Resultat för UGP 2 2018-2019, Borås
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
15:16 |
|
|
Arrangör |
VSSF & SK 1970 Sandared |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 20 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Roos |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
33.26 |
1:12.15 |
1:54.44 |
|
2:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
33.13 |
1:13.44 |
1:53.11 |
|
2:29.77 |
|
2 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.61 |
1:12.70 |
1:54.29 |
|
2:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
Göteborg Sim |
|
35.08 |
1:15.86 |
1:56.73 |
|
2:37.18 |
|
2 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.92 |
1:16.61 |
1:58.28 |
|
2:38.91 |
|
3 |
Nikita Kapron |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
34.67 |
1:15.37 |
1:58.03 |
|
2:42.17 |
|
4 |
Linnea Andersson |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
37.93 |
1:23.70 |
2:10.90 |
|
2:56.47 |
|
5 |
Ida Norlander |
2003 |
Göteborg Sim |
|
40.12 |
1:24.72 |
2:12.94 |
|
3:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Göteborg Sim |
|
33.83 |
1:14.90 |
1:59.33 |
|
2:41.91 |
|
2 |
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
34.88 |
1:15.20 |
1:58.09 |
|
2:43.12 |
|
3 |
Clara Sandberg |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
34.85 |
1:18.47 |
2:03.75 |
|
2:49.11 |
|
4 |
Julia Jonsson |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
35.29 |
1:18.13 |
2:03.87 |
|
2:49.90 |
|
5 |
Sofia Viberg |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
39.28 |
1:25.43 |
2:11.60 |
|
2:58.35 |
|
6 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
37.60 |
1:22.62 |
2:11.58 |
|
3:01.28 |
|
7 |
Elsa Berge Kleber |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.27 |
1:27.56 |
2:15.32 |
|
3:01.90 |
|
- |
Paloma Consil |
2004 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Johannesson |
2005 |
Göteborg Sim |
|
34.46 |
1:14.88 |
1:56.83 |
|
2:38.00 |
|
2 |
Ebba Egnell |
2005 |
Göteborg Sim |
|
38.45 |
1:20.03 |
1:59.74 |
|
2:38.07 |
|
3 |
Signe Wahlberg |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.14 |
1:24.49 |
2:11.73 |
|
2:56.83 |
|
4 |
Ebba Jukic |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
39.36 |
1:27.29 |
2:17.68 |
|
3:03.89 |
|
5 |
Linnea Melin |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
41.84 |
1:31.04 |
2:21.03 |
|
3:07.85 |
|
6 |
Linnéa Brüdigam |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
|
43.72 |
1:36.30 |
2:31.27 |
|
3:22.06 |
|
7 |
Louise Ottosson |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
|
46.19 |
1:38.26 |
2:33.49 |
|
3:27.26 |
|
8 |
Emmy Dagberg |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
|
45.38 |
1:40.23 |
2:36.41 |
|
3:27.71 |
|
9 |
Matilda Magnusson |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
|
43.67 |
1:40.14 |
2:37.83 |
|
3:37.49 |
|
- |
Clara Axelsson |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
15:16 |
|