2020-12-05   08:38:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Børne Medleystævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    436  34.70        1:12.93   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.88                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007    435  33.39        1:13.02   
  H2Odense  1:17.80                 
                     
Boris Gamishev  2007    400  35.19        1:15.05   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:18.06                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007    392  34.75        1:15.55   
  Vejle Svømmeklub  1:17.29                 
                     
William Haaning  2007    347  35.98        1:18.72   
  Thisted Svømmeklub  1:20.08                 
                     
Sebastian Porsborg  2007    331  38.42        1:19.97   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.44                 
                     
Moritz Hartmann  2007    318  36.51        1:21.05   
  Vejle Svømmeklub  1:22.46                 
                     
Sebastian Rasmussen  2007    317  39.17        1:21.14   
  Agfs Svømmeafdeling  1:24.05                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    312          1:21.53   
  Esbjerg Svømmeklub  1:23.05                 
                     
10  Storm Jensen  2007    304  37.43        1:22.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.94                 
                     
11  William Bundgaard  2007    296  38.11        1:23.01   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.55                 
                     
12  Toke Østergaard Pedersen  2007    290  39.48        1:23.57   
  Vejle Svømmeklub  1:24.98                 
                     
13  Peter Kristensen  2007    283  41.83        1:24.25   
  Ringe Svømme Klub  1:26.50                 
                     
14  Angus Halle  2007    271  41.62        1:25.42   
  Odder Svømmeklub  1:27.15                 
                     
15  Kasper Lisberg  2007    266  39.87        1:26.00   
  Odder Svømmeklub  1:31.67                 
                     
16  Simon Gaarde  2007    256  40.28        1:27.12   
  Silkeborg Svømmeklub  1:28.80                 
                     
17  Casper Eriksen  2007    255  40.81        1:27.25   
  Thisted Svømmeklub  1:27.89                 
                     
18  Lucas Skjødt Broe  2007    242  41.52        1:28.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:31.44                 
                     
19  Lucas Lund Rasmussen  2007    236  39.13        1:29.41   
  Viborg Svømme Klub  1:29.03                 
                     
20  Magne Andersen  2007    235  39.69        1:29.66   
  Brædstrup Svømmeklub  1:31.85                 
                     
21  Jacob Varming  2007    232  39.76        1:30.02   
  Viborg Svømme Klub  1:29.01                 
                     
22  Rasmus Gandrup Nejmann  2007    230  41.32        1:30.22   
  Swim Team Neptun  1:32.50                 
                     
23  Mathias Løth Andersen  2007    229  42.08        1:30.34   
  Horsens Svømmeklub  1:31.37                 
                     
24  Tristan Bjerre  2007    226  41.58        1:30.72   
  Vejle Svømmeklub  1:32.63                 
                     
25  Terkel Klinkowsky  2007    222  43.94        1:31.26   
  Vejle Svømmeklub  1:30.17                 
                     
26  Laszlo Szephalmi  2007    220  43.40        1:31.54   
  Svømmeklubben S 68  1:29.77                 
                     
27  Jonas Therkildsen  2007    215  40.73        1:32.33   
  Viborg Svømme Klub  1:32.38                 
                     
28  Andreas Lang Lassen  2007    213  42.39        1:32.53   
  Vejle Svømmeklub  1:32.00                 
                     
29  Sebastian Holt Poulsen  2007    206  46.89        1:33.57   
  Vejle Svømmeklub  1:32.78                 
                     
Mikkel Stenkjær Nissen  2007                Akut syg 
  Horsens Svømmeklub  1:31.36                 
                     
Frederik Rantzau Vejvad  2007              DSQ  Ej brystl eft 50m 
  Silkeborg Svømmeklub  1:29.41                 
                     
Jacob Bundgaard  2007              DSQ  ej sant berør 75 m 
  Svømmeklubben S 68  1:24.76                 
                     
Malte Neuber  2007              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  1:31.56                 
                     
Malthe Glent-Thule  2007              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.74                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magne Christian Hansen  2006    514  32.02        1:09.06   
  Viborg Svømme Klub  1:11.24                 
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    489  31.73        1:10.20   
  Ringe Svømme Klub  1:12.80                 
                     
Frederik Nielsen  2006    459  34.53        1:11.72   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.62                 
                     
Kasper Petersen  2006    437  33.53        1:12.87   
  Skanderborg Svømmeklub  1:21.23                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006    437  33.87        1:12.90   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:16.92                 
                     
Mathias Ø. Barslev  2006    425  33.33        1:13.56   
  Aabybro Idrætsforening  1:15.13                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006    424  33.84        1:13.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.98                 
                     
William Hansen  2006    413  33.54        1:14.25   
  Thisted Svømmeklub  1:15.98                 
                     
Lasse Klint Nielsen  2006    403  35.89        1:14.85   
  Struer Svømmeklub  1:15.69                 
                     
10  Toke Hjalmar Nielsen  2006    402  33.19        1:14.91   
  Nyborg Svømmeklub  1:18.64                 
                     
11  Johan H Brorson  2006    397  35.47        1:15.24   
  Swim Team Neptun  1:20.10                 
                     
12  Daniel Marcus Le  2006    395  34.37        1:15.38   
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.07                 
                     
13  Mads Mølgaard  2006    391  34.94        1:15.64   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.55                 
                     
14  Ludvig L. Møller  2006    385  36.49        1:16.03   
  H2Odense  1:20.71                 
                     
15  Frederik Bisgaard  2006    384  35.01        1:16.07   
  Skanderborg Svømmeklub  1:20.85                 
                     
16  Jeppe Moeslund Lausen  2006    384  34.40        1:16.10   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.55                 
                     
17  Julius Schier  2006    381  36.36        1:16.30   
  Ringe Svømme Klub  1:20.14                 
                     
18  Villads Seneca  2006    380  35.16        1:16.33   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.59                 
                     
19  Oskar Foss  2006    374  35.79        1:16.76   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.01                 
                     
20  Per Odrich  2006    373  33.12        1:16.85   
  Hobro Svømmeklub  1:20.07                 
                     
21  Malthe Elias Wolgast  2006    366  36.67        1:17.29   
  Vejle Svømmeklub  1:19.41                 
                     
22  Tobias Staghøj Andersen  2006    355  36.89        1:18.08   
  Esbjerg Svømmeklub  1:19.92                 
                     
23  Christian Stilling  2006    350  36.88        1:18.46   
  Thisted Svømmeklub  1:19.98                 
                     
24  Carl Roulund Holm  2006    347  37.75        1:18.68   
  Silkeborg Svømmeklub  1:19.43                 
                     
25  Anders Bank Hansen  2006    345  36.67        1:18.88   
  Vejle Svømmeklub  1:20.13                 
                     
26  Frederik Bak Mathiasen  2006    344  37.56        1:18.96   
  Struer Svømmeklub  1:21.44                 
                     
27  Hjalte Nederby Staun  2006    341  36.16        1:19.17   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:22.73                 
                     
28  Rasmus Olsen  2006    340  36.53        1:19.26   
  Thisted Svømmeklub  1:19.07                 
                     
29  William Elliot Lumholtz  2006    339  37.88        1:19.29   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:19.21                 
                     
30  Nikolai Uekermann Olsen  2006    336  37.22        1:19.53   
  Vejle Svømmeklub  1:20.15                 
                     
31  Karl B. Hansen  2006    333  35.42        1:19.79   
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.92                 
                     
32  Nicolai N. H. Sørensen  2006    333  35.93        1:19.80   
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.29                 
                     
33  Oskar Mühring  2006    330  38.38        1:20.02   
  Nyborg Svømmeklub  1:20.98                 
                     
34  Bertil Tidemann  2006    325  38.40        1:20.43   
  Esbjerg Svømmeklub  1:22.76                 
                     
35  Josef Assing Hvidt  2006    313  36.93        1:21.41   
  Frem Odense  1:22.01                 
                     
36  Gustav Dyrbye  2006    308  36.69        1:21.85   
  Thisted Svømmeklub  1:21.71                 
                     
37  Tobias Damsgaard  2006    264  38.75        1:26.22   
  Ringe Svømme Klub  1:22.35                 
                     
Martin Christensen  2006                Akut syg 
  Vejle Svømmeklub  1:19.05                 
                     
Elliott Mitaine  2006              DSQ  tyvstart 
  Skanderborg Svømmeklub  1:23.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark