2020-01-23   12:22:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åkeshov Invitational

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1,Lördag 8dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 4, 100m Medley Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:03.82
50m: 31.15
100m: 1:03.82
(32.67)
2 Isac Böschen 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:05.44 +1.62
50m: 30.23
100m: 1:05.44
(35.21)
3 Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun 1:05.85 +2.03
50m: 30.08
100m: 1:05.85
(35.77)
4 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 1:06.01 +2.19
50m: 30.72
100m: 1:06.01
(35.29)
5 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb 1:07.28 +3.46
50m: 31.93
100m: 1:07.28
(35.35)
6 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:07.67 +3.85
50m: 31.94
100m: 1:07.67
(35.73)
7 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:07.69 +3.87
50m: 31.59
100m: 1:07.69
(36.10)
8 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun 1:08.63 +4.81
50m: 32.52
100m: 1:08.63
(36.11)
9 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun 1:11.42 +7.60
50m: 34.25
100m: 1:11.42
(37.17)
10 Simon Brouzell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:11.84 +8.02
50m: 32.88
100m: 1:11.84
(38.96)
11 Adam Hansson Dylén 2003 Spårvägen Simförening 1:13.48 +9.66
50m: 33.67
100m: 1:13.48
(39.81)
12 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.29 +18.47
50m: 38.30
100m: 1:22.29
(43.99)
13 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:22.85 +19.03
50m: 38.23
100m: 1:22.85
(44.62)
14 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.93 +19.11
50m: 40.18
100m: 1:22.93
(42.75)
15 Victor Taghikhani 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:28.15 +24.33
50m: 41.32
100m: 1:28.15
(46.83)
16 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:31.09 +27.27
50m: 40.31
100m: 1:31.09
(50.78)
Grenen officiell:  2018-12-08 10:54:49
Event 4, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Philip Bentzer 2001 Solna Sundbyberg SS 04 1:02.11
50m: 28.08
100m: 1:02.11
(34.03)
2 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 1:03.18 +1.07
50m: 28.93
100m: 1:03.18
(34.25)
3 Tobias Eknor 2000 Solna Sundbyberg SS 04 1:12.26 +10.15
50m: 32.21
100m: 1:12.26
(40.05)
Grenen officiell:  2018-12-08 10:54:49
2018-12-08 11:18:44 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner