Results for UGP 2 2018-2019, Borås
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 26 januari 2019 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | VSSF & SK 1970 Sandared | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 januari 2019 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 20 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.15 | 1:01.96 | |||||
2 | Eric Jigrup | 2000 | Göteborg Sim | 35.31 | 1:19.18 | |||||
- | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | Simklubben Elfsborg | 27.91 | 59.39 | |||||
2 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 28.95 | 1:02.79 | |||||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.07 | 1:04.48 | |||||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.88 | 1:04.50 | |||||
5 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.89 | 1:04.61 | |||||
6 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 30.27 | 1:05.56 | |||||
7 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 30.58 | 1:07.62 | |||||
8 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.63 | 1:11.52 | |||||
- | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 31.19 | 1:06.98 | |||||
2 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 32.63 | 1:11.71 | |||||
3 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.37 | 1:12.80 | |||||
- | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.87 | 1:18.75 | |||||
2 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.17 | 1:19.31 | |||||
3 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.49 | 1:20.73 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.14 | 1:04.05 | |||||
2 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 32.80 | 1:10.64 | |||||
3 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 33.11 | 1:13.04 | |||||
4 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 33.83 | 1:13.08 | |||||
5 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.22 | 1:16.54 | |||||
6 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 37.34 | 1:19.71 | |||||
7 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.90 | 1:20.25 | |||||
8 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 36.92 | 1:21.32 | |||||
9 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 37.53 | 1:23.91 | |||||
10 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.77 | 1:43.25 | |||||
- | Alvin Silow | 2005 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Willem Barkebo Jalmgård | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lowe Stenberg | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.16 | 1:25.04 | |||||
2 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 41.04 | 1:27.02 | |||||
3 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 39.63 | 1:31.10 | |||||
4 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.58 | 1:34.27 | |||||
5 | Elias Lai | 2006 | Göteborg Sim | 44.73 | 1:38.35 | |||||
- | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 26 januari 2019 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:55 |