Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
610 |
32.67 |
1:12.78 |
1:54.23 |
|
2:28.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Falka Tind |
2006 |
|
601 |
33.16 |
1:10.22 |
1:56.09 |
|
2:29.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
|
578 |
32.53 |
1:13.52 |
1:57.50 |
|
2:31.36 |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
2:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
571 |
32.44 |
1:13.37 |
1:58.37 |
|
2:31.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Kapke |
2006 |
|
532 |
33.97 |
1:12.76 |
1:59.13 |
|
2:35.57 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Frydendahl |
2006 |
|
526 |
34.04 |
1:14.89 |
1:59.27 |
|
2:36.22 |
|
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Severs |
2006 |
|
501 |
34.32 |
1:15.62 |
2:00.84 |
|
2:38.69 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
|
501 |
33.45 |
1:15.64 |
2:01.31 |
|
2:38.70 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
|
527 |
33.29 |
1:14.07 |
2:01.80 |
|
2:36.10 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
|
505 |
34.12 |
1:13.66 |
2:03.45 |
|
2:38.36 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
|
495 |
35.26 |
1:18.79 |
2:05.07 |
|
2:39.37 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
494 |
33.47 |
1:15.42 |
2:02.98 |
|
2:39.53 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
493 |
33.71 |
1:13.83 |
2:02.18 |
|
2:39.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
|
480 |
33.90 |
1:18.18 |
2:04.91 |
|
2:40.97 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
2:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Bertram |
2006 |
|
480 |
33.57 |
1:16.97 |
2:04.26 |
|
2:41.05 |
|
|
Lyseng IF |
2:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
477 |
34.52 |
1:16.87 |
2:04.49 |
|
2:41.35 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|