2020-05-25   19:26:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  14:20   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 november 2019         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning    52.66  1:48.39  2:44.99    3:42.38   
Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK    57.26  2:03.55  3:11.22    4:16.61   
Lidia Beyarslan  2008  Roskilde Svømning            DSQ  ej berør 2 hænder 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    39.80  1:25.15  2:11.75    2:57.25   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    39.59  1:24.88  2:12.20    2:57.40   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    43.57  1:33.71  2:24.48    3:15.27   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    45.86  1:39.67  2:34.04    3:26.87   
Maja Burø Redke  2007  Ringsted Svømme Klub    46.85  1:41.73  2:39.37    3:34.45   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    49.33  1:44.12  2:39.75    3:35.65   
Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub    49.50  1:46.89  2:43.09    3:35.78   
Julia Vincentz  2007  Roskilde Svømning    48.58  1:45.69  2:42.52    3:37.26   
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    49.32  1:47.74  2:47.29    3:45.99   
Lærke Andersen Haurslev  2007  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    36.20  1:16.71  1:57.99    2:39.19   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    38.44  1:22.85  2:08.05    2:53.20   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    41.95  1:30.81  2:22.20    3:12.46   
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    47.31  1:40.25  2:34.06    3:26.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  14:20 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark