2020-04-09   05:04:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2018-2019, Borås

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    30.71  1:04.70  1:40.71    2:16.92   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    29.93  1:03.03  1:36.79    2:09.73   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    30.68  1:03.95  1:38.26    2:13.57   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    31.41  1:05.51  1:40.10    2:14.29   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    30.90  1:04.82  1:40.07    2:15.05   
Jazmina Hedqvist  2002  Jönköpings Simsällskap    30.65  1:05.12  1:40.35    2:15.65   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    30.80  1:04.82  1:40.47    2:15.97   
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    30.73  1:05.17  1:40.87    2:16.29   
Matilda Stenberg  2001  Simklubben Elfsborg    29.97  1:03.81  1:40.00    2:16.36   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    31.84  1:07.44  1:43.67    2:19.59   
10  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    31.81  1:06.64  1:43.00    2:19.61   
11  Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    32.29  1:07.54  1:43.99    2:20.27   
12  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    32.36  1:08.37  1:45.46    2:20.58   
13  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    31.50  1:07.14  1:44.24    2:20.64   
14  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    32.30  1:07.70  1:44.30    2:20.89   
15  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    32.96  1:09.16  1:45.65    2:21.78   
16  Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    33.29  1:09.48  1:46.29    2:23.20   
17  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    33.00  1:08.79  1:46.41    2:24.54   
18  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    33.65  1:12.32  1:49.96    2:28.35   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    31.83  1:06.87  1:43.00    2:18.60   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    30.93  1:05.90  1:42.85    2:20.06   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    32.59  1:08.35  1:45.22    2:21.27   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    33.29  1:12.56  1:52.15    2:30.99   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    34.87  1:12.54  1:51.68    2:31.23   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    35.64  1:15.40  1:56.59    2:36.24   
Nathalie Nyberg  2003  Göteborg Sim    34.86  1:14.92  1:57.10    2:38.75   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    35.35  1:15.93  1:58.05    2:38.92   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    35.78  1:15.92  1:58.04    2:39.75   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    31.59  1:05.53  1:39.65    2:13.89   
Sara Hopmark  2004  Göteborg Sim    30.54  1:04.35  1:39.50    2:14.70   
Polina Zhirkova  2004  Göteborg Sim    31.31  1:06.25  1:42.11    2:17.71   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    32.06  1:07.57  1:44.89    2:21.20   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    31.92  1:07.63  1:44.41    2:21.24   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    31.88  1:07.33  1:44.75    2:22.26   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    32.87  1:09.12  1:46.44    2:24.32   
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    31.77  1:07.62  1:46.05    2:24.42   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    31.85  1:07.79  1:46.27    2:25.00   
10  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    33.79  1:10.81  1:50.33    2:28.24   
11  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    34.71  1:13.51  1:52.57    2:31.45   
12  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    34.79  1:13.68  1:53.65    2:31.71   
13  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    34.83  1:13.57  1:53.10    2:32.49   
14  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    34.73  1:13.85  1:54.76    2:34.82   
15  Matilda Hörder  2004  Simklubben 1970    35.01  1:14.29  1:55.23    2:35.40   
16  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    34.12  1:12.86  1:54.56    2:35.49   
17  Amalia Mattisson  2004  Göteborg Sim    35.89  1:15.95  1:58.16    2:40.04   
18  Saga Nikumaa  2004  Simklubben Elfsborg    37.91  1:20.56  2:03.92    2:43.29   
19  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    35.12  1:16.74  2:01.08    2:44.12   
20  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    36.37  1:18.15  2:01.76    2:44.65   
21  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    39.15  1:22.12  2:06.49    2:48.89   
22  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim    36.58  1:20.30  2:06.06    2:51.74   
23  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    39.16  1:22.70  2:08.55    2:52.08   
24  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    37.73  1:21.55  2:07.46    2:52.36   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    31.56  1:06.84  1:43.25    2:19.03   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    31.86  1:06.91  1:44.06    2:20.08   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    33.46  1:10.72  1:48.57    2:25.44   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    34.47  1:12.95  1:51.59    2:27.55   
Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    33.05  1:09.38  1:49.37    2:29.76   
Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    34.29  1:12.72  1:52.88    2:29.79   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    34.01  1:13.62  1:54.47    2:33.47   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    35.76  1:16.23  1:58.96    2:40.40   
Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap    37.83  1:19.95  2:02.98    2:44.34   
10  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    37.16  1:18.97  2:02.72    2:45.57   
11  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    38.15  1:19.87  2:03.54    2:47.38   
12  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    37.17  1:19.60  2:04.08    2:47.83   
13  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    38.60  1:20.54  2:05.16    2:49.76   
14  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    38.36  1:21.79  2:07.25    2:52.48   
15  Cornelia Cederbrant  2005  Göteborg Sim    38.99  1:23.42  2:09.90    2:54.29   
16  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    38.89  1:23.60  2:11.29    2:58.48   
17  Ida Hansson  2005  Simklubben 1970    41.42  1:28.10  2:16.21    3:03.39   
18  Lina Larsson  2005  Simklubben 1970    41.88  1:30.64  2:20.12    3:05.24   
19  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    41.46  1:30.12  2:20.35    3:09.30   
20  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund    42.35  1:31.23  2:21.23    3:10.44   
21  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    40.71  1:28.82  2:20.51    3:10.54   
22  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim    44.25  1:33.97  2:26.41    3:13.43   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Ella L Baudone  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Louise Ottosson  2005  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    32.75  1:08.92  1:46.79    2:23.12   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    33.23  1:10.15  1:48.01    2:23.62   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    33.79  1:11.35  1:50.76    2:29.84   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    34.70  1:14.28  1:55.81    2:35.30   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    34.63  1:13.63  1:54.51    2:35.69   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    35.11  1:14.57  1:56.05    2:35.92   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    38.02  1:20.16  2:03.11    2:43.18   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    37.04  1:20.03  2:03.38    2:45.61   
Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    39.23  1:23.96  2:10.44    2:54.42   
10  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    38.51  1:23.48  2:10.71    2:54.87   
11  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    40.17  1:25.30  2:11.93    2:57.76   
12  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim    40.54  1:28.31  2:18.14    3:02.83   
13  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    41.25  1:29.94  2:19.55    3:05.03   
14  Ava Abasi  2006  Göteborg Sim    44.64  1:33.30  2:22.91    3:10.47   
15  Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    42.49  1:31.89  2:23.35    3:11.23   
16  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap    42.53  1:33.17  2:26.27    3:16.65   
17  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    43.15  1:33.86  2:25.89    3:18.37   
18  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    44.73  1:36.47  2:30.98    3:22.00   
19  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim    47.51  1:48.15  2:54.48    3:56.98   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 21 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    30.33  1:02.75  1:35.47    2:08.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    28.15        1:01.96   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    35.31        1:19.18   
William Larsson  1999  Simklubben 1970            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  Simklubben Elfsborg    27.91        59.39   
Max Feng  2001  Göteborg Sim    28.95        1:02.79   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    30.07        1:04.48   
Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg    29.88        1:04.50   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    30.89        1:04.61   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    30.27        1:05.56   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    30.58        1:07.62   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg    33.63        1:11.52   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    31.19        1:06.98   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    32.63        1:11.71   
Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    32.37        1:12.80   
Axel Lindström  2003  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    34.87        1:18.75   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    37.17        1:19.31   
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    37.49        1:20.73   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    30.14        1:04.05   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    32.80        1:10.64   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    33.11        1:13.04   
Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    33.83        1:13.08   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    34.22        1:16.54   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    37.34        1:19.71   
Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap    36.90        1:20.25   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    36.92        1:21.32   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    37.53        1:23.91   
10  Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap    45.77        1:43.25   
Alvin Silow  2005  Skövde Simsällskap            DNS   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    39.16        1:25.04   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    41.04        1:27.02   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    39.63        1:31.10   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg    42.58        1:34.27   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim    44.73        1:38.35   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    39.46        1:22.73   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Stenberg  2001  Simklubben Elfsborg    35.46        1:14.24   
Jazmina Hedqvist  2002  Jönköpings Simsällskap    35.94        1:15.97   
Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    37.64        1:18.25   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    37.24        1:19.30   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    38.13        1:20.10   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    38.96        1:21.87   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    38.81        1:24.17   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    39.69        1:24.60   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    41.21        1:24.90   
10  Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    40.64        1:25.13   
11  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    40.03        1:25.51   
12  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    39.83        1:25.90   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    36.93        1:17.01   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    41.23        1:25.34   
Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    41.81        1:29.78   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    43.07        1:29.84   
Nathalie Nyberg  2003  Göteborg Sim    42.68        1:31.67   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    43.75        1:32.54   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    43.66        1:34.07   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    43.28        1:34.20   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Hopmark  2004  Göteborg Sim    37.66        1:18.98   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    38.06        1:19.42   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    40.87        1:23.79   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    40.39        1:23.99   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    40.56        1:26.68   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    41.24        1:26.90   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    40.08        1:26.96   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    40.53        1:28.61   
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    41.25        1:28.62   
10  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    42.33        1:28.73   
11  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    43.23        1:30.91   
12  Matilda Hörder  2004  Simklubben 1970    44.16        1:34.05   
13  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    45.66        1:36.21   
14  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    45.36        1:37.25   
15  Saga Nikumaa  2004  Simklubben Elfsborg    46.23        1:37.30   
16  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    47.34        1:38.09   
17  Amalia Mattisson  2004  Göteborg Sim    46.85        1:38.23   
18  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    47.71        1:39.79   
Amanda Wensberg  2004  Simklubben 1970            DSQ   
Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    35.66        1:15.05   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    35.54        1:15.88   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    37.04        1:19.58   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    37.43        1:19.66   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    39.43        1:21.90   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    40.23        1:26.89   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    43.37        1:29.49   
Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    44.57        1:34.82   
Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    45.33        1:36.40   
10  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    46.01        1:36.54   
11  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    45.87        1:37.71   
12  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    46.43        1:37.78   
13  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    47.72        1:39.58   
14  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    46.57        1:39.69   
15  Ella L Baudone  2005  Göteborg Sim    47.55        1:41.79   
16  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    48.10        1:42.91   
17  Lina Larsson  2005  Simklubben 1970    49.41        1:43.50   
18  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim    49.67        1:48.68   
19  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund    52.29        1:50.93   
20  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    51.96        1:51.69   
Cornelia Cederbrant  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    39.36        1:24.88   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    43.20        1:31.77   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    44.46        1:32.74   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg    45.53        1:36.93   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    46.25        1:37.79   
Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    47.17        1:38.57   
Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    47.17        1:39.40   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    47.70        1:39.86   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim    46.21        1:40.14   
10  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    50.60        1:43.60   
11  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    50.62        1:44.72   
12  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    48.73        1:44.97   
13  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    50.53        1:46.77   
14  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap    52.38        1:50.62   
15  Ava Abasi  2006  Göteborg Sim    53.61        1:52.88   
16  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    56.18        1:56.84   
17  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim    55.81        1:59.30   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 21 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    36.14        1:18.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    40.40  1:27.67  2:16.51    3:03.97   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Feng  2001  Göteborg Sim    36.82  1:16.94  1:57.70    2:38.03   
Marcus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    35.98  1:17.30  2:00.95    2:44.29   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    38.66  1:20.61  2:04.24    2:49.17   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Lindström  2003  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    39.64  1:25.35  2:11.97    2:56.62   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    42.80  1:31.13  2:20.02    3:10.24   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    41.42  1:30.10  2:20.52    3:11.33   
Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim    42.78  1:32.32  2:24.45    3:17.32   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    38.17  1:21.25  2:05.16    2:49.17   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    38.85  1:22.63  2:08.14    2:52.88   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    39.88  1:24.02  2:10.21    2:56.59   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    39.27  1:25.69  2:14.04    2:59.13   
Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap    41.46  1:29.31  2:18.82    3:05.69   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    44.09  1:33.07  2:23.71    3:13.62   
Wille Damber  2005  Göteborg Sim    47.53  1:40.77  2:36.04    3:30.32   
Alvin Silow  2005  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    42.24  1:29.51  2:17.69    3:04.35   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    43.47  1:30.99  2:19.53    3:05.62   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim    51.32  1:46.52  2:45.99    3:44.85   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim            DNF   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    1:13.98  2:33.27  4:08.92    5:23.75   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    1:14.69  2:39.38  4:11.72    5:25.41   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:19.37  2:46.50  4:17.99    5:36.58   
Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    1:19.45  2:44.87  4:24.49    5:42.57   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    1:15.25  2:40.19  4:14.35    5:27.24   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    1:17.70  2:44.21  4:20.60    5:36.68   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    1:19.32  2:44.66  4:28.82    5:44.68   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    1:19.06  2:51.68  4:28.24    5:50.65   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    1:19.05  2:42.10  4:18.21    5:30.34   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    1:17.55  2:45.12  4:26.73    5:41.29   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    1:16.11  2:45.71  4:29.05    5:44.74   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    1:21.50  2:55.00  4:44.43    6:04.52   
Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    1:34.82  3:03.05  4:51.84    6:08.85   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    1:28.27  3:09.35  4:44.93    6:09.40   
Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    1:33.56  3:12.13  4:59.74    6:29.04   
Paloma Consil  2004  Göteborg Sim    1:37.95  3:19.59  5:16.89    6:45.91   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    1:16.77  2:41.09  4:14.90    5:32.14   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:22.48  2:48.28  4:23.36    5:41.79   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    1:22.22  2:47.16  4:27.50    5:42.58   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    1:27.27  3:02.49  4:40.72    6:03.12   
Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:26.86  3:05.40  4:49.89    6:08.59   
Emmy Dagberg  2005  Kungälvs Simsällskap    1:37.88  3:17.55  5:05.12    6:31.45   
Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:37.83  3:21.32  5:21.34    6:50.92   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    1:20.04  2:41.42  4:20.39    5:38.01   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    1:20.05  2:48.55  4:29.38    5:54.10   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    1:25.89  2:59.43  4:42.47    6:04.10   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    1:28.63  3:01.23  4:43.27    6:10.41   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    1:25.87  2:56.52  4:48.64    6:11.39   
Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    1:37.06  3:33.22  5:28.51    7:05.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:05.95  2:17.16  3:28.10  4:38.53  17:35.08   
          5:48.58  7:00.21  8:10.92  9:22.73     
          10:33.09  11:44.15  12:54.28  14:05.04     
          15:15.77  16:26.03         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    1:11.93  2:29.91  3:49.40  5:09.38  19:54.99   
          6:29.85  7:50.19  9:11.27  10:33.01     
          11:53.34  13:14.34  14:35.54  15:56.02     
          17:17.27  18:37.30         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  12:24   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linus Holmdahl  2001  Simklubben Elfsborg    1:03.88  2:09.83  3:16.51  4:22.32  8:42.75   
          5:27.65  6:32.80  7:38.47       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    1:03.16  2:10.52  3:17.99  4:27.24  9:08.28   
          5:37.54  6:48.13  7:58.71       
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    1:07.16  2:20.15  3:33.72  4:46.90  9:40.46   
          6:00.99  7:15.29  8:29.19       
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    1:12.41  2:31.61  3:51.87  5:13.98  10:33.18   
          6:36.01  7:57.31  9:16.56       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    1:12.84  2:33.51  3:54.32  5:15.02  10:34.58   
          6:36.60  7:57.12  9:19.38       
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    1:11.96  2:33.12  3:54.62  5:17.63  10:34.68   
          6:40.16  8:01.94  9:22.56       
Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim    1:27.31  3:04.48  4:44.48  6:22.88  12:51.85   
          8:01.52  9:39.63  11:18.77       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    1:06.56  2:19.40  3:32.38  4:46.48  9:34.74   
          6:00.85  7:14.77  8:26.72       
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    1:11.55  2:29.49  3:45.73  5:02.84  10:14.45   
          6:22.76  7:40.78  8:59.30       
Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    1:14.18  2:36.73  3:58.32  5:20.31  10:44.88   
          6:43.48  8:05.55  9:26.58       
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    1:14.29  2:37.87  4:02.24  5:27.93  11:06.92   
          6:52.71  8:18.95  9:44.46       
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:15.98  2:41.69  4:07.62  5:33.73  11:08.63   
          7:00.15  8:25.84  9:49.64       
Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap    1:13.92  2:37.35  4:02.87  5:30.66  11:12.08   
          6:56.26  8:22.53  9:48.80       
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    1:22.12  2:55.10  4:31.17  6:07.65  12:22.07   
          7:44.02  9:17.62  10:52.57       
Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:22.04  2:55.90  4:32.52  6:09.80  12:30.69   
          7:46.51  9:22.82  10:58.59       
Wille Damber  2005  Göteborg Sim    1:22.67  3:00.48  4:39.05  6:20.88  12:58.44   
          8:01.54  9:43.89  11:24.73       
10  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim    1:21.72  3:00.44  4:43.93  6:29.65  13:24.16   
          8:16.37  10:03.56  11:47.54       
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    1:11.82  2:29.04  3:47.50  5:06.43  10:20.97   
          6:26.76  7:45.50  9:05.33       
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim    1:33.85  3:18.43  5:05.38  6:51.69  13:47.31   
          8:39.07  10:26.20  12:10.92       
Max Ha  2006  Göteborg Sim    1:30.06  3:12.27  4:57.73  6:45.10  14:06.78   
          8:31.41  10:19.41  12:07.03       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:24 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    33.26  1:12.15  1:54.44    2:39.26   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    33.13  1:13.44  1:53.11    2:29.77   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    33.61  1:12.70  1:54.29    2:37.41   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    35.08  1:15.86  1:56.73    2:37.18   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    34.92  1:16.61  1:58.28    2:38.91   
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    34.67  1:15.37  1:58.03    2:42.17   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    37.93  1:23.70  2:10.90    2:56.47   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    40.12  1:24.72  2:12.94    3:00.89   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Hopmark  2004  Göteborg Sim    33.83  1:14.90  1:59.33    2:41.91   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    34.88  1:15.20  1:58.09    2:43.12   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    34.85  1:18.47  2:03.75    2:49.11   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    35.29  1:18.13  2:03.87    2:49.90   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    39.28  1:25.43  2:11.60    2:58.35   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    37.60  1:22.62  2:11.58    3:01.28   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    39.27  1:27.56  2:15.32    3:01.90   
Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    34.46  1:14.88  1:56.83    2:38.00   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    38.45  1:20.03  1:59.74    2:38.07   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    38.14  1:24.49  2:11.73    2:56.83   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    39.36  1:27.29  2:17.68    3:03.89   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    41.84  1:31.04  2:21.03    3:07.85   
Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap    43.72  1:36.30  2:31.27    3:22.06   
Louise Ottosson  2005  Kungälvs Simsällskap    46.19  1:38.26  2:33.49    3:27.26   
Emmy Dagberg  2005  Kungälvs Simsällskap    45.38  1:40.23  2:36.41    3:27.71   
Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap    43.67  1:40.14  2:37.83    3:37.49   
Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    36.99  1:17.43  2:00.75    2:43.22   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    35.13  1:17.42  2:02.89    2:44.54   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    39.20  1:26.15  2:16.23    3:06.48   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    44.03  1:36.82  2:32.31    3:28.09   
Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    28.75  1:04.12  1:47.54    2:18.03   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    30.58  1:08.46  1:50.81    2:23.20   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    36.65  1:21.91  2:09.70    2:45.38   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg    29.96  1:04.71  1:46.33    2:18.53   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.10  1:06.49  1:52.10    2:23.91   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    30.47  1:09.20  1:51.75    2:24.14   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    30.30  1:07.12  1:53.72    2:25.77   
Max Feng  2001  Göteborg Sim    30.45  1:10.92  1:51.97    2:25.80   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    30.53  1:09.39  1:54.19    2:28.08   
Marcus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    33.43  1:14.10  1:56.94    2:31.96   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    32.31  1:13.02  1:59.08    2:34.91   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    36.61  1:17.59  2:06.14    2:42.43   
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    33.49  1:18.48  2:08.83    2:48.41   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    36.52  1:21.05  2:08.50    2:48.52   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    37.16  1:22.38  2:11.33    2:52.24   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    33.19  1:12.69  1:59.18    2:32.76   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    35.29  1:19.55  2:03.10    2:39.52   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    34.97  1:21.95  2:10.95    2:45.06   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    37.34  1:18.26  2:05.81    2:45.78   
Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    34.12  1:19.04  2:10.73    2:47.44   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    38.54  1:21.95  2:11.62    2:48.76   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    37.32  1:21.81  2:11.60    2:49.01   
Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap    36.56  1:23.50  2:11.39    2:49.80   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    41.37  1:22.68  2:15.16    2:54.09   
10  Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    46.42  1:35.75  2:24.34    3:08.27   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    39.59  1:24.19  2:12.62    2:50.56   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    39.91  1:26.13  2:17.26    3:02.12   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg    38.72  1:29.33  2:28.69    3:10.25   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim    43.54  1:35.61  2:30.90    3:14.50   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:06.30  2:16.33  3:25.25    4:33.05   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:06.91  2:17.83  3:29.81    4:41.52   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:06.88  2:18.62  3:31.20    4:42.59   
Jazmina Hedqvist  2002  Jönköpings Simsällskap    1:08.28  2:20.58  3:34.08    4:45.20   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    1:07.40  2:20.49  3:35.68    4:49.92   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    1:09.42  2:23.16  3:37.73    4:51.15   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    1:09.61  2:23.76  3:39.58    4:55.90   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:09.65  2:26.29  3:42.81    4:58.11   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    1:10.03  2:25.99  3:42.49    4:58.13   
10  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:09.61  2:25.49  3:42.85    4:58.20   
11  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    1:10.91  2:27.58  3:43.52    4:59.59   
12  Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    1:11.01  2:27.38  3:44.69    5:01.67   
13  Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    1:09.41  2:26.60  3:44.93    5:03.11   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    1:09.31  2:22.69  3:35.81    4:49.25   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    1:07.60  2:21.65  3:36.53    4:49.70   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    1:10.03  2:24.97  3:40.84    4:56.11   
Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    1:11.68  2:30.10  3:48.78    5:06.01   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    1:13.18  2:31.97  3:50.27    5:07.89   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    1:17.52  2:42.19  4:07.97    5:31.97   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Hopmark  2004  Göteborg Sim    1:06.76  2:18.58  3:31.22    4:43.49   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    1:08.83  2:21.45  3:34.96    4:48.39   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    1:08.68  2:25.93  3:44.33    5:01.66   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    1:11.75  2:29.20  3:47.60    5:05.54   
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    1:11.86  2:29.20  3:48.50    5:06.31   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    1:11.76  2:30.42  3:49.44    5:06.31   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    1:12.15  2:31.92  3:50.62    5:07.06   
Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    1:13.92  2:32.90  3:53.21    5:11.21   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    1:12.88  2:34.83  3:57.37    5:16.20   
10  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    1:16.03  2:37.91  3:58.45    5:18.28   
11  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    1:14.46  2:38.40  4:02.49    5:27.02   
12  Amalia Mattisson  2004  Göteborg Sim    1:16.87  2:41.04  4:06.43    5:30.88   
13  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    1:15.45  2:40.31  4:07.92    5:34.53   
14  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    1:19.33  2:44.95  4:12.15    5:38.34   
15  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    1:18.94  2:46.93  4:17.08    5:44.44   
16  Saga Nikumaa  2004  Simklubben Elfsborg    1:22.94  2:51.94  4:23.76    5:55.63   
17  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    1:24.96  2:56.29  4:28.50    5:56.48   
18  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    1:24.69  2:57.45  4:29.87    5:58.39   
19  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim    1:25.84  2:59.91  4:35.16    6:06.77   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    1:09.33  2:25.14  3:41.56    4:57.26   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    1:10.56  2:26.84  3:43.16    4:57.92   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    1:11.99  2:31.28  3:49.81    5:05.46   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    1:14.35  2:33.10  3:51.28    5:07.59   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    1:13.34  2:33.49  3:53.47    5:09.49   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    1:17.95  2:38.62  3:58.02    5:15.68   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    1:15.65  2:36.44  3:58.17    5:17.53   
Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:16.04  2:40.07  4:03.60    5:21.84   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:13.37  2:35.54  3:59.44    5:22.50   
10  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    1:15.94  2:41.05  4:05.22    5:24.12   
11  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    1:21.10  2:50.56  4:22.43    5:50.14   
12  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    1:22.81  2:51.31  4:20.23    5:50.26   
13  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    1:26.11  2:57.03  4:27.93    5:56.32   
14  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    1:23.37  2:54.62  4:26.88    5:58.01   
15  Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:27.97  3:04.15  4:41.15    6:08.91   
16  Cornelia Cederbrant  2005  Göteborg Sim    1:29.37  3:06.72  4:43.19    6:16.99   
17  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    1:27.54  3:05.42  4:46.42    6:23.48   
18  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    1:32.18  3:20.64  5:11.92    6:57.82   
19  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim    1:36.14  3:24.74  5:13.62    6:59.17   
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            DNS   
Ella L Baudone  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    1:11.24  2:28.08  3:45.68    5:02.01   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    1:15.33  2:36.82  3:58.80    5:17.65   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    1:14.13  2:35.34  3:57.89    5:18.92   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    1:15.97  2:40.18  4:06.93    5:35.28   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    1:21.34  2:47.57  4:15.09    5:41.24   
Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund    1:25.31  2:57.33  4:31.60    6:00.69   
Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    1:24.07  2:58.02  4:33.82    6:08.34   
Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    1:31.44  3:11.64  4:51.85    6:25.06   
Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    1:26.87  3:05.29  4:47.03    6:28.51   
10  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim    1:30.32  3:11.62  4:54.13    6:32.43   
11  Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    1:35.80  3:22.32  5:09.39    6:49.50   
12  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    1:36.33  3:23.30  5:11.91    6:54.53   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 21 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:04.95  2:12.91  3:20.97    4:27.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg    29.84        1:01.52   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    30.47        1:02.30   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    31.36        1:04.33   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    34.19        1:11.90   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg    34.49        1:13.16   
Marcus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    36.54        1:15.51   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    31.45        1:04.85   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    34.38        1:08.74   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    36.01        1:14.15   
Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    35.62        1:14.44   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    33.66        1:08.33   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    34.41        1:11.72   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    35.94        1:13.64   
Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap    37.69        1:16.14   
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    38.88        1:20.36   
Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim    47.07        1:36.64   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    37.39        1:18.16   
Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    40.10        1:22.87   
Wille Damber  2005  Göteborg Sim    43.18        1:27.98   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    44.59        1:31.30   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim    43.06        1:31.54   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    37.15        1:16.02   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    40.32        1:21.76   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    40.25        1:23.36   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim    46.81        1:36.63   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    52.67        1:50.16   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    35.75  1:14.61  1:53.59    2:30.11   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    34.62  1:13.15  1:52.90    2:33.01   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    35.28  1:14.47  1:54.46    2:34.46   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    36.44  1:15.13  1:55.60    2:34.80   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    36.02  1:16.08  1:56.56    2:36.19   
Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    37.58  1:18.96  1:59.94    2:40.71   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    38.35  1:18.86  2:00.60    2:42.36   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    38.46  1:19.12  2:01.20    2:43.36   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    34.19  1:11.31  1:50.44    2:30.20   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    35.81  1:14.39  1:54.16    2:33.28   
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    38.31  1:19.64  2:00.18    2:39.87   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    36.71  1:18.06  1:59.77    2:40.20   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    37.63  1:18.84  2:01.04    2:40.97   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    38.68  1:21.06  2:03.95    2:41.62   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    40.33  1:21.50  2:03.43    2:45.96   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    39.23  1:21.33  2:04.54    2:46.76   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    40.79  1:25.28  2:11.41    2:57.02   
10  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    45.03  1:32.92  2:20.96    3:07.39   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    35.82  1:14.05  1:53.12    2:32.69   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    35.99  1:16.50  1:56.95    2:36.21   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    38.55  1:20.64  2:03.96    2:43.64   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    38.57  1:20.00  2:02.91    2:46.01   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    40.67  1:23.14  2:07.24    2:50.24   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    41.15  1:24.96  2:10.24    2:53.85   
Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    41.59  1:26.75  2:11.28    2:55.07   
Matilda Hörder  2004  Simklubben 1970    40.91  1:26.00  2:11.99    2:55.40   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    42.39  1:27.12  2:13.65    2:55.98   
10  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    40.48  1:25.34  2:11.62    2:56.28   
11  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    43.13  1:31.08  2:19.50    3:05.77   
12  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    43.61  1:30.93  2:19.09    3:06.42   
13  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    45.50  1:34.21  2:24.55    3:10.44   
14  Amalia Mattisson  2004  Göteborg Sim    43.64  1:32.03  2:21.63    3:10.50   
15  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    43.01  1:31.93  2:22.05    3:11.15   
16  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    46.28  1:36.14  2:26.40    3:14.16   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    37.65  1:17.19  1:57.07    2:35.50   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    37.63  1:17.53  1:58.24    2:37.34   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    38.06  1:18.98  2:01.89    2:42.80   
Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    37.93  1:19.49  2:02.64    2:44.51   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    40.37  1:23.43  2:06.17    2:47.39   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    40.00  1:21.79  2:05.07    2:47.87   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    40.67  1:24.21  2:08.39    2:49.64   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    39.66  1:24.62  2:09.78    2:51.94   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    41.28  1:26.47  2:11.74    2:55.64   
10  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    42.18  1:26.60  2:14.34    2:57.32   
11  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    43.72  1:30.15  2:17.91    3:04.85   
12  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    44.08  1:32.78  2:22.83    3:12.56   
13  Cornelia Cederbrant  2005  Göteborg Sim    45.39  1:35.43  2:25.82    3:15.37   
14  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    48.34  1:39.22  2:30.17    3:17.65   
15  Ella L Baudone  2005  Göteborg Sim    48.04  1:40.98  2:34.06    3:23.31   
16  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund    47.46  1:40.01  2:33.15    3:24.60   
17  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.66  1:42.20  2:36.42    3:28.00   
Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    35.09  1:13.13  1:52.57    2:31.54   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    38.50  1:21.00  2:03.85    2:45.41   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    39.63  1:22.17  2:06.73    2:48.34   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    39.68  1:23.50  2:07.74    2:50.65   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    40.61  1:24.16  2:08.63    2:53.17   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    41.46  1:27.14  2:15.21    3:01.55   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    45.87  1:35.52  2:25.96    3:13.19   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim    45.98  1:36.78  2:30.04    3:17.59   
Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    49.52  1:42.76  2:36.53    3:29.07   
10  Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    50.29  1:44.40  2:39.46    3:31.57   
11  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    52.37  1:46.23  2:39.81    3:31.79   
12  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim    53.92  1:55.33  3:01.10    3:59.82   
Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 21 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    34.06  1:10.44  1:47.62    2:23.69   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    36.47  1:19.20  2:05.47    2:52.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    25.52        52.50   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    27.28        57.37   
Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    32.18        1:08.64   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    27.93        57.12   
Max Feng  2001  Göteborg Sim    28.04        58.87   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    28.56        59.18   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    28.50        59.19   
Marcus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    29.15        1:00.36   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Simklubben Elfsborg    29.20        1:00.91   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    29.10        1:01.07   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    27.88        57.06   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    30.06        1:02.05   
Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    29.94        1:02.28   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    30.75        1:02.73   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    29.59        1:00.23   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    30.32        1:03.50   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    30.71        1:06.09   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    31.32        1:06.54   
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    32.56        1:06.82   
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    32.24        1:07.66   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    33.55        1:10.82   
Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap    35.51        1:13.22   
Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim    35.74        1:15.56   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    30.59        1:03.60   
Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    31.46        1:04.85   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    31.76        1:07.14   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    32.78        1:09.14   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    34.47        1:13.66   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    35.12        1:15.78   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    36.46        1:17.13   
Joar Kivistö  2005  Simklubben 1970    36.04        1:17.39   
Wille Damber  2005  Göteborg Sim    37.10        1:19.17   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    32.72        1:07.56   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    34.05        1:12.73   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg    35.00        1:13.69   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg    34.54        1:14.10   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    34.83        1:15.58   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim    34.44        1:16.30   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    36.93        1:19.25   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim    40.41        1:24.38   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    48.25        1:44.64   
Linus Rimme  2006  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    28.81  1:00.82  1:33.56    2:05.18   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  Simklubben Elfsborg    28.37  58.32  1:28.64    1:58.83   
Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg    29.02  1:01.35  1:33.80    2:05.42   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    29.35  1:01.87  1:35.13    2:07.99   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    29.11  1:02.00  1:35.77    2:10.42   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    28.71  1:02.11  1:37.42    2:11.46   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    30.53  1:03.65  1:37.83    2:11.18   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    32.91  1:09.03  1:44.51    2:19.01   
Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    32.97  1:09.53  1:47.30    2:23.29   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    35.94  1:19.39  2:04.37    2:48.12   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    32.11  1:08.89  1:45.91    2:20.69   
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    34.72  1:14.16  1:55.06    2:33.79   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    35.19  1:15.18  1:55.74    2:34.16   
Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim    37.17  1:21.50  2:09.40    2:55.32   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    30.16  1:04.06  1:38.73    2:12.17   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    29.77  1:03.61  1:38.26    2:12.46   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    31.62  1:07.02  1:43.20    2:18.78   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    31.63  1:07.92  1:45.07    2:21.15   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    32.99  1:09.57  1:48.43    2:25.45   
Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    31.57  1:08.89  1:48.10    2:26.33   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    33.38  1:11.98  1:51.97    2:32.26   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    34.05  1:16.11  2:01.30    2:42.61   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    37.50  1:20.14  2:04.87    2:49.31   
10  Wille Damber  2005  Göteborg Sim    36.47  1:20.54  2:08.16    2:54.36   
11  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim    36.20  1:19.69  2:08.50    2:56.99   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    33.27  1:09.50  1:46.83    2:24.36   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    35.57  1:17.23  1:59.55    2:39.58   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    35.90  1:18.48  2:04.99    2:49.00   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    36.85  1:20.91  2:08.94    2:55.81   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim    36.59  1:22.39  2:12.62    3:02.14   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim    40.53  1:28.57  2:19.32    3:09.57   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    48.41  1:46.80  2:48.43    3:47.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    32.91        1:10.06   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    32.57        1:07.85   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    31.45        1:07.90   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    32.07        1:08.30   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    31.94        1:09.12   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    32.32        1:10.46   
Jazmina Hedqvist  2002  Jönköpings Simsällskap    32.61        1:11.41   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    32.74        1:13.07   
Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    34.15        1:14.11   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    34.03        1:14.15   
10  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    34.21        1:15.43   
11  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    36.23        1:16.34   
12  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    35.00        1:16.55   
13  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    35.61        1:18.88   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    33.93        1:12.78   
Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    33.83        1:13.49   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    33.55        1:13.62   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    33.46        1:14.68   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    35.91        1:15.73   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    35.65        1:17.37   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    37.06        1:20.88   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    41.11        1:28.01   
Nathalie Nyberg  2003  Göteborg Sim    44.79        1:36.65   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    33.51        1:10.81   
Sara Hopmark  2004  Göteborg Sim    32.54        1:11.32   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    32.75        1:11.69   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    33.17        1:12.27   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    33.38        1:12.97   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    33.86        1:13.38   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    35.63        1:19.10   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    36.80        1:20.12   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    37.22        1:20.14   
10  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    37.67        1:22.31   
11  Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    38.43        1:22.93   
12  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    38.08        1:25.70   
13  Matilda Hörder  2004  Simklubben 1970    39.21        1:27.63   
14  Saga Nikumaa  2004  Simklubben Elfsborg    39.72        1:28.23   
15  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    42.93        1:32.34   
16  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    44.00        1:33.11   
17  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    43.75        1:34.31   
18  Amalia Mattisson  2004  Göteborg Sim    44.29        1:36.29   
19  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim    45.83        1:40.67   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    33.21        1:12.06   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    34.68        1:13.08   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    36.75        1:18.48   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    37.67        1:19.76   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    37.60        1:22.85   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    38.51        1:23.97   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    37.90        1:24.34   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    39.15        1:28.50   
Louise Ottosson  2005  Kungälvs Simsällskap    41.97        1:32.08   
10  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    43.82        1:33.16   
11  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    45.81        1:37.67   
12  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim    44.81        1:39.27   
13  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    48.61        1:47.82   
14  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.55        1:49.23   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim            DNS   
Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Cornelia Cederbrant  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    32.90        1:14.58   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    34.98        1:17.06   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    37.24        1:22.75   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    38.00        1:26.13   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    43.56        1:34.00   
Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    42.14        1:34.36   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    45.99        1:35.88   
Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    47.19        1:44.70   
Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 21 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    31.20        1:05.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    34.60        1:14.48   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    36.20        1:14.81   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Feng  2001  Göteborg Sim    32.99        1:10.00   
Marcus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    34.50        1:14.22   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    37.92        1:19.66   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    36.22        1:16.32   
Oscar Lindblad  2003  Trollhättans Simsällskap    37.11        1:19.82   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    43.28        1:32.53   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    37.67        1:21.22   
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    40.15        1:27.54   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    42.14        1:28.14   
Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim    48.85        1:44.24   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    37.33        1:19.22   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    37.45        1:21.36   
Elias Eriksson Hejmar  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    39.66        1:23.81   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    40.13        1:26.02   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    41.61        1:27.29   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    41.82        1:27.30   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    44.87        1:31.82   
Wille Damber  2005  Göteborg Sim    47.06        1:41.24   
Joar Kivistö  2005  Simklubben 1970            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    41.82        1:27.00   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    41.17        1:27.42   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    44.60        1:35.27   
Elias Lai  2006  Göteborg Sim    51.54        1:45.23   
Pål Hassellöf  2006  Göteborg Sim    50.44        1:46.69   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    52.76        1:49.47   
Linus Rimme  2006  Simklubben 1970    50.42        1:49.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    39.19  1:22.23  2:06.06    2:50.00   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    39.66  1:23.84  2:09.65    2:56.16   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    40.55  1:24.24  2:13.21    2:59.96   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    37.51  1:19.58  2:02.85    2:47.04   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    39.47  1:24.94  2:11.88    2:59.00   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    42.43  1:30.38  2:20.10    3:06.84   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    43.93  1:34.05  2:24.64    3:16.05   
Nathalie Nyberg  2003  Göteborg Sim    45.71  1:37.90  2:29.88    3:22.62   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    40.84  1:27.15  2:13.04    2:58.35   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    41.39  1:25.88  2:12.03    2:58.38   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    42.53  1:29.71  2:18.41    3:06.72   
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    43.13  1:33.40  2:26.25    3:16.98   
Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    45.45  1:36.71  2:28.42    3:18.64   
Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    45.59  1:37.87  2:29.96    3:22.38   
Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    45.85  1:38.12  2:32.71    3:23.06   
Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    46.29  1:39.07  2:33.17    3:26.24   
Saga Nikumaa  2004  Simklubben Elfsborg    47.49  1:41.91  2:36.98    3:30.09   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    39.20  1:19.84  2:01.87    2:43.83   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    38.14  1:21.87  2:06.23    2:49.94   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    38.88  1:22.63  2:07.01    2:51.13   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    38.98  1:23.31  2:09.00    2:54.27   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    43.01  1:32.71  2:22.35    3:08.15   
Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    44.73  1:33.55  2:23.49    3:10.24   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    43.73  1:33.54  2:24.49    3:14.19   
Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    40.70  1:29.20  2:22.52    3:15.29   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    44.58  1:35.49  2:26.85    3:16.33   
10  Emmy Dagberg  2005  Kungälvs Simsällskap    46.78  1:37.68  2:28.87    3:20.32   
11  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    45.28  1:36.61  2:30.76    3:22.29   
12  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    45.42  1:36.91  2:30.63    3:22.52   
13  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    48.43  1:41.97  2:35.24    3:26.05   
14  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    46.78  1:40.18  2:34.87    3:28.39   
15  Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap    46.26  1:40.13  2:37.12    3:29.85   
16  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.25  1:42.56  2:36.73    3:30.07   
17  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    49.02  1:43.09  2:38.15    3:34.18   
18  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    47.34  1:42.08  2:39.88    3:36.03   
19  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    50.62  1:48.51  2:47.89    3:43.05   
20  Ella L Baudone  2005  Göteborg Sim    49.65  1:46.62  2:45.74    3:43.46   
21  Cornelia Cederbrant  2005  Göteborg Sim    51.68  1:48.59  2:46.90    3:45.24   
22  Frida Arvidsson  2005  Trollhättans Simsällskap    52.38  1:48.42  2:48.27    3:46.65   
23  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    51.50  1:49.56  2:49.49    3:46.76   
Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            DNS   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lina Back  2005  S77 Stenungsund            DNS   
Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    41.00  1:27.65  2:13.35    3:00.03   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    40.24  1:26.24  2:14.19    3:02.64   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    41.51  1:29.65  2:17.27    3:07.00   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    45.80  1:35.70  2:25.22    3:15.66   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    47.77  1:41.75  2:38.15    3:27.56   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg    48.70  1:43.31  2:39.27    3:35.36   
Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    49.20  1:43.27  2:38.58    3:35.76   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    48.57  1:43.98  2:41.21    3:38.27   
Julia Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    49.28  1:46.49  2:45.71    3:40.04   
10  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    50.68  1:48.89  2:48.05    3:44.40   
11  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    52.10  1:50.55  2:49.44    3:45.27   
12  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap    53.60  1:53.31  2:53.51    3:52.55   
13  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    57.18  2:01.68  3:09.36    4:14.85   
Ava Abasi  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  Simklubben Elfsborg    1:05.84  2:19.88  3:42.63    4:45.38   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    1:08.75  2:26.08  3:59.30    5:09.08   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    1:11.16  2:27.36  4:02.15    5:12.02   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    1:27.53  3:14.87  5:05.35    6:35.70   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    1:15.00  2:35.98  4:12.96    5:23.10   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    1:23.21  2:55.57  4:28.63    5:46.74   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    1:28.06  2:58.19  4:41.45    5:57.34   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    1:08.36  2:23.32  3:38.27  4:53.39  18:40.02   
          6:08.38  7:22.87  8:37.96  9:52.50     
          11:06.84  12:22.18  13:37.31  14:53.57     
          16:09.78  17:25.51         
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    1:06.57  2:19.68  3:34.26  4:49.78  18:42.33   
          6:04.97  7:20.18  8:35.48  9:50.96     
          11:06.62  12:22.77  13:38.93  14:55.92     
          16:12.17  17:28.55         
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    1:15.12  2:35.93  3:57.33  5:19.15  20:35.06   
          6:42.36  8:05.16  9:29.38  10:52.83     
          12:17.42  13:42.32  15:06.10  16:30.47     
          17:53.10  19:15.89         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    1:12.42  2:31.38  3:50.18  5:09.85  19:46.58   
          6:28.84  7:48.40  9:07.74  10:28.69     
          11:48.26  13:08.20  14:27.57  15:47.82     
          17:08.34  18:29.24         
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    1:14.92  2:38.63  4:03.29  5:28.96  21:02.85   
          6:54.91  8:21.03  9:47.11  11:13.92     
          12:40.11  14:07.62  15:32.43  16:56.42     
          18:19.11  19:41.96         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    1:08.59  2:22.42  3:37.13  4:51.48  18:25.14   
          6:05.89  7:20.42  8:34.17  9:47.87     
          11:01.88  12:15.69  13:29.60  14:44.06     
          15:58.80  17:13.01         
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    1:10.02  2:29.06  3:50.06  5:12.97  20:29.52   
          6:35.14  7:57.94  9:20.74  10:43.62     
          12:06.93  13:31.22  14:55.65  16:19.55     
          17:44.36  19:08.44         
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    1:15.76  2:39.35  4:04.22  5:29.01  20:51.14   
          6:54.12  8:18.96  9:43.85  11:07.84     
          12:32.76  13:57.59  15:21.50  16:45.86     
          18:10.04  19:32.54         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    1:14.78  2:35.54  3:57.99  5:19.86  20:04.12   
          6:41.77  8:03.72  9:25.32  10:46.93     
          12:08.10  13:28.72  14:49.10  16:10.48     
          17:29.44  18:48.34         
Emmy Dagberg  2005  Kungälvs Simsällskap    1:27.93  3:04.39  4:43.47  6:21.98  23:38.31   
          7:58.85  9:33.48  11:09.46  12:45.34     
          14:19.95  15:54.90  17:28.57  19:02.79     
          20:35.89  22:07.66         
Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    1:26.30  3:03.14  4:40.87  6:17.97  23:49.97   
          7:57.36  9:34.86  11:10.77  12:47.23     
          14:23.22  16:00.47  17:40.64  19:17.08     
          20:49.26  22:21.78         
Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:28.70  3:05.97  4:45.88  6:27.76  24:56.30   
          8:09.23  9:51.21  11:33.91  13:17.58     
          15:01.04  16:42.65  18:25.47  20:06.27     
          21:47.24  23:24.77         
Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    1:32.68  3:17.22  5:02.64  6:48.84  26:36.10   
          8:36.95  10:24.51  12:13.45  14:02.22     
          15:52.17  17:42.51  19:33.61  21:23.92     
          23:09.68  24:53.83         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    1:24.66  2:58.74  4:33.01  6:06.69  23:27.12   
          7:42.22  9:17.19  10:53.20  12:30.65     
          14:06.71  15:42.38  17:19.06  18:56.55     
          20:30.32  22:01.27         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:06.17  2:16.85  3:27.76  4:38.86  9:19.38   
          5:50.07  7:01.08  8:11.34       
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:07.57  2:18.99  3:31.53  4:44.41  9:39.42   
          5:57.95  7:12.66  8:26.40       
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    1:10.42  2:26.19  3:43.41  5:01.77  10:11.49   
          6:19.64  7:37.30  8:55.17       
Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    1:09.84  2:26.90  3:45.62  5:05.48  10:23.44   
          6:25.98  7:45.76  9:05.11       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    1:09.41  2:23.08  3:37.39  4:52.01  9:49.36   
          6:06.77  7:21.52  8:36.33       
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    1:09.84  2:26.25  3:43.89  5:02.88  10:17.01   
          6:22.16  7:41.86  9:00.88       
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    1:19.20  2:45.68  4:12.53  5:42.00  11:29.19   
          7:08.51  8:36.55  10:04.03       
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sara Hopmark  2004  Göteborg Sim    1:07.04  2:19.43  3:32.31  4:46.43  9:46.62   
          6:01.28  7:17.01  8:32.57       
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    1:12.55  2:30.91  3:51.47  5:12.85  10:35.08   
          6:34.73  7:55.36  9:16.85       
Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg    1:12.64  2:31.92  3:53.81  5:16.06  10:43.13   
          6:40.60  8:04.41  9:27.18       
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    1:12.75  2:34.95  3:55.56  5:17.86  10:43.91   
          6:40.88  8:03.57  9:25.71       
Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    1:16.54  2:39.37  4:02.43  5:26.32  10:55.01   
          6:48.18  8:11.02  9:34.98       
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    1:16.11  2:40.81  4:06.35  5:33.24  11:12.03   
          6:59.64  8:25.42  9:50.08       
Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    1:17.81  2:42.73  4:09.02  5:35.63  11:16.34   
          6:59.07  8:25.48  9:52.03       
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    1:17.31  2:42.84  4:10.93  5:39.14  11:23.53   
          7:08.32  8:34.96  9:59.89       
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    1:19.28  2:44.33  4:11.36  5:39.74  11:37.78   
          7:10.15  8:40.17  10:10.33       
10  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim    1:26.40  3:02.75  4:39.20  6:16.00  12:33.69   
          7:51.81  9:28.11  11:03.68       
Amalia Mattisson  2004  Göteborg Sim            DNF   
                     
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    1:13.76  2:34.68  3:55.25  5:15.92  10:33.07   
          6:36.89  7:57.87  9:17.79       
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    1:17.48  2:37.62  3:57.90  5:18.18  10:33.34   
          6:38.74  7:58.67  9:18.72       
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    1:17.61  2:39.47  4:00.78  5:21.02  10:36.70   
          6:41.33  8:00.75  9:20.08       
Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    1:15.13  2:37.35  4:02.62  5:28.57  11:04.90   
          6:54.69  8:21.47  9:45.73       
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    1:18.32  2:43.55  4:08.03  5:33.12  11:06.86   
          6:58.96  8:22.68  9:48.19       
Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:19.42  2:45.06  4:11.20  5:36.68  11:11.64   
          7:03.34  8:29.05  9:53.36       
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    1:20.86  2:46.89  4:14.51  5:42.52  11:11.64   
          7:09.09  8:32.38  9:54.22       
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    1:19.55  2:45.77  4:13.20  5:39.88  11:18.75   
          7:06.17  8:32.50  9:56.96       
Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg    1:22.69  2:54.20  4:28.78  6:03.75  12:18.69   
          7:40.55  9:15.67  10:49.66       
10  Louise Ottosson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:29.56  3:07.35  4:46.96  6:26.43  12:53.68   
          8:05.02  9:43.12  11:22.46       
Lina Back  2005  S77 Stenungsund            DNS   
                     
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    1:12.55  2:31.44  3:51.75  5:13.03  10:32.06   
          6:32.91  7:53.88  9:14.42       
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    1:13.35  2:33.47  3:54.75  5:17.49  10:47.00   
          6:40.82  8:05.21  9:29.35       
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    1:16.36  2:38.55  4:01.17  5:24.41  10:51.01   
          6:49.03  8:13.09  9:33.38       
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    1:18.40  2:43.69  4:09.71  5:34.32  11:06.37   
          6:58.46  8:23.05  9:45.81       
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    1:22.37  2:50.41  4:19.77  5:48.61  11:36.23   
          7:16.67  8:45.63  10:13.16       
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    1:21.90  2:50.83  4:20.40  5:49.46  11:41.59   
          7:18.20  8:46.89  10:16.83       
Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    1:31.22  3:10.45  4:50.86  6:32.00  13:12.76   
          8:13.12  9:54.68  11:35.36       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 21 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:05.56  2:14.78  3:24.08  4:33.12  9:11.12   
          5:42.42  6:52.67  8:02.57       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  Simklubben Elfsborg    29.94  1:03.28  1:37.15    2:12.42   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    33.10  1:08.95  1:48.27    2:25.79   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    33.54  1:11.61  1:51.66    2:31.82   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    31.84  1:10.02  1:49.40    2:25.39   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    34.19  1:15.34  1:58.23    2:40.18   
Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    34.56  1:16.19  2:01.43    2:44.34   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    37.52  1:22.85  2:09.52    2:54.26   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970    37.99  1:25.51  2:15.29    3:01.72   
Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap    37.35  1:22.80  2:11.18    3:01.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  15:05 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  VSSF & SK 1970 Sandared         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    31.81  1:10.36  1:55.90    2:28.20   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    32.57  1:12.80  1:57.14    2:32.71   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    32.53  1:14.62  2:00.68    2:36.98   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    34.32  1:16.97  2:02.16    2:39.13   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    36.62  1:17.86  2:02.76    2:39.20   
Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    36.45  1:18.81  2:03.02    2:39.63   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    33.64  1:13.56  2:04.01    2:38.85   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    35.03  1:17.20  2:03.82    2:39.20   
Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    34.70  1:19.96  2:10.48    2:48.55   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    37.77  1:20.69  2:10.10    2:49.66   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    40.31  1:27.51  2:15.58    2:54.43   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    39.74  1:28.27  2:18.47    3:00.73   
Nathalie Nyberg  2003  Göteborg Sim    42.06  1:33.40  2:26.14    3:07.45   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Hopmark  2004  Göteborg Sim    33.73  1:13.53  1:58.49    2:33.80   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    34.01  1:14.89  2:05.58    2:40.98   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    34.21  1:18.21  2:05.76    2:42.81   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    33.51  1:17.29  2:07.94    2:43.21   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    37.28  1:19.85  2:07.04    2:46.69   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    34.14  1:19.69  2:12.40    2:47.39   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    38.09  1:21.41  2:13.97    2:49.65   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    38.31  1:25.10  2:14.26    2:53.44   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    38.71  1:26.39  2:15.42    2:53.92   
10  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    38.17  1:21.81  2:16.91    2:55.68   
11  Matilda Hörder  2004  Simklubben 1970    39.13  1:22.88  2:17.93    2:57.84   
12  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    41.48  1:29.46  2:18.67    2:59.02   
13  Saga Nikumaa  2004  Simklubben Elfsborg    39.80  1:27.63  2:22.66    3:03.66   
14  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    43.21  1:33.23  2:25.46    3:11.82   
15  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim    45.73  1:35.75  2:32.31    3:13.53   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    33.82  1:13.83  1:57.76    2:32.96   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    34.36  1:13.92  1:59.50    2:35.17   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    35.01  1:15.74  2:00.96    2:38.31   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    36.64  1:19.21  2:07.92    2:43.29   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    36.79  1:18.61  2:08.55    2:45.17   
Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    34.51  1:17.83  2:07.36    2:45.22   
Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap    40.39  1:24.91  2:15.33    2:50.63   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    39.23  1:23.56  2:11.36    2:52.25   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    36.91  1:19.32  2:13.99    2:54.57   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    39.69  1:22.62  2:17.42    2:54.57   
11  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    41.43  1:28.11  2:22.56    3:05.05   
12  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    45.11  1:33.98  2:27.12    3:06.67   
13  Filippa Fritzson  2005  Simklubben 1970    39.54  1:30.01  2:27.13    3:07.00   
14  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg    42.70  1:30.21  2:26.82    3:08.23   
15  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    44.57  1:30.50  2:24.82    3:08.47   
16  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    43.05  1:30.75  2:24.99    3:10.87   
17  Cornelia Cederbrant  2005  Göteborg Sim    45.36  1:33.78  2:30.77    3:14.52   
18  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    49.18  1:36.59  2:30.15    3:21.96   
19  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.35  1:45.01  2:41.45    3:24.22   
20  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    47.94  1:38.81  2:39.75    3:28.52   
21  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim    46.97  1:45.33  2:46.46    3:34.80   
22  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    52.89  1:50.49  2:48.72    3:36.02   
23  Frida Arvidsson  2005  Trollhättans Simsällskap    49.14  1:45.64  2:46.78    3:38.24   
Ida Hansson  2005  Simklubben 1970            DSQ   
Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    35.82  1:13.38  2:02.09    2:37.17   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    34.50  1:16.54  2:05.67    2:44.07   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    37.49  1:21.96  2:10.17    2:49.09   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    38.28  1:21.77  2:09.80    2:50.10   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    38.94  1:23.53  2:12.88    2:51.06   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    36.06  1:20.04  2:14.90    2:54.16   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    43.13  1:33.79  2:27.63    3:07.10   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    43.95  1:32.44  2:29.14    3:09.64