2020-04-08   09:44:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Wichmann Larsen  2005    705  32.05  1:08.11  1:45.06    2:24.82   
  Køge Svømmeklub  2:27.39                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    643  33.39  1:09.61  1:48.25    2:29.39   
  Ringsted Svømme Klub  2:30.78                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    582  32.43  1:11.25  1:52.28    2:34.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.93                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    572  33.83  1:13.04  1:53.91    2:35.32   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.00                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005    565  35.54  1:15.24  1:55.77    2:35.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.67                 
                     
Silja Brage  2005    564  34.26  1:13.45  1:54.45    2:36.04   
  JGI Svømning  2:40.00                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005    561  33.78  1:11.66  1:53.54    2:36.30   
  Helsingør Svømmeklub  2:48.04                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    553  34.10  1:13.38  1:55.13    2:37.06   
  Søllerød Svømmeklub  2:36.91                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    541  35.55  1:15.41  1:57.77    2:38.19   
  Glostrup Svømmeklub  2:38.25                 
                     
10  Alberte Kreiser-Petersen  2005    536  34.05  1:13.65  1:56.30    2:38.74   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.63                 
                     
11  Natascha Packert-Frandsen  2005    505  35.84  1:17.78  2:00.92    2:41.89   
  Vest-Brøndby  2:46.20                 
                     
12  Rebecca Petersen  2005    498  35.50  1:17.62  2:00.90    2:42.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.24                 
                     
13  Mille Vester-Christensen  2005    488  35.96  1:17.17  2:00.32    2:43.74   
  Søllerød Svømmeklub  2:42.24                 
                     
14  Josephine Thomsen  2005    482  34.62  1:15.59  2:00.60    2:44.42   
  Herlev Svømning  2:45.67                 
                     
15  Malene Reynolds  2005    473  36.24  1:17.35  2:01.34    2:45.39   
  Ringsted Svømme Klub  2:49.50                 
                     
16  Caroline Salskov Jensen  2005    463  35.36  1:17.33  2:01.57    2:46.62   
  Hørsholm Svømmeforening  2:47.24                 
                     
17  Juliane Bo Andersen  2005    462  35.95  1:18.27  2:03.02    2:46.73   
  JGI Svømning  2:55.94                 
                     
18  Catrine Porsdal  2005    444  35.70  1:19.49  2:04.06    2:48.92   
  Sigma Swim Birkerød  3:05.26                 
                     
19  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    444  35.60  1:17.77  2:02.42    2:48.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.86                 
                     
20  Cille Kirketerp  2005    433  37.17  1:21.91  2:07.15    2:50.38   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
21  Caroline Sofie Aagaard  2005    429  36.20  1:19.93  2:05.49    2:50.90   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.45                 
                     
22  Hannah B. Pedersen  2005    420  36.33  1:20.46  2:06.76    2:52.09   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
23  Maya Krogh Brønnicke  2005    419  34.09  1:15.89  2:04.23    2:52.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:48.34                 
                     
24  Caroline Bach Mindested  2005    416  37.38  1:21.70  2:07.90    2:52.66   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
25  Isabella Ludvigsen  2005    414  36.78  1:20.18  2:06.46    2:52.90   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
26  Liv Salhauge  2005    402  39.02  1:23.47  2:09.93    2:54.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:46.18                 
                     
27  Asta Højberg  2005    401  38.79  1:25.83  2:12.83    2:54.83   
  Sigma Swim Birkerød  3:26.89                 
                     
28  Alma Olivarius  2005    398  38.61  1:23.14  2:08.87    2:55.19   
  Lyngby Svømmeklub  3:21.84                 
                     
29  Kaja Waag Kallesøe  2005    396  37.65  1:22.01  2:08.25    2:55.59   
  Herlev Svømning  3:05.91                 
                     
30  Kajsa Salomonsen  2005    389  36.50  1:23.41  2:11.47    2:56.53   
  VAT Copenhagen-MK31  2:56.93                 
                     
31  Freya Ry Nielsen  2005    387  39.73  1:25.50  2:11.77    2:56.89   
  Glostrup Svømmeklub  3:18.79                 
                     
32  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    385  37.82  1:22.01  2:09.60    2:57.17   
  Solrød Svømmeklub  2:58.27                 
                     
33  Caroline Koch  2005    377  37.72  1:22.49  2:10.63    2:58.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:59.89                 
                     
34  Ella Gohr Metz  2005    374  38.99  1:25.28  2:13.31    2:58.93   
  Vest-Brøndby  3:34.38                 
                     
35  Anna R. Strøbek  2005    364  37.51  1:22.11  2:11.38    3:00.54   
  Gentofte Svømme Klub  3:01.01                 
                     
36  Mille Maxwell Berthou  2005    359  37.85  1:24.48  2:13.69    3:01.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
37  Frederikke B. Hansen  2005    357  36.95  1:22.76  2:12.52    3:01.66   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
38  Signe Eie  2005    354  36.95  1:22.42  2:11.84    3:02.24   
  Herlev Svømning  3:06.23                 
                     
39  Ida-Marie Nørgaard  2005    353  38.74  1:25.49  2:14.58    3:02.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:17.23                 
                     
40  Camilla Porsdal  2005    351  41.01  1:28.01  2:15.85    3:02.73   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
41  Nanette Skou Clausen  2005    349  37.56  1:23.40  2:13.03    3:03.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.38                 
                     
42  Josefine Staudt  2005    335  40.58  1:28.76  2:18.31    3:05.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.91                 
                     
43  Nikoline R. Amstrup  2005    325  39.85  1:28.00  2:17.56    3:07.50   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
44  Ronja K. S. Josephsen  2005    319  38.91  1:25.08  2:16.37    3:08.68   
  Slangerup Svømmeklub  3:16.47                 
                     
45  Anna Mundt Karup  2005    306  37.01  1:25.70  2:18.89    3:11.29   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
46  Lise Refsgaard  2005    283  41.36  1:31.41  2:23.82    3:16.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:16.84                 
                     
Frederikke Larsen  2005              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  3:01.40                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005                akut syg 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.77                 
                     
Alba Vendelboe-Schack  2005              DSQ  sw 4,4 
  Hørsholm Svømmeforening  3:00.23                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005              DSQ  sw 8,3 v 175 m 
  Gentofte Svømme Klub  2:59.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark