Results for UGP 2 2018-2019, Kungsbacka
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 3 - Söndag FM
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Kungsbacka |
|
Utskriftstid |
10:23 |
|
|
Arrangör |
VSSF & Kungsbacka SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 januari 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 19 - 20 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ylva Franck |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.49 |
1:31.53 |
2:19.47 |
|
3:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.70 |
1:31.89 |
2:22.22 |
|
3:13.65 |
|
- |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
38.90 |
1:19.80 |
2:04.02 |
|
2:46.74 |
|
2 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
41.53 |
1:27.02 |
2:13.45 |
|
2:59.67 |
|
3 |
Moa Fagerström |
2003 |
SK Stimmet |
|
48.62 |
1:44.97 |
2:42.31 |
|
3:39.21 |
|
- |
Hanna Månendahl |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
37.35 |
1:20.85 |
2:06.57 |
|
2:51.99 |
|
2 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.97 |
1:27.87 |
2:17.36 |
|
3:06.02 |
|
3 |
Amanda Voss |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.57 |
1:32.99 |
2:23.15 |
|
3:13.84 |
|
4 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.86 |
1:33.38 |
2:24.67 |
|
3:15.93 |
|
5 |
Ida Sahlberg |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.96 |
1:32.72 |
2:25.92 |
|
3:16.02 |
|
6 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.33 |
1:35.62 |
2:27.94 |
|
3:16.72 |
|
7 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.64 |
1:40.53 |
2:37.08 |
|
3:34.06 |
|
- |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Dahlgren |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.61 |
1:20.70 |
2:05.83 |
|
2:51.68 |
|
2 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
39.41 |
1:25.08 |
2:13.46 |
|
3:02.01 |
|
3 |
Laura Perisic |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.35 |
1:34.00 |
2:25.38 |
|
3:16.07 |
|
4 |
Beatrice Andersson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
43.58 |
1:35.08 |
2:26.68 |
|
3:16.57 |
|
5 |
Alice Öberg |
2005 |
SK Stimmet |
|
43.96 |
1:33.74 |
2:26.76 |
|
3:18.46 |
|
6 |
Tindra Janson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.50 |
1:34.64 |
2:27.64 |
|
3:20.76 |
|
7 |
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.88 |
1:34.42 |
2:28.70 |
|
3:22.25 |
|
8 |
Elsa Pettersson |
2005 |
SK Stimmet |
|
45.28 |
1:37.66 |
2:30.97 |
|
3:22.34 |
|
9 |
Nelly Gripfors |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
45.79 |
1:37.73 |
2:30.20 |
|
3:22.59 |
|
10 |
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.31 |
1:37.72 |
2:31.59 |
|
3:24.39 |
|
11 |
Emilia Pålsson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
48.25 |
1:41.65 |
2:35.52 |
|
3:30.04 |
|
12 |
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
47.29 |
1:41.06 |
2:37.05 |
|
3:31.97 |
|
13 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
49.97 |
1:46.56 |
2:42.08 |
|
3:37.55 |
|
14 |
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
48.42 |
1:45.25 |
2:42.74 |
|
3:38.24 |
|
15 |
Alice Alsterstad |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.14 |
1:43.78 |
2:42.80 |
|
3:38.25 |
|
- |
Emmi Engström |
2005 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Matilda Boreström |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sandra Barisic |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Febe Westerdahl |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.96 |
1:28.99 |
2:17.94 |
|
3:05.16 |
|
2 |
Ronja Gustafsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
43.10 |
1:32.12 |
2:20.99 |
|
3:10.46 |
|
3 |
Amanda Mankinen |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.68 |
1:32.47 |
2:22.85 |
|
3:11.48 |
|
4 |
Isa Persson |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
43.24 |
1:32.89 |
2:24.87 |
|
3:15.13 |
|
5 |
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
43.67 |
1:34.12 |
2:26.11 |
|
3:17.03 |
|
6 |
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.36 |
1:39.62 |
2:35.59 |
|
3:30.50 |
|
7 |
Isa Janson |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
48.88 |
1:44.10 |
2:40.60 |
|
3:33.80 |
|
8 |
Tindra Billström |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
48.91 |
1:45.06 |
2:42.78 |
|
3:36.69 |
|
9 |
Freja Borgkvist |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
48.72 |
1:46.79 |
2:45.75 |
|
3:42.41 |
|
10 |
Clara Lövenkjaer |
2006 |
SK Stimmet |
|
52.38 |
1:52.48 |
2:53.43 |
|
3:52.99 |
|
11 |
Clara Almqvist |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
57.54 |
1:59.24 |
3:03.40 |
|
4:02.88 |
|
- |
Hedda Östberg |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2019 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
Utskriftstid |
10:23 |
|