Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 43 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 43 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 200m Butterfly Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
588 |
32.50 |
1:09.24 |
1:47.92 |
|
2:25.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Bendix Dahl |
2005 |
|
560 |
32.46 |
1:10.88 |
1:50.21 |
|
2:27.72 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
|
509 |
33.33 |
1:13.12 |
1:52.31 |
|
2:32.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Sunesen |
2005 |
|
509 |
33.43 |
1:11.33 |
1:51.18 |
|
2:32.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
|
501 |
33.98 |
1:12.77 |
1:52.96 |
|
2:33.30 |
|
|
Herlev Svømning |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
|
479 |
33.68 |
1:13.40 |
1:52.92 |
|
2:35.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
2:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
|
465 |
34.04 |
1:13.56 |
1:54.11 |
|
2:37.15 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
|
456 |
32.80 |
1:12.49 |
1:54.85 |
|
2:38.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
|
447 |
35.63 |
1:14.69 |
1:56.12 |
|
2:39.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
|
437 |
34.18 |
1:13.52 |
1:55.98 |
|
2:40.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
|
428 |
34.31 |
1:15.46 |
1:57.96 |
|
2:41.57 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
|
414 |
36.03 |
1:18.32 |
2:01.69 |
|
2:43.36 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karoline Prang Andersen |
2005 |
|
412 |
34.12 |
1:14.28 |
1:58.67 |
|
2:43.66 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
401 |
38.01 |
1:21.22 |
2:03.44 |
|
2:45.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
396 |
34.87 |
1:17.91 |
2:02.02 |
|
2:45.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
395 |
34.97 |
1:17.58 |
2:01.83 |
|
2:45.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
395 |
36.13 |
1:19.25 |
2:03.01 |
|
2:45.95 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
386 |
35.52 |
1:16.92 |
2:02.06 |
|
2:47.18 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
|
385 |
34.72 |
1:15.54 |
1:59.68 |
|
2:47.30 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
378 |
35.68 |
1:18.34 |
2:03.93 |
|
2:48.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amalie Henriksen |
2005 |
|
376 |
35.88 |
1:18.70 |
2:03.64 |
|
2:48.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
|
371 |
34.38 |
1:17.61 |
2:03.75 |
|
2:49.46 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
|
365 |
36.13 |
1:17.91 |
2:03.41 |
|
2:50.30 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
|
364 |
35.84 |
1:18.52 |
2:02.48 |
|
2:50.48 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
|
349 |
38.15 |
1:23.43 |
2:08.69 |
|
2:52.85 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Malene Reynolds |
2005 |
|
347 |
35.55 |
1:18.38 |
2:04.64 |
|
2:53.33 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Liv Salhauge |
2005 |
|
323 |
38.03 |
1:24.89 |
2:11.72 |
|
2:57.45 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
|
304 |
37.38 |
1:22.85 |
2:12.37 |
|
3:00.98 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Catrine Porsdal |
2005 |
|
298 |
36.39 |
1:22.81 |
2:12.32 |
|
3:02.28 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
|
296 |
36.85 |
1:23.43 |
2:12.08 |
|
3:02.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
286 |
38.62 |
1:26.48 |
2:16.43 |
|
3:04.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 tyvstart |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|