2020-09-19   05:36:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

09/12-2018

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            28.86   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub            29.58   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim            28.34   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub            32.23   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            33.30   
Daniel Hornsá  2004  Haderslev Svømme Klub            33.68   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            34.69   
Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK            34.70   
Simon Myrvig  2005  Kolding SK            35.29   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            37.53   
Rasmus Hage Jensen  2004  DeltaSwim            43.12   
Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub            DNS   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            33.17   
Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub            35.62   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK            35.90   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svømmeklub            35.94   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            35.97   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub            35.99   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub            36.46   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            36.70   
Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub            37.55   
10  Anders Langholm  2007  Nyborg Svømmeklub            39.29   
11  Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub            39.36   
12  Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub            39.48   
13  Kasper Nørby Poulsen  2007  Kolding SK            39.58   
14  Hektor Bjerre  2008  Vejle Svømmeklub            40.06   
15  Benjamin Kolding Sørensen  2008  Vejle Svømmeklub            44.18   
16  Tobias Høirup  2007  DeltaSwim            45.84   
17  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            45.97   
18  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            48.29   
19  Gustav Vangsgaard  2007  Vejle Svømmeklub            50.91   
20  Sebastian N Pedersen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            51.84   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svømmeklub            40.63   
Asger Juel  2009  Vejle Svømmeklub            55.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark