48 | |||
10 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.94 | 1:15.73 | 1:55.23 | 2:33.74 | |||
11 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 35.59 | 1:15.21 | 1:55.19 | 2:33.78 | |||
12 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.60 | 1:15.47 | 1:57.05 | 2:38.21 | |||
13 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 37.66 | 1:20.04 | 2:02.97 | 2:44.39 | |||
14 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 35.48 | 1:17.53 | 2:01.07 | 2:44.65 | |||
15 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.00 | 1:21.15 | 2:07.87 | 2:52.69 | |||
16 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 39.01 | 1:23.51 | 2:08.87 | 2:53.28 | |||
17 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 36.82 | 1:21.87 | 2:10.15 | 2:56.42 | |||
18 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 37.82 | 1:23.46 | 2:12.75 | 3:02.91 | |||
19 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 40.81 | 1:30.07 | 2:20.72 | 3:10.89 | |||
20 | Nanna N. Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 40.16 | 1:28.87 | 2:22.82 | 3:11.18 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 2:11.36 | ||||||
2 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 2:12.71 | ||||||
3 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 2:24.19 | ||||||
4 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 2:27.14 | ||||||
5 | Simone Bielefeldt | 1989 | Holstebro Svømme Club | 2:34.14 | ||||||
6 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.81 | 1:14.88 | 1:54.89 | 2:34.24 | |||
7 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 36.06 | 1:16.36 | 1:58.05 | 2:37.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 34.04 | 1:12.38 | 1:50.12 | 2:27.85 | |||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 34.15 | 1:12.65 | 1:52.69 | 2:34.02 | |||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.93 | 1:21.98 | 2:06.25 | 2:47.48 | |||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.88 | 1:20.86 | 2:05.99 | 2:48.14 | |||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.15 | 1:21.01 | 2:05.57 | 2:48.29 | |||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.22 | 1:29.47 | 2:17.82 | 3:02.50 | |||
7 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 40.67 | 1:28.49 | 2:17.58 | 3:03.59 | |||
8 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 3:14.68 | ||||||
9 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.96 | 1:33.55 | 2:27.86 | 3:18.24 | |||
10 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 3:22.33 | ||||||
11 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.92 | 2:45.49 | 3:40.16 | ||||
12 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 48.23 | 1:51.12 | 2:52.98 | 3:48.98 | |||
13 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 3:49.04 | ||||||
14 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 3:55.29 | ||||||
15 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 3:55.37 | ||||||
16 | Sebastian Olsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 4:03.90 | ||||||
17 | Joachim Poulsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 4:20.10 | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.82 | 1:02.69 | 1:35.87 | 2:08.06 | |||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.00 | 1:03.32 | 1:37.20 | 2:09.59 | |||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 30.33 | 1:04.36 | 1:38.77 | 2:12.43 | |||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.13 | 1:05.31 | 1:39.58 | 2:13.32 | |||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.13 | 1:05.11 | 1:39.91 | 2:13.58 | |||
6 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.53 | 1:09.33 | 1:47.28 | 2:21.81 | |||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.37 | 1:08.76 | 1:45.62 | 2:22.46 | |||
8 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 32.64 | 1:09.49 | 1:47.19 | 2:23.35 | |||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.06 | 1:08.29 | 1:45.99 | 2:23.75 | |||
10 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 33.55 | 1:11.05 | 1:49.98 | 2:28.76 | |||
11 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.96 | 1:13.81 | 1:53.33 | 2:30.18 | |||
12 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 33.84 | 1:12.34 | 1:52.13 | 2:31.48 | |||
13 | Mikkel Nielsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.24 | 1:15.31 | 1:55.87 | 2:33.73 | |||
14 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 35.39 | 1:14.51 | 1:55.21 | 2:34.66 | |||
15 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:36.17 | ||||||
16 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.43 | 1:15.70 | 1:57.71 | 2:36.44 | |||
17 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:37.68 | ||||||
18 | Mathias Sørensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.43 | 1:15.45 | 1:57.33 | 2:38.28 | |||
19 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.08 | 1:17.30 | 1:58.60 | 2:38.76 | |||
20 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 37.35 | 1:20.75 | 2:03.81 | 2:42.62 | |||
21 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 35.68 | 1:17.68 | 2:02.06 | 2:43.79 | |||
22 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.41 | 1:18.63 | 2:02.13 | 2:44.08 | |||
23 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.69 | 1:18.67 | 2:02.05 | 2:44.38 | |||
24 | Martin Frederiksen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 36.36 | 1:19.14 | 2:04.43 | 2:45.24 | |||
25 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 2:45.84 | ||||||
26 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:54.17 | ||||||
27 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 2:54.76 | ||||||
28 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.44 | 1:20.94 | 2:08.74 | 2:56.81 | |||
29 | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 35.96 | 1:19.72 | 2:09.47 | 2:57.29 | |||
30 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 3:05.96 | ||||||
31 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 40.20 | 1:28.19 | 2:19.41 | 3:11.03 | |||
32 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 43.61 | 1:34.92 | 2:28.13 | 3:18.40 | |||
33 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 42.07 | 1:34.95 | 2:31.40 | 3:24.36 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.32 | 59.38 | 1:32.40 | 2:06.55 | |||
2 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 28.75 | 1:01.19 | 1:35.56 | 2:08.75 | |||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.60 | 1:00.55 | 1:34.89 | 2:09.76 | |||
4 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 29.28 | 1:02.09 | 1:36.85 | 2:11.72 | |||
5 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 31.50 | 1:05.56 | 1:40.27 | 2:12.47 | |||
6 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.08 | 1:06.60 | 1:41.95 | 2:16.26 | |||
7 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 30.10 | 1:04.07 | 1:39.71 | 2:16.29 | |||
8 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.60 | 1:06.06 | 1:42.27 | 2:18.24 | |||
9 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 31.01 | 1:06.75 | 1:43.21 | 2:19.17 | |||
10 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.66 | 1:06.68 | 1:43.18 | 2:20.11 | |||
11 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.51 | 1:06.82 | 1:44.40 | 2:20.80 | |||
12 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.46 | 1:08.94 | 1:45.51 | 2:21.14 | |||
13 | Jacob Mortensen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 31.73 | 1:06.40 | 1:43.71 | 2:21.24 | |||
14 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.99 | 1:09.76 | 1:47.40 | 2:25.95 | |||
15 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 33.07 | 1:09.74 | 1:48.35 | 2:26.75 | |||
16 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 30.93 | 1:07.37 | 1:46.95 | 2:27.21 | |||
17 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 33.28 | 1:11.72 | 1:50.26 | 2:27.81 | |||
18 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 33.50 | 1:11.22 | 1:50.66 | 2:29.94 | |||
19 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 2:29.95 | ||||||
20 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 34.25 | 1:12.77 | 1:52.74 | 2:32.57 | |||
21 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 33.06 | 1:12.11 | 1:55.88 | 2:39.03 | |||
22 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 37.15 | 1:20.89 | 2:05.89 | 2:50.52 | |||
23 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 36.69 | 1:19.48 | 2:06.73 | 2:52.06 | |||
24 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 2:53.08 | ||||||
25 | Jonathan Harbak | 1995 | Aars Svømmeklub | 37.43 | 1:22.52 | 2:12.65 | 2:57.95 | |||
26 | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.86 | 1:27.51 | 2:28.02 | 3:27.89 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.09 | 56.53 | 1:26.85 | 1:57.78 | |||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 27.99 | 58.51 | 1:30.42 | 2:01.72 | |||
3 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.04 | 59.82 | 1:31.13 | 2:02.96 | |||
4 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 29.11 | 1:01.10 | 1:33.61 | 2:05.64 | |||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 28.85 | 1:00.62 | 1:33.65 | 2:06.87 | |||
6 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.86 | 1:01.11 | 1:35.11 | 2:08.33 | |||
7 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 30.43 | 1:03.76 | 1:38.51 | 2:13.32 | |||
8 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.37 | 1:04.97 | 1:41.09 | 2:16.71 | |||
9 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.08 | 1:07.91 | 1:46.24 | 2:23.96 | |||
10 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Aars Svømmeklub | 35.02 | 1:16.52 | 1:59.41 | 2:38.41 | |||
11 | Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | Durup IF | 2:42.47 | ||||||
12 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 35.91 | 1:19.79 | 2:08.49 | 2:56.69 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.48 | 1:30.27 | |||||
2 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.97 | 1:36.61 | |||||
3 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.08 | 1:37.87 | |||||
4 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 46.85 | 1:38.06 | |||||
5 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.44 | 1:38.67 | |||||
6 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 50.88 | 1:44.02 | |||||
7 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 52.43 | 1:45.09 | |||||
8 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.80 | 1:46.15 | |||||
9 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 50.45 | 1:46.24 | |||||
10 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.22 | 1:48.39 | |||||
11 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 54.84 | 1:52.86 | |||||
12 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 52.95 | 1:53.21 | |||||
13 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 55.10 | 1:53.49 | |||||
14 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.41 | 1:53.86 | |||||
15 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 54.95 | 1:55.08 | |||||
16 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 56.56 | 1:56.11 | |||||
17 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 56.25 | 1:56.12 | |||||
18 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 56.76 | 1:59.61 | |||||
19 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 57.33 | 2:01.02 | |||||
20 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 57.12 | 2:01.30 | |||||
21 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 59.11 | 2:01.67 | |||||
22 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 58.29 | 2:02.67 | |||||
23 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:00.91 | 2:06.64 | |||||
24 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 56.97 | 2:06.67 | |||||
25 | Kathrine Mark Vad Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | 57.90 | 2:07.41 | |||||
26 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 1:05.18 | 2:13.76 | |||||
27 | Mie Johansen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:04.87 | 2:15.46 | |||||
28 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:04.69 | 2:16.45 | |||||
29 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:02.17 | 2:16.90 | |||||
30 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:07.64 | 2:28.41 | |||||
- | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej samt.berøring 75m | |||||
- | Maria Behnk Solnæs | 1998 | Durup IF | DSQ | Afslutter m/1 hånd | |||||
- | Sara Nissen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Afslutter m/1 hånd | |||||
- | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2 art. u/vand v/vend | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.70 | 1:17.54 | |||||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.48 | 1:19.80 | |||||
3 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.41 | 1:24.65 | |||||
4 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.29 | 1:26.16 | |||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.59 | 1:27.98 | |||||
6 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.07 | 1:28.02 | |||||
7 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 42.41 | 1:28.96 | |||||
8 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.22 | 1:29.01 | |||||
9 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 43.47 | 1:29.79 | |||||
10 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 43.81 | 1:30.32 | |||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.91 | 1:31.34 | |||||
12 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 44.22 | 1:31.81 | |||||
13 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.48 | 1:32.83 | |||||
14 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 44.78 | 1:33.49 | |||||
15 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 44.35 | 1:33.71 | |||||
16 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 44.34 | 1:34.93 | |||||
17 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 46.61 | 1:35.22 | |||||
18 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.94 | 1:38.38 | |||||
19 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.49 | 1:40.40 | |||||
20 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 49.99 | 1:40.67 | |||||
21 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 49.14 | 1:42.98 | |||||
22 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.14 | 1:43.11 | |||||
23 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 49.45 | 1:43.70 | |||||
24 | Thea Hove Jensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 48.87 | 1:44.04 | |||||
25 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 47.50 | 1:46.81 | |||||
26 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 53.88 | 1:47.95 | |||||
27 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 50.37 | 1:49.26 | |||||
28 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 53.65 | 1:51.13 | |||||
29 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.66 | 1:51.70 | |||||
30 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 53.38 | 1:51.75 | |||||
31 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 53.08 | 1:52.29 | |||||
32 | Vicki Korsbæk Rasmussen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 54.04 | 1:52.44 | |||||
33 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.57 | 1:54.90 | |||||
34 | Emily Behnk Solnæs | 1997 | Durup IF | 1:00.84 | 2:09.97 | |||||
- | Mathilde Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofie Schriver Bjerrehuss | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Starter m/crawl armt | |||||
- | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Crawlben efter start | |||||
- | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:20.40 | ||||||
2 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:21.29 | ||||||
3 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
4 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:24.79 | ||||||
5 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 41.62 | 1:26.91 | |||||
6 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 42.53 | 1:27.70 | |||||
7 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:28.17 | ||||||
8 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 42.66 | 1:30.89 | |||||
9 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.60 | 1:32.17 | |||||
10 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.70 | 1:32.59 | |||||
11 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 44.35 | 1:34.14 | |||||
12 | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.34 | 1:36.80 | |||||
13 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.34 | 1:38.62 | |||||
14 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 47.73 | 1:41.00 | |||||
15 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 48.15 | 1:41.05 | |||||
16 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 48.43 | 1:42.24 | |||||
17 | Anne Bredegaard | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 50.83 | 1:43.97 | |||||
18 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 49.82 | 1:47.45 | |||||
19 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 51.94 | 1:49.86 | |||||
20 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 53.53 | 1:51.38 | |||||
21 | Michelle Karlsson | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 55.14 | 1:54.50 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.98 | 1:17.28 | |||||
2 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.72 | 1:42.74 | |||||
3 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 50.91 | 1:45.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.80 | ||||||
2 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.87 | ||||||
3 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:43.61 | ||||||
4 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 51.82 | 1:46.71 | |||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 52.40 | 1:52.14 | |||||
6 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:52.70 | ||||||
7 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:53.24 | ||||||
8 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 54.40 | 1:53.81 | |||||
9 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 55.44 | 2:00.43 | |||||
10 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 59.41 | 2:02.33 | |||||
11 | Lasse Skovsbøll | 2000 | Ikast Svømmeklub | 58.03 | 2:03.52 | |||||
12 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:00.79 | 2:06.47 | |||||
13 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:03.21 | 2:09.75 | |||||
14 | Joachim Poulsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:02.30 | 2:10.84 | |||||
15 | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:02.47 | 2:12.01 | |||||
16 | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 1:06.89 | 2:14.55 | |||||
17 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:03.88 | 2:16.58 | |||||
- | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej synkron benspark | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 36.72 | 1:19.98 | |||||
2 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 39.27 | 1:20.99 | |||||
3 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.24 | 1:22.23 | |||||
4 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 41.79 | 1:25.06 | |||||
5 | Jens Christian Tramm | 1996 | IHF Svømning | 43.65 | 1:29.57 | |||||
6 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.57 | 1:29.82 | |||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:31.52 | ||||||
8 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 44.02 | 1:33.33 | |||||
9 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.89 | 1:34.28 | |||||
10 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 45.90 | 1:34.96 | |||||
11 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.36 | 1:36.60 | |||||
12 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.76 | 1:39.23 | |||||
13 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 47.21 | 1:39.57 | |||||
14 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 49.60 | 1:41.31 | |||||
15 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 48.36 | 1:42.39 | |||||
16 | Simon Hvidberg | 1996 | Holstebro Svømme Club | 47.50 | 1:42.66 | |||||
17 | Lars Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 49.23 | 1:42.77 | |||||
18 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.94 | 1:43.23 | |||||
19 | Christian Antonsen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 46.02 | 1:44.01 | |||||
20 | Jonnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 50.02 | 1:46.35 | |||||
21 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 51.68 | 1:46.94 | |||||
22 | Mathias Sørensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.66 | 1:47.36 | |||||
23 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 51.32 | 1:47.69 | |||||
24 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 51.84 | 1:47.77 | |||||
25 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 49.07 | 1:50.27 | |||||
26 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 56.91 | 2:00.45 | |||||
27 | Kristoffer Kristensen | 1997 | Aars Svømmeklub | 1:00.32 | 2:09.80 | |||||
28 | William Gravesen | 1996 | Durup IF | 57.89 | 2:10.18 | |||||
29 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 1:08.10 | 2:31.20 | |||||
- | Mads Grønberg | 1997 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
- | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.21 | 1:14.11 | |||||
2 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:14.87 | ||||||
3 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.09 | 1:15.02 | |||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 35.08 | 1:15.10 | |||||
5 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 36.70 | 1:15.77 | |||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:18.71 | ||||||
7 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 1:19.59 | ||||||
8 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:21.63 | ||||||
9 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.68 | ||||||
10 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.49 | 1:21.75 | |||||
11 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 1:27.90 | ||||||
12 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.55 | 1:28.24 | |||||
13 | Alexander Jensen | 1995 | Aars Svømmeklub | 43.40 | 1:30.97 | |||||
14 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:31.92 | ||||||
15 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 43.95 | 1:32.37 | |||||
16 | Finn Møller Nielsen | 1994 | Aars Svømmeklub | 1:32.72 | ||||||
17 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 45.26 | 1:34.01 | |||||
18 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 47.43 | 1:38.36 | |||||
19 | Jess Olesen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 46.17 | 1:39.70 | |||||
20 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 48.50 | 1:40.28 | |||||
21 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 47.74 | 1:40.95 | |||||
- | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 34.44 | 1:12.10 | |||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 34.85 | 1:13.33 | |||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.96 | 1:13.52 | |||||
4 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.10 | 1:14.19 | |||||
5 | Loui Sørensen | 1990 | Svømmeklubben Koral | 35.55 | 1:18.98 | |||||
6 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 39.27 | 1:23.50 | |||||
7 | Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.60 | 1:23.74 | |||||
8 | Mads B. Christensen | 1992 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.76 | ||||||
9 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 1:29.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.89 | ||||||
2 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.45 | ||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 37.84 | ||||||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.67 | ||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.17 | ||||||
6 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 43.34 | ||||||
7 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 44.19 | ||||||
8 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.26 | ||||||
9 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 49.35 | ||||||
10 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.50 | ||||||
11 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 53.09 | ||||||
12 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 53.21 | ||||||
13 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 53.23 | ||||||
14 | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 54.55 | ||||||
15 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 54.69 | ||||||
16 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 54.95 | ||||||
17 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 55.53 | ||||||
18 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 56.16 | ||||||
19 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 58.46 | ||||||
20 | Sara Nissen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.82 | ||||||
- | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.75 | ||||||
2 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 34.43 | ||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.75 | ||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 37.07 | ||||||
5 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.08 | ||||||
6 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.37 | ||||||
7 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 38.71 | ||||||
8 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.36 | ||||||
9 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 40.73 | ||||||
10 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.87 | ||||||
11 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.25 | ||||||
12 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 41.26 | ||||||
13 | Camilla Riddersholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 47.30 | ||||||
14 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 47.36 | ||||||
15 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 48.20 | ||||||
16 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 49.71 | ||||||
17 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 52.03 | ||||||
18 | Vicki Korsbæk Rasmussen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.77 | ||||||
19 | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | 54.35 | ||||||
- | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Crawl armtag v/start | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 31.42 | ||||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 31.92 | ||||||
3 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 32.01 | ||||||
4 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.07 | ||||||
5 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.66 | ||||||
6 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 33.08 | ||||||
7 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 34.41 | ||||||
8 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.99 | ||||||
9 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 35.07 | ||||||
10 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 35.16 | ||||||
11 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.25 | ||||||
12 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.75 | ||||||
13 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 38.07 | ||||||
14 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 38.21 | ||||||
15 | Anne Bredegaard | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 38.79 | ||||||
16 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 39.15 | ||||||
17 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 39.38 | ||||||
18 | Pernille Sigaard | 1994 | Aars Svømmeklub | 39.47 | ||||||
19 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 40.41 | ||||||
20 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 40.47 | ||||||
21 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.78 | ||||||
22 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.96 | ||||||
23 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.29 | ||||||
24 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 42.11 | ||||||
- | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | DSQ | Crawl armtag v/start | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.54 | ||||||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 31.82 | ||||||
3 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 31.84 | ||||||
4 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 34.22 | ||||||
5 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 34.41 | ||||||
6 | Simone Bielefeldt | 1989 | Holstebro Svømme Club | 35.23 | ||||||
7 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.33 | ||||||
8 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 36.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.58 | ||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 37.18 | ||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.46 | ||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 39.94 | ||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.79 | ||||||
6 | Christian Carlsen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.06 | ||||||
7 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 49.71 | ||||||
8 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.95 | ||||||
9 | Laurits B. Henriksen | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.53 | ||||||
10 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.55 | ||||||
11 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 55.59 | ||||||
12 | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 55.97 | ||||||
13 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 57.10 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.77 | ||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.91 | ||||||
3 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.27 | ||||||
4 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 32.51 | ||||||
5 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.39 | ||||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.11 | ||||||
7 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.17 | ||||||
8 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 36.18 | ||||||
9 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 36.89 | ||||||
10 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 37.75 | ||||||
11 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.86 | ||||||
12 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.38 | ||||||
13 | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 38.66 | ||||||
14 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.71 | ||||||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.33 | ||||||
16 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.66 | ||||||
17 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.86 | ||||||
18 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 40.89 | ||||||
19 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 41.29 | ||||||
20 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.63 | ||||||
21 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.70 | ||||||
22 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 45.87 | ||||||
23 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.58 | ||||||
24 | Simon Hvidberg | 1996 | Holstebro Svømme Club | 47.74 | ||||||
25 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 57.68 | ||||||
- | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.68 | ||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.25 | ||||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 30.36 | ||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.70 | ||||||
5 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.29 | ||||||
6 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.67 | ||||||
7 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.79 | ||||||
8 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 31.97 | ||||||
9 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.18 | ||||||
10 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 33.17 | ||||||
11 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.25 | ||||||
12 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 33.63 | ||||||
13 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 34.16 | ||||||
14 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.92 | ||||||
15 | Emil A. Simonsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.54 | ||||||
16 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 36.13 | ||||||
17 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 39.25 | ||||||
18 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 39.58 | ||||||
19 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 40.31 | ||||||
20 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 40.63 | ||||||
21 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 42.25 | ||||||
22 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 42.68 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 26.56 | ||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.60 | ||||||
3 | Kasper Dyrehauge | 1989 | Svømmeklubben Koral | 28.46 | ||||||
4 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 28.94 | ||||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.02 | ||||||
6 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 29.25 | ||||||
6 | Mikkel Jensen | 1985 | Svømmeklubben Koral | 29.25 | ||||||
8 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 29.53 | ||||||
9 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.94 | ||||||
10 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 29.99 | ||||||
11 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.53 | ||||||
12 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 31.37 | ||||||
13 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.92 | ||||||
14 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 32.42 | ||||||
15 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Aars Svømmeklub | 34.05 | ||||||
16 | Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | Durup IF | 34.65 | ||||||
17 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 37.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.38 | 1:15.73 | |||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.11 | 1:21.78 | |||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.18 | 1:23.96 | |||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 40.85 | 1:24.40 | |||||
5 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 41.86 | 1:25.28 | |||||
6 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 44.14 | 1:29.97 | |||||
7 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.02 | 1:30.44 | |||||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 44.82 | 1:31.55 | |||||
9 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 46.18 | 1:34.18 | |||||
9 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 45.92 | 1:34.18 | |||||
11 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 48.74 | 1:35.75 | |||||
12 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 46.77 | 1:36.36 | |||||
13 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 50.18 | 1:37.80 | |||||
14 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 48.39 | 1:38.30 | |||||
15 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.94 | 1:38.39 | |||||
16 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.57 | 1:40.34 | |||||
17 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 53.23 | 1:46.89 | |||||
18 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.14 | 1:47.33 | |||||
19 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 51.97 | 1:48.69 | |||||
20 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 53.01 | 1:50.92 | |||||
21 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 52.92 | 1:51.86 | |||||
22 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | Durup IF | 55.42 | 1:52.74 | |||||
23 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 55.29 | 1:53.66 | |||||
24 | Astrid Bonde Henriksen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 54.54 | 1:54.30 | |||||
25 | Katja Simona Frandsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 56.76 | 1:58.83 | |||||
26 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 58.09 | 1:59.01 | |||||
27 | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | Aars Svømmeklub | 57.65 | 2:00.56 | |||||
28 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 58.39 | 2:04.79 | |||||
- | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | ingen berøring v 75m | |||||
- | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Glid på maven v/75m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.89 | 1:13.83 | |||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.55 | 1:14.01 | |||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 38.61 | 1:17.24 | |||||
4 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.63 | 1:19.84 | |||||
5 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.37 | 1:20.89 | |||||
6 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.45 | 1:22.53 | |||||
7 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.97 | 1:23.18 | |||||
8 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 40.60 | 1:23.50 | |||||
9 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 39.93 | 1:23.57 | |||||
10 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 41.23 | 1:24.44 | |||||
11 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 41.54 | 1:26.87 | |||||
12 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 43.18 | 1:27.69 | |||||
13 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.55 | 1:27.85 | |||||
14 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 43.03 | 1:28.76 | |||||
15 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.70 | 1:29.23 | |||||
16 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 44.17 | 1:30.22 | |||||
17 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.34 | 1:31.36 | |||||
18 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.93 | 1:32.08 | |||||
19 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 44.06 | 1:34.73 | |||||
20 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 47.65 | 1:38.61 | |||||
21 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.85 | 1:39.61 | |||||
22 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 49.71 | 1:41.43 | |||||
23 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 49.00 | 1:41.71 | |||||
24 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 50.74 | 1:44.00 | |||||
25 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 52.54 | 1:45.10 | |||||
26 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.95 | 1:45.34 | |||||
27 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | Aars Svømmeklub | 55.29 | 1:52.94 | |||||
28 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 54.17 | 1:55.03 | |||||
29 | Sofie Schriver Bjerrehuss | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 56.29 | 1:57.66 | |||||
30 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | 58.56 | 2:03.88 | |||||
- | Camilla Riddersholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | DNF | ||||||
- | Alberte D. Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Ingen berøring v/75m | |||||
- | Emily Behnk Solnæs | 1997 | Durup IF | DSQ | Ingen berøring v/25m | |||||
- | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Glid på maven v/50m | |||||
- | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 2 crawlarmtag v/25m | |||||
- | Sofie Boel Torp | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Glid på maven v/25m | |||||
- | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | udsvøm på maven v25m | |||||
- | Ida Kaaber | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | Armtag på maven v 25 | |||||
- | Cecilie Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | glid på maven v 50m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.78 | 1:09.61 | |||||
2 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 34.63 | 1:10.86 | |||||
3 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.91 | 1:14.67 | |||||
4 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 37.19 | 1:15.10 | |||||
5 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.07 | 1:17.12 | |||||
6 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.75 | 1:17.90 | |||||
7 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 38.78 | 1:19.10 | |||||
8 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.23 | 1:20.51 | |||||
9 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 39.82 | 1:21.89 | |||||
10 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.76 | 1:22.28 | |||||
11 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.27 | 1:22.54 | |||||
12 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 43.58 | 1:26.70 | |||||
12 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.40 | 1:26.70 | |||||
14 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 41.22 | 1:27.31 | |||||
15 | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.33 | 1:27.38 | |||||
16 | Anna Jørgensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 43.12 | 1:28.20 | |||||
17 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 43.00 | 1:28.94 | |||||
18 | Pernille Sigaard | 1994 | Aars Svømmeklub | 44.42 | 1:31.18 | |||||
19 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 41.98 | 1:31.20 | |||||
20 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 48.59 | 1:39.47 | |||||
21 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 48.95 | 1:40.40 | |||||
22 | Nanna N. Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 49.09 | 1:45.67 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 34.49 | 1:11.55 | |||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.98 | 1:12.27 | |||||
3 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 37.55 | 1:17.87 | |||||
4 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 38.83 | 1:18.34 | |||||
5 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 40.47 | 1:23.50 | |||||
6 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.00 | 1:37.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 38.12 | 1:18.36 | |||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 38.70 | 1:19.46 | |||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 40.59 | 1:22.27 | |||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 41.10 | 1:23.41 | |||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.31 | 1:28.37 | |||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 43.08 | 1:29.74 | |||||
7 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 44.93 | 1:31.16 | |||||
8 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 45.17 | 1:32.87 | |||||
9 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 49.63 | 1:38.92 | |||||
10 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 52.43 | 1:46.36 | |||||
11 | Christian Carlsen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 52.54 | 1:47.76 | |||||
12 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 55.64 | 1:51.99 | |||||
13 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 54.80 | 1:52.15 | |||||
14 | Sebastian Olsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 54.52 | 1:53.10 | |||||
15 | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 54.60 | 1:54.39 | |||||
16 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 55.71 | 1:55.33 | |||||
17 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 57.73 | 1:57.15 | |||||
18 | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 59.40 | 2:00.33 | |||||
19 | Thomas N Poulsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 59.86 | 2:01.56 | |||||
20 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 59.33 | 2:03.51 | |||||
21 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:03.53 | 2:12.85 | |||||
22 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:07.83 | 2:23.42 | |||||
- | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | Glid på mave 25m | |||||
- | Lasse Skovsbøll | 2000 | Ikast Svømmeklub | DSQ | udsvøm.på mave 25m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.72 | 1:11.20 | |||||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 35.37 | 1:12.62 | |||||
3 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:16.44 | 1:16.44 | |||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.77 | 1:16.66 | |||||
5 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 38.03 | 1:17.75 | |||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.03 | 1:19.01 | |||||
7 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.47 | 1:19.67 | |||||
8 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 40.42 | 1:20.39 | |||||
9 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.29 | 1:21.03 | |||||
10 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 40.42 | 1:21.20 | |||||
11 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 40.58 | 1:22.83 | |||||
12 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.20 | 1:22.94 | |||||
13 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 40.95 | 1:23.75 | |||||
14 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 42.37 | 1:26.07 | |||||
15 | Mikkel Nielsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.29 | 1:27.99 | |||||
16 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 43.50 | 1:28.98 | |||||
17 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.48 | 1:34.56 | |||||
18 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 47.24 | 1:35.13 | |||||
19 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 47.48 | 1:37.25 | |||||
20 | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 49.25 | 1:39.23 | |||||
21 | William Gravesen | 1996 | Durup IF | 52.10 | 1:52.11 | |||||
22 | Mathias Tiedemann | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 55.80 | 1:53.54 | |||||
23 | Mikkel Filip Jensen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 55.88 | 1:54.57 | |||||
24 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 55.64 | 1:56.68 | |||||
25 | Mads Grønberg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 53.90 | 1:58.97 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.00 | 1:05.03 | |||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.18 | 1:08.06 | |||||
3 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.37 | 1:10.75 | |||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 34.73 | 1:10.96 | |||||
5 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 36.06 | 1:12.98 | |||||
6 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.19 | 1:13.12 | |||||
7 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 35.82 | 1:14.65 | |||||
8 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.18 | 1:14.87 | |||||
9 | Jacob Mortensen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 37.23 | 1:15.57 | |||||
10 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 39.37 | 1:21.02 | |||||
11 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.07 | 1:21.29 | |||||
12 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.60 | 1:21.94 | |||||
13 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 40.70 | 1:22.33 | |||||
14 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 39.30 | 1:23.55 | |||||
15 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 44.98 | 1:31.87 | |||||
16 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 49.20 | 1:37.10 | |||||
17 | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | 46.50 | 1:40.86 | |||||
- | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | DNF | ||||||
- | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Glid på mave v/75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 31.51 | 1:03.68 | |||||
2 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 31.51 | 1:06.16 | |||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.21 | 1:08.40 | |||||
4 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 32.61 | 1:09.06 | |||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.32 | 1:09.36 | |||||
6 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 33.68 | 1:09.49 | |||||
7 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 34.89 | 1:11.97 | |||||
8 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.78 | 1:14.33 | |||||
9 | Joachim Beck | 1993 | Viborg Svømme Klub | 37.75 | 1:16.94 | |||||
10 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 40.58 | 1:22.23 | |||||
11 | Mads B. Christensen | 1992 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.50 | 1:31.70 | |||||
12 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 48.32 | 1:41.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 9, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 40.45 | 1:28.54 | 2:23.46 | 3:05.07 | |||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.64 | 1:28.75 | 2:24.55 | 3:07.73 | |||
3 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 43.38 | 1:29.98 | 2:25.55 | 3:07.95 | |||
4 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 49.67 | 1:41.64 | 2:37.84 | 3:22.22 | |||
5 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 49.95 | 1:45.10 | 2:37.27 | 3:22.83 | |||
6 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 50.15 | 1:46.10 | 2:37.29 | 3:23.37 | |||
7 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.19 | 1:40.36 | 2:36.53 | 3:29.49 | |||
8 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 55.09 | 1:50.01 | 2:59.58 | 3:49.96 | |||
9 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 1:07.06 | 2:05.91 | 3:11.22 | 4:05.58 | |||
- | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Asymetriske arme fly | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.93 | 1:17.33 | 2:03.85 | 2:39.65 | |||
2 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.10 | 1:23.96 | 2:15.56 | 2:52.71 | |||
3 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.75 | 1:23.09 | 2:15.83 | 2:53.61 | |||
4 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.21 | 1:25.72 | 2:18.62 | 2:56.87 | |||
5 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 40.02 | 1:27.45 | 2:17.77 | 2:57.31 | |||
6 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 42.06 | 1:30.52 | 2:19.93 | 2:59.49 | |||
7 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 41.32 | 1:27.50 | 2:25.57 | 3:04.06 | |||
8 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 43.64 | 1:34.57 | 2:25.71 | 3:10.56 | |||
9 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 56.10 | 1:47.05 | 2:43.13 | 3:30.46 | |||
10 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 52.72 | 1:45.47 | 2:44.87 | 3:32.11 | |||
- | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.50 | 1:15.31 | 2:00.11 | 2:36.32 | |||
2 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 33.80 | 1:16.32 | 2:04.96 | 2:40.36 | |||
3 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 35.33 | 1:17.42 | 2:07.62 | 2:43.32 | |||
4 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 36.65 | 1:20.35 | 2:08.61 | 2:44.59 | |||
5 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 36.43 | 1:20.06 | 2:11.14 | 2:47.36 | |||
6 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 38.01 | 1:23.18 | 2:08.94 | 2:48.09 | |||
7 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 43.53 | 1:32.73 | 2:21.28 | 3:03.65 | |||
8 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 44.25 | 1:30.79 | 2:23.88 | 3:07.46 | |||
9 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 45.77 | 1:34.52 | 2:33.00 | 3:15.19 | |||
10 | Pernille Sigaard | 1994 | Aars Svømmeklub | 47.18 | 1:38.24 | 2:35.00 | 3:17.30 | |||
- | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 32.70 | 1:12.57 | 1:59.56 | 2:33.20 | |||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.91 | 1:16.74 | 2:02.06 | 2:41.12 | |||
3 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 43.26 | 1:29.12 | 2:27.46 | 3:09.77 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 10, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 41.92 | 1:26.02 | 2:20.66 | 2:57.38 | |||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.08 | 1:32.11 | 2:31.37 | 3:13.96 | |||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 46.33 | 1:38.34 | 2:36.54 | 3:16.59 | |||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 50.21 | 1:41.09 | 2:47.38 | 3:34.50 | |||
- | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Afslut ryg på maven | |||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 125m | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:27.74 | ||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:27.85 | ||||||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:29.42 | ||||||
4 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 2:43.41 | ||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.84 | 1:20.16 | 2:10.06 | 2:46.89 | |||
6 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 2:50.80 | ||||||
7 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.40 | 1:22.25 | 2:16.46 | 2:53.38 | |||
8 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.41 | 1:26.80 | 2:20.33 | 2:59.71 | |||
9 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 41.85 | 1:26.04 | 2:22.74 | 3:01.34 | |||
10 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.50 | 1:37.69 | 2:27.58 | 3:11.65 | |||
11 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 44.27 | 1:32.63 | 2:30.81 | 3:14.38 | |||
12 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 47.54 | 1:38.01 | 2:34.41 | 3:14.78 | |||
13 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 48.24 | 1:37.32 | 2:34.97 | 3:16.77 | |||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Udsvøm.på mave 75m | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.02 | 1:08.00 | 1:52.91 | 2:25.20 | |||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 2:27.55 | ||||||
3 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 2:29.54 | ||||||
4 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.47 | ||||||
5 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.12 | 1:14.56 | 2:02.04 | 2:36.44 | |||
6 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 2:37.94 | ||||||
7 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 2:39.78 | ||||||
8 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 2:42.05 | ||||||
9 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 35.24 | 1:18.22 | 2:11.75 | 2:48.91 | |||
10 | Láimutis Bendikas | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.49 | 1:21.53 | 2:14.27 | 2:52.31 | |||
11 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 39.61 | 1:24.94 | 2:14.46 | 2:53.43 | |||
12 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.88 | 1:21.34 | 2:14.21 | 2:54.44 | |||
13 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 36.99 | 1:22.84 | 2:16.70 | 2:57.54 | |||
14 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 1:27.28 | 2:19.85 | 2:57.96 | 2:57.96 | |||
15 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 47.71 | 1:33.15 | 2:34.56 | 3:16.06 | |||
- | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Afslut ryg på maven | |||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.26 | 1:03.90 | 1:42.74 | 2:12.43 | |||
2 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 31.16 | 1:09.25 | 1:52.50 | 2:24.36 | |||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 33.36 | 1:12.31 | 1:54.02 | 2:25.17 | |||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 30.73 | 1:10.95 | 1:52.82 | 2:26.84 | |||
5 | Kasper Dyrehauge | 1989 | Svømmeklubben Koral | 31.21 | 1:09.92 | 1:54.86 | 2:28.79 | |||
6 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 33.25 | 1:10.92 | 1:57.11 | 2:32.33 | |||
7 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 32.52 | 1:15.63 | 2:06.32 | 2:41.56 | |||
8 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 38.74 | 1:24.59 | 2:12.94 | 2:50.86 | |||
9 | Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | Durup IF | 36.25 | 1:26.53 | 2:23.09 | 3:07.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.64 | ||||||
2 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 45.07 | ||||||
3 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.00 | ||||||
4 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 46.18 | ||||||
5 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.36 | ||||||
6 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 46.38 | ||||||
7 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 48.70 | ||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.85 | ||||||
9 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 50.52 | ||||||
10 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.84 | ||||||
11 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.21 | ||||||
12 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 53.68 | ||||||
13 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 53.84 | ||||||
14 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 53.86 | ||||||
15 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 54.10 | ||||||
16 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 54.47 | ||||||
17 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 55.05 | ||||||
18 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 55.49 | ||||||
19 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 55.90 | ||||||
20 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 57.32 | ||||||
21 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 58.68 | ||||||
22 | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:00.52 | ||||||
23 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:00.64 | ||||||
24 | Kathrine Mark Vad Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:01.32 | ||||||
25 | Mie Johansen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:01.33 | ||||||
26 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:01.36 | ||||||
27 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:01.56 | ||||||
28 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 1:02.37 | ||||||
29 | Sara Nissen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.89 | ||||||
30 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:03.48 | ||||||
31 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | Durup IF | 1:03.80 | ||||||
32 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:07.54 | ||||||
- | Natalia Rasmussen | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 2 armt. u vand | |||||
- | Astrid Bonde Henriksen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Crawlarme v start | |||||
- | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.24 | ||||||
2 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.73 | ||||||
3 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.57 | ||||||
4 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.54 | ||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.63 | ||||||
6 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.97 | ||||||
7 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 41.24 | ||||||
8 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 42.11 | ||||||
9 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.85 | ||||||
10 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.02 | ||||||
11 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 43.14 | ||||||
12 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 43.40 | ||||||
13 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 43.41 | ||||||
14 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 43.93 | ||||||
15 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 43.99 | ||||||
16 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 44.77 | ||||||
16 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.77 | ||||||
18 | Ida Bukh Villesen | 1997 | Durup IF | 45.27 | ||||||
19 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 45.30 | ||||||
20 | Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.22 | ||||||
21 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 46.91 | ||||||
22 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.35 | ||||||
23 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 47.37 | ||||||
24 | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | 47.60 | ||||||
25 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.82 | ||||||
26 | Thea Hove Jensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 48.20 | ||||||
27 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 48.35 | ||||||
28 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 48.51 | ||||||
29 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 48.54 | ||||||
30 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 48.83 | ||||||
30 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 48.83 | ||||||
32 | Mathilde Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 50.77 | ||||||
33 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 51.19 | ||||||
34 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.05 | ||||||
35 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.26 | ||||||
36 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 52.59 | ||||||
37 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.88 | ||||||
38 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 52.91 | ||||||
39 | Vicki Korsbæk Rasmussen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 54.12 | ||||||
40 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 54.70 | ||||||
41 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 54.75 | ||||||
42 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | 56.79 | ||||||
43 | Emma Knudsen | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 56.82 | ||||||
44 | Julie Dissing | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 59.49 | ||||||
45 | Ida Kaaber | 1997 | Struer Svømmeklub | 59.86 | ||||||
46 | Emily Behnk Solnæs | 1997 | Durup IF | 1:00.21 | ||||||
47 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.02 | ||||||
48 | Cecilie Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:05.02 | ||||||
- | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.58 | ||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 37.90 | ||||||
3 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.79 | ||||||
4 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 38.94 | ||||||
5 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 40.06 | ||||||
6 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 40.58 | ||||||
7 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 42.22 | ||||||
8 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.46 | ||||||
9 | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.13 | ||||||
10 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.32 | ||||||
11 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 43.90 | ||||||
12 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 43.91 | ||||||
13 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 44.46 | ||||||
14 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.79 | ||||||
15 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 47.79 | ||||||
16 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 48.35 | ||||||
17 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 48.51 | ||||||
18 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 48.83 | ||||||
19 | Anne Bredegaard | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 49.08 | ||||||
20 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 50.31 | ||||||
21 | Julie Ritter | 1994 | Ikast Svømmeklub | 51.17 | ||||||
22 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 51.32 | ||||||
23 | Michelle Karlsson | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 54.00 | ||||||
24 | Louise Holt | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 55.37 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.73 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 37.48 | ||||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 39.68 | ||||||
4 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.00 | ||||||
5 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 45.05 | ||||||
6 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 44.44 | ||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 46.41 | ||||||
3 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 46.78 | ||||||
4 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.37 | ||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 50.48 | ||||||
6 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.58 | ||||||
7 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.25 | ||||||
8 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 52.92 | ||||||
9 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 53.33 | ||||||
10 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 54.51 | ||||||
11 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 55.58 | ||||||
12 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 55.71 | ||||||
13 | Lasse Skovsbøll | 2000 | Ikast Svømmeklub | 56.99 | ||||||
14 | Joachim Poulsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 57.45 | ||||||
15 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 58.70 | ||||||
16 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 59.96 | ||||||
17 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:01.37 | ||||||
18 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 1:01.46 | ||||||
19 | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 1:02.49 | ||||||
20 | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 1:03.79 | ||||||
21 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:05.26 | ||||||
22 | Alexander Bott | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:09.91 | ||||||
23 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 1:10.59 | ||||||
24 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:11.44 | ||||||
25 | Sebastian Olsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:12.85 | ||||||
26 | Thomas N Poulsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:12.93 | ||||||
- | Felix Glerup | 1999 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.48 | ||||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.78 | ||||||
3 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 37.47 | ||||||
4 | Jens Christian Tramm | 1996 | IHF Svømning | 41.09 | ||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 41.21 | ||||||
6 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 41.76 | ||||||
7 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.23 | ||||||
8 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.45 | ||||||
9 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.86 | ||||||
10 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.98 | ||||||
11 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 43.62 | ||||||
12 | Martin Frederiksen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 44.05 | ||||||
13 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 44.09 | ||||||
14 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 45.12 | ||||||
15 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 45.78 | ||||||
16 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.01 | ||||||
17 | Christian Antonsen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 46.93 | ||||||
18 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 46.95 | ||||||
19 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 47.29 | ||||||
20 | Simon Hvidberg | 1996 | Holstebro Svømme Club | 47.37 | ||||||
21 | Mathias Sørensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.40 | ||||||
22 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.45 | ||||||
23 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 47.50 | ||||||
24 | Lars Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 47.64 | ||||||
25 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 47.76 | ||||||
26 | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 48.12 | ||||||
27 | Jonnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 48.16 | ||||||
28 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.41 | ||||||
29 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 48.93 | ||||||
30 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | Struer Svømmeklub | 50.70 | ||||||
31 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 50.77 | ||||||
32 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 52.85 | ||||||
33 | Mads Grønberg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 56.26 | ||||||
34 | Kristoffer Kristensen | 1997 | Aars Svømmeklub | 58.00 | ||||||
35 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 58.57 | ||||||
36 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 1:06.79 | ||||||
37 | Mathias Tiedemann | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:10.59 | ||||||
- | Mikkel Filip Jensen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Flere flyben e/start | |||||
- | William Gravesen | 1996 | Durup IF | DSQ | 1 hånd vending | |||||
- | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 33.82 | ||||||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.08 | ||||||
3 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.10 | ||||||
4 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.28 | ||||||
5 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.96 | ||||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 36.73 | ||||||
7 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.03 | ||||||
8 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.40 | ||||||
9 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.17 | ||||||
10 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 40.01 | ||||||
11 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 40.27 | ||||||
12 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 40.69 | ||||||
13 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 40.80 | ||||||
14 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.10 | ||||||
15 | Alexander Jensen | 1995 | Aars Svømmeklub | 42.30 | ||||||
16 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 42.31 | ||||||
17 | Finn Møller Nielsen | 1994 | Aars Svømmeklub | 43.17 | ||||||
18 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 43.53 | ||||||
19 | Jess Olesen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 44.22 | ||||||
20 | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | 45.54 | ||||||
21 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 45.75 | ||||||
22 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 46.07 | ||||||
23 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 46.31 | ||||||
24 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 46.39 | ||||||
25 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 47.70 | ||||||
26 | Simon Pedersen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 48.95 | ||||||
27 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 50.18 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.72 | ||||||
2 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 33.41 | ||||||
3 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.65 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 34.21 | ||||||
5 | Loui Sørensen | 1990 | Svømmeklubben Koral | 34.99 | ||||||
6 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.58 | ||||||
7 | Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.85 | ||||||
8 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 38.34 | ||||||
9 | Mads B. Christensen | 1992 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.45 | ||||||
10 | Joachim Beck | 1993 | Viborg Svømme Klub | 40.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.20 | 1:10.48 | |||||
2 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 35.36 | 1:12.84 | |||||
3 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.76 | 1:14.07 | |||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 35.80 | 1:16.05 | |||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.48 | 1:17.28 | |||||
6 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.39 | 1:19.40 | |||||
7 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 38.26 | 1:19.59 | |||||
8 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.54 | 1:20.48 | |||||
9 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.99 | 1:21.41 | |||||
10 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 39.21 | 1:21.83 | |||||
11 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.25 | 1:22.35 | |||||
12 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.10 | 1:22.71 | |||||
13 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 40.26 | 1:24.17 | |||||
14 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 40.91 | 1:24.32 | |||||
15 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 40.83 | 1:24.41 | |||||
16 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.28 | 1:24.66 | |||||
17 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 41.08 | 1:24.90 | |||||
18 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 40.34 | 1:25.29 | |||||
19 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.36 | 1:27.66 | |||||
20 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 40.95 | 1:29.06 | |||||
21 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 41.92 | 1:30.92 | |||||
22 | Michelle Hansen | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.71 | 1:31.14 | |||||
23 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 45.26 | 1:32.65 | |||||
24 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.29 | 1:33.45 | |||||
25 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 43.85 | 1:33.60 | |||||
26 | Kathrine Mark Vad Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | 44.20 | 1:33.83 | |||||
27 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.88 | 1:36.93 | |||||
28 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 46.74 | 1:37.19 | |||||
29 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 46.77 | 1:37.26 | |||||
30 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.69 | 1:39.01 | |||||
30 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 49.03 | 1:39.01 | |||||
32 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.99 | 1:39.18 | |||||
33 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 48.00 | 1:40.20 | |||||
34 | Natalia Rasmussen | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.80 | 1:42.94 | |||||
35 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 49.29 | 1:44.13 | |||||
36 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | Durup IF | 47.89 | 1:46.34 | |||||
37 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 52.25 | 1:50.87 | |||||
38 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.17 | 1:52.40 | |||||
39 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 52.07 | 1:53.21 | |||||
40 | Katja Simona Frandsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 55.18 | 2:04.37 | |||||
- | Astrid Bonde Henriksen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | Aars Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.57 | 1:05.46 | |||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 32.76 | 1:06.39 | |||||
3 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.87 | 1:07.07 | |||||
4 | Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.45 | 1:10.93 | |||||
5 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.29 | 1:11.08 | |||||
6 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.87 | 1:11.20 | |||||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.55 | 1:11.41 | |||||
8 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 34.47 | 1:12.06 | |||||
9 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.48 | 1:12.44 | |||||
10 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.36 | 1:13.14 | |||||
11 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 34.69 | 1:13.33 | |||||
12 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.39 | 1:13.56 | |||||
13 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.77 | 1:13.76 | |||||
14 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 34.40 | 1:13.84 | |||||
15 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 35.14 | 1:13.93 | |||||
16 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 35.35 | 1:14.41 | |||||
17 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 36.09 | 1:14.62 | |||||
18 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.70 | 1:14.93 | |||||
19 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 36.77 | 1:15.22 | |||||
20 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 35.69 | 1:16.90 | |||||
21 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.56 | 1:17.18 | |||||
22 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 37.92 | 1:17.58 | |||||
23 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.97 | 1:17.68 | |||||
24 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.84 | 1:18.18 | |||||
25 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.22 | 1:18.28 | |||||
26 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 37.45 | 1:18.58 | |||||
27 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.89 | 1:19.57 | |||||
28 | Sofie Boel Torp | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.71 | 1:19.90 | |||||
29 | Mathilde Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 37.67 | 1:20.41 | |||||
30 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 38.95 | 1:21.71 | |||||
31 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.22 | 1:23.50 | |||||
32 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.44 | 1:24.32 | |||||
33 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 40.64 | 1:24.73 | |||||
34 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.33 | 1:25.74 | |||||
35 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.58 | 1:26.26 | |||||
36 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 42.03 | 1:26.57 | |||||
37 | Alberte D. Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 41.35 | 1:26.62 | |||||
38 | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | 41.22 | 1:27.70 | |||||
39 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.17 | 1:27.72 | |||||
40 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.50 | 1:28.14 | |||||
41 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 42.16 | 1:29.48 | |||||
42 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 43.11 | 1:29.59 | |||||
43 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 43.43 | 1:31.98 | |||||
44 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.46 | 1:32.17 | |||||
45 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 42.20 | 1:32.58 | |||||
46 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | Aars Svømmeklub | 47.43 | 1:34.12 | |||||
47 | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.94 | 1:39.61 | |||||
48 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 47.55 | 1:40.00 | |||||
49 | Sofie Schriver Bjerrehuss | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.99 | 1:40.41 | |||||
50 | Emily Behnk Solnæs | 1997 | Durup IF | 46.82 | 1:42.37 | |||||
51 | Cecilie Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 48.28 | 1:43.86 | |||||
52 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | 50.54 | 1:50.25 | |||||
53 | Ida Kaaber | 1997 | Struer Svømmeklub | 53.33 | 1:53.18 | |||||
- | Vicki Korsbæk Rasmussen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 30.23 | 1:02.31 | |||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 31.01 | 1:02.97 | |||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 31.13 | 1:04.23 | |||||
3 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 30.95 | 1:04.23 | |||||
5 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.84 | 1:04.25 | |||||
6 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 31.25 | 1:04.61 | |||||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.72 | 1:05.80 | |||||
8 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 33.06 | 1:07.59 | |||||
9 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 32.71 | 1:07.80 | |||||
10 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.67 | 1:08.87 | |||||
11 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.27 | 1:09.98 | |||||
12 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.87 | 1:11.15 | |||||
13 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 34.53 | 1:11.33 | |||||
14 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 34.93 | 1:11.41 | |||||
15 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.39 | 1:11.45 | |||||
16 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 34.21 | 1:11.51 | |||||
17 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 35.01 | 1:11.74 | |||||
18 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.12 | 1:12.21 | |||||
19 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.56 | 1:12.40 | |||||
20 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 34.80 | 1:12.64 | |||||
21 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 35.02 | 1:12.98 | |||||
22 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 35.57 | 1:13.20 | |||||
23 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.35 | 1:14.05 | |||||
24 | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.16 | 1:14.67 | |||||
25 | Anna Jørgensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 36.76 | 1:15.90 | |||||
26 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 35.57 | 1:16.27 | |||||
27 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.95 | 1:16.33 | |||||
28 | Anne Bredegaard | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 38.20 | 1:18.16 | |||||
29 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 39.12 | 1:18.45 | |||||
30 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.82 | 1:18.98 | |||||
31 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 36.05 | 1:20.06 | |||||
32 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 38.47 | 1:20.12 | |||||
33 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.56 | 1:20.87 | |||||
34 | Julie Ritter | 1994 | Ikast Svømmeklub | 38.41 | 1:20.96 | |||||
35 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.86 | 1:23.57 | |||||
36 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 39.62 | 1:24.68 | |||||
37 | Nanna N. Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 41.05 | 1:25.63 | |||||
38 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 41.41 | 1:29.22 | |||||
39 | Louise Holt | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 44.76 | 1:37.74 | |||||
- | Regitze Madsen | 1994 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Charlotte Jensen | 1994 | Aars Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 29.00 | 1:00.18 | |||||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.61 | 1:00.73 | |||||
3 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.08 | 1:06.93 | |||||
4 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 32.98 | 1:07.16 | |||||
5 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 35.10 | 1:10.72 | |||||
6 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 34.21 | 1:11.68 | |||||
7 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.24 | 1:12.00 | |||||
8 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 34.90 | 1:12.94 | |||||
9 | Simone Bielefeldt | 1989 | Holstebro Svømme Club | 35.65 | 1:13.01 | |||||
10 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 35.58 | 1:13.62 | |||||
11 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 36.97 | 1:17.36 | |||||
12 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.92 | 1:23.27 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 33.71 | 1:09.09 | |||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.23 | 1:09.73 | |||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 34.56 | 1:09.93 | |||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 35.00 | 1:14.23 | |||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.21 | 1:19.13 | |||||
6 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.85 | 1:20.48 | |||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.11 | 1:20.91 | |||||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.79 | 1:21.00 | |||||
9 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.90 | 1:23.93 | |||||
10 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.30 | 1:24.12 | |||||
11 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 39.30 | 1:24.92 | |||||
12 | Laurits B. Henriksen | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.44 | 1:26.44 | |||||
13 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 43.87 | 1:28.57 | |||||
14 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.45 | 1:28.66 | |||||
15 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 43.23 | 1:28.79 | |||||
16 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.41 | 1:29.78 | |||||
17 | Christian Carlsen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.05 | 1:30.36 | |||||
18 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.70 | 1:33.38 | |||||
19 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 44.33 | 1:33.79 | |||||
20 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.13 | 1:34.47 | |||||
21 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 47.57 | 1:41.10 | |||||
22 | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 50.98 | 1:45.13 | |||||
23 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 54.44 | 1:48.01 | |||||
24 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 52.47 | 1:48.70 | |||||
25 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.07 | 1:48.89 | |||||
26 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.98 | 1:48.93 | |||||
27 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 50.74 | 1:49.99 | |||||
28 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 50.36 | 1:50.79 | |||||
29 | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 56.80 | 1:53.96 | |||||
30 | Sebastian Olsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 54.05 | 1:54.28 | |||||
31 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 54.89 | 1:54.30 | |||||
32 | Lasse Skovsbøll | 2000 | Ikast Svømmeklub | 57.04 | 1:55.15 | |||||
33 | Joachim Poulsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 55.87 | 2:01.90 | |||||
- | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.41 | 58.24 | |||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.56 | 58.39 | |||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 29.25 | 1:00.78 | |||||
4 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.04 | 1:01.88 | |||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 30.08 | 1:02.37 | |||||
6 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 30.86 | 1:04.24 | |||||
7 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.21 | 1:06.44 | |||||
8 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.23 | 1:07.51 | |||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.21 | 1:07.52 | |||||
10 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.29 | 1:07.54 | |||||
11 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.08 | 1:07.95 | |||||
12 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 32.82 | 1:09.21 | |||||
13 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 33.68 | 1:09.87 | |||||
14 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 33.35 | 1:10.05 | |||||
15 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.77 | 1:10.57 | |||||
16 | Victor Christensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 34.66 | 1:10.63 | |||||
17 | Mathias Sørensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.52 | 1:11.05 | |||||
18 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 34.08 | 1:12.07 | |||||
19 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.98 | 1:12.13 | |||||
20 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.71 | 1:12.70 | |||||
21 | Martin Frederiksen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 35.29 | 1:12.72 | |||||
22 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 34.45 | 1:13.11 | |||||
23 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.71 | 1:13.25 | |||||
24 | Mikkel Nielsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.13 | 1:13.54 | |||||
25 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.30 | 1:13.81 | |||||
26 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.62 | 1:14.42 | |||||
27 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.66 | 1:14.68 | |||||
28 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.16 | 1:15.22 | |||||
29 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 36.37 | 1:15.28 | |||||
30 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 36.11 | 1:16.83 | |||||
31 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.91 | 1:17.30 | |||||
32 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.32 | 1:18.14 | |||||
33 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.46 | 1:18.20 | |||||
34 | Jens Christian Tramm | 1996 | IHF Svømning | 37.74 | 1:18.88 | |||||
35 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 39.06 | 1:20.12 | |||||
36 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 39.70 | 1:21.20 | |||||
37 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.56 | 1:21.22 | |||||
38 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.01 | 1:21.50 | |||||
39 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 39.18 | 1:22.55 | |||||
40 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.66 | 1:24.17 | |||||
41 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 39.83 | 1:25.59 | |||||
42 | Lars Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 40.33 | 1:26.12 | |||||
43 | Jonnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 40.56 | 1:27.61 | |||||
44 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.26 | 1:27.77 | |||||
45 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.30 | 1:30.73 | |||||
46 | Kristoffer Kristensen | 1997 | Aars Svømmeklub | 43.68 | 1:33.18 | |||||
47 | Christian Antonsen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 43.99 | 1:33.54 | |||||
48 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 45.02 | 1:35.30 | |||||
49 | Mads Grønberg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 45.16 | 1:37.37 | |||||
50 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 43.93 | 1:37.72 | |||||
51 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.32 | 1:40.06 | |||||
52 | Mikkel Filip Jensen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.88 | 1:45.81 | |||||
53 | Mathias Tiedemann | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 54.14 | 1:52.67 | |||||
- | Frederik Vejby Nielsen | 1997 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Gravesen | 1996 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 27.58 | 57.19 | |||||
2 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 27.67 | 57.95 | |||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 28.36 | 58.67 | |||||
4 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:00.37 | ||||||
5 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 29.66 | 1:00.38 | |||||
6 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:01.63 | ||||||
7 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 29.82 | 1:01.72 | |||||
8 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.07 | 1:01.99 | |||||
9 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 29.50 | 1:02.29 | |||||
10 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:03.23 | ||||||
11 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.19 | 1:03.33 | |||||
12 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:03.50 | ||||||
12 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:03.50 | ||||||
14 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:03.61 | ||||||
15 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.28 | ||||||
16 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.17 | 1:04.50 | |||||
17 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 30.97 | 1:05.18 | |||||
18 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 30.56 | 1:05.28 | |||||
19 | Jacob Mortensen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 31.36 | 1:05.42 | |||||
20 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 32.00 | 1:05.63 | |||||
21 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.18 | 1:06.33 | |||||
22 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 32.82 | 1:07.63 | |||||
23 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.03 | 1:07.70 | |||||
24 | Láimutis Bendikas | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.26 | 1:07.78 | |||||
25 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 32.55 | 1:08.17 | |||||
26 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 32.14 | 1:08.34 | |||||
27 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 32.23 | 1:08.91 | |||||
28 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.14 | 1:09.77 | |||||
29 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 34.16 | 1:10.64 | |||||
29 | Alexander Jensen | 1995 | Aars Svømmeklub | 32.87 | 1:10.64 | |||||
31 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 34.21 | 1:12.12 | |||||
32 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 35.05 | 1:12.92 | |||||
33 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 35.67 | 1:13.70 | |||||
34 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 35.18 | 1:14.31 | |||||
35 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 35.52 | 1:14.61 | |||||
36 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:16.60 | |||||
37 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 39.61 | 1:19.79 | |||||
38 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.54 | 1:20.09 | |||||
39 | Jonathan Harbak | 1995 | Aars Svømmeklub | 37.78 | 1:20.64 | |||||
40 | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | 37.62 | 1:22.45 | |||||
41 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 40.17 | 1:28.01 | |||||
42 | Jess Olesen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 39.87 | 1:28.43 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 54.20 | ||||||
2 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 56.59 | ||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 57.41 | ||||||
4 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 57.97 | ||||||
5 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 59.43 | ||||||
6 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 59.55 | ||||||
7 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 59.77 | ||||||
8 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 1:00.04 | ||||||
9 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:00.14 | ||||||
10 | Kasper Dyrehauge | 1989 | Svømmeklubben Koral | 1:00.35 | ||||||
11 | Loui Sørensen | 1990 | Svømmeklubben Koral | 1:00.72 | ||||||
12 | Mikkel Jensen | 1985 | Svømmeklubben Koral | 1:00.73 | ||||||
13 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.48 | ||||||
14 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:02.46 | ||||||
15 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:02.90 | ||||||
16 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:03.12 | ||||||
17 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.20 | 1:04.72 | |||||
18 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.82 | ||||||
19 | Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.67 | 1:07.14 | |||||
20 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 33.36 | 1:07.85 | |||||
21 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Aars Svømmeklub | 32.79 | 1:08.62 | |||||
22 | Mads B. Christensen | 1992 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.47 | 1:10.30 | |||||
23 | Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | Durup IF | 33.21 | 1:11.43 | |||||
24 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 35.57 | 1:17.97 | |||||
- | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 15, 4x50m Medley, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Århuspiger 1 | 1996 | Swimteam Aarhus | 2:29.15 | ||||||
Anna T. Kristensen | 1994 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Nina Jørgensen | 1996 | 40.87 | 1:19.99 | |||||||
Cecilie Laursen | 1996 | 35.92 | 1:55.91 | |||||||
Una Møller | 1998 | 33.24 | 2:29.15 | |||||||
2 | Hsc Damer 2 | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:31.15 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 43.30 | 1:22.41 | |||||||
Theresa S. Thomsen | 1995 | 36.88 | 1:59.29 | |||||||
Maja Hammer | 1995 | 31.86 | 2:31.15 | |||||||
3 | Brandts Lakajer 1 | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:35.77 | ||||||
Cecilie Christensen | 1995 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Emma Ø. Nielsen | 1995 | 40.23 | 1:18.89 | |||||||
Sofie Møller | 1997 | 43.12 | 2:02.01 | |||||||
Laura Cebula | 1997 | 33.76 | 2:35.77 | |||||||
4 | Struer Dream Team 3 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:35.96 | ||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 43.81 | 1:26.31 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 39.07 | 2:05.38 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 30.58 | 2:35.96 | |||||||
5 | Struer Damer 1 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:40.11 | ||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | 44.89 | 1:26.65 | |||||||
Lisa Terp | 1999 | 41.51 | 2:08.16 | |||||||
Line Augustesen Obel | 1996 | 31.95 | 2:40.11 | |||||||
6 | Herning Killerwhales 1 | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:42.48 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 44.00 | 44.00 | |||||||
Christine Hansen | 1996 | 39.42 | 1:23.42 | |||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 41.06 | 2:04.48 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 38.00 | 2:42.48 | |||||||
7 | Agf Piger 1 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:48.49 | ||||||
Alberte Spure Nielsen | 1999 | 45.43 | 45.43 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 46.00 | 1:31.43 | |||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 38.76 | 2:10.19 | |||||||
Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 38.30 | 2:48.49 | |||||||
8 | Fars Tøser Bsk 3 | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 2:49.56 | ||||||
Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 41.02 | 41.02 | |||||||
Julie Larsen | 1999 | 55.78 | 1:36.80 | |||||||
Sara Sofia Benzarti | 1997 | 38.93 | 2:15.73 | |||||||
Maria Møldrup | 1995 | 33.83 | 2:49.56 | |||||||
9 | Århuspiger 5 | 1996 | Swimteam Aarhus | 2:51.16 | ||||||
Christina Mejlgaard | 1994 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Katrine M. Borum | 1996 | 49.03 | 1:30.45 | |||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 40.93 | 2:11.38 | |||||||
Emma Klitnæs | 1996 | 39.78 | 2:51.16 | |||||||
10 | Hsc Damer 4 | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:53.55 | ||||||
Gry Nicolaisen | 1998 | 46.25 | 46.25 | |||||||
Thea Rud Iversen | 1997 | 44.32 | 1:30.57 | |||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 43.54 | 2:14.11 | |||||||
Johanne Laursen | 1999 | 39.44 | 2:53.55 | |||||||
11 | Herning Killerwhales 3 | 1996 | Herning Svømmeklub | 3:03.33 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 45.98 | 45.98 | |||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 50.35 | 1:36.33 | |||||||
Emma Rohde | 1997 | 43.13 | 2:19.46 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 43.87 | 3:03.33 | |||||||
12 | Snilde Sild 11 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 3:04.60 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 50.17 | 50.17 | |||||||
Camilla Tromborg | 1998 | 50.36 | 1:40.53 | |||||||
Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 47.78 | 2:28.31 | |||||||
Julie Ritter | 1994 | 36.29 | 3:04.60 | |||||||
13 | Hurtige Søheste 7 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 3:07.19 | ||||||
Shannie Zülau | 1996 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Lisa Brayd | 1997 | 48.48 | 1:34.13 | |||||||
Tashia Lundvig | 1996 | 41.82 | 2:15.95 | |||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 51.24 | 3:07.19 | |||||||
14 | Brandts Lakajer 5 | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:18.48 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 53.97 | 53.97 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 44.80 | 1:38.77 | |||||||
Vicki Korsbæk Rasmussen | 1997 | 54.36 | 2:33.13 | |||||||
Astrid Bonde Henriksen | 2001 | 45.35 | 3:18.48 | |||||||
15 | Herning C2 4 | 1996 | Herning Svømmeklub | 3:31.19 | ||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 50.56 | 50.56 | |||||||
Emma Ottosen | 1999 | |||||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | |||||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 3:31.19 | 3:31.19 | |||||||
16 | Struer Team Soft Ice 12 | 1996 | Struer Svømmeklub | 3:33.78 | ||||||
Ida Kaaber | 1997 | 58.94 | 58.94 | |||||||
Vicki Jensen | 1998 | 57.80 | 1:56.74 | |||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 53.96 | 2:50.70 | |||||||
Matilde Snitgaard | 2000 | 43.08 | 3:33.78 | |||||||
- | Holdkap Durup Piger 1 | 1997 | Durup IF | DSQ | Bryst afslut 1 hånd | |||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 43.04 | 43.04 | |||||||
- | Hsc Damer 3 | 1996 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart 3. skifte | |||||
Dina Skou | 1996 | 43.38 | 43.38 | |||||||
Løb 15, 4x50m Medley, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyseng Damer 1 | 1995 | Lyseng IF | 2:12.21 | ||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 35.51 | 1:08.32 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 34.32 | 1:42.64 | |||||||
Trine Kristensen | 1995 | 29.57 | 2:12.21 | |||||||
2 | Århuspiger 3 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:14.17 | ||||||
Signe Kragelund | 1994 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Simone Friis | 1991 | |||||||||
Charlotte Thor | 1995 | |||||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 2:14.17 | 2:14.17 | |||||||
3 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:15.68 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 37.79 | 1:12.66 | |||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 32.47 | 1:45.13 | |||||||
Laura Funch | 1995 | 30.55 | 2:15.68 | |||||||
4 | Rønne Piger | 0 | Rønne Svømme Klub | 2:21.37 | ||||||
Christina G. Sørensen | 1991 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Mie Kjøller Johansen | 1994 | |||||||||
Maria Myhre Jespersen | 1995 | |||||||||
Ditte Johansen | 1994 | 2:21.37 | 2:21.37 | |||||||
5 | Thisted Housewifes 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:22.59 | ||||||
Anna Jessen | 1995 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 38.02 | 1:16.83 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | 30.90 | 1:47.73 | |||||||
Amalie Vinther | 1995 | 34.86 | 2:22.59 | |||||||
6 | Visk Piger 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:25.76 | ||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Emma Josefsen | 1996 | 39.06 | 1:15.66 | |||||||
Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | 39.54 | 1:55.20 | |||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 30.56 | 2:25.76 | |||||||
7 | Pingvin Piger 3 | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.22 | ||||||
Amalie B. Jensen | 1995 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Laura Krogh Christensen | 1994 | 42.88 | 1:21.08 | |||||||
Lise Bak | 1993 | 36.25 | 1:57.33 | |||||||
Louise Sofie Jensen | 1994 | 31.89 | 2:29.22 | |||||||
8 | Århus 1900 Piger 1 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:33.26 | ||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Nikoline Egerod Leth | 1996 | 42.96 | 1:21.44 | |||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 38.03 | 1:59.47 | |||||||
Anne V Weibrecht | 1994 | 33.79 | 2:33.26 | |||||||
9 | Grindsted Piger 5 | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 2:35.48 | ||||||
Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Nadja Christiansen | 1995 | |||||||||
Anne Bredegaard | 1995 | |||||||||
Sofie Grønlund | 1995 | 2:35.48 | 2:35.48 | |||||||
10 | Koral Piger L15 | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:43.56 | ||||||
Ea Mette Jacobsen | 1991 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Tanja Kandborg | 1995 | 47.88 | 1:26.86 | |||||||
Helena Jacobsen | 1991 | 41.34 | 2:08.20 | |||||||
Mathilde Sørensen | 1996 | 35.36 | 2:43.56 | |||||||
11 | Holdkap Durup Piger 3 | 0 | Durup IF | 3:03.37 | ||||||
Tine Hinnerup | 1985 | 43.24 | 43.24 | |||||||
Malene Bajlum | 1995 | 46.93 | 1:30.17 | |||||||
Signe Nannerup | 1997 | 47.95 | 2:18.12 | |||||||
Maria Behnk Solnæs | 1998 | 45.25 | 3:03.37 | |||||||
12 | Snedsted Piger | 0 | Snedsted Svømmeklub | 3:23.27 | ||||||
Thea Hove Jensen | 1996 | 54.49 | 54.49 | |||||||
Michelle Karlsson | 1994 | 55.49 | 1:49.98 | |||||||
Alberte D. Kristensen | 1996 | 55.52 | 2:45.50 | |||||||
Nanna N. Jensen | 1995 | 37.77 | 3:23.27 | |||||||
- | Labre Laks 9 | 0 | Ikast Svømmeklub | DSQ | udsvøm.mave i ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 16, 4x50m Medley, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Odder Bulldogs 1 | 1996 | Odder IGF | 2:17.99 | ||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 40.96 | 1:15.20 | |||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 31.43 | 1:46.63 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 31.36 | 2:17.99 | |||||||
2 | Grindsted Drenge 1 | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 2:23.66 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | |||||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | |||||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 2:23.66 | 2:23.66 | |||||||
3 | Thisted Pirates 2 | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:25.21 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 39.79 | 1:19.51 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1994 | 32.38 | 1:51.89 | |||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 33.32 | 2:25.21 | |||||||
4 | Århusdrenge 1 | 1996 | Swimteam Aarhus | 2:26.19 | ||||||
Kasper Kross | 1997 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Jens Christian Tramm | 1996 | 39.52 | 1:19.53 | |||||||
Thomas Bie Westphael | 1995 | 33.78 | 1:53.31 | |||||||
Mathias Sørensen | 1996 | 32.88 | 2:26.19 | |||||||
5 | Visk Drenge 1 | 1996 | Viborg Svømme Klub | 2:28.19 | ||||||
Victor Christensen | 1996 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Jacob Adolfsen | 1996 | 40.13 | 1:19.13 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 36.81 | 1:55.94 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 32.25 | 2:28.19 | |||||||
6 | Struer Herrer 7 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:30.11 | ||||||
Lasse Munkholm | 1996 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 43.59 | 1:21.77 | |||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 37.48 | 1:59.25 | |||||||
Morten Thomsen | 1997 | 30.86 | 2:30.11 | |||||||
7 | Hajerne 5 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 2:31.10 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Jonnie Zûlau | 1997 | 50.15 | 1:22.56 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 29.25 | 1:51.81 | |||||||
Bastian Kristensen | 1997 | 39.29 | 2:31.10 | |||||||
8 | Brandts Lakajer 2 | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:39.23 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 41.45 | 41.45 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 50.18 | 1:31.63 | |||||||
Mark Lyng | 1995 | 33.06 | 2:04.69 | |||||||
Tobias G. Larsen | 1996 | 34.54 | 2:39.23 | |||||||
9 | Herning Killerwhales 5 | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:41.72 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | |||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 2:41.72 | 2:41.72 | |||||||
10 | Odder Underdogs 5 | 1996 | Odder IGF | 2:44.42 | ||||||
Martin Hjelm | 1995 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Per Jensen | 1995 | |||||||||
Rasmus Rothausen | 1994 | |||||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 2:44.42 | 2:44.42 | |||||||
11 | Agf Drenge 1 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:54.50 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | |||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | |||||||||
Isak Gadegaard | 1996 | 2:54.50 | 2:54.50 | |||||||
12 | Delfinerne 1 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 2:54.62 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Jonas Sander | 1999 | |||||||||
Jannick Maesen | 1995 | |||||||||
Macus Buus Nielsen | 2000 | 2:54.62 | 2:54.62 | |||||||
13 | Struer Dream Team 11 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:55.15 | ||||||
Alexander Bach Larsen | 1998 | 43.72 | 43.72 | |||||||
Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 52.63 | 1:36.35 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 41.99 | 2:18.34 | |||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 36.81 | 2:55.15 | |||||||
14 | Århusdrenge 5 | 1996 | Swimteam Aarhus | 3:05.30 | ||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Casper Vestergaard | 1997 | 44.79 | 1:32.94 | |||||||
Mikkel Nielsen | 1996 | 46.14 | 2:19.08 | |||||||
Severin Bjerre | 1998 | 46.22 | 3:05.30 | |||||||
15 | Hsc Herre 3 | 1996 | Holstebro Svømme Club | 3:08.14 | ||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Christian Carlsen | 1999 | |||||||||
Christian Rasmussen | 1998 | |||||||||
Simon Hvidberg | 1996 | 3:08.14 | 3:08.14 | |||||||
16 | Brandts Lakajer 7 | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:08.23 | ||||||
Mikkel Filip Jensen | 1997 | 53.03 | 53.03 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | |||||||||
Simon Bak Jeppesen | 1997 | |||||||||
Laurits B. Henriksen | 1998 | 3:08.23 | 3:08.23 | |||||||
17 | Søløverne 13 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 3:12.19 | ||||||
Vishnu Illankumaran | 1995 | 41.87 | 41.87 | |||||||
Lasse Skovsbøll | 2000 | |||||||||
Jonas Friis Jespersen | 1994 | |||||||||
Bjørn Kristensen | 1999 | 3:12.19 | 3:12.19 | |||||||
18 | Fars Knægte Bsk 1 | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 3:13.19 | ||||||
Christoffer Møldrup | 1998 | 55.80 | 55.80 | |||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | |||||||||
Steffen Carlsen | 1996 | |||||||||
Asbjørn Buhl | 1997 | 3:13.19 | 3:13.19 | |||||||
19 | Herning Killerwhales 3 | 1996 | Herning Svømmeklub | 3:27.69 | ||||||
Sebastian Olsen | 1999 | 54.19 | 54.19 | |||||||
Simon Niese | 1998 | |||||||||
Daniel Christensen | 1997 | |||||||||
Michael F. Mortensen | 1994 | 3:27.69 | 3:27.69 | |||||||
20 | Herning C2 1 | 1996 | Herning Svømmeklub | 3:31.75 | ||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 53.33 | 53.33 | |||||||
Joachim Poulsen | 1999 | |||||||||
Toke Michaelsen | 1999 | |||||||||
Jens Grarup | 1999 | 3:31.75 | 3:31.75 | |||||||
Løb 16, 4x50m Medley, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordmænd 1 | 0 | Svømmeklubben Nord | 2:01.23 | ||||||
Nicholai Heide | 1993 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 33.31 | 1:05.27 | |||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 29.36 | 1:34.63 | |||||||
Tim Madsen | 1991 | 26.60 | 2:01.23 | |||||||
2 | Visk Drenge 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:03.20 | ||||||
Jacob Brask Pedersen | 1993 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 34.85 | 1:06.77 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 27.60 | 1:34.37 | |||||||
Nicolaj Thostrup | 1995 | 28.83 | 2:03.20 | |||||||
3 | Thisted Pirates 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:04.41 | ||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 35.29 | 1:07.70 | |||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 30.68 | 1:38.38 | |||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 26.03 | 2:04.41 | |||||||
4 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:07.28 | ||||||
Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 35.70 | 1:07.47 | |||||||
Benjamin Hubert | 1992 | 30.58 | 1:38.05 | |||||||
Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 29.23 | 2:07.28 | |||||||
5 | Århusdrenge 3 | 1995 | Swimteam Aarhus | 2:07.68 | ||||||
Peter Tramm | 1992 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Sebastian Friis | 1995 | 36.44 | 1:06.72 | |||||||
Andreas Hvid Andersen | 1995 | 32.43 | 1:39.15 | |||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 28.53 | 2:07.68 | |||||||
6 | Struer Herrer 6 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:09.02 | ||||||
Jesper Dam Karlsen | 1991 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Martin Lægaard Poulsen | 1991 | 36.85 | 1:09.49 | |||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 28.87 | 1:38.36 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 30.66 | 2:09.02 | |||||||
7 | Koral Drenge L16 | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:09.28 | ||||||
Simon Bylling Jensen | 1996 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Loui Sørensen | 1990 | 35.52 | 1:14.61 | |||||||
Kasper Dyrehauge | 1989 | 28.47 | 1:43.08 | |||||||
Mikkel Jensen | 1985 | 26.20 | 2:09.28 | |||||||
8 | Pingvin Drenge 1 | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:10.08 | ||||||
Mikkel Findinge | 1993 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Claus S. Jensen | 1990 | 33.78 | 1:08.70 | |||||||
Kristian Skjødt | 1994 | 31.45 | 1:40.15 | |||||||
Mads B. Christensen | 1992 | 29.93 | 2:10.08 | |||||||
9 | Visk Drenge 4 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:19.88 | ||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Jacob Brask Pedersen | 1993 | |||||||||
Joachim Beck | 1993 | |||||||||
Michael Bruun Sørensen | 1995 | 2:19.88 | 2:19.88 | |||||||
10 | Århus 1900 Drenge 1 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:27.97 | ||||||
Johan Christensen | 1996 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Andreas Sejr Andersen | 1997 | 42.34 | 1:20.63 | |||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 34.85 | 1:55.48 | |||||||
Emil Buur Persson | 1995 | 32.49 | 2:27.97 | |||||||
11 | Hsc Herre 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:28.77 | ||||||
Sarangan Kannahtas | 1996 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Viktor Christiansen | 1995 | |||||||||
Daniel Brusen Nielsen | 1993 | |||||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 2:28.77 | 2:28.77 | |||||||
12 | Thisted Pirates 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:41.98 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Peter Birk | 1996 | 45.96 | 1:26.65 | |||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 40.38 | 2:07.03 | |||||||
Keld Rishøj | 1988 | 34.95 | 2:41.98 | |||||||
- | Holdkap Durup Drenge 1 | 0 | Durup IF | DSQ | 2 armt.u/vand 75m | |||||
Rasmus Falk Pedersen | 1995 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:28.31 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 41.63 | 1:30.06 | |||||
3 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 42.65 | 1:31.33 | |||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 43.13 | 1:31.42 | |||||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 42.95 | 1:33.30 | |||||
6 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:37.11 | ||||||
7 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.14 | 1:44.27 | |||||
- | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | Brystben | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.90 | 1:20.31 | |||||
2 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 38.97 | 1:21.80 | |||||
3 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.22 | 1:23.91 | |||||
4 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:28.45 | ||||||
5 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:29.17 | ||||||
6 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 42.08 | 1:30.40 | |||||
7 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 44.30 | 1:35.53 | |||||
- | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 33.15 | 1:11.76 | |||||
2 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 33.06 | 1:11.83 | |||||
3 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 34.52 | 1:14.82 | |||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 33.60 | 1:15.02 | |||||
5 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 37.13 | 1:17.88 | |||||
6 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 37.47 | 1:21.44 | |||||
7 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:21.49 | ||||||
8 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 1:23.83 | ||||||
9 | Anne Bredegaard | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 1:28.34 | ||||||
10 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 1:34.63 | ||||||
11 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:34.98 | ||||||
12 | Pernille Sigaard | 1994 | Aars Svømmeklub | 1:36.22 | ||||||
13 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 1:36.87 | ||||||
14 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 1:38.97 | ||||||
15 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 1:41.26 | ||||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.45 | 1:07.58 | |||||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 33.40 | 1:10.66 | |||||
3 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 33.46 | 1:14.19 | |||||
4 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.17 | 1:18.95 | |||||
5 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 1:21.25 | ||||||
6 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.25 | 1:21.45 | |||||
7 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 1:35.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 41.70 | 1:30.12 | |||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 42.45 | 1:31.93 | |||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.27 | 1:32.54 | |||||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 47.62 | 1:41.06 | |||||
5 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 47.99 | 1:41.31 | |||||
6 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 50.53 | 1:50.98 | |||||
7 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 59.13 | 2:12.88 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 31.70 | 1:09.57 | |||||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.64 | 1:09.79 | |||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.19 | 1:10.44 | |||||
4 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 36.37 | 1:16.76 | |||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 35.43 | 1:17.35 | |||||
6 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 37.62 | 1:22.15 | |||||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.04 | 1:22.71 | |||||
8 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.62 | 1:23.52 | |||||
9 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 40.70 | 1:26.51 | |||||
10 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 40.19 | 1:29.04 | |||||
- | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | Brystben efter 75m | |||||
- | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | DSQ | Crawlben v/50m | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.86 | 1:05.21 | |||||
2 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.54 | 1:07.54 | |||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 32.25 | 1:07.79 | |||||
4 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.59 | 1:10.78 | |||||
5 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.12 | 1:10.89 | |||||
6 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 32.72 | 1:12.08 | |||||
7 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 33.87 | 1:12.96 | |||||
8 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.50 | 1:13.99 | |||||
9 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.95 | 1:16.82 | |||||
10 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.39 | 1:17.31 | |||||
11 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 36.73 | 1:18.33 | |||||
12 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 37.51 | 1:19.29 | |||||
13 | Emil A. Simonsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.53 | 1:25.86 | |||||
14 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 40.42 | 1:26.57 | |||||
15 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 45.30 | 1:40.85 | |||||
16 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 45.95 | 1:41.46 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.24 | 59.88 | |||||
2 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 30.33 | 1:03.96 | |||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.26 | 1:04.99 | |||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 31.26 | 1:05.27 | |||||
5 | Kasper Dyrehauge | 1989 | Svømmeklubben Koral | 31.07 | 1:05.51 | |||||
6 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 31.42 | 1:06.18 | |||||
7 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.27 | 1:09.20 | |||||
8 | Mikkel Jensen | 1985 | Svømmeklubben Koral | 30.86 | 1:10.18 | |||||
9 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 32.63 | 1:10.49 | |||||
10 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.57 | 1:12.82 | |||||
11 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.31 | 1:14.92 | |||||
12 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.38 | 1:15.27 | |||||
13 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Aars Svømmeklub | 34.91 | 1:18.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.55 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.77 | ||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.69 | ||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.71 | ||||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.09 | ||||||
6 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 41.58 | ||||||
7 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.73 | ||||||
8 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 41.97 | ||||||
9 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 43.34 | ||||||
10 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.60 | ||||||
11 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.90 | ||||||
12 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 44.01 | ||||||
13 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 44.66 | ||||||
14 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.86 | ||||||
15 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 45.73 | ||||||
16 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 46.39 | ||||||
17 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.81 | ||||||
18 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.10 | ||||||
19 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.78 | ||||||
20 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.82 | ||||||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 47.88 | ||||||
22 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 48.45 | ||||||
23 | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 48.46 | ||||||
24 | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | Aars Svømmeklub | 48.95 | ||||||
25 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 49.07 | ||||||
26 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.57 | ||||||
27 | Natalia Rasmussen | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.94 | ||||||
28 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.03 | ||||||
29 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 51.28 | ||||||
30 | Astrid Bonde Henriksen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.77 | ||||||
31 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | Durup IF | 52.38 | ||||||
32 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 53.28 | ||||||
33 | Katja Simona Frandsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 53.61 | ||||||
34 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 55.16 | ||||||
35 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 55.70 | ||||||
36 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 59.06 | ||||||
37 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 59.68 | ||||||
38 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:00.36 | ||||||
39 | Sara Nissen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.51 | ||||||
- | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.03 | ||||||
2 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.27 | ||||||
3 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 37.68 | ||||||
4 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.08 | ||||||
5 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 39.25 | ||||||
6 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.00 | ||||||
7 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 40.06 | ||||||
8 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 40.11 | ||||||
9 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.38 | ||||||
10 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.56 | ||||||
11 | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | 41.32 | ||||||
12 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 41.45 | ||||||
13 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 41.99 | ||||||
14 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.11 | ||||||
15 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.20 | ||||||
16 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 42.95 | ||||||
17 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 43.18 | ||||||
18 | Pernille Sundstrup Madsen | 1996 | Durup IF | 43.28 | ||||||
19 | Alberte D. Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 44.66 | ||||||
20 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.92 | ||||||
21 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 45.23 | ||||||
22 | Sofie Boel Torp | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.54 | ||||||
23 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.40 | ||||||
24 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 46.45 | ||||||
25 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 47.10 | ||||||
26 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.33 | ||||||
27 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 48.20 | ||||||
28 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.49 | ||||||
29 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | Aars Svømmeklub | 50.98 | ||||||
30 | Sofie Schriver Bjerrehuss | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 51.50 | ||||||
31 | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 51.62 | ||||||
32 | Emily Behnk Solnæs | 1997 | Durup IF | 53.68 | ||||||
33 | Stine Mardal | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 53.94 | ||||||
34 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | 55.81 | ||||||
35 | Ida Kaaber | 1997 | Struer Svømmeklub | 56.91 | ||||||
- | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Glid på maven | |||||
- | Mathilde Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
- | Marie Juhl Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
- | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 31.31 | ||||||
2 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 32.84 | ||||||
3 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 34.68 | ||||||
3 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 34.68 | ||||||
5 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.24 | ||||||
6 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.35 | ||||||
7 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.38 | ||||||
8 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 36.90 | ||||||
9 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.63 | ||||||
10 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.19 | ||||||
11 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.23 | ||||||
12 | Anna Jørgensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 38.42 | ||||||
13 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.43 | ||||||
14 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.64 | ||||||
15 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 39.23 | ||||||
16 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 39.31 | ||||||
17 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.77 | ||||||
18 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 39.83 | ||||||
19 | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.12 | ||||||
20 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 40.14 | ||||||
21 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.69 | ||||||
22 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 42.55 | ||||||
23 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 42.86 | ||||||
24 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 43.88 | ||||||
25 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 46.67 | ||||||
26 | Julie Ritter | 1994 | Ikast Svømmeklub | 47.10 | ||||||
- | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Nanna N. Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 32.45 | ||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.05 | ||||||
3 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 36.33 | ||||||
4 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 36.85 | ||||||
5 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 37.26 | ||||||
6 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 37.84 | ||||||
7 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 40.24 | ||||||
8 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 40.70 | ||||||
9 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 42.46 | ||||||
10 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.92 | ||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 38.32 | ||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 38.59 | ||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.90 | ||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 42.86 | ||||||
6 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 43.02 | ||||||
7 | Laurits B. Henriksen | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.00 | ||||||
8 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 47.39 | ||||||
9 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.51 | ||||||
10 | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 48.64 | ||||||
11 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 49.43 | ||||||
12 | Sebastian Olsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.92 | ||||||
13 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 51.40 | ||||||
14 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 52.25 | ||||||
15 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 52.89 | ||||||
16 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.03 | ||||||
17 | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 53.06 | ||||||
18 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 53.55 | ||||||
19 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 54.24 | ||||||
20 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 54.62 | ||||||
21 | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 55.01 | ||||||
22 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 56.52 | ||||||
23 | Lasse Skovsbøll | 2000 | Ikast Svømmeklub | 56.91 | ||||||
24 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 57.65 | ||||||
25 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:02.10 | ||||||
- | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave | |||||
- | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.05 | ||||||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 34.36 | ||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 36.14 | ||||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 36.14 | ||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 36.54 | ||||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 36.62 | ||||||
7 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.83 | ||||||
8 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.85 | ||||||
9 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.74 | ||||||
10 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.78 | ||||||
11 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 38.13 | ||||||
12 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 38.75 | ||||||
13 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 39.05 | ||||||
14 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 39.74 | ||||||
15 | Jens Christian Tramm | 1996 | IHF Svømning | 41.11 | ||||||
16 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.45 | ||||||
17 | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 41.51 | ||||||
18 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 41.67 | ||||||
19 | Mikkel Nielsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.25 | ||||||
20 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.46 | ||||||
21 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.81 | ||||||
22 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 43.32 | ||||||
23 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 43.47 | ||||||
24 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 43.81 | ||||||
25 | Christian Antonsen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 47.08 | ||||||
26 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 50.30 | ||||||
27 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 50.76 | ||||||
28 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 51.19 | ||||||
29 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 51.54 | ||||||
30 | Mads Grønberg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 51.72 | ||||||
31 | Mathias Tiedemann | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.54 | ||||||
32 | Mikkel Filip Jensen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.49 | ||||||
- | Jonnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave | |||||
- | William Gravesen | 1996 | Durup IF | DSQ | svøm på maven | |||||
- | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.11 | ||||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.11 | ||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.90 | ||||||
4 | Jacob Mortensen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 32.98 | ||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 33.31 | ||||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.47 | ||||||
7 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.76 | ||||||
8 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 35.08 | ||||||
9 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 36.74 | ||||||
10 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 36.82 | ||||||
11 | Alexander Jensen | 1995 | Aars Svømmeklub | 37.06 | ||||||
12 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.12 | ||||||
13 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 38.96 | ||||||
14 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 38.97 | ||||||
15 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.95 | ||||||
16 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 41.76 | ||||||
17 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 41.99 | ||||||
18 | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | 43.97 | ||||||
19 | Jonathan Harbak | 1995 | Aars Svømmeklub | 44.05 | ||||||
20 | Dennis Sangill | 1995 | Videbæk Svømme Club | 45.81 | ||||||
21 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 47.72 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 29.53 | ||||||
2 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 29.76 | ||||||
3 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 30.90 | ||||||
4 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 31.48 | ||||||
5 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 31.84 | ||||||
6 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.34 | ||||||
7 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 32.75 | ||||||
8 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 33.51 | ||||||
9 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.92 | ||||||
10 | Joachim Beck | 1993 | Viborg Svømme Klub | 37.03 | ||||||
11 | Mads B. Christensen | 1992 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.18 | ||||||
12 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 38.60 | ||||||
13 | Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | Durup IF | 40.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 44.26 | 1:33.87 | 2:24.79 | 3:16.63 | |||
2 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.40 | 1:38.53 | 2:32.94 | 3:24.64 | |||
3 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.21 | 1:41.69 | 2:34.68 | 3:25.33 | |||
4 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 47.50 | 1:42.03 | 2:36.08 | 3:30.18 | |||
5 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.28 | 1:41.51 | 2:36.99 | 3:31.56 | |||
6 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 54.14 | 1:51.86 | 2:48.76 | 3:44.28 | |||
7 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.58 | 1:50.43 | 2:50.04 | 3:48.32 | |||
8 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 57.35 | 2:00.86 | 3:04.84 | 4:07.75 | |||
9 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 59.77 | 2:02.58 | 3:06.93 | 4:10.60 | |||
10 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 59.83 | 2:05.72 | 3:12.73 | 4:15.59 | |||
11 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 57.45 | 2:05.39 | 3:15.01 | 4:18.89 | |||
12 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:02.79 | 2:12.16 | 3:23.19 | 4:33.02 | |||
13 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:05.15 | 2:20.34 | 3:33.05 | 4:43.88 | |||
- | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u/vand 175m | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.97 | 1:21.34 | 2:04.44 | 2:45.46 | |||
2 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.77 | 1:28.95 | 2:18.96 | 3:05.49 | |||
3 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.30 | 1:32.59 | 2:21.00 | 3:06.85 | |||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 43.37 | 1:31.49 | 2:20.64 | 3:09.41 | |||
5 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.57 | 1:36.81 | 2:23.81 | 3:11.24 | |||
6 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 42.72 | 1:31.15 | 2:21.33 | 3:11.29 | |||
7 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 43.97 | 1:32.91 | 2:23.90 | 3:11.82 | |||
8 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.64 | 1:33.27 | 2:23.43 | 3:12.56 | |||
9 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 43.60 | 1:33.77 | 2:24.23 | 3:15.21 | |||
10 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 45.66 | 1:35.63 | 2:26.17 | 3:16.48 | |||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.50 | 1:36.90 | 2:27.34 | 3:16.57 | |||
12 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 46.24 | 1:38.65 | 2:30.46 | 3:21.34 | |||
13 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 47.65 | 1:38.80 | 2:30.84 | 3:21.36 | |||
14 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.71 | 1:41.32 | 2:35.34 | 3:27.38 | |||
15 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 53.48 | 1:51.43 | 2:48.12 | 3:41.10 | |||
16 | Pernille Sundstrup Madsen | 1996 | Durup IF | 49.19 | 1:44.03 | 2:43.29 | 3:41.25 | |||
17 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.69 | 1:48.23 | 2:46.54 | 3:45.16 | |||
18 | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | 51.79 | 1:50.62 | 2:50.03 | 3:47.43 | |||
19 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 49.86 | 1:48.90 | 2:49.14 | 3:49.68 | |||
20 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 50.90 | 1:48.82 | 2:48.81 | 3:50.13 | |||
21 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 50.83 | 1:51.50 | 2:53.71 | 3:53.16 | |||
22 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 55.26 | 1:56.25 | 2:57.01 | 3:54.16 | |||
23 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 55.12 | 1:55.81 | 2:57.93 | 3:57.00 | |||
24 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 55.01 | 1:57.42 | 2:59.97 | 4:00.54 | |||
25 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.18 | 1:56.94 | 3:00.99 | 4:00.73 | |||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Stoppet ved 175m | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 39.12 | 1:23.01 | 2:09.88 | 2:54.73 | |||
2 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 41.12 | 1:27.37 | 2:13.03 | 2:59.46 | |||
3 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.83 | 1:33.69 | 2:25.02 | 3:15.63 | |||
4 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.64 | 1:36.06 | 2:26.08 | 3:17.77 | |||
5 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 43.53 | 1:35.91 | 2:29.22 | 3:20.16 | |||
6 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 48.89 | 1:42.70 | 2:39.10 | 3:34.12 | |||
7 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 49.27 | 1:45.40 | 2:42.96 | 3:36.90 | |||
8 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 52.18 | 1:49.17 | 2:47.31 | 3:43.05 | |||
9 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 53.36 | 1:52.29 | 2:53.72 | 3:52.29 | |||
10 | Michelle Karlsson | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 57.96 | 2:03.10 | 3:07.71 | 4:10.01 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.40 | 1:36.05 | 2:28.12 | 3:20.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 47.96 | 1:43.45 | 2:37.09 | 3:28.95 | |||
2 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.31 | 1:43.68 | 2:37.99 | 3:30.14 | |||
3 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 51.27 | 1:47.42 | 2:44.48 | 3:39.37 | |||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 53.46 | 1:52.38 | 2:49.48 | 3:44.62 | |||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.25 | 1:50.58 | 2:50.80 | 3:49.22 | |||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.50 | 1:53.54 | 2:55.75 | 3:53.42 | |||
7 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 54.66 | 1:59.30 | 3:00.49 | 4:01.85 | |||
8 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 55.97 | 1:59.34 | 3:04.63 | 4:06.02 | |||
9 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:01.28 | 2:13.59 | 3:25.72 | 4:35.19 | |||
10 | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:05.30 | 2:18.94 | 3:31.00 | 4:39.44 | |||
- | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | DNF | ||||||
- | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | Forlader brystliggen | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 39.27 | 1:22.83 | 2:08.01 | 2:53.73 | |||
2 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 38.52 | 1:23.74 | 2:10.81 | 2:56.49 | |||
3 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.56 | 1:25.62 | 2:11.74 | 2:57.35 | |||
4 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 43.08 | 1:32.16 | 2:21.83 | 3:10.19 | |||
5 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.85 | 1:34.49 | 2:24.88 | 3:13.73 | |||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 44.77 | 1:33.87 | 2:26.02 | 3:15.20 | |||
7 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.89 | 1:36.03 | 2:27.26 | 3:16.62 | |||
8 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 45.62 | 1:37.01 | 2:27.58 | 3:16.72 | |||
9 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 46.22 | 1:38.62 | 2:28.19 | 3:18.96 | |||
10 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.36 | 1:39.31 | 2:35.11 | 3:27.22 | |||
11 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 47.02 | 1:40.95 | 2:35.14 | 3:27.69 | |||
12 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 46.22 | 1:43.08 | 2:39.39 | 3:31.85 | |||
13 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 48.91 | 1:44.12 | 2:41.25 | 3:35.37 | |||
14 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.17 | 1:45.98 | 2:43.50 | 3:37.90 | |||
15 | Lars Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 50.26 | 1:46.42 | 2:44.49 | 3:40.66 | |||
16 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.96 | 1:50.86 | 2:51.79 | 3:49.35 | |||
17 | Jonnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 50.62 | 1:53.06 | 2:54.86 | 3:52.74 | |||
18 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 57.61 | 2:03.40 | 3:08.38 | 4:12.48 | |||
19 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 58.64 | 2:06.44 | 3:15.41 | 4:22.82 | |||
20 | Kristoffer Kristensen | 1997 | Aars Svømmeklub | 1:02.19 | 2:16.01 | 3:31.07 | 4:41.33 | |||
- | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Grønberg | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | DSQ | 2 armt u vand v 150 | |||||
- | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Forlader brystliggen | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.17 | 1:17.51 | 1:59.04 | 2:40.89 | |||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.04 | 1:18.71 | 2:01.16 | 2:42.36 | |||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 36.94 | 1:19.10 | 2:03.28 | 2:47.39 | |||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.94 | 1:19.77 | 2:05.01 | 2:48.74 | |||
5 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 39.34 | 1:23.11 | 2:06.93 | 2:48.77 | |||
6 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 38.57 | 1:21.59 | 2:05.98 | 2:50.11 | |||
7 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 38.71 | 1:24.10 | 2:12.29 | 2:59.95 | |||
8 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.14 | 1:28.32 | 2:15.36 | 3:02.03 | |||
9 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 41.55 | 1:29.28 | 2:17.64 | 3:05.16 | |||
10 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.70 | 1:34.13 | 2:24.63 | 3:13.14 | |||
11 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 43.66 | 1:33.48 | 2:25.93 | 3:17.53 | |||
12 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 44.92 | 1:36.74 | 2:28.14 | 3:18.14 | |||
13 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 43.88 | 1:35.77 | 2:28.85 | 3:19.28 | |||
14 | Alexander Jensen | 1995 | Aars Svømmeklub | 46.29 | 1:38.63 | 2:31.54 | 3:21.88 | |||
15 | Láimutis Bendikas | 1995 | Viborg Svømme Klub | 44.41 | 1:37.19 | 2:31.19 | 3:22.98 | |||
16 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 46.05 | 1:41.28 | 2:38.78 | 3:34.29 | |||
17 | Jess Olesen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 49.48 | 1:43.79 | 2:41.86 | 3:36.41 | |||
- | Finn Møller Nielsen | 1994 | Aars Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 36.80 | 1:17.05 | 1:58.62 | 2:37.72 | |||
2 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 38.09 | 1:19.47 | 2:01.06 | 2:42.17 | |||
3 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.48 | 1:19.00 | 2:02.31 | 2:46.61 | |||
4 | Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.45 | 1:28.25 | 2:16.86 | 3:04.67 | |||
5 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 44.96 | 1:36.92 | 2:28.32 | 3:16.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 23, 100m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.92 | 1:24.20 | |||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 39.16 | 1:24.53 | |||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.79 | 1:28.40 | |||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 41.53 | 1:28.77 | |||||
5 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 41.63 | 1:28.97 | |||||
6 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 46.35 | 1:32.56 | |||||
7 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 44.83 | 1:32.90 | |||||
8 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 44.39 | 1:33.78 | |||||
9 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 44.18 | 1:34.29 | |||||
10 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 47.84 | 1:35.16 | |||||
11 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 47.60 | 1:35.21 | |||||
12 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.12 | 1:35.30 | |||||
13 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 43.68 | 1:35.31 | |||||
14 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.09 | 1:37.79 | |||||
15 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 48.23 | 1:39.53 | |||||
16 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.64 | 1:39.68 | |||||
17 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.89 | 1:41.18 | |||||
18 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 47.46 | 1:41.55 | |||||
19 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 48.06 | 1:42.53 | |||||
20 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.07 | 1:43.37 | |||||
21 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.06 | 1:44.67 | |||||
22 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 49.86 | 1:46.49 | |||||
23 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 53.87 | 1:48.32 | |||||
24 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 49.31 | 1:49.07 | |||||
25 | Kathrine Mark Vad Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | 49.72 | 1:49.16 | |||||
26 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 56.43 | 1:53.22 | |||||
27 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 51.15 | 1:54.51 | |||||
28 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:00.38 | 1:56.75 | |||||
29 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:05.91 | 2:10.46 | |||||
30 | Sara Nissen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.46 | 2:13.95 | |||||
- | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | Udsvøm. på mave 50m | |||||
- | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | Aars Svømmeklub | DSQ | Brystben i fly | |||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.30 | 1:14.49 | |||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 36.77 | 1:17.67 | |||||
3 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.79 | 1:17.70 | |||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.28 | 1:20.35 | |||||
5 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 38.15 | 1:21.55 | |||||
6 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 38.50 | 1:22.23 | |||||
7 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.96 | 1:22.45 | |||||
8 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.63 | 1:22.47 | |||||
9 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.40 | 1:22.95 | |||||
10 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 38.60 | 1:24.06 | |||||
11 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 38.75 | 1:26.78 | |||||
12 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.16 | 1:27.20 | |||||
13 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.88 | 1:27.34 | |||||
14 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 41.48 | 1:28.48 | |||||
15 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.11 | 1:28.86 | |||||
16 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 43.62 | 1:29.33 | |||||
17 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.40 | 1:30.28 | |||||
18 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.29 | 1:30.70 | |||||
19 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 43.41 | 1:30.73 | |||||
20 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.72 | 1:31.35 | |||||
21 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.81 | 1:32.36 | |||||
22 | Pernille Sundstrup Madsen | 1996 | Durup IF | 47.12 | 1:35.09 | |||||
23 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 45.12 | 1:36.71 | |||||
24 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 44.81 | 1:38.26 | |||||
25 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.58 | 1:38.48 | |||||
26 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 47.43 | 1:39.15 | |||||
27 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 48.90 | 1:41.29 | |||||
28 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 48.58 | 1:41.34 | |||||
29 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 48.87 | 1:42.00 | |||||
30 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 51.73 | 1:42.38 | |||||
31 | Alberte D. Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 48.91 | 1:49.74 | |||||
32 | Ida Bukh Villesen | 1997 | Durup IF | 1:53.22 | ||||||
33 | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 56.51 | 1:56.08 | |||||
34 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | 58.20 | 1:58.19 | |||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Sofie Schriver Bjerrehuss | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Brystbenspark i fly | |||||
- | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.95 | 1:12.69 | |||||
2 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.43 | 1:14.40 | |||||
3 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.51 | 1:14.49 | |||||
4 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 34.74 | 1:14.93 | |||||
5 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.97 | 1:16.92 | |||||
6 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.23 | 1:17.00 | |||||
7 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 36.58 | 1:17.14 | |||||
8 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 36.32 | 1:17.22 | |||||
9 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 35.36 | 1:17.59 | |||||
10 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 35.58 | 1:18.21 | |||||
11 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 39.01 | 1:20.64 | |||||
12 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 39.46 | 1:22.47 | |||||
13 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.68 | 1:22.54 | |||||
14 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.89 | 1:22.64 | |||||
15 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 38.26 | 1:22.95 | |||||
16 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.50 | 1:23.30 | |||||
17 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.39 | 1:25.27 | |||||
18 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.48 | 1:25.32 | |||||
19 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 42.12 | 1:27.43 | |||||
20 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.08 | 1:28.27 | |||||
21 | Anne Bredegaard | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 40.88 | 1:28.47 | |||||
22 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 42.61 | 1:29.67 | |||||
23 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 42.18 | 1:30.01 | |||||
24 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 44.02 | 1:35.15 | |||||
25 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 45.74 | 1:37.76 | |||||
26 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 49.70 | 1:39.63 | |||||
27 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 48.39 | 1:41.29 | |||||
- | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Pernille Sigaard | 1994 | Aars Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.99 | 1:08.89 | |||||
2 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 33.47 | 1:11.79 | |||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 33.60 | 1:14.26 | |||||
4 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.87 | 1:15.40 | |||||
5 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 41.63 | 1:30.37 | |||||
6 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.49 | 1:30.71 | |||||
7 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 42.11 | 1:30.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 24, 100m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 38.07 | 1:21.30 | |||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 38.40 | 1:23.37 | |||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 41.57 | 1:27.44 | |||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.87 | 1:30.34 | |||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.67 | 1:33.17 | |||||
6 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 46.78 | 1:35.60 | |||||
7 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 43.74 | 1:35.68 | |||||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 47.03 | 1:36.04 | |||||
9 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 42.02 | 1:36.39 | |||||
10 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 46.51 | 1:38.60 | |||||
11 | Laurits B. Henriksen | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.58 | 1:46.42 | |||||
12 | Christian Carlsen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 49.55 | 1:47.09 | |||||
13 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 52.56 | 1:48.73 | |||||
14 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 52.76 | 1:53.14 | |||||
15 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 57.27 | 1:53.60 | |||||
16 | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 59.06 | 1:55.62 | |||||
17 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.04 | 1:55.84 | |||||
18 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:00.59 | 2:01.05 | |||||
19 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 59.56 | 2:04.50 | |||||
20 | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 1:02.61 | 2:05.54 | |||||
21 | Sebastian Olsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:08.04 | 2:08.04 | |||||
22 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 1:07.15 | 2:12.18 | |||||
- | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej samt berør 25m | |||||
- | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | Brystsv eft. 75m | |||||
- | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Afls. ryg på maven | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.40 | 1:08.12 | |||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 32.20 | 1:08.97 | |||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 35.67 | 1:14.57 | |||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 36.71 | 1:18.07 | |||||
5 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.85 | 1:18.90 | |||||
6 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 36.75 | 1:19.36 | |||||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 36.78 | 1:19.83 | |||||
8 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.53 | 1:22.27 | |||||
9 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 38.98 | 1:22.49 | |||||
10 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.18 | 1:23.02 | |||||
11 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 39.32 | 1:23.48 | |||||
12 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 40.07 | 1:23.51 | |||||
13 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 40.72 | 1:23.85 | |||||
14 | Victor Christensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.13 | 1:24.08 | |||||
15 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.15 | 1:26.02 | |||||
16 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 38.24 | 1:27.15 | |||||
17 | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 41.28 | 1:27.69 | |||||
18 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 41.85 | 1:27.70 | |||||
19 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.15 | 1:28.80 | |||||
20 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 43.14 | 1:29.09 | |||||
21 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 44.98 | 1:29.43 | |||||
22 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.79 | 1:29.69 | |||||
22 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 42.02 | 1:29.69 | |||||
24 | Martin Frederiksen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 45.13 | 1:29.99 | |||||
25 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 43.76 | 1:31.29 | |||||
26 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 44.78 | 1:31.44 | |||||
27 | Simon Hvidberg | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.13 | 1:33.77 | |||||
28 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | Struer Svømmeklub | 45.78 | 1:34.30 | |||||
29 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 43.99 | 1:35.43 | |||||
30 | Jonnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 49.69 | 1:40.16 | |||||
31 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 52.29 | 1:42.83 | |||||
32 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 52.89 | 1:50.05 | |||||
33 | Mathias Tiedemann | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:03.91 | 2:12.30 | |||||
- | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave eft. 25 | |||||
- | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | DSQ | Udsvøm på ryg v brys | |||||
- | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v. 50 m | |||||
- | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.05 | 1:03.77 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.07 | 1:06.73 | |||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.08 | 1:06.81 | |||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.88 | 1:07.28 | |||||
5 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.23 | 1:08.84 | |||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 33.89 | 1:11.08 | |||||
7 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.81 | 1:11.25 | |||||
8 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 34.41 | 1:11.99 | |||||
9 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.93 | 1:12.84 | |||||
10 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.55 | 1:13.08 | |||||
11 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 39.07 | 1:13.96 | |||||
12 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.65 | 1:14.32 | |||||
13 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.13 | 1:14.61 | |||||
14 | Jacob Mortensen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 34.03 | 1:15.29 | |||||
15 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.41 | 1:16.15 | |||||
16 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 38.58 | 1:18.66 | |||||
17 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 36.34 | 1:18.80 | |||||
18 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.76 | 1:18.83 | |||||
19 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.35 | 1:18.90 | |||||
20 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 39.28 | 1:19.91 | |||||
21 | Láimutis Bendikas | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.20 | 1:20.37 | |||||
22 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 36.81 | 1:21.95 | |||||
23 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 39.50 | 1:22.38 | |||||
24 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 37.83 | 1:23.01 | |||||
25 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.67 | 1:25.20 | |||||
26 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 40.24 | 1:25.28 | |||||
27 | Finn Møller Nielsen | 1994 | Aars Svømmeklub | 43.97 | 1:26.32 | |||||
28 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 39.65 | 1:27.44 | |||||
29 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 42.17 | 1:27.75 | |||||
30 | Jonathan Harbak | 1995 | Aars Svømmeklub | 42.70 | 1:30.38 | |||||
31 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 41.28 | 1:31.20 | |||||
32 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 45.01 | 1:32.35 | |||||
33 | Nicholas Zacho | 1994 | Videbæk Svømme Club | 1:35.30 | ||||||
34 | Dennis Sangill | 1995 | Videbæk Svømme Club | 48.57 | 1:41.07 | |||||
- | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v 50 m | |||||
- | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Afsl. ryg på maven | |||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.44 | 1:01.30 | |||||
2 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.10 | 1:05.79 | |||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.92 | 1:06.08 | |||||
4 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 31.36 | 1:07.67 | |||||
5 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 30.74 | 1:07.81 | |||||
6 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 31.75 | 1:07.85 | |||||
7 | Kasper Dyrehauge | 1989 | Svømmeklubben Koral | 31.13 | 1:08.08 | |||||
8 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 32.68 | 1:08.31 | |||||
9 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 32.36 | 1:11.49 | |||||
10 | Loui Sørensen | 1990 | Svømmeklubben Koral | 32.31 | 1:13.09 | |||||
11 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.95 | 1:13.18 | |||||
12 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.96 | 1:13.39 | |||||
13 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 33.37 | 1:13.43 | |||||
14 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.07 | 1:13.59 | |||||
15 | Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.51 | 1:14.75 | |||||
16 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 37.70 | 1:17.96 | |||||
17 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Aars Svømmeklub | 33.43 | 1:18.59 | |||||
18 | Mads B. Christensen | 1992 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.84 | 1:19.45 | |||||
19 | Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | Durup IF | 38.02 | 1:25.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 42.10 | 1:27.25 | 2:12.55 | 2:56.63 | |||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.97 | 1:27.77 | 2:14.64 | 2:59.21 | |||
3 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 42.86 | 1:29.35 | 2:16.11 | 3:00.63 | |||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 43.36 | 1:30.96 | 2:19.96 | 3:06.19 | |||
5 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 44.32 | 1:32.25 | 2:20.39 | 3:06.75 | |||
6 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 47.85 | 1:37.97 | 2:28.64 | 3:16.49 | |||
7 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 48.15 | 1:39.95 | 2:31.15 | 3:17.57 | |||
8 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 46.54 | 1:37.86 | 2:30.52 | 3:17.75 | |||
9 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 46.84 | 1:38.01 | 2:29.95 | 3:19.45 | |||
10 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 47.52 | 1:39.74 | 2:31.87 | 3:22.14 | |||
11 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.22 | 1:41.62 | 2:36.13 | 3:27.27 | |||
12 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 51.05 | 1:45.19 | 2:40.94 | 3:33.39 | |||
13 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 52.22 | 1:46.49 | 2:40.35 | 3:35.02 | |||
14 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.33 | 1:46.42 | 2:43.41 | 3:37.55 | |||
15 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 53.82 | 1:53.26 | 2:50.82 | 3:55.15 | |||
16 | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 57.18 | 1:59.33 | 3:02.24 | 4:00.93 | |||
17 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 56.38 | 1:57.82 | 3:02.29 | 4:01.35 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 39.71 | 1:24.01 | 2:07.50 | 2:48.37 | |||
2 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.85 | 1:24.79 | 2:09.91 | 2:53.73 | |||
3 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 41.25 | 1:26.77 | 2:14.12 | 2:57.76 | |||
4 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.92 | 1:27.91 | 2:13.83 | 2:58.13 | |||
5 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.44 | 1:28.79 | 2:15.73 | 3:01.31 | |||
6 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 44.28 | 1:31.18 | 2:18.72 | 3:03.42 | |||
7 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 44.66 | 1:31.90 | 2:18.48 | 3:03.85 | |||
8 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 43.95 | 1:31.83 | 2:21.57 | 3:06.19 | |||
9 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 49.17 | 1:41.38 | 2:33.42 | 3:22.25 | |||
10 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 48.69 | 1:39.84 | 2:32.92 | 3:27.29 | |||
11 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 53.38 | 1:51.25 | 2:48.87 | 3:41.74 | |||
12 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 55.87 | 1:57.54 | 3:01.15 | 3:58.48 | |||
- | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Glid på mave 150m | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.73 | 1:13.15 | 1:51.44 | 2:28.53 | |||
2 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 35.89 | 1:15.31 | 1:56.05 | 2:34.56 | |||
3 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 37.16 | 1:16.67 | 1:57.18 | 2:36.11 | |||
4 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 39.68 | 1:22.70 | 2:06.88 | 2:50.39 | |||
5 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.56 | 1:21.92 | 2:06.35 | 2:50.76 | |||
6 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.03 | 1:26.83 | 2:11.17 | 2:52.91 | |||
7 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 43.36 | 1:30.73 | 2:18.17 | 3:04.33 | |||
8 | Anna Jørgensen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 43.28 | 1:31.40 | 2:19.44 | 3:05.28 | |||
9 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 44.77 | 1:33.70 | 2:24.41 | 3:10.24 | |||
10 | Nanna N. Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 50.98 | 1:50.69 | 2:48.58 | 3:43.18 | |||
- | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej berøring v/125m | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 36.12 | 1:15.27 | 1:54.57 | 2:33.47 | |||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 35.70 | 1:15.73 | 1:57.39 | 2:37.61 | |||
3 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 42.04 | 1:29.63 | 2:17.45 | 3:03.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 39.57 | 1:24.04 | 2:08.45 | 2:50.65 | |||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 40.91 | 1:25.02 | 2:10.13 | 2:52.64 | |||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.88 | 1:27.05 | 2:14.84 | 3:00.47 | |||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.95 | 1:31.67 | 2:21.45 | 3:10.83 | |||
5 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.07 | 1:40.14 | 2:32.06 | 3:18.41 | |||
6 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 46.31 | 1:37.30 | 2:28.96 | 3:19.24 | |||
7 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 47.11 | 1:38.96 | 2:31.24 | 3:20.48 | |||
8 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 57.39 | 1:56.18 | 3:49.15 | ||||
9 | Sebastian Olsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 54.04 | 1:54.79 | 2:54.03 | 3:49.22 | |||
10 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 55.46 | 1:56.41 | 2:58.92 | 3:58.23 | |||
11 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 58.84 | 2:04.61 | 3:10.25 | 4:12.63 | |||
- | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ingen berøring 75m | |||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:23.01 | ||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 2:26.69 | ||||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 2:36.02 | ||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:42.46 | ||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.72 | 1:25.08 | 2:07.29 | 2:47.22 | |||
6 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:47.76 | ||||||
7 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 2:49.16 | ||||||
8 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 41.47 | 1:30.67 | 2:18.98 | 3:03.61 | |||
9 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.48 | 1:29.67 | 2:17.31 | 3:04.34 | |||
10 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 48.25 | 1:39.80 | 2:31.05 | 3:18.24 | |||
11 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 47.89 | 1:39.22 | 2:31.43 | 3:21.32 | |||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.57 | 1:10.07 | 1:44.16 | 2:17.59 | |||
2 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.85 | 1:11.50 | 1:48.91 | 2:24.16 | |||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.62 | 1:11.90 | 1:52.17 | 2:30.11 | |||
4 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.55 | 1:16.95 | 1:58.10 | 2:36.47 | |||
5 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.04 | 1:16.77 | 1:56.27 | 2:36.73 | |||
6 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 37.36 | 1:17.36 | 1:57.72 | 2:37.30 | |||
7 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 37.04 | 1:17.18 | 1:58.19 | 2:40.15 | |||
8 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.84 | 1:18.25 | 2:01.29 | 2:41.82 | |||
9 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.04 | 1:21.12 | 2:03.42 | 2:45.53 | |||
10 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 42.10 | 1:26.30 | 2:10.61 | 2:53.23 | |||
11 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 41.87 | 1:26.37 | 2:12.59 | 2:58.90 | |||
- | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Svømning på maven | |||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.49 | 1:08.97 | 1:45.53 | 2:20.84 | |||
2 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 33.49 | 1:09.37 | 1:46.06 | 2:22.27 | |||
3 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 33.13 | 1:08.88 | 1:46.09 | 2:23.09 | |||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 35.00 | 1:12.13 | 1:48.80 | 2:25.46 | |||
5 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 36.71 | 1:15.80 | 1:55.68 | 2:35.22 | |||
6 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 37.60 | 1:18.79 | 2:02.30 | 2:43.96 | |||
7 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 41.30 | 1:25.89 | 2:09.75 | 2:51.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 34.10 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 34.32 | ||||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.38 | ||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 34.71 | ||||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.31 | ||||||
6 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 36.49 | ||||||
7 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 36.66 | ||||||
8 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 37.15 | ||||||
9 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 37.44 | ||||||
10 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.78 | ||||||
11 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.85 | ||||||
12 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 38.21 | ||||||
13 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.54 | ||||||
14 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.63 | ||||||
15 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.39 | ||||||
16 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.52 | ||||||
17 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 39.61 | ||||||
18 | Kathrine Mark Vad Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | 40.48 | ||||||
19 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 40.66 | ||||||
20 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 41.12 | ||||||
21 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.17 | ||||||
22 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.78 | ||||||
23 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 42.78 | ||||||
24 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.02 | ||||||
25 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 43.15 | ||||||
26 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.29 | ||||||
27 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 43.78 | ||||||
28 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 44.59 | ||||||
29 | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | Aars Svømmeklub | 44.62 | ||||||
30 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 44.65 | ||||||
31 | Astrid Bonde Henriksen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.85 | ||||||
32 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | Durup IF | 44.98 | ||||||
33 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 45.06 | ||||||
34 | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 46.05 | ||||||
35 | Mie Johansen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 48.51 | ||||||
36 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 49.05 | ||||||
37 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 49.14 | ||||||
38 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.38 | ||||||
39 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 49.39 | ||||||
40 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.66 | ||||||
41 | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | 52.15 | ||||||
42 | Katja Simona Frandsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 52.50 | ||||||
43 | Sara Nissen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.09 | ||||||
- | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | Aars Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Natalia Rasmussen | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 29.74 | ||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.39 | ||||||
3 | Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.22 | ||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.22 | ||||||
5 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.23 | ||||||
6 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.41 | ||||||
7 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 33.00 | ||||||
8 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 33.13 | ||||||
9 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.31 | ||||||
10 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 33.34 | ||||||
11 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 33.36 | ||||||
12 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.51 | ||||||
13 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 33.59 | ||||||
14 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.12 | ||||||
15 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 34.27 | ||||||
16 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.39 | ||||||
17 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 34.41 | ||||||
18 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.43 | ||||||
19 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.70 | ||||||
20 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.80 | ||||||
21 | Sofie Boel Torp | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.97 | ||||||
22 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.06 | ||||||
23 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 35.09 | ||||||
24 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.25 | ||||||
25 | Pernille Sundstrup Madsen | 1996 | Durup IF | 35.27 | ||||||
26 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 35.98 | ||||||
27 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 36.05 | ||||||
28 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.20 | ||||||
29 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.21 | ||||||
29 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.21 | ||||||
31 | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | 36.51 | ||||||
32 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.73 | ||||||
33 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.88 | ||||||
34 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.17 | ||||||
35 | Ida Bukh Villesen | 1997 | Durup IF | 37.48 | ||||||
36 | Alberte D. Kristensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 38.12 | ||||||
37 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.25 | ||||||
38 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.27 | ||||||
39 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 38.73 | ||||||
40 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 38.94 | ||||||
41 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 39.46 | ||||||
42 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.51 | ||||||
43 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 39.93 | ||||||
44 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | Aars Svømmeklub | 40.66 | ||||||
45 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 40.96 | ||||||
46 | Thea Hove Jensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 42.99 | ||||||
47 | Sofie Schriver Bjerrehuss | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.17 | ||||||
48 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 44.59 | ||||||
49 | Stine Mardal | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 47.08 | ||||||
50 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | 47.45 | ||||||
51 | Ida Kaaber | 1997 | Struer Svømmeklub | 47.68 | ||||||
52 | Emma Knudsen | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 48.66 | ||||||
53 | Signe Søndergaard | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 49.00 | ||||||
54 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.44 | ||||||
55 | Julie Dissing | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 56.03 | ||||||
- | Mathilde Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emily Behnk Solnæs | 1997 | Durup IF | DSQ | Ej berøring 25m | |||||
- | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 28.48 | ||||||
2 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 29.59 | ||||||
3 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 29.63 | ||||||
4 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.65 | ||||||
5 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 29.78 | ||||||
6 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 29.82 | ||||||
7 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.85 | ||||||
8 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.99 | ||||||
9 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 31.01 | ||||||
10 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.17 | ||||||
11 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.62 | ||||||
12 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.71 | ||||||
13 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 32.20 | ||||||
13 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.20 | ||||||
15 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 32.54 | ||||||
16 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.61 | ||||||
17 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.78 | ||||||
18 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.79 | ||||||
19 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 33.02 | ||||||
20 | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.06 | ||||||
21 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 33.51 | ||||||
22 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 33.53 | ||||||
23 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.85 | ||||||
24 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.07 | ||||||
25 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.17 | ||||||
26 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.21 | ||||||
27 | Anne Bredegaard | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 34.36 | ||||||
28 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 34.53 | ||||||
29 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 34.93 | ||||||
30 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 34.94 | ||||||
30 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.94 | ||||||
32 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 35.07 | ||||||
33 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 35.69 | ||||||
34 | Julie Ritter | 1994 | Ikast Svømmeklub | 36.03 | ||||||
35 | Pernille Sigaard | 1994 | Aars Svømmeklub | 36.13 | ||||||
36 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.44 | ||||||
37 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 37.10 | ||||||
38 | Nanna N. Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 37.52 | ||||||
39 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.73 | ||||||
40 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 38.76 | ||||||
41 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 38.81 | ||||||
42 | Louise Holt | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 40.22 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 27.97 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 30.10 | ||||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 30.47 | ||||||
4 | Marie Bukholt Byskov | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.53 | ||||||
5 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 31.58 | ||||||
6 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 32.77 | ||||||
7 | Ea Mette Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 33.19 | ||||||
8 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.56 | ||||||
9 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 33.92 | ||||||
10 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 34.18 | ||||||
11 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 34.23 | ||||||
12 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.92 | ||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 30.93 | ||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.76 | ||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 32.84 | ||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 35.24 | ||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.24 | ||||||
7 | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.32 | ||||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.37 | ||||||
9 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.94 | ||||||
10 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.08 | ||||||
11 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.85 | ||||||
12 | Laurits B. Henriksen | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.92 | ||||||
13 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 38.98 | ||||||
14 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 39.16 | ||||||
15 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 39.80 | ||||||
16 | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 42.23 | ||||||
17 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 43.96 | ||||||
18 | Macus Buus Nielsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 45.40 | ||||||
19 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.81 | ||||||
20 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.14 | ||||||
21 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.35 | ||||||
22 | Bjørn Kristensen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 46.83 | ||||||
23 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 47.15 | ||||||
24 | Sebastian Olsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.85 | ||||||
25 | Felix Glerup | 1999 | Struer Svømmeklub | 47.98 | ||||||
26 | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 49.42 | ||||||
26 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 49.42 | ||||||
28 | Lasse Skovsbøll | 2000 | Ikast Svømmeklub | 49.88 | ||||||
29 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 50.96 | ||||||
30 | Alexander Bott | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:01.29 | ||||||
- | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 26.55 | ||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 26.70 | ||||||
3 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.02 | ||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 28.29 | ||||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 28.70 | ||||||
6 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.53 | ||||||
7 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 29.63 | ||||||
8 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 29.69 | ||||||
9 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.83 | ||||||
10 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 30.63 | ||||||
11 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 30.84 | ||||||
12 | Mathias Sørensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.92 | ||||||
13 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 31.33 | ||||||
14 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 31.39 | ||||||
15 | Jens Christian Tramm | 1996 | IHF Svømning | 31.64 | ||||||
16 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 31.83 | ||||||
17 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 32.08 | ||||||
18 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 32.09 | ||||||
19 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 32.23 | ||||||
20 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.27 | ||||||
21 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.45 | ||||||
22 | Martin Frederiksen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 32.82 | ||||||
23 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 32.86 | ||||||
24 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.97 | ||||||
25 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.12 | ||||||
26 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 33.24 | ||||||
26 | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 33.24 | ||||||
28 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.36 | ||||||
29 | Mikkel Nielsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.72 | ||||||
30 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.83 | ||||||
31 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | Struer Svømmeklub | 34.47 | ||||||
32 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.71 | ||||||
33 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 34.72 | ||||||
34 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 34.82 | ||||||
35 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.38 | ||||||
36 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 35.65 | ||||||
37 | Tobias G. Larsen | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.79 | ||||||
38 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.93 | ||||||
38 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.93 | ||||||
40 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.99 | ||||||
41 | Simon Hvidberg | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.47 | ||||||
42 | William Gravesen | 1996 | Durup IF | 36.58 | ||||||
43 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 36.76 | ||||||
44 | Lars Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 36.82 | ||||||
45 | Jonnie Zûlau | 1997 | Ikast Svømmeklub | 37.02 | ||||||
46 | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | 37.61 | ||||||
47 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.42 | ||||||
48 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.70 | ||||||
49 | Kristoffer Kristensen | 1997 | Aars Svømmeklub | 38.73 | ||||||
50 | Christian Antonsen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 39.78 | ||||||
51 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.19 | ||||||
52 | Mads Grønberg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 40.34 | ||||||
53 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.75 | ||||||
54 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 43.45 | ||||||
55 | Mikkel Filip Jensen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.53 | ||||||
56 | Mathias Tiedemann | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.30 | ||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 25.79 | ||||||
2 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 25.89 | ||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.29 | ||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 26.78 | ||||||
5 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 27.16 | ||||||
6 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.22 | ||||||
7 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 27.88 | ||||||
8 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 28.04 | ||||||
9 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 28.10 | ||||||
10 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 28.26 | ||||||
11 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 28.28 | ||||||
12 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.39 | ||||||
13 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 28.49 | ||||||
14 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.82 | ||||||
15 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 29.34 | ||||||
16 | Christian Dall | 1995 | Odder IGF | 29.38 | ||||||
17 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 29.52 | ||||||
18 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 29.73 | ||||||
19 | Mark Lyng | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.89 | ||||||
20 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.17 | ||||||
21 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 30.18 | ||||||
22 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 30.40 | ||||||
23 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 30.72 | ||||||
24 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 30.73 | ||||||
25 | Jacob Mortensen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 30.78 | ||||||
26 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 30.86 | ||||||
27 | Alexander Jensen | 1995 | Aars Svømmeklub | 30.93 | ||||||
28 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 31.27 | ||||||
29 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 31.42 | ||||||
30 | Láimutis Bendikas | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.50 | ||||||
31 | Rasmus Falk Pedersen | 1995 | Durup IF | 32.25 | ||||||
32 | Vishnu Illankumaran | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.53 | ||||||
33 | Emil A. Simonsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.00 | ||||||
34 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 33.39 | ||||||
35 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 33.79 | ||||||
36 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 34.19 | ||||||
37 | Finn Møller Nielsen | 1994 | Aars Svømmeklub | 35.05 | ||||||
38 | Jonathan Harbak | 1995 | Aars Svømmeklub | 35.57 | ||||||
39 | Jess Olesen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 36.34 | ||||||
40 | Dennis Sangill | 1995 | Videbæk Svømme Club | 36.54 | ||||||
41 | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | 36.61 | ||||||
42 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 38.23 | ||||||
43 | Simon Pedersen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 39.21 | ||||||
- | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 24.87 | ||||||
2 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 25.53 | ||||||
3 | Mikkel Jensen | 1985 | Svømmeklubben Koral | 26.39 | ||||||
4 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 26.43 | ||||||
4 | Loui Sørensen | 1990 | Svømmeklubben Koral | 26.43 | ||||||
6 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 26.72 | ||||||
7 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 27.08 | ||||||
8 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 27.17 | ||||||
9 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 27.33 | ||||||
10 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 27.35 | ||||||
11 | Kasper Dyrehauge | 1989 | Svømmeklubben Koral | 27.40 | ||||||
12 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 27.51 | ||||||
13 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 27.54 | ||||||
14 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 27.61 | ||||||
15 | Frederik Bielefeldt | 1991 | Holstebro Svømme Club | 27.75 | ||||||
16 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.08 | ||||||
17 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.98 | ||||||
18 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 29.13 | ||||||
19 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 29.34 | ||||||
20 | Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.84 | ||||||
21 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | Aars Svømmeklub | 30.47 | ||||||
22 | Mads B. Christensen | 1992 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.61 | ||||||
23 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 31.36 | ||||||
24 | Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | Durup IF | 31.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Struer Dream Team 4 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:12.91 | ||||||
Line Augustesen Obel | 1996 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 35.27 | 1:08.04 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 33.12 | 1:41.16 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 31.75 | 2:12.91 | |||||||
2 | Århuspiger 2 | 1996 | Swimteam Aarhus | 2:15.61 | ||||||
Anna T. Kristensen | 1994 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Nina Jørgensen | 1996 | 34.73 | 1:08.79 | |||||||
Cecilie Laursen | 1996 | 33.44 | 1:42.23 | |||||||
Una Møller | 1998 | 33.38 | 2:15.61 | |||||||
3 | Friske Rejer 4 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 2:17.19 | ||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Helene Siggaard | 1995 | 33.39 | 1:03.42 | |||||||
Julie Ritter | 1994 | 36.34 | 1:39.76 | |||||||
Camilla Tromborg | 1998 | 37.43 | 2:17.19 | |||||||
4 | Hsc Damer 7 | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:19.74 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Thea Rud Iversen | 1997 | |||||||||
Helle Dohn | 1998 | |||||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 2:19.74 | 2:19.74 | |||||||
5 | Herning Killerwhales 2 | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:24.13 | ||||||
Christine Hansen | 1996 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 37.09 | 1:10.39 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 38.65 | 1:49.04 | |||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 35.09 | 2:24.13 | |||||||
6 | Struer Damer 2 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:24.97 | ||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | 38.60 | 1:13.58 | |||||||
Lisa Terp | 1999 | 37.29 | 1:50.87 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 34.10 | 2:24.97 | |||||||
7 | Agf Piger 2 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:26.38 | ||||||
Alberte Spure Nielsen | 1999 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | |||||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | |||||||||
Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 2:26.38 | 2:26.38 | |||||||
8 | Århuspiger 6 | 1996 | Swimteam Aarhus | 2:29.95 | ||||||
Christina Mejlgaard | 1994 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Sidsel Thomsen | 1997 | 36.67 | 1:12.61 | |||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 37.20 | 1:49.81 | |||||||
Emma Klitnæs | 1996 | 40.14 | 2:29.95 | |||||||
9 | Labre Laks 10 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 2:30.32 | ||||||
Shannie Zülau | 1996 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Lisa Brayd | 1997 | |||||||||
Ana Cecilia Woetmann | 1996 | |||||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 2:30.32 | 2:30.32 | |||||||
10 | Hsc Damer 8 | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:33.14 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Gry Nicolaisen | 1998 | 39.30 | 1:15.02 | |||||||
Johanne Laursen | 1999 | 39.25 | 1:54.27 | |||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 38.87 | 2:33.14 | |||||||
11 | Visk Piger 1 | 1996 | Startfællesskabet Visk | 2:34.48 | ||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Emma Josefsen | 1996 | 34.71 | 1:09.53 | |||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 45.27 | 1:54.80 | |||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 39.68 | 2:34.48 | |||||||
12 | Fars Tøser Bsk 4 | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 2:37.80 | ||||||
Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Katja Simona Frandsen | 1999 | 52.04 | 1:27.92 | |||||||
Maria Møldrup | 1995 | 36.18 | 2:04.10 | |||||||
Sara Sofia Benzarti | 1997 | 33.70 | 2:37.80 | |||||||
13 | Holdkap Durup Piger 4 | 1996 | Durup IF | 2:42.08 | ||||||
Pernille Sundstrup Madsen | 1996 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Signe Nannerup | 1997 | |||||||||
Maria Behnk Solnæs | 1998 | |||||||||
Malene Bajlum | 1995 | 2:42.08 | 2:42.08 | |||||||
14 | Holdkap Durup Piger 2 | 1996 | Durup IF | 2:44.39 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Anne Mølgård | 1997 | 43.44 | 1:20.13 | |||||||
Emily Behnk Solnæs | 1997 | 45.91 | 2:06.04 | |||||||
Ida Bukh Villesen | 1997 | 38.35 | 2:44.39 | |||||||
15 | Herning Killerwhales 4 | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:53.13 | ||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Emma Rohde | 1997 | 40.40 | 1:23.29 | |||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 45.27 | 2:08.56 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 44.57 | 2:53.13 | |||||||
16 | Agf Piger 3 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:55.85 | ||||||
Sigrid Mogensen | 1997 | 40.57 | 40.57 | |||||||
Sofie Schriver Bjerrehuss | 1997 | 44.35 | 1:24.92 | |||||||
Sofie Bendix Thostrup | 1997 | 45.54 | 2:10.46 | |||||||
Marie Juhl Jensen | 1996 | 45.39 | 2:55.85 | |||||||
17 | Struer Mix 9 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:56.58 | ||||||
Ida Kaaber | 1997 | 47.56 | 47.56 | |||||||
Vicki Jensen | 1998 | 46.70 | 1:34.26 | |||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 38.89 | 2:13.15 | |||||||
Matilde Snitgaard | 2000 | 43.43 | 2:56.58 | |||||||
18 | Herning C2 2 | 1996 | Herning Svømmeklub | 3:12.92 | ||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | |||||||||
Emma Ottosen | 1999 | |||||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 3:12.92 | 3:12.92 | |||||||
- | Hurtige Søheste 8 | 1996 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 175m | |||||
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Århuspiger 4 | 1994 | Swimteam Aarhus | 1:59.77 | ||||||
Simone Friis | 1991 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 29.37 | 59.44 | |||||||
Signe Kragelund | 1994 | 31.35 | 1:30.79 | |||||||
Charlotte Thor | 1995 | 28.98 | 1:59.77 | |||||||
2 | Lyseng Damer 2 | 1995 | Lyseng IF | 2:00.12 | ||||||
Mia Kynde | 1994 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Trine Kristensen | 1995 | 29.60 | 1:00.69 | |||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 30.01 | 1:30.70 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 29.42 | 2:00.12 | |||||||
3 | Hsc Damer 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:03.84 | ||||||
Laura Funch | 1995 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Caroline Rebbe Kjellerup | 1996 | 30.93 | 1:02.40 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.66 | 1:33.06 | |||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 30.78 | 2:03.84 | |||||||
4 | Hsc Damer 6 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:13.47 | ||||||
Maja Hammer | 1995 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 33.28 | 1:05.28 | |||||||
Theresa S. Thomsen | 1995 | 34.20 | 1:39.48 | |||||||
Dina Skou | 1996 | 33.99 | 2:13.47 | |||||||
5 | Thisted Housewifes 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:14.75 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 48.42 | 48.42 | |||||||
Janni Overgaard | 1993 | 23.54 | 1:11.96 | |||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 29.40 | 1:41.36 | |||||||
Anna Jessen | 1995 | 33.39 | 2:14.75 | |||||||
6 | Grindsted Piger 6 | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 2:15.23 | ||||||
Nadja Christiansen | 1995 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Sofie Grønlund | 1995 | |||||||||
Anne Bredegaard | 1995 | |||||||||
Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 2:15.23 | 2:15.23 | |||||||
7 | Visk Piger 2 | 0 | Startfællesskabet Visk | 2:16.96 | ||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Nina Ibsen | 1995 | 37.96 | 1:09.55 | |||||||
Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | 35.41 | 1:44.96 | |||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 32.00 | 2:16.96 | |||||||
8 | Pingvin Piger 4 | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:17.22 | ||||||
Louise Sofie Jensen | 1994 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Anne Mette Bigom | 1993 | 36.13 | 1:09.20 | |||||||
Amalie B. Jensen | 1995 | 33.96 | 1:43.16 | |||||||
Lise Bak | 1993 | 34.06 | 2:17.22 | |||||||
9 | Koral Piger L29 | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:17.25 | ||||||
Irene K Pedersen | 1995 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Tanja Kandborg | 1995 | 35.36 | 1:11.19 | |||||||
Helena Jacobsen | 1991 | 34.93 | 1:46.12 | |||||||
Ea Mette Jacobsen | 1991 | 31.13 | 2:17.25 | |||||||
10 | Århus 1900 Piger 2 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:17.32 | ||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | 35.04 | 1:07.38 | |||||||
Rasmine Birn Rydder | 1997 | 36.46 | 1:43.84 | |||||||
Anne V Weibrecht | 1994 | 33.48 | 2:17.32 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 30, 4x50m Frisvømning, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Odder Bulldogs 2 | 1996 | Odder IGF | 1:59.29 | ||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 29.12 | 59.08 | |||||||
Per Jensen | 1995 | 29.30 | 1:28.38 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 30.91 | 1:59.29 | |||||||
2 | Thisted Pirates 2 | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:03.48 | ||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 33.61 | 1:02.51 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 34.46 | 1:36.97 | |||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 26.51 | 2:03.48 | |||||||
3 | Grindsted Drenge 2 | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 2:03.86 | ||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 32.39 | 1:01.77 | |||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 32.96 | 1:34.73 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 29.13 | 2:03.86 | |||||||
4 | Visk Drenge 2 | 1996 | Startfællesskabet Visk | 2:08.04 | ||||||
Victor Christensen | 1996 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 32.44 | 1:05.02 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 32.95 | 1:37.97 | |||||||
Jacob Adolfsen | 1996 | 30.07 | 2:08.04 | |||||||
5 | Århusdrenge 2 | 1996 | Swimteam Aarhus | 2:09.26 | ||||||
Jens Christian Tramm | 1996 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Thomas Bie Westphael | 1995 | 32.66 | 1:04.87 | |||||||
Kasper Kross | 1997 | 32.98 | 1:37.85 | |||||||
Mathias Sørensen | 1996 | 31.41 | 2:09.26 | |||||||
6 | Hajerne 6 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 2:11.93 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 26.65 | 26.65 | |||||||
Mathias Petersen | 1995 | 27.77 | 54.42 | |||||||
Bastian Kristensen | 1997 | 41.07 | 1:35.49 | |||||||
Jonnie Zûlau | 1997 | 36.44 | 2:11.93 | |||||||
7 | Herning Killerwhales 6 | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:14.88 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | |||||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 2:14.88 | 2:14.88 | |||||||
8 | Thisted Pirates 3 | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:23.90 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 40.10 | 1:15.45 | |||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 35.55 | 1:51.00 | |||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 32.90 | 2:23.90 | |||||||
9 | Hsc Herre 6 | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:26.09 | ||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Simon Hvidberg | 1996 | 37.09 | 1:13.80 | |||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 39.04 | 1:52.84 | |||||||
Viktor Christiansen | 1995 | 33.25 | 2:26.09 | |||||||
10 | Delfinerne 2 | 1996 | Ikast Svømmeklub | 2:26.99 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 29.16 | 56.86 | |||||||
Bjørn Kristensen | 1999 | 45.72 | 1:42.58 | |||||||
Macus Buus Nielsen | 2000 | 44.41 | 2:26.99 | |||||||
11 | Struer Dream Team 5 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:27.21 | ||||||
Alexander Bach Larsen | 1998 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 35.69 | 1:13.36 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 37.69 | 1:51.05 | |||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 36.16 | 2:27.21 | |||||||
12 | Århusdrenge 6 | 1996 | Swimteam Aarhus | 2:39.72 | ||||||
Mikkel Nielsen | 1996 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Casper Vestergaard | 1997 | 36.83 | 1:10.71 | |||||||
Severin Bjerre | 1998 | 44.83 | 1:55.54 | |||||||
Jens Bo Conrad | 1998 | 44.18 | 2:39.72 | |||||||
13 | Fars Knægte Bsk 2 | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 2:42.53 | ||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Jacob L. Hansen | 1998 | 46.00 | 1:27.14 | |||||||
Asbjørn Buhl | 1997 | 19.17 | 1:46.31 | |||||||
Steffen Carlsen | 1996 | 56.22 | 2:42.53 | |||||||
14 | Brandts Lakajer 8 | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:57.31 | ||||||
Mikkel Filip Jensen | 1997 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Simon Bak Jeppesen | 1997 | 38.48 | 1:25.50 | |||||||
Mathias Tiedemann | 1996 | 50.98 | 2:16.48 | |||||||
Laurits B. Henriksen | 1998 | 40.83 | 2:57.31 | |||||||
15 | Herning C2 3 | 1996 | Herning Svømmeklub | 3:00.95 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 42.43 | 42.43 | |||||||
Daniel Christensen | 1997 | 43.06 | 1:25.49 | |||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 48.47 | 2:13.96 | |||||||
Simon Niese | 1998 | 46.99 | 3:00.95 | |||||||
Løb 30, 4x50m Frisvømning, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Team Reurts Returns 10 | 0 | Struer Svømmeklub | 1:45.50 | ||||||
Jesper Dam Karlsen | 1991 | 25.37 | 25.37 | |||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 25.49 | 50.86 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 30.06 | 1:20.92 | |||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 24.58 | 1:45.50 | |||||||
2 | Thisted Pirates 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 1:45.92 | ||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 27.06 | 27.06 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1994 | 28.10 | 55.16 | |||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 25.65 | 1:20.81 | |||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 25.11 | 1:45.92 | |||||||
3 | Nordmænd 1 | 0 | Svømmeklubben Nord | 1:48.60 | ||||||
Nicholai Heide | 1993 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 27.10 | 54.49 | |||||||
Tim Madsen | 1991 | 26.70 | 1:21.19 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 27.41 | 1:48.60 | |||||||
4 | Hsc Herre 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:48.82 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 27.64 | 54.80 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 27.04 | 1:21.84 | |||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 26.98 | 1:48.82 | |||||||
5 | Visk Drenge 5 | 0 | Startfællesskabet Visk | 1:50.21 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 28.40 | 28.40 | |||||||
Nicolaj Thostrup | 1995 | 29.63 | 58.03 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 25.55 | 1:23.58 | |||||||
Jacob Moos Larsen | 1993 | 26.63 | 1:50.21 | |||||||
6 | Århusdrenge 4 | 1995 | Swimteam Aarhus | 1:51.62 | ||||||
Peter Tramm | 1992 | 26.52 | 26.52 | |||||||
Sebastian Friis | 1995 | 28.53 | 55.05 | |||||||
Andreas Hvid Andersen | 1995 | 28.71 | 1:23.76 | |||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 27.86 | 1:51.62 | |||||||
7 | Koral Drenge L30 | 0 | Svømmeklubben Koral | 1:51.79 | ||||||
Martin Frederiksen | 1996 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Loui Sørensen | 1990 | 26.50 | 59.12 | |||||||
Mikkel Jensen | 1985 | 25.93 | 1:25.05 | |||||||
Kasper Dyrehauge | 1989 | 26.74 | 1:51.79 | |||||||
8 | Pingvin Drenge 2 | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:53.87 | ||||||
Mikkel Findinge | 1993 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Kristian Skjødt | 1994 | 28.62 | 56.85 | |||||||
Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | 28.45 | 1:25.30 | |||||||
Claus S. Jensen | 1990 | 28.57 | 1:53.87 | |||||||
9 | Struer Herrer 8 | 0 | Struer Svømmeklub | 1:59.96 | ||||||
Morten Thomsen | 1997 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 30.80 | 1:02.77 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 32.10 | 1:34.87 | |||||||
Marcus Zobbe Noer | 1992 | 25.09 | 1:59.96 | |||||||
10 | Hsc Herre 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:01.71 | ||||||
Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Sarangan Kannahtas | 1996 | 32.19 | 1:02.88 | |||||||
Daniel Brusen Nielsen | 1993 | 29.05 | 1:31.93 | |||||||
Benjamin Hubert | 1992 | 29.78 | 2:01.71 | |||||||
11 | Odder Underdogs 6 | 0 | Odder IGF | 2:06.74 | ||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Rasmus Rothausen | 1994 | 30.82 | 1:03.03 | |||||||
Martin Hjelm | 1995 | 34.17 | 1:37.20 | |||||||
Christian Dall | 1995 | 29.54 | 2:06.74 | |||||||
12 | Århus 1900 Drenge 2 | 0 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:14.43 | ||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Emil Buur Persson | 1995 | |||||||||
Johan Christensen | 1996 | |||||||||
Andreas Sejr Andersen | 1997 | 2:14.43 | 2:14.43 | |||||||
13 | Holdkap Durup Drenge 2 | 0 | Durup IF | 2:14.67 | ||||||
Patrick Rolighed Bjerrega | 1992 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Steffan Villadsen | 1995 | 31.65 | 1:03.82 | |||||||
William Gravesen | 1996 | 38.28 | 1:42.10 | |||||||
Rasmus Falk Pedersen | 1995 | 32.57 | 2:14.67 | |||||||
14 | Koral Drenge 2 L30 | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:29.43 | ||||||
Christian Antonsen | 1996 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Jess Olesen | 1995 | 35.98 | 1:14.99 | |||||||
Michael Lund | 1994 | 38.98 | 1:53.97 | |||||||
Lars Christensen | 1996 | 35.46 | 2:29.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |