2020-03-30   18:03:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    637  28.14        1:00.80   
  Roskilde Svømning  1:02.14                 
                     
Valdemar Menck Nielsen  2005    635  27.96        1:00.84   
  Helsingør Svømmeklub  58.50                 
                     
Julius Svarrer  2005    615  28.33        1:01.51   
  Slangerup Svømmeklub  1:01.79                 
                     
William Bogø Andersen  2005    523  29.53        1:04.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.19                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    505  29.90        1:05.66   
  Søllerød Svømmeklub  1:04.69                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    493  30.60        1:06.19   
  Sigma Swim Birkerød  1:09.32                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005    489  30.45        1:06.37   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.35                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    484  31.78        1:06.61   
  Herlev Svømning  1:07.69                 
                     
August Arup Neergaard  2005    479  31.15        1:06.83   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.47                 
                     
10  Mads Møller  2005    466  31.60        1:07.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.35                 
                     
11  Anders Thøgersen  2005    463  31.42        1:07.63   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.82                 
                     
12  Louie Uldall  2005    461  31.36        1:07.69   
  Hillerød Svømmeklub  1:08.92                 
                     
13  Malte Hagbarth Jørgensen  2005    461  31.25        1:07.72   
  Roskilde Svømning  1:06.11                 
                     
14  Vincent Matras  2005    454  31.94        1:08.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.96                 
                     
15  Emil Kruse Enemærke  2005    452  31.52        1:08.15   
  Herlev Svømning  1:08.08                 
                     
16  Robert E Falborg Pedersen  2005    449  32.05        1:08.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.15                 
                     
17  William Bendix Schmidt  2005    446  31.79        1:08.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.63                 
                     
18  Mikkel Andersen  2005    435  32.54        1:09.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.87                 
                     
19  Magnus Løfquist  2005    425  32.19        1:09.56   
  Sigma Swim Allerød  1:09.64                 
                     
20  Lucas Svej  2005    416  32.54        1:10.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.24                 
                     
21  Calvin Konge Neess  2005    415  32.89        1:10.10   
  Dragsholm Svømmeklub  1:13.17                 
                     
22  Laurits Boserup  2005    410  33.30        1:10.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.27                 
                     
23  Malthe Foged  2005    408  32.13        1:10.51   
  Næstved IF  1:10.97                 
                     
24  Anders Junker  2005    399  32.27        1:11.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.07                 
                     
25  Illia Bulba  2005    397  33.06        1:11.16   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.53                 
                     
26  Erik Schmidt  2005    387  33.35        1:11.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.03                 
                     
27  Nicholas Simson  2005    381  32.36        1:12.12   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.17                 
                     
28  Nicholas H. Hansen  2005    375  33.70        1:12.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.19                 
                     
29  Emil Isaksen  2005    375  33.54        1:12.52   
  Roskilde Svømning  1:13.89                 
                     
30  Patrick Skov Vinding  2005    374  33.92        1:12.57   
  Kalundborg SK  1:13.85                 
                     
31  Alexander Halken  2005    372  33.25        1:12.70   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.25                 
                     
32  Theodor Møller  2005    368  33.45        1:12.98   
  Vest-Brøndby  1:11.41                 
                     
33  Philip Rindum  2005    368  33.22        1:13.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.31                 
                     
34  Andreas M Nielsen  2005    364  32.65        1:13.26   
  Slagelse Svømmeklub  1:17.84                 
                     
35  Konrad Clausen  2005    359  34.10        1:13.57   
  SVØM Korsør  1:23.99                 
                     
36  Louie Hansen  2005    343  34.91        1:14.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.52                 
                     
37  Oliver Lassen  2005    333  33.81        1:15.46   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
38  Mathias Bæklund Thygesen  2005    327  34.94        1:15.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:40.02                 
                     
39  Bertram Olesen  2005    316  34.84        1:16.75   
  Frederikssund Svømmeklub  1:18.83                 
                     
40  Stefan Helding Danielsen  2005    308  36.71        1:17.42   
  Køge Svømmeklub  1:26.76                 
                     
41  Adam Bugge Frandsen  2005    306  35.95        1:17.61   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.51                 
                     
42  Christian Søe Jepsen  2005    295  36.62        1:18.56   
  SVØM Korsør  1:19.21                 
                     
43  Frederik Grove Ankerdal  2005    286  36.33        1:19.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.28                 
                     
44  Sylvester Wichmann Meisner  2005    280  36.66        1:19.92   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:30.78                 
                     
45  Mattias Sand Nielsen  2005    262  36.55        1:21.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.17                 
                     
46  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    251  36.25        1:22.84   
  Roskilde Svømning  1:27.94                 
                     
47  Mads Sørensen  2005    230  38.56        1:25.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.69                 
                     
August Høy  2005              DSQ  sw 4,4 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:21.08                 
                     
Joakim Hjulmand-Lassen  2005              DSQ  sw 8,2 v 95 m 
  Gentofte Svømme Klub  1:15.54                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005              DSQ  sw 8,4 v 50 m 
  Sigma Swim Allerød  1:17.34                 
                     
Tobias Rehder Knudsen  2005              DSQ  sw 8,4 v 50 m 
  SVØM Korsør  1:10.13                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark