Resultat för Arena Sprint Meet 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 34.75 | 1:11.23 | |||||
2 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.11 | 1:11.82 | |||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.25 | 1:13.47 | |||||
4 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 36.54 | 1:14.73 | |||||
5 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 36.13 | 1:14.74 | |||||
6 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 36.74 | 1:14.88 | |||||
7 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 36.01 | 1:15.41 | |||||
8 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.39 | 1:15.68 | |||||
9 | Casper Kristensen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 37.94 | 1:16.96 | |||||
10 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 37.24 | 1:16.98 | |||||
11 | Axel Carlius | 2006 | Simklubben Poseidon | 37.87 | 1:17.51 | |||||
12 | Mattias Jönsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 38.02 | 1:17.66 | |||||
13 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 37.59 | 1:18.14 | |||||
14 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 38.66 | 1:18.23 | |||||
15 | Liam Nilsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 38.21 | 1:18.25 | |||||
16 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 38.51 | 1:18.56 | |||||
17 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.01 | 1:19.75 | |||||
18 | Filip Lönnerfors | 2006 | Simklubben Poseidon | 39.48 | 1:20.65 | |||||
18 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 39.12 | 1:20.65 | |||||
20 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 40.16 | 1:21.62 | |||||
21 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 39.95 | 1:23.82 | |||||
22 | Alfred Pettersson | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.35 | 1:24.54 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 31.82 | 1:04.96 | |||||
2 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.81 | 1:05.30 | |||||
3 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.89 | 1:06.78 | |||||
4 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 32.21 | 1:06.80 | |||||
5 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.86 | 1:07.82 | |||||
6 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | 1:07.96 | |||||
7 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.34 | 1:08.83 | |||||
8 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 33.65 | 1:09.04 | |||||
9 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.02 | 1:09.08 | |||||
10 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.75 | 1:10.58 | |||||
11 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.01 | 1:11.73 | |||||
12 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.61 | 1:11.89 | |||||
13 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 34.85 | 1:11.90 | |||||
14 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.96 | 1:11.99 | |||||
15 | Jacob Baxmann | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.42 | 1:12.13 | |||||
16 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.02 | 1:12.97 | |||||
17 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 35.74 | 1:13.88 | |||||
18 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.75 | 1:14.29 | |||||
19 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.66 | 1:16.28 | |||||
- | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.42 | 1:00.79 | |||||
2 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.59 | 1:01.76 | Deltar ej i final | ||||
3 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.56 | 1:02.20 | |||||
4 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.47 | 1:02.85 | |||||
5 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.83 | 1:04.02 | |||||
6 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.46 | 1:04.35 | |||||
7 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.39 | 1:04.60 | |||||
8 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.84 | 1:04.71 | |||||
9 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.18 | 1:06.54 | Deltar ej i final | ||||
10 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.02 | 1:06.60 | |||||
11 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.48 | 1:06.64 | |||||
12 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.26 | 1:07.29 | |||||
13 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.18 | 1:07.73 | |||||
14 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.79 | 1:08.05 | |||||
15 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.16 | 1:08.55 | |||||
16 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.63 | 1:08.97 | |||||
17 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.30 | 1:09.78 | |||||
18 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 32.79 | 1:09.99 | |||||
19 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.30 | 1:10.81 | |||||
20 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.50 | 1:10.86 | |||||
- | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 14:29 |