Tulokset Kalundborg Swim Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 56.48 | 2:01.18 | |||||
2 | Emilie Jakobsen | 2010 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.17 | 2:02.73 | |||||
3 | Line Silleborg | 2010 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.94 | 2:26.93 | |||||
- | Filippa Würfel | 2010 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | fl flyben v 25 sw7.1 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.65 | 1:38.90 | |||||
2 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 50.56 | 1:44.89 | |||||
3 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 50.51 | 1:46.46 | |||||
4 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 52.91 | 1:52.94 | |||||
5 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 53.84 | 1:53.90 | |||||
6 | Lidia Beyarslan | 2008 | Roskilde Svømning | 53.69 | 1:54.50 | |||||
7 | Vita Nygaard Berg | 2008 | Roskilde Svømning | 54.99 | 1:56.63 | |||||
8 | Kristine Porsborg Blach | 2009 | Kalundborg SK | 56.32 | 2:00.59 | |||||
9 | Karoline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 57.72 | 2:01.25 | |||||
10 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 57.78 | 2:04.59 | |||||
11 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:00.27 | 2:05.03 | |||||
12 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 59.88 | 2:05.88 | |||||
13 | Mejse Nielsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 59.48 | 2:06.13 | |||||
14 | Frida Grønnehøj | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.94 | 2:11.75 | |||||
15 | Marie Meier Vestermann | 2008 | Roskilde Svømning | 1:02.33 | 2:12.88 | |||||
- | Ella Lyng | 2008 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Torp-Lupnaav | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | en hånd i vend sw7.6 | |||||
- | Karla Hemming Schaarup | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Liva Holst Klarskov | 2009 | Roskilde Svømning | DSQ | sw7.6 ej afslut to h | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 38.60 | 1:22.26 | |||||
2 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 38.86 | 1:22.27 | |||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 41.89 | 1:29.41 | |||||
4 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.27 | 1:33.89 | |||||
5 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.29 | 1:34.92 | |||||
6 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.07 | 1:35.21 | |||||
7 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.63 | 1:38.83 | |||||
8 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.97 | 1:40.01 | |||||
9 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.10 | 1:40.58 | |||||
10 | Julia Vincentz | 2007 | Roskilde Svømning | 49.22 | 1:45.72 | |||||
11 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.51 | 1:46.95 | |||||
12 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 50.55 | 1:47.27 | |||||
13 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 49.39 | 1:48.09 | |||||
14 | Clara Boberg | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.66 | 1:51.19 | |||||
15 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 54.92 | 1:57.21 | |||||
16 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.31 | 2:03.82 | |||||
17 | Emma Friis Laursen | 2007 | Kalundborg SK | 1:05.44 | 2:20.23 | |||||
- | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | sw4.4 tyvstart | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 34.37 | 1:12.40 | |||||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.12 | 1:18.34 | |||||
3 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 38.56 | 1:21.36 | |||||
4 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.62 | 1:21.77 | |||||
5 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 41.83 | 1:27.92 | |||||
6 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.51 | 1:29.04 | |||||
7 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.47 | 1:30.28 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.93 | 1:29.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:20 |