2020-11-27   16:02:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Børne Medleystævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    429  33.83        1:10.95   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:12.89                 
                     
Sille Augustesen  2008    408  34.03        1:12.17   
  Brædstrup Svømmeklub  1:15.11                 
                     
Emilie Hemmeløff  2008    404  34.41        1:12.41   
  Ringe Svømme Klub  1:16.43                 
                     
Caroline Petersen  2008    402  35.07        1:12.54   
  Skanderborg Svømmeklub  1:16.03                 
                     
Freja Jørgensen  2008    379  35.95        1:13.94   
  Thisted Svømmeklub  1:16.10                 
                     
Lea Skjærris Lund  2008    341  35.59        1:16.63   
  Swim Team Neptun  1:33.10                 
                     
Caroline K. Sørensen  2008    339  36.92        1:16.75   
  Thisted Svømmeklub  1:19.10                 
                     
Nadia Bager  2008    326  37.39        1:17.78   
  Thisted Svømmeklub  1:21.37                 
                     
Alma Ehrenreich-Birn  2008    324  37.28        1:17.92   
  Vejle Svømmeklub  1:17.03                 
                     
10  Sava Mathilde Simonsen  2008    307  38.57        1:19.31   
  Frem Odense  1:27.77                 
                     
11  Silje Kjær Routhe  2008    298  38.89        1:20.09   
  Aalborg Svømmeklub  1:23.98                 
                     
12  Sofie Bak  2008    297  38.75        1:20.26   
  Ringe Svømme Klub  1:25.00                 
                     
13  Sofie Callsen  2008    296  39.42        1:20.28   
  Aabybro Idrætsforening  1:25.36                 
                     
14  Signe Christensen  2008    251  39.63        1:24.83   
  Kolding SK  1:21.66                 
                     
15  Matilde A. B. Buch  2008    234  40.80        1:26.87   
  H2Odense  1:27.01                 
                     
16  Anne Stæhr  2008    201  44.24        1:31.31   
  Vejle Svømmeklub  1:42.07                 
                     
17  Alma Nygreen Sakic  2008    164  44.12        1:37.68   
  Svømmeklubben S 68  1:38.09                 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Jensen  2007    545  31.89        1:05.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:07.29                 
                     
Kristiane Frøslev  2007    523  32.36        1:06.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.27                 
                     
Signe Holst Jacobsen  2007    521  32.82        1:06.51   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:08.11                 
                     
Sofie Schmidt-Petersen  2007    505  31.05        1:07.22   
  Skanderborg Svømmeklub  1:11.49                 
                     
Liv Hjorth Jørgensen  2007    495  32.96        1:07.69   
  Herning Svømmeklub  1:10.06                 
                     
Millie Møller  2007    482  32.58        1:08.27   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.38                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    427  33.68        1:11.08   
  Ringe Svømme Klub  1:11.40                 
                     
Livia Weidick Frische  2007    426  34.24        1:11.15   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.38                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007    408  35.00        1:12.19   
  Hobro Svømmeklub  1:14.78                 
                     
10  Karen Sørensen  2007    404  35.14        1:12.41   
  Thisted Svømmeklub  1:13.54                 
                     
11  Ane Walmar  2007    403  35.08        1:12.47   
  Hobro Svømmeklub  1:12.21                 
                     
12  Jasmin Haaning  2007    398  35.83        1:12.76   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:15.74                 
                     
13  Nikoline Michaelsen  2007    397  35.47        1:12.82   
  Svømmeklubben S 68  1:14.72                 
                     
14  Andrea Berg Nielsen  2007    393  35.02        1:13.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:18.90                 
                     
15  Sarah Laursen  2007    386  35.68        1:13.50   
  Vejle Svømmeklub  1:16.31                 
                     
16  Emilie Pedersen  2007    385  35.82        1:13.60   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.04                 
                     
17  Patricia Nættermann  2007    385  35.83        1:13.61   
  Svømmeklubben S 68  1:16.75                 
                     
18  Isabella Nørgaard  2007    384  34.82        1:13.67   
  Solbjerg IF  1:14.82                 
                     
19  Emilia Spangsberg  2007    382  35.81        1:13.78   
  Kolding SK  1:12.90                 
                     
20  Andrea Bjerring Pedersen  2007    377  35.84        1:14.12   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.87                 
                     
21  Lærke Jervelund  2007    365  35.78        1:14.93   
  Vejle Svømmeklub  1:15.11                 
                     
22  Filucca Bing Lauritzen  2007    350  36.79        1:15.97   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.38                 
                     
23  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    345  36.76        1:16.30   
  Ringe Svømme Klub  1:19.12                 
                     
24  Julie Guldmann Møller  2007    337  35.62        1:16.94   
  Vejle Svømmeklub  1:18.49                 
                     
25  Amalie Kirkegaard  2007    335  36.68        1:17.03   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.33                 
                     
26  Alberte Kirk Langschwager  2007    334  37.03        1:17.11   
  Kolding SK  1:15.29                 
                     
27  Julie Ravn Holst  2007    333  38.58        1:17.24   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:17.66                 
                     
28  Victoria Amdi Brinkmann  2007    325  37.63        1:17.84   
  Aalborg Svømmeklub  1:20.94                 
                     
29  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    316  38.72        1:18.54   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:19.34                 
                     
30  Nikoline Hedelund Madsen  2007    315  38.21        1:18.66   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.47                 
                     
31  Paula Lindberg  2007    315  37.33        1:18.70   
  Silkeborg Svømmeklub  1:20.74                 
                     
32  Nanna Højstrøm  2007    299  38.65        1:20.05   
  Kolding SK  1:17.68                 
                     
33  Tilde N. H. Sørensen  2007    291  37.63        1:20.78   
  Agfs Svømmeafdeling  1:18.21                 
                     
34  Klara Ledager Lauritsen  2007    258  39.66        1:24.11   
  Silkeborg Svømmeklub  1:21.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark