2020-11-27   15:01:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Børne Medleystævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmeløff  2008    388  37.99        1:23.52   
  Ringe Svømme Klub  1:25.14                 
                     
Sille Augustesen  2008    347  41.64        1:26.72   
  Brædstrup Svømmeklub  1:31.21                 
                     
Lea Skjærris Lund  2008    321  39.99        1:29.00   
  Swim Team Neptun  1:31.74                 
                     
Caroline K. Sørensen  2008    319  42.38        1:29.12   
  Thisted Svømmeklub  1:34.04                 
                     
Nadia Bager  2008    316  41.30        1:29.40   
  Thisted Svømmeklub  1:37.06                 
                     
Silje Kjær Routhe  2008    310  42.26        1:29.98   
  Aalborg Svømmeklub  1:33.84                 
                     
Sofie Bak  2008    300  42.27        1:31.02   
  Ringe Svømme Klub  1:34.48                 
                     
Sava Mathilde Simonsen  2008    292  41.74        1:31.76   
  Frem Odense  1:34.39                 
                     
Alma Ehrenreich-Birn  2008    290  41.28        1:32.01   
  Vejle Svømmeklub  1:34.98                 
                     
10  Sofie Callsen  2008    279  42.07        1:33.19   
  Aabybro Idrætsforening  1:36.02                 
                     
11  Signe Christensen  2008    272  43.15        1:34.03   
  Kolding SK  1:31.03                 
                     
12  Matilde A. B. Buch  2008    269  43.12        1:34.31   
  H2Odense  1:35.13                 
                     
13  Anne Stæhr  2008    266  46.41        1:34.75   
  Vejle Svømmeklub  1:35.96                 
                     
14  Alma Nygreen Sakic  2008    248  44.99        1:36.91   
  Svømmeklubben S 68  1:37.26                 
                     
Caroline Petersen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Skanderborg Svømmeklub  1:28.87                 
                     
Freja Jørgensen  2008              DSQ  Ej samt berør 75m 
  Thisted Svømmeklub  1:25.99                 
                     
Kalina Gamisheva  2008              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Sønderborg  1:19.27                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristiane Frøslev  2007    562  34.55        1:13.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.96                 
                     
Liv Hjorth Jørgensen  2007    534  35.47        1:15.08   
  Herning Svømmeklub  1:18.49                 
                     
Signe Jensen  2007    514  35.68        1:16.03   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:20.79                 
                     
Signe Holst Jacobsen  2007    511  36.90        1:16.22   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:19.88                 
                     
Millie Møller  2007    508  35.58        1:16.36   
  Esbjerg Svømmeklub  1:19.63                 
                     
Livia Weidick Frische  2007    503  35.82        1:16.59   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.50                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    466  36.00        1:18.56   
  Ringe Svømme Klub  1:20.98                 
                     
Sofie Schmidt-Petersen  2007    464  36.00        1:18.69   
  Skanderborg Svømmeklub  1:20.76                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007    435  37.57        1:20.38   
  Hobro Svømmeklub  1:24.65                 
                     
10  Ane Walmar  2007    417  38.38        1:21.54   
  Hobro Svømmeklub  1:27.42                 
                     
11  Patricia Nættermann  2007    404  37.69        1:22.40   
  Svømmeklubben S 68  1:26.66                 
                     
12  Andrea Berg Nielsen  2007    395  39.07        1:23.05   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:27.68                 
                     
13  Sarah Laursen  2007    394  39.30        1:23.07   
  Vejle Svømmeklub  1:22.73                 
                     
14  Andrea Bjerring Pedersen  2007    385  38.31        1:23.71   
  Esbjerg Svømmeklub  1:26.12                 
                     
15  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    384  40.49        1:23.81   
  Ringe Svømme Klub  1:27.63                 
                     
16  Jasmin Haaning  2007    383  40.61        1:23.87   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:31.83                 
                     
17  Lærke Jervelund  2007    375  38.94        1:24.50   
  Vejle Svømmeklub  1:27.34                 
                     
18  Nikoline Michaelsen  2007    372  39.07        1:24.67   
  Svømmeklubben S 68  1:25.87                 
                     
19  Amalie Kirkegaard  2007    372  38.13        1:24.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:24.94                 
                     
20  Tilde N. H. Sørensen  2007    371  38.91        1:24.77   
  Agfs Svømmeafdeling  1:27.61                 
                     
21  Isabella Nørgaard  2007    369  40.98        1:24.90   
  Solbjerg IF  1:25.14                 
                     
22  Karen Sørensen  2007    366  39.81        1:25.13   
  Thisted Svømmeklub  1:26.14                 
                     
23  Emilia Spangsberg  2007    365  41.46        1:25.24   
  Kolding SK  1:24.40                 
                     
24  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    365  39.10        1:25.25   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:26.43                 
                     
25  Alberte Kirk Langschwager  2007    364  41.73        1:25.28   
  Kolding SK  1:24.56                 
                     
26  Paula Lindberg  2007    363  40.22        1:25.40   
  Silkeborg Svømmeklub  1:27.10                 
                     
27  Emilie Pedersen  2007    361  40.26        1:25.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.57                 
                     
28  Julie Ravn Holst  2007    359  40.50        1:25.69   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:27.18                 
                     
29  Julie Guldmann Møller  2007    359  39.89        1:25.70   
  Vejle Svømmeklub  1:26.53                 
                     
30  Nanna Højstrøm  2007    352  39.96        1:26.29   
  Kolding SK  1:26.70                 
                     
31  Victoria Amdi Brinkmann  2007    346  40.87        1:26.75   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.98                 
                     
32  Filucca Bing Lauritzen  2007    346  42.36        1:26.80   
  Silkeborg Svømmeklub  1:26.70                 
                     
33  Nikoline Hedelund Madsen  2007    305  43.31        1:30.44   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.29                 
                     
Klara Ledager Lauritsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub  1:26.06                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    436  34.70        1:12.93   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.88                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007    435  33.39        1:13.02   
  H2Odense  1:17.80                 
                     
Boris Gamishev  2007    400  35.19        1:15.05   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:18.06                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007    392  34.75        1:15.55   
  Vejle Svømmeklub  1:17.29                 
                     
William Haaning  2007    347  35.98        1:18.72   
  Thisted Svømmeklub  1:20.08                 
                     
Sebastian Porsborg  2007    331  38.42        1:19.97   
  Aabybro Idrætsforening  1:22.44                 
                     
Moritz Hartmann  2007    318  36.51        1:21.05   
  Vejle Svømmeklub  1:22.46                 
                     
Sebastian Rasmussen  2007    317  39.17        1:21.14   
  Agfs Svømmeafdeling  1:24.05                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    312          1:21.53   
  Esbjerg Svømmeklub  1:23.05                 
                     
10  Storm Jensen  2007    304  37.43        1:22.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.94                 
                     
11  William Bundgaard  2007    296  38.11        1:23.01   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.55                 
                     
12  Toke Østergaard Pedersen  2007    290  39.48        1:23.57   
  Vejle Svømmeklub  1:24.98                 
                     
13  Peter Kristensen  2007    283  41.83        1:24.25   
  Ringe Svømme Klub  1:26.50                 
                     
14  Angus Halle  2007    271  41.62        1:25.42   
  Odder Svømmeklub  1:27.15                 
                     
15  Kasper Lisberg  2007    266  39.87        1:26.00   
  Odder Svømmeklub  1:31.67                 
                     
16  Simon Gaarde  2007    256  40.28        1:27.12   
  Silkeborg Svømmeklub  1:28.80                 
                     
17  Casper Eriksen  2007    255  40.81        1:27.25   
  Thisted Svømmeklub  1:27.89                 
                     
18  Lucas Skjødt Broe  2007    242  41.52        1:28.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:31.44                 
                     
19  Lucas Lund Rasmussen  2007    236  39.13        1:29.41   
  Viborg Svømme Klub  1:29.03                 
                     
20  Magne Andersen  2007    235  39.69        1:29.66   
  Brædstrup Svømmeklub  1:31.85                 
                     
21  Jacob Varming  2007    232  39.76        1:30.02   
  Viborg Svømme Klub  1:29.01                 
                     
22  Rasmus Gandrup Nejmann  2007    230  41.32        1:30.22   
  Swim Team Neptun  1:32.50                 
                     
23  Mathias Løth Andersen  2007    229  42.08        1:30.34   
  Horsens Svømmeklub  1:31.37                 
                     
24  Tristan Bjerre  2007    226  41.58        1:30.72   
  Vejle Svømmeklub  1:32.63                 
                     
25  Terkel Klinkowsky  2007    222  43.94        1:31.26   
  Vejle Svømmeklub  1:30.17                 
                     
26  Laszlo Szephalmi  2007    220  43.40        1:31.54   
  Svømmeklubben S 68  1:29.77                 
                     
27  Jonas Therkildsen  2007    215  40.73        1:32.33   
  Viborg Svømme Klub  1:32.38                 
                     
28  Andreas Lang Lassen  2007    213  42.39        1:32.53   
  Vejle Svømmeklub  1:32.00                 
                     
29  Sebastian Holt Poulsen  2007    206  46.89        1:33.57   
  Vejle Svømmeklub  1:32.78                 
                     
Mikkel Stenkjær Nissen  2007                Akut syg 
  Horsens Svømmeklub  1:31.36                 
                     
Frederik Rantzau Vejvad  2007              DSQ  Ej brystl eft 50m 
  Silkeborg Svømmeklub  1:29.41                 
                     
Jacob Bundgaard  2007              DSQ  ej sant berør 75 m 
  Svømmeklubben S 68  1:24.76                 
                     
Malte Neuber  2007              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  1:31.56                 
                     
Malthe Glent-Thule  2007              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.74                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magne Christian Hansen  2006    514  32.02        1:09.06   
  Viborg Svømme Klub  1:11.24                 
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    489  31.73        1:10.20   
  Ringe Svømme Klub  1:12.80                 
                     
Frederik Nielsen  2006    459  34.53        1:11.72   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.62                 
                     
Kasper Petersen  2006    437  33.53        1:12.87   
  Skanderborg Svømmeklub  1:21.23                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006    437  33.87        1:12.90   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:16.92                 
                     
Mathias Ø. Barslev  2006    425  33.33        1:13.56   
  Aabybro Idrætsforening  1:15.13                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006    424  33.84        1:13.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.98                 
                     
William Hansen  2006    413  33.54        1:14.25   
  Thisted Svømmeklub  1:15.98                 
                     
Lasse Klint Nielsen  2006    403  35.89        1:14.85   
  Struer Svømmeklub  1:15.69                 
                     
10  Toke Hjalmar Nielsen  2006    402  33.19        1:14.91   
  Nyborg Svømmeklub  1:18.64                 
                     
11  Johan H Brorson  2006    397  35.47        1:15.24   
  Swim Team Neptun  1:20.10                 
                     
12  Daniel Marcus Le  2006    395  34.37        1:15.38   
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.07                 
                     
13  Mads Mølgaard  2006    391  34.94        1:15.64   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.55                 
                     
14  Ludvig L. Møller  2006    385  36.49        1:16.03   
  H2Odense  1:20.71                 
                     
15  Frederik Bisgaard  2006    384  35.01        1:16.07   
  Skanderborg Svømmeklub  1:20.85                 
                     
16  Jeppe Moeslund Lausen  2006    384  34.40        1:16.10   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.55                 
                     
17  Julius Schier  2006    381  36.36        1:16.30   
  Ringe Svømme Klub  1:20.14                 
                     
18  Villads Seneca  2006    380  35.16        1:16.33   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.59                 
                     
19  Oskar Foss  2006    374  35.79        1:16.76   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.01                 
                     
20  Per Odrich  2006    373  33.12        1:16.85   
  Hobro Svømmeklub  1:20.07                 
                     
21  Malthe Elias Wolgast  2006    366  36.67        1:17.29   
  Vejle Svømmeklub  1:19.41                 
                     
22  Tobias Staghøj Andersen  2006    355  36.89        1:18.08   
  Esbjerg Svømmeklub  1:19.92                 
                     
23  Christian Stilling  2006    350  36.88        1:18.46   
  Thisted Svømmeklub  1:19.98                 
                     
24  Carl Roulund Holm  2006    347  37.75        1:18.68   
  Silkeborg Svømmeklub  1:19.43                 
                     
25  Anders Bank Hansen  2006    345  36.67        1:18.88   
  Vejle Svømmeklub  1:20.13                 
                     
26  Frederik Bak Mathiasen  2006    344  37.56        1:18.96   
  Struer Svømmeklub  1:21.44                 
                     
27  Hjalte Nederby Staun  2006    341  36.16        1:19.17   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:22.73                 
                     
28  Rasmus Olsen  2006    340  36.53        1:19.26   
  Thisted Svømmeklub  1:19.07                 
                     
29  William Elliot Lumholtz  2006    339  37.88        1:19.29   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:19.21                 
                     
30  Nikolai Uekermann Olsen  2006    336  37.22        1:19.53   
  Vejle Svømmeklub  1:20.15                 
                     
31  Karl B. Hansen  2006    333  35.42        1:19.79   
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.92                 
                     
32  Nicolai N. H. Sørensen  2006    333  35.93        1:19.80   
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.29                 
                     
33  Oskar Mühring  2006    330  38.38        1:20.02   
  Nyborg Svømmeklub  1:20.98                 
                     
34  Bertil Tidemann  2006    325  38.40        1:20.43   
  Esbjerg Svømmeklub  1:22.76                 
                     
35  Josef Assing Hvidt  2006    313  36.93        1:21.41   
  Frem Odense  1:22.01                 
                     
36  Gustav Dyrbye  2006    308  36.69        1:21.85   
  Thisted Svømmeklub  1:21.71                 
                     
37  Tobias Damsgaard  2006    264  38.75        1:26.22   
  Ringe Svømme Klub  1:22.35                 
                     
Martin Christensen  2006                Akut syg 
  Vejle Svømmeklub  1:19.05                 
                     
Elliott Mitaine  2006              DSQ  tyvstart 
  Skanderborg Svømmeklub  1:23.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    392          35.61   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.21                 
Lea Skjærris Lund  2008    349          37.01   
  Swim Team Neptun  43.56                 
Freja Jørgensen  2008    312          38.44   
  Thisted Svømmeklub  37.61                 
Signe Christensen  2008    295          39.15   
  Kolding SK  37.13                 
Alma Ehrenreich-Birn  2008    291          39.33   
  Vejle Svømmeklub  38.78                 
Silje Kjær Routhe  2008    289          39.42   
  Aalborg Svømmeklub  42.76                 
Emilie Hemmeløff  2008    268          40.43   
  Ringe Svømme Klub  40.61                 
Caroline Petersen  2008    260          40.85   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Caroline K. Sørensen  2008    245          41.66   
  Thisted Svømmeklub  44.64                 
10  Nadia Bager  2008    245          41.67   
  Thisted Svømmeklub  45.57                 
11  Sofie Bak  2008    241          41.89   
  Ringe Svømme Klub  47.70                 
12  Anne Stæhr  2008    229          42.62   
  Vejle Svømmeklub  43.23                 
13  Sofie Callsen  2008    211          43.76   
  Aabybro Idrætsforening                   
14  Sava Mathilde Simonsen  2008    211          43.77   
  Frem Odense  44.24                 
15  Matilde A. B. Buch  2008    203          44.37   
  H2Odense  44.10                 
16  Alma Nygreen Sakic  2008    167          47.27   
  Svømmeklubben S 68  47.74                 
Sille Augustesen  2008              DSQ  en hå v/ afslut 
  Brædstrup Svømmeklub  41.74                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristiane Frøslev  2007    506          32.72   
  Aalborg Svømmeklub  34.18                 
Signe Jensen  2007    492          33.02   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.66                 
Millie Møller  2007    423          34.73   
  Esbjerg Svømmeklub  38.60                 
Mathilde Hvidberg  2007    399          35.40   
  Ringe Svømme Klub  37.55                 
Livia Weidick Frische  2007    373          36.23   
  Aalborg Svømmeklub  38.11                 
Amalie Kirkegaard  2007    372          36.25   
  Aalborg Svømmeklub  35.14                 
Liv Hjorth Jørgensen  2007    370          36.30   
  Herning Svømmeklub  37.45                 
Alma Munk Haugaard  2007    357          36.75   
  Hobro Svømmeklub  36.93                 
Sofie Schmidt-Petersen  2007    340          37.34   
  Skanderborg Svømmeklub  38.19                 
10  Sarah Laursen  2007    336          37.49   
  Vejle Svømmeklub  37.09                 
11  Patricia Nættermann  2007    327          37.82   
  Svømmeklubben S 68  38.93                 
12  Paula Lindberg  2007    327          37.84   
  Silkeborg Svømmeklub  37.93                 
13  Ane Walmar  2007    325          37.90   
  Hobro Svømmeklub  39.58                 
14  Andrea Bjerring Pedersen  2007    317          38.21   
  Esbjerg Svømmeklub  42.36                 
15  Tilde N. H. Sørensen  2007    312          38.45   
  Agfs Svømmeafdeling  38.22                 
16  Julie Ravn Holst  2007    310          38.51   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  38.21                 
17  Emilie Pedersen  2007    310          38.53   
  Aalborg Svømmeklub  40.54                 
18  Karen Sørensen  2007    304          38.77   
  Thisted Svømmeklub  40.53                 
19  Jasmin Haaning  2007    302          38.84   
  Skive Svømmeklub Poseidon  41.89                 
20  Lærke Jervelund  2007    300          38.94   
  Vejle Svømmeklub  42.83                 
21  Andrea Berg Nielsen  2007    284          39.67   
  Svømmeklubben Sønderborg  42.74                 
22  Nikoline Hedelund Madsen  2007    282          39.73   
  Aalborg Svømmeklub  39.83                 
23  Klara Ledager Lauritsen  2007    282          39.75   
  Silkeborg Svømmeklub  37.86                 
24  Alberte Kirk Langschwager  2007    273          40.16   
  Kolding SK  39.23                 
25  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    272          40.22   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  41.19                 
26  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    269          40.40   
  Ringe Svømme Klub  45.07                 
27  Emilia Spangsberg  2007    264          40.61   
  Kolding SK  41.24                 
28  Nanna Højstrøm  2007    257          41.01   
  Kolding SK  41.70                 
29  Isabella Nørgaard  2007    257          41.02   
  Solbjerg IF  57.49                 
30  Victoria Amdi Brinkmann  2007    227          42.71   
  Aalborg Svømmeklub  44.45                 
31  Nikoline Michaelsen  2007    221          43.10   
  Svømmeklubben S 68  41.43                 
32  Julie Guldmann Møller  2007    221          43.11   
  Vejle Svømmeklub  42.35                 
33  Filucca Bing Lauritzen  2007    220          43.19   
  Silkeborg Svømmeklub  45.70                 
Signe Holst Jacobsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Bjerre Herreds Svømmeklub  36.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    386          32.23   
  Nyborg Svømmeklub  33.90                 
Julian Vitus Pedersen  2007    376          32.51   
  H2Odense  32.66                 
Malthe Glent-Thule  2007    336          33.75   
  Agfs Svømmeafdeling  33.43                 
Moritz Hartmann  2007    334          33.83   
  Vejle Svømmeklub  34.83                 
William Haaning  2007    330          33.96   
  Thisted Svømmeklub  34.19                 
Marius Toustrup Elkjær  2007    304          34.90   
  Vejle Svømmeklub  35.27                 
Erik Hauge Sørensen  2007    294          35.30   
  Esbjerg Svømmeklub  36.45                 
Boris Gamishev  2007    287          35.57   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.81                 
William Bundgaard  2007    260          36.77   
  Aalborg Svømmeklub  38.40                 
10  Toke Østergaard Pedersen  2007    256          36.97   
  Vejle Svømmeklub                   
11  Casper Eriksen  2007    246          37.47   
  Thisted Svømmeklub  38.09                 
12  Sebastian Rasmussen  2007    238          37.87   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Sebastian Porsborg  2007    219          38.94   
  Aabybro Idrætsforening  41.87                 
14  Lucas Lund Rasmussen  2007    215          39.17   
  Viborg Svømme Klub  39.81                 
15  Storm Jensen  2007    202          39.97   
  Aalborg Svømmeklub  40.60                 
16  Jacob Bundgaard  2007    197          40.32   
  Svømmeklubben S 68  41.69                 
17  Frederik Rantzau Vejvad  2007    196          40.37   
  Silkeborg Svømmeklub  46.48                 
18  Lucas Skjødt Broe  2007    190          40.78   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.05                 
19  Rasmus Gandrup Nejmann  2007    188          40.97   
  Swim Team Neptun                   
20  Kasper Lisberg  2007    187          41.00   
  Odder Svømmeklub  42.53                 
21  Jacob Varming  2007    187          41.05   
  Viborg Svømme Klub  41.59                 
22  Malte Neuber  2007    183          41.34   
  Esbjerg Svømmeklub  43.25                 
23  Magne Andersen  2007    182          41.38   
  Brædstrup Svømmeklub  43.01                 
24  Peter Kristensen  2007    180          41.51   
  Ringe Svømme Klub  42.60                 
25  Angus Halle  2007    173          42.06   
  Odder Svømmeklub  40.52                 
26  Tristan Bjerre  2007    171          42.25   
  Vejle Svømmeklub  40.25                 
27  Simon Gaarde  2007    168          42.54   
  Silkeborg Svømmeklub  40.25                 
28  Terkel Klinkowsky  2007    167          42.59   
  Vejle Svømmeklub  39.62                 
29  Mikkel Stenkjær Nissen  2007    155          43.64   
  Horsens Svømmeklub  41.48                 
30  Laszlo Szephalmi  2007    148          44.31   
  Svømmeklubben S 68  43.95                 
31  Andreas Lang Lassen  2007    127          46.64   
  Vejle Svømmeklub  42.74                 
32  Sebastian Holt Poulsen  2007    115          48.25   
  Vejle Svømmeklub  52.99                 
Jonas Therkildsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Viborg Svømme Klub  38.61                 
Mathias Løth Andersen  2007              DSQ  ej sant arme 10m 
  Horsens Svømmeklub  41.54                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006    429          31.13   
  Thisted Svømmeklub  31.80                 
Toke Hjalmar Nielsen  2006    420          31.33   
  Nyborg Svømmeklub  31.82                 
Magne Christian Hansen  2006    412          31.53   
  Viborg Svømme Klub  34.27                 
Frederik Nielsen  2006    408          31.65   
  Nyborg Svømmeklub  34.28                 
Mathias Ø. Barslev  2006    386          32.23   
  Aabybro Idrætsforening  32.86                 
Villads Seneca  2006    377          32.48   
  Agfs Svømmeafdeling  32.11                 
Hjalte Nederby Staun  2006    365          32.83   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  41.05                 
Mikkel Møller Nielsen  2006    362          32.92   
  Ringe Svømme Klub  34.16                 
Per Odrich  2006    354          33.19   
  Hobro Svømmeklub  33.92                 
10  Jeppe Moeslund Lausen  2006    340          33.63   
  Aalborg Svømmeklub  33.80                 
11  Julius Schier  2006    334          33.83   
  Ringe Svømme Klub  37.37                 
12  Daniel Marcus Le  2006    329          33.98   
  Agfs Svømmeafdeling  34.71                 
13  Lasse Klint Nielsen  2006    327          34.08   
  Struer Svømmeklub  35.16                 
14  Kasper Petersen  2006    326          34.11   
  Skanderborg Svømmeklub  36.25                 
15  Frederik Bisgaard  2006    310          34.68   
  Skanderborg Svømmeklub  37.66                 
16  Marcus Juul Jørgensen  2006    304          34.89   
  Aalborg Svømmeklub  34.42                 
17  Mads Mølgaard  2006    303          34.95   
  Aabybro Idrætsforening  35.98                 
18  Oskar Foss  2006    297          35.18   
  Esbjerg Svømmeklub  34.97                 
19  Tobias Staghøj Andersen  2006    296          35.21   
  Esbjerg Svømmeklub  34.55                 
20  Carl Roulund Holm  2006    286          35.62   
  Silkeborg Svømmeklub  35.55                 
21  Gustav Dyrbye  2006    283          35.76   
  Thisted Svømmeklub  42.11                 
22  Rasmus Olsen  2006    282          35.78   
  Thisted Svømmeklub  34.78                 
23  Eskild Noah Johannsen  2006    280          35.86   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.75                 
24  Tobias Damsgaard  2006    273          36.18   
  Ringe Svømme Klub  35.56                 
25  Malthe Elias Wolgast  2006    269          36.34   
  Vejle Svømmeklub  37.22                 
26  Christian Stilling  2006    266          36.50   
  Thisted Svømmeklub  37.57                 
27  Anders Bank Hansen  2006    265          36.51   
  Vejle Svømmeklub  37.59                 
28  Oskar Mühring  2006    255          36.98   
  Nyborg Svømmeklub  37.73                 
29  Nicolai N. H. Sørensen  2006    253          37.09   
  Agfs Svømmeafdeling  37.42                 
30  Karl B. Hansen  2006    252          37.14   
  Agfs Svømmeafdeling  36.59                 
31  Frederik Bak Mathiasen  2006    249          37.28   
  Struer Svømmeklub  40.52                 
32  Josef Assing Hvidt  2006    249          37.31   
  Frem Odense  50.17                 
33  Ludvig L. Møller  2006    238          37.86   
  H2Odense  40.62                 
34  Nikolai Uekermann Olsen  2006    237          37.93   
  Vejle Svømmeklub  38.29                 
35  Elliott Mitaine  2006    230          38.31   
  Skanderborg Svømmeklub  36.86                 
36  William Elliot Lumholtz  2006    229          38.34   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.18                 
37  Bertil Tidemann  2006    226          38.53   
  Esbjerg Svømmeklub  40.68                 
Martin Christensen  2006                Akut syg 
  Vejle Svømmeklub  37.90                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    429  33.83        1:10.95   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:12.89                 
                     
Sille Augustesen  2008    408  34.03        1:12.17   
  Brædstrup Svømmeklub  1:15.11                 
                     
Emilie Hemmeløff  2008    404  34.41        1:12.41   
  Ringe Svømme Klub  1:16.43                 
                     
Caroline Petersen  2008    402  35.07        1:12.54   
  Skanderborg Svømmeklub  1:16.03                 
                     
Freja Jørgensen  2008    379  35.95        1:13.94   
  Thisted Svømmeklub  1:16.10                 
                     
Lea Skjærris Lund  2008    341  35.59        1:16.63   
  Swim Team Neptun  1:33.10                 
                     
Caroline K. Sørensen  2008    339  36.92        1:16.75   
  Thisted Svømmeklub  1:19.10                 
                     
Nadia Bager  2008    326  37.39        1:17.78   
  Thisted Svømmeklub  1:21.37                 
                     
Alma Ehrenreich-Birn  2008    324  37.28        1:17.92   
  Vejle Svømmeklub  1:17.03                 
                     
10  Sava Mathilde Simonsen  2008    307  38.57        1:19.31   
  Frem Odense  1:27.77                 
                     
11  Silje Kjær Routhe  2008    298  38.89        1:20.09   
  Aalborg Svømmeklub  1:23.98                 
                     
12  Sofie Bak  2008    297  38.75        1:20.26   
  Ringe Svømme Klub  1:25.00                 
                     
13  Sofie Callsen  2008    296  39.42        1:20.28   
  Aabybro Idrætsforening  1:25.36                 
                     
14  Signe Christensen  2008    251  39.63        1:24.83   
  Kolding SK  1:21.66                 
                     
15  Matilde A. B. Buch  2008    234  40.80        1:26.87   
  H2Odense  1:27.01                 
                     
16  Anne Stæhr  2008    201  44.24        1:31.31   
  Vejle Svømmeklub  1:42.07                 
                     
17  Alma Nygreen Sakic  2008    164  44.12        1:37.68   
  Svømmeklubben S 68  1:38.09                 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Jensen  2007    545  31.89        1:05.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:07.29                 
                     
Kristiane Frøslev  2007    523  32.36        1:06.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.27                 
                     
Signe Holst Jacobsen  2007    521  32.82        1:06.51   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:08.11                 
                     
Sofie Schmidt-Petersen  2007    505  31.05        1:07.22   
  Skanderborg Svømmeklub  1:11.49                 
                     
Liv Hjorth Jørgensen  2007    495  32.96        1:07.69   
  Herning Svømmeklub  1:10.06                 
                     
Millie Møller  2007    482  32.58        1:08.27   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.38                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    427  33.68        1:11.08   
  Ringe Svømme Klub  1:11.40                 
                     
Livia Weidick Frische  2007    426  34.24        1:11.15   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.38                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007    408  35.00        1:12.19   
  Hobro Svømmeklub  1:14.78                 
                     
10  Karen Sørensen  2007    404  35.14        1:12.41   
  Thisted Svømmeklub  1:13.54                 
                     
11  Ane Walmar  2007    403  35.08        1:12.47   
  Hobro Svømmeklub  1:12.21                 
                     
12  Jasmin Haaning  2007    398  35.83        1:12.76   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:15.74                 
                     
13  Nikoline Michaelsen  2007    397  35.47        1:12.82   
  Svømmeklubben S 68  1:14.72                 
                     
14  Andrea Berg Nielsen  2007    393  35.02        1:13.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:18.90                 
                     
15  Sarah Laursen  2007    386  35.68        1:13.50   
  Vejle Svømmeklub  1:16.31                 
                     
16  Emilie Pedersen  2007    385  35.82        1:13.60   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.04                 
                     
17  Patricia Nættermann  2007    385  35.83        1:13.61   
  Svømmeklubben S 68  1:16.75                 
                     
18  Isabella Nørgaard  2007    384  34.82        1:13.67   
  Solbjerg IF  1:14.82                 
                     
19  Emilia Spangsberg  2007    382  35.81        1:13.78   
  Kolding SK  1:12.90                 
                     
20  Andrea Bjerring Pedersen  2007    377  35.84        1:14.12   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.87                 
                     
21  Lærke Jervelund  2007    365  35.78        1:14.93   
  Vejle Svømmeklub  1:15.11                 
                     
22  Filucca Bing Lauritzen  2007    350  36.79        1:15.97   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.38                 
                     
23  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    345  36.76        1:16.30   
  Ringe Svømme Klub  1:19.12                 
                     
24  Julie Guldmann Møller  2007    337  35.62        1:16.94   
  Vejle Svømmeklub  1:18.49                 
                     
25  Amalie Kirkegaard  2007    335  36.68        1:17.03   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.33                 
                     
26  Alberte Kirk Langschwager  2007    334  37.03        1:17.11   
  Kolding SK  1:15.29                 
                     
27  Julie Ravn Holst  2007    333  38.58        1:17.24   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:17.66                 
                     
28  Victoria Amdi Brinkmann  2007    325  37.63        1:17.84   
  Aalborg Svømmeklub  1:20.94                 
                     
29  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    316  38.72        1:18.54   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:19.34                 
                     
30  Nikoline Hedelund Madsen  2007    315  38.21        1:18.66   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.47                 
                     
31  Paula Lindberg  2007    315  37.33        1:18.70   
  Silkeborg Svømmeklub  1:20.74                 
                     
32  Nanna Højstrøm  2007    299  38.65        1:20.05   
  Kolding SK  1:17.68                 
                     
33  Tilde N. H. Sørensen  2007    291  37.63        1:20.78   
  Agfs Svømmeafdeling  1:18.21                 
                     
34  Klara Ledager Lauritsen  2007    258  39.66        1:24.11   
  Silkeborg Svømmeklub  1:21.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    427  30.49        1:04.26   
  H2Odense  1:04.34                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    409  31.86        1:05.17   
  Nyborg Svømmeklub  1:06.41                 
                     
Boris Gamishev  2007    374  32.22        1:07.16   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:07.88                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007    373  32.16        1:07.20   
  Vejle Svømmeklub  1:10.34                 
                     
Malthe Glent-Thule  2007    335  33.94        1:09.62   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.06                 
                     
Peter Kristensen  2007    328  33.78        1:10.10   
  Ringe Svømme Klub  1:12.73                 
                     
William Bundgaard  2007    317  33.85        1:10.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.09                 
                     
Sebastian Porsborg  2007    303  35.16        1:12.00   
  Aabybro Idrætsforening  1:16.10                 
                     
Toke Østergaard Pedersen  2007    302  33.74        1:12.09   
  Vejle Svømmeklub  1:12.02                 
                     
10  William Haaning  2007    302  34.90        1:12.11   
  Thisted Svømmeklub  1:11.52                 
                     
11  Frederik Rantzau Vejvad  2007    301  34.80        1:12.16   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.63                 
                     
12  Storm Jensen  2007    294  34.80        1:12.76   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.10                 
                     
13  Sebastian Rasmussen  2007    285  36.12        1:13.48   
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.72                 
                     
14  Erik Hauge Sørensen  2007    285  34.89        1:13.49   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.79                 
                     
15  Angus Halle  2007    278  35.93        1:14.14   
  Odder Svømmeklub  1:15.26                 
                     
16  Casper Eriksen  2007    276  36.32        1:14.25   
  Thisted Svømmeklub  1:12.47                 
                     
17  Malte Neuber  2007    272  36.03        1:14.60   
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.51                 
                     
18  Jacob Bundgaard  2007    272  37.23        1:14.64   
  Svømmeklubben S 68  1:20.25                 
                     
19  Lucas Lund Rasmussen  2007    267  37.04        1:15.12   
  Viborg Svømme Klub  1:15.37                 
                     
20  Moritz Hartmann  2007    264  35.89        1:15.34   
  Vejle Svømmeklub  1:14.26                 
                     
21  Kasper Lisberg  2007    257  36.31        1:16.07   
  Odder Svømmeklub  1:17.50                 
                     
22  Mathias Løth Andersen  2007    253  36.51        1:16.42   
  Horsens Svømmeklub  1:14.37                 
                     
23  Rasmus Gandrup Nejmann  2007    247  37.51        1:17.10   
  Swim Team Neptun  1:25.87                 
                     
24  Magne Andersen  2007    244  37.65        1:17.37   
  Brædstrup Svømmeklub  1:22.73                 
                     
25  Simon Gaarde  2007    238  37.14        1:18.06   
  Silkeborg Svømmeklub  1:16.64                 
                     
26  Laszlo Szephalmi  2007    237  38.69        1:18.18   
  Svømmeklubben S 68  1:19.72                 
                     
27  Lucas Skjødt Broe  2007    230  39.76        1:18.90   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:17.52                 
                     
28  Jacob Varming  2007    224  38.53        1:19.65   
  Viborg Svømme Klub  1:16.88                 
                     
29  Jonas Therkildsen  2007    217  38.84        1:20.52   
  Viborg Svømme Klub  1:17.91                 
                     
30  Tristan Bjerre  2007    214  39.61        1:20.82   
  Vejle Svømmeklub  1:19.56                 
                     
31  Terkel Klinkowsky  2007    211  38.64        1:21.28   
  Vejle Svømmeklub  1:24.14                 
                     
32  Andreas Lang Lassen  2007    208  38.48        1:21.55   
  Vejle Svømmeklub  1:20.61                 
                     
33  Sebastian Holt Poulsen  2007    196  40.69        1:23.21   
  Vejle Svømmeklub  1:20.55                 
                     
Mikkel Stenkjær Nissen  2007                Akut syg 
  Horsens Svømmeklub  1:18.11                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magne Christian Hansen  2006    547  28.23        59.15   
  Viborg Svømme Klub  1:00.79                 
                     
Lasse Klint Nielsen  2006    457  30.82        1:02.82   
  Struer Svømmeklub  1:04.27                 
                     
Kasper Petersen  2006    436  30.86        1:03.78   
  Skanderborg Svømmeklub  1:06.55                 
                     
Frederik Nielsen  2006    434  31.15        1:03.88   
  Nyborg Svømmeklub  1:06.63                 
                     
Daniel Marcus Le  2006    432  30.37        1:03.98   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.18                 
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    432  30.75        1:04.01   
  Ringe Svømme Klub  1:05.71                 
                     
Johan H Brorson  2006    425  30.13        1:04.34   
  Swim Team Neptun  1:05.90                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006    423  31.00        1:04.42   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:05.74                 
                     
Jeppe Moeslund Lausen  2006    421  30.99        1:04.54   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.09                 
                     
10  Mathias Ø. Barslev  2006    419  31.23        1:04.63   
  Aabybro Idrætsforening  1:07.86                 
                     
11  Frederik Bisgaard  2006    397  31.39        1:05.80   
  Skanderborg Svømmeklub  1:08.13                 
                     
12  Frederik Bak Mathiasen  2006    379  32.19        1:06.81   
  Struer Svømmeklub  1:08.10                 
                     
13  Mads Mølgaard  2006    379  32.18        1:06.82   
  Aabybro Idrætsforening  1:07.41                 
                     
14  Rasmus Olsen  2006    377  31.67        1:06.95   
  Thisted Svømmeklub  1:08.13                 
                     
15  Nikolai Uekermann Olsen  2006    375  32.08        1:07.08   
  Vejle Svømmeklub  1:06.85                 
                     
16  Toke Hjalmar Nielsen  2006    371  31.55        1:07.33   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.20                 
                     
17  Hjalte Nederby Staun  2006    366  32.34        1:07.62   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:11.51                 
                     
18  William Hansen  2006    362  32.50        1:07.86   
  Thisted Svømmeklub  1:10.07                 
                     
19  Villads Seneca  2006    360  33.36        1:07.99   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.77                 
                     
20  Per Odrich  2006    360  32.78        1:08.01   
  Hobro Svømmeklub  1:10.15                 
                     
21  Oskar Foss  2006    348  33.12        1:08.74   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.25                 
                     
22  Ludvig L. Møller  2006    342  32.85        1:09.13   
  H2Odense  1:13.32                 
                     
23  Malthe Elias Wolgast  2006    342  33.52        1:09.17   
  Vejle Svømmeklub  1:09.01                 
                     
24  Tobias Damsgaard  2006    336  33.89        1:09.57   
  Ringe Svømme Klub  1:11.12                 
                     
25  Julius Schier  2006    336  33.75        1:09.58   
  Ringe Svømme Klub  1:11.82                 
                     
26  Nicolai N. H. Sørensen  2006    333  34.23        1:09.76   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.31                 
                     
27  Christian Stilling  2006    332  33.30        1:09.88   
  Thisted Svømmeklub  1:10.07                 
                     
28  Oskar Mühring  2006    328  34.21        1:10.11   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.01                 
                     
29  Karl B. Hansen  2006    314  34.71        1:11.18   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.18                 
                     
30  Anders Bank Hansen  2006    312  35.16        1:11.32   
  Vejle Svømmeklub  1:12.91                 
                     
31  Marcus Juul Jørgensen  2006    311  34.06        1:11.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.12                 
                     
32  Bertil Tidemann  2006    310  34.87        1:11.44   
  Esbjerg Svømmeklub  1:12.93                 
                     
33  Gustav Dyrbye  2006    292  34.68        1:12.89   
  Thisted Svømmeklub  1:16.17                 
                     
33  Josef Assing Hvidt  2006    292  34.94        1:12.89   
  Frem Odense  1:15.32                 
                     
35  Carl Roulund Holm  2006    290  35.19        1:13.10   
  Silkeborg Svømmeklub  1:12.83                 
                     
36  Tobias Staghøj Andersen  2006    285  35.41        1:13.46   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.47                 
                     
37  William Elliot Lumholtz  2006    275  35.49        1:14.39   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:12.29                 
                     
38  Elliott Mitaine  2006    249  36.99        1:16.90   
  Skanderborg Svømmeklub  1:20.39                 
                     
Martin Christensen  2006                Akut syg 
  Vejle Svømmeklub  1:12.09                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 7, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
As Piger 1  2007              5:28.94   
  Aalborg Svømmeklub  5:32.38                 
  Livia Weidick Frische  2007      37.65  1:18.40      1:18.40   
  Amalie Kirkegaard  2007      38.46  1:27.36      2:45.76   
  Victoria Amdi Brinkmann  2007      40.51  1:26.65      4:12.41   
  Kristiane Frøslev  2007      35.43  1:16.53      5:28.94   
                     
Rsk Piger  2007              5:41.21   
  Ringe Svømme Klub  5:48.23                 
  Emilie Hemmeløff  2008      40.91  1:26.45      1:26.45   
  Sofie Bak  2008      41.69  1:32.22      2:58.67   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      39.70  1:23.96      4:22.63   
  Mathilde Hvidberg  2007      35.84  1:18.58      5:41.21   
                     
Esv Piger 1  2007              5:49.80   
  Vejle Svømmeklub  5:51.58                 
  Julie Guldmann Møller  2007      40.09  1:27.59      1:27.59   
  Sarah Laursen  2007      39.08  1:22.38      2:49.97   
  Alma Ehrenreich-Birn  2008      40.95  1:34.50      4:24.47   
  Lærke Jervelund  2007      39.37  1:25.33      5:49.80   
                     
Thisted Piger 1  2007              5:59.77   
  Thisted Svømmeklub  6:03.23                 
  Freja Jørgensen  2008      43.31  1:28.69      1:28.69   
  Karen Sørensen  2007      40.71  1:27.03      2:55.72   
  Caroline K. Sørensen  2008      42.93  1:32.65      4:28.37   
  Nadia Bager  2008      45.03  1:31.40      5:59.77   
                     
Koldingsk Piger  2007              DSQ  Tyvstart sv1 
  Kolding SK  5:46.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:18 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 8, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esv Drenge 1  2006              5:09.36   
  Vejle Svømmeklub  5:15.90                 
  Marius Toustrup Elkjær  2007      34.74  1:16.88      1:16.88   
  Anders Bank Hansen  2006      35.05  1:17.02      2:33.90   
  Malthe Elias Wolgast  2006      36.52  1:18.69      3:52.59   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      35.10  1:16.77      5:09.36   
                     
Agf Drenge 1  2006              5:09.74   
  Agfs Svømmeafdeling  5:15.69                 
  Malthe Glent-Thule  2007      36.59  1:18.52      1:18.52   
  Villads Seneca  2006      34.28  1:15.93      2:34.45   
  Nicolai N. H. Sørensen  2006      34.57  1:19.93      3:54.38   
  Daniel Marcus Le  2006      34.89  1:15.36      5:09.74   
                     
Thisted Drenge 1  2006              5:10.96   
  Thisted Svømmeklub  5:15.11                 
  William Hansen  2006      34.06  1:15.09      1:15.09   
  Rasmus Olsen  2006      36.23  1:18.45      2:33.54   
  Christian Stilling  2006      36.55  1:17.62      3:51.16   
  Gustav Dyrbye  2006      35.14  1:19.80      5:10.96   
                     
As Drenge 1  2006              5:18.84   
  Aalborg Svømmeklub  5:22.02                 
  Storm Jensen  2007      38.76  1:24.36      1:24.36   
  Jeppe Moeslund Lausen  2006      35.22  1:16.07      2:40.43   
  William Bundgaard  2007      39.46  1:24.36      4:04.79   
  Marcus Juul Jørgensen  2006      34.86  1:14.05      5:18.84   
                     
Rsk Drenge  2006              5:23.04   
  Ringe Svømme Klub  5:21.79                 
  Mikkel Møller Nielsen  2006      33.73  1:13.13      1:13.13   
  Peter Kristensen  2007      42.05  1:27.18      2:40.31   
  Tobias Damsgaard  2006      40.46  1:25.81      4:06.12   
  Julius Schier  2006      36.35  1:16.92      5:23.04   
                     
Aabybro Destroyers  2006              5:30.67   
  Aabybro Idrætsforening  5:31.73                 
  Mathias Ø. Barslev  2006      35.20  1:14.88      1:14.88   
  Sebastian Porsborg  2007      39.54  1:22.30      2:37.18   
  Mads Poulsen  2007      45.85  1:36.62      4:13.80   
  Mads Mølgaard  2006      35.45  1:16.87      5:30.67   
                     
Viborg Fast Boys  2006              5:51.39   
  Viborg Svømme Klub  5:41.66                 
  Jacob Varming  2007      40.58  1:33.17      1:33.17   
  Jonas Therkildsen  2007      42.21  1:34.79      3:07.96   
  Lucas Lund Rasmussen  2007      40.38  1:31.54      4:39.50   
  Magne Christian Hansen  2006      33.14  1:11.89      5:51.39   
                     
Esv Drenge 2  2006              5:59.58   
  Vejle Svømmeklub  5:37.74                 
  Anders Bank Hansen  2006      43.80  1:36.88      1:36.88   
  Terkel Klinkowsky  2007      44.81  1:34.50      3:11.38   
  Moritz Hartmann  2007      36.44  1:24.94      4:36.32   
  Toke Østergaard Pedersen  2007      36.53  1:23.26      5:59.58   
                     
Esbjerg Drenge  2006              DSQ  ej samt berør 25m 4s 
  Esbjerg Svømmeklub  5:23.74                 
  Oskar Foss  2006      35.69  1:17.42      1:17.42   
  Tobias Staghøj Andersen  2006      37.08  1:20.49      2:37.91   
  Bertil Tidemann  2006      38.83  1:31.12      4:09.03   
                     
Nyborg Drenge  2006              DSQ  ej samt berør 75m 4s 
  Nyborg Svømmeklub  5:10.12                 
  Frederik Nielsen  2006      35.47  1:12.83      1:12.83   
  Mathias Lykke Sandison  2007      35.58  1:14.72      2:27.55   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      34.30  1:16.56      3:44.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Brønderslev SK08  Udskriftstidspunkt  17:37 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
As Piger 1  2007              2:23.22   
  Aalborg Svømmeklub  2:31.62                 
  Victoria Amdi Brinkmann  2007      38.48        38.48   
  Livia Weidick Frische  2007      39.10        1:17.58   
  Amalie Kirkegaard  2007      35.81        1:53.39   
  Kristiane Frøslev  2007      29.83        2:23.22   
                     
Esv Piger 1  2007              2:29.26   
  Vejle Svømmeklub  2:31.42                 
  Lærke Jervelund  2007      39.13        39.13   
  Sarah Laursen  2007      39.00        1:18.13   
  Alma Ehrenreich-Birn  2008      37.60        1:55.73   
  Julie Guldmann Møller  2007      33.53        2:29.26   
                     
Rsk Piger  2007              2:30.34   
  Ringe Svømme Klub  2:39.60                 
  Emilie Hemmeløff  2008      38.23        38.23   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      41.75        1:19.98   
  Mathilde Hvidberg  2007      35.48        1:55.46   
  Sofie Bak  2008      34.88        2:30.34   
                     
Koldingsk Piger  2007              2:33.23   
  Kolding SK  2:32.90                 
  Nanna Højstrøm  2007      38.99        38.99   
  Alberte Kirk Langschwager  2007      41.30        1:20.29   
  Signe Christensen  2008      40.29        2:00.58   
  Emilia Spangsberg  2007      32.65        2:33.23   
                     
Thisted Piger 1  2007              2:40.29   
  Thisted Svømmeklub  2:44.82                 
  Karen Sørensen  2007      38.55        38.55   
  Nadia Bager  2008      47.90        1:26.45   
  Freja Jørgensen  2008      39.14        2:05.59   
  Caroline K. Sørensen  2008      34.70        2:40.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  31 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agf Drenge 1  2006              2:14.47   
  Agfs Svømmeafdeling  2:17.93                 
  Nicolai N. H. Sørensen  2006      33.38        33.38   
  Sebastian Rasmussen  2007      40.17        1:13.55   
  Villads Seneca  2006      32.16        1:45.71   
  Daniel Marcus Le  2006      28.76        2:14.47   
                     
Thisted Drenge 1  2006              2:14.94   
  Thisted Svømmeklub  2:19.91                 
  Gustav Dyrbye  2006      35.59        35.59   
  Christian Stilling  2006      38.93        1:14.52   
  William Hansen  2006      31.20        1:45.72   
  Rasmus Olsen  2006      29.22        2:14.94   
                     
Rsk Drenge  2006              2:17.79   
  Ringe Svømme Klub  2:23.26                 
  Mikkel Møller Nielsen  2006      31.36        31.36   
  Julius Schier  2006      39.48        1:10.84   
  Tobias Damsgaard  2006      36.14        1:46.98   
  Peter Kristensen  2007      30.81        2:17.79   
                     
Esv Drenge 1  2006              2:18.01   
  Vejle Svømmeklub  2:21.00                 
  Marius Toustrup Elkjær  2007      33.64        33.64   
  Malthe Elias Wolgast  2006      41.61        1:15.25   
  Moritz Hartmann  2007      33.77        1:49.02   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      28.99        2:18.01   
                     
Aabybro Destroyers  2006              2:19.58   
  Aabybro Idrætsforening  2:26.53                 
  Mathias Ø. Barslev  2006      33.11        33.11   
  Sebastian Porsborg  2007      38.59        1:11.70   
  Mads Poulsen  2007      37.88        1:49.58   
  Mads Mølgaard  2006      30.00        2:19.58   
                     
As Drenge 1  2006              2:20.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.00                 
  Marcus Juul Jørgensen  2006      33.66        33.66   
  Storm Jensen  2007      42.08        1:15.74   
  Jeppe Moeslund Lausen  2006      33.31        1:49.05   
  William Bundgaard  2007      31.47        2:20.52   
                     
Viborg Fast Boys  2006              2:30.77   
  Viborg Svømme Klub  2:29.09                 
  Lucas Lund Rasmussen  2007      39.66        39.66   
  Magne Christian Hansen  2006      36.35        1:16.01   
  Jonas Therkildsen  2007      41.02        1:57.03   
  Jacob Varming  2007      33.74        2:30.77   
                     
Esbjerg Drenge  2006              DSQ  neddyk i må 1s 
  Esbjerg Svømmeklub  2:26.49                 
                     
Esv Drenge 2  2006              DSQ  ej fort be v/25 1 sv 
  Vejle Svømmeklub  2:36.78                 
                     
Nyborg Drenge  2006              DSQ  Tyvstart sv4 
  Nyborg Svømmeklub  2:21.58                 
  Frederik Nielsen  2006      32.64        32.64   
  Mathias Lykke Sandison  2007      38.02        1:10.66   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      30.61        1:41.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  31 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    475  36.70  1:19.67  2:08.87    2:48.37   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:00.08                 
                     
Emilie Hemmeløff  2008    371  42.47  1:25.29  2:21.75    3:02.75   
  Ringe Svømme Klub  3:08.76                 
                     
Freja Jørgensen  2008    353  41.96  1:32.26  2:27.34    3:05.85   
  Thisted Svømmeklub  3:15.93                 
                     
Sille Augustesen  2008    334  43.43  1:30.51  2:29.00    3:09.27   
  Brædstrup Svømmeklub  3:18.29                 
                     
Lea Skjærris Lund  2008    334  41.43  1:27.20  2:27.28    3:09.38   
  Swim Team Neptun  3:52.82                 
                     
Caroline Petersen  2008    322  44.12  1:32.80  2:30.78    3:11.66   
  Skanderborg Svømmeklub  3:10.71                 
                     
Silje Kjær Routhe  2008    311  41.27  1:32.76  2:32.54    3:13.88   
  Aalborg Svømmeklub  3:22.68                 
                     
Nadia Bager  2008    307  44.69  1:36.30  2:34.11    3:14.61   
  Thisted Svømmeklub  3:21.32                 
                     
Signe Christensen  2008    305  41.34  1:33.30  2:31.75    3:15.03   
  Kolding SK  3:22.19                 
                     
10  Caroline K. Sørensen  2008    304  45.93  1:33.00  2:32.26    3:15.24   
  Thisted Svømmeklub  3:28.07                 
                     
11  Sava Mathilde Simonsen  2008    285  47.02  1:35.10  2:38.51    3:19.59   
  Frem Odense                   
                     
12  Alma Ehrenreich-Birn  2008    278  42.81  1:35.13  2:37.34    3:21.27   
  Vejle Svømmeklub  3:29.54                 
                     
13  Sofie Bak  2008    275  46.53  1:35.82  2:39.78    3:21.91   
  Ringe Svømme Klub  3:31.08                 
                     
14  Sofie Callsen  2008    275  47.03  1:36.42  2:37.80    3:21.99   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
15  Anne Stæhr  2008    265  45.35  1:37.08  2:36.08    3:24.41   
  Vejle Svømmeklub  3:27.45                 
                     
16  Matilde A. B. Buch  2008    256  47.41  1:37.29  2:39.00    3:26.84   
  H2Odense  3:55.18                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008              DSQ  ej samt berør 125 m 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Holst Jacobsen  2007    523  36.13  1:19.32  2:06.42    2:43.08   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  2:53.93                 
                     
Kristiane Frøslev  2007    513  34.66  1:15.84  2:07.13    2:44.09   
  Aalborg Svømmeklub  2:50.85                 
                     
Signe Jensen  2007    512  35.15  1:20.52  2:07.92    2:44.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:50.25                 
                     
Liv Hjorth Jørgensen  2007    493  37.24  1:19.96  2:08.31    2:46.29   
  Herning Svømmeklub  3:03.11                 
                     
Livia Weidick Frische  2007    487  36.35  1:19.60  2:07.91    2:47.02   
  Aalborg Svømmeklub  2:53.99                 
                     
Millie Møller  2007    478  35.56  1:19.67  2:09.73    2:48.07   
  Esbjerg Svømmeklub  2:55.35                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007    450  38.11  1:21.32  2:12.40    2:51.41   
  Hobro Svømmeklub  2:58.58                 
                     
Sofie Schmidt-Petersen  2007    420  39.30  1:22.81  2:14.95    2:55.42   
  Skanderborg Svømmeklub  2:58.57                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    412  37.93  1:21.53  2:13.52    2:56.51   
  Ringe Svømme Klub  2:55.18                 
                     
10  Andrea Bjerring Pedersen  2007    393  39.91  1:25.86  2:20.42    2:59.37   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  Sarah Laursen  2007    390  40.62  1:29.26  2:18.60    2:59.80   
  Vejle Svømmeklub  3:01.46                 
                     
12  Ane Walmar  2007    388  40.34  1:26.35  2:21.02    3:00.08   
  Hobro Svømmeklub  3:10.22                 
                     
13  Paula Lindberg  2007    381  39.77  1:24.38  2:21.00    3:01.18   
  Silkeborg Svømmeklub  3:05.93                 
                     
14  Jasmin Haaning  2007    379  42.14  1:29.09  2:21.02    3:01.54   
  Skive Svømmeklub Poseidon  3:09.71                 
                     
15  Nikoline Michaelsen  2007    376  40.98  1:23.46  2:22.28    3:01.94   
  Svømmeklubben S 68  3:02.40                 
                     
16  Tilde N. H. Sørensen  2007    368  38.98  1:25.46  2:19.95    3:03.31   
  Agfs Svømmeafdeling  3:11.61                 
                     
17  Lærke Jervelund  2007    367  42.24  1:29.00  2:22.87    3:03.40   
  Vejle Svømmeklub  3:17.77                 
                     
18  Klara Ledager Lauritsen  2007    364  40.80  1:26.38  2:20.86    3:03.99   
  Silkeborg Svømmeklub  3:10.09                 
                     
19  Karen Sørensen  2007    364  43.30  1:29.52  2:26.18    3:04.06   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
20  Nikoline Hedelund Madsen  2007    362  43.28  1:29.85  2:24.34    3:04.35   
  Aalborg Svømmeklub  3:04.79                 
                     
21  Victoria Amdi Brinkmann  2007    361  46.14  1:29.36  2:24.20    3:04.56   
  Aalborg Svømmeklub  3:14.91                 
                     
22  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    357  44.85  1:29.52  2:21.32    3:05.18   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  3:08.97                 
                     
23  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    356  43.06  1:32.13  2:23.82    3:05.31   
  Ringe Svømme Klub  3:04.95                 
                     
24  Isabella Nørgaard  2007    355  44.73  1:31.09  2:23.09    3:05.45   
  Solbjerg IF                   
                     
25  Nanna Højstrøm  2007    354  43.86  1:29.16  2:22.00    3:05.71   
  Kolding SK  3:05.23                 
                     
26  Julie Ravn Holst  2007    348  44.38  1:31.82  2:24.83    3:06.68   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  3:07.31                 
                     
27  Patricia Nættermann  2007    348  39.10  1:25.12  2:23.01    3:06.82   
  Svømmeklubben S 68  3:13.68                 
                     
28  Alberte Kirk Langschwager  2007    338  43.73  1:35.95  2:27.03    3:08.52   
  Kolding SK  3:12.76                 
                     
29  Filucca Bing Lauritzen  2007    337  46.60  1:32.31  2:27.35    3:08.81   
  Silkeborg Svømmeklub  3:09.92                 
                     
30  Julie Guldmann Møller  2007    323  45.50  1:31.57  2:29.40    3:11.37   
  Vejle Svømmeklub  3:10.98                 
                     
31  Emilie Pedersen  2007    323  42.75  1:33.06  2:29.64    3:11.47   
  Aalborg Svømmeklub  3:23.51                 
                     
Amalie Kirkegaard  2007              DSQ  afs på mave 100 m 
  Aalborg Svømmeklub  3:05.11                 
                     
Andrea Berg Nielsen  2007              DSQ  afs ryg på mave 
  Svømmeklubben Sønderborg  3:12.64                 
                     
Emilia Spangsberg  2007              DSQ  2 armt på mave 75m 
  Kolding SK  3:21.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  31 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    440  34.34  1:17.00  2:02.91    2:38.50   
  Nyborg Svømmeklub  2:47.30                 
                     
Boris Gamishev  2007    415  37.34  1:18.14  2:04.70    2:41.60   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:47.65                 
                     
Marius Toustrup Elkjær  2007    392  36.20  1:15.97  2:06.17    2:44.77   
  Vejle Svømmeklub  2:49.09                 
                     
Malthe Glent-Thule  2007    352  37.92  1:24.62  2:12.77    2:50.69   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.83                 
                     
William Haaning  2007    328  35.54  1:22.11  2:14.98    2:54.82   
  Thisted Svømmeklub  2:58.06                 
                     
Sebastian Porsborg  2007    325  42.61  1:30.16  2:16.18    2:55.32   
  Aabybro Idrætsforening  3:05.47                 
                     
Moritz Hartmann  2007    312  36.86  1:20.91  2:16.56    2:57.74   
  Vejle Svømmeklub  3:04.12                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    309  36.90  1:23.66  2:17.18    2:58.22   
  Esbjerg Svømmeklub  3:00.85                 
                     
Storm Jensen  2007    303  40.07  1:24.27  2:19.75    2:59.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Toke Østergaard Pedersen  2007    294  38.14  1:22.97  2:18.62    3:01.34   
  Vejle Svømmeklub  3:05.71                 
                     
11  Jacob Bundgaard  2007    286  42.59  1:30.19  2:21.68    3:02.92   
  Svømmeklubben S 68  3:14.29                 
                     
12  William Bundgaard  2007    281  38.34  1:25.77  2:25.15    3:04.04   
  Aalborg Svømmeklub  3:07.97                 
                     
13  Simon Gaarde  2007    272  42.05  1:30.82  2:24.78    3:05.96   
  Silkeborg Svømmeklub  3:08.50                 
                     
14  Casper Eriksen  2007    271  41.48  1:30.79  2:28.39    3:06.31   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Kasper Lisberg  2007    269  41.98  1:29.06  2:25.80    3:06.74   
  Odder Svømmeklub  3:04.94                 
                     
16  Frederik Rantzau Vejvad  2007    267  41.72  1:27.02  2:27.87    3:07.07   
  Silkeborg Svømmeklub  3:23.19                 
                     
17  Angus Halle  2007    263  43.49  1:30.39  2:27.31    3:08.19   
  Odder Svømmeklub                   
                     
18  Peter Kristensen  2007    257  47.91  1:36.67  2:31.84    3:09.63   
  Ringe Svømme Klub  3:11.96                 
                     
19  Lucas Lund Rasmussen  2007    256  42.48  1:28.57  2:30.08    3:09.84   
  Viborg Svømme Klub  3:11.65                 
                     
20  Rasmus Gandrup Nejmann  2007    243  42.19  1:30.70  2:29.59    3:13.01   
  Swim Team Neptun  3:47.87                 
                     
21  Jacob Varming  2007    242  43.49  1:30.41  2:33.90    3:13.34   
  Viborg Svømme Klub  3:30.09                 
                     
22  Lucas Skjødt Broe  2007    242  41.62  1:32.21  2:27.68    3:13.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:54.78                 
                     
23  Magne Andersen  2007    239  41.90  1:28.02  2:31.36    3:14.22   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
24  Laszlo Szephalmi  2007    230  47.19  1:38.98  2:33.26    3:16.66   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
25  Terkel Klinkowsky  2007    230  43.84  1:34.01  2:31.96    3:16.76   
  Vejle Svømmeklub  3:16.82                 
                     
26  Tristan Bjerre  2007    228  44.42  1:34.03  2:36.96    3:17.28   
  Vejle Svømmeklub  3:22.85                 
                     
27  Andreas Lang Lassen  2007    226  47.25  1:34.72  2:36.25    3:17.69   
  Vejle Svømmeklub  3:18.63                 
                     
28  Sebastian Holt Poulsen  2007    225  46.86  1:38.30  2:35.74    3:18.19   
  Vejle Svømmeklub  3:25.75                 
                     
29  Mathias Løth Andersen  2007    213  46.25  1:33.73  2:37.35    3:21.62   
  Horsens Svømmeklub  3:27.64                 
                     
Jonas Therkildsen  2007                Akut syg 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mikkel Stenkjær Nissen  2007                Akut syg 
  Horsens Svømmeklub  3:28.41                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007              DSQ  rygliggende 26m 
  H2Odense  2:44.81                 
                     
Malte Neuber  2007              DSQ  tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  3:21.94                 
                     
Sebastian Rasmussen  2007              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  3:11.92                 
                     
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Nielsen  2006    497  33.96  1:12.13  1:58.13    2:32.16   
  Nyborg Svømmeklub  2:37.48                 
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    487  36.02  1:12.20  1:58.64    2:33.20   
  Ringe Svømme Klub  2:38.88                 
                     
Magne Christian Hansen  2006    477  34.63  1:13.89  2:00.23    2:34.27   
  Viborg Svømme Klub  2:39.40                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006    463  36.17  1:14.19  1:59.83    2:35.79   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:40.12                 
                     
William Hansen  2006    425  34.38  1:15.20  2:03.08    2:40.29   
  Thisted Svømmeklub  2:44.87                 
                     
Mads Mølgaard  2006    418  36.94  1:18.45  2:05.76    2:41.26   
  Aabybro Idrætsforening  2:52.80                 
                     
Mathias Ø. Barslev  2006    416  35.59  1:13.90  2:04.95    2:41.46   
  Aabybro Idrætsforening  2:43.05                 
                     
Lasse Klint Nielsen  2006    404  36.17  1:17.79  2:08.20    2:43.07   
  Struer Svømmeklub  2:47.45                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006    403  35.86  1:16.84  2:04.61    2:43.21   
  Aalborg Svømmeklub  2:47.78                 
                     
10  Toke Hjalmar Nielsen  2006    399  35.70  1:18.16  2:07.56    2:43.75   
  Nyborg Svømmeklub  2:52.53                 
                     
11  Kasper Petersen  2006    396  36.26  1:17.74  2:06.36    2:44.11   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
12  Malthe Elias Wolgast  2006    384  38.74  1:20.66  2:10.90    2:45.82   
  Vejle Svømmeklub  2:49.60                 
                     
13  Jeppe Moeslund Lausen  2006    378  35.94  1:17.64  2:09.05    2:46.78   
  Aalborg Svømmeklub  2:55.04                 
                     
14  Per Odrich  2006    374  34.53  1:15.19  2:08.40    2:47.25   
  Hobro Svømmeklub  2:54.88                 
                     
15  Oskar Foss  2006    369  35.78  1:17.66  2:08.26    2:47.99   
  Esbjerg Svømmeklub  2:49.19                 
                     
15  Villads Seneca  2006    369  37.07  1:20.18  2:10.00    2:47.99   
  Agfs Svømmeafdeling  2:49.01                 
                     
17  Frederik Bak Mathiasen  2006    364  38.17  1:21.34  2:11.33    2:48.87   
  Struer Svømmeklub  2:50.60                 
                     
18  Anders Bank Hansen  2006    363  37.29  1:20.28  2:11.97    2:48.93   
  Vejle Svømmeklub  2:52.19                 
                     
19  Daniel Marcus Le  2006    360  36.19  1:20.86  2:10.03    2:49.47   
  Agfs Svømmeafdeling  3:02.71                 
                     
20  Frederik Bisgaard  2006    358  36.58  1:16.84  2:11.32    2:49.77   
  Skanderborg Svømmeklub  2:54.53                 
                     
21  Tobias Staghøj Andersen  2006    354  37.68  1:22.71  2:10.83    2:50.31   
  Esbjerg Svømmeklub  2:52.61                 
                     
22  Julius Schier  2006    353  38.73  1:23.11  2:12.86    2:50.48   
  Ringe Svømme Klub  2:59.42                 
                     
23  Christian Stilling  2006    353  38.50  1:22.46  2:10.83    2:50.52   
  Thisted Svømmeklub  2:49.99                 
                     
24  Bertil Tidemann  2006    348  38.83  1:25.24  2:13.27    2:51.44   
  Esbjerg Svømmeklub  2:56.95                 
                     
25  Rasmus Olsen  2006    347  37.44  1:22.27  2:13.14    2:51.52   
  Thisted Svømmeklub  2:56.94                 
                     
26  Nikolai Uekermann Olsen  2006    346  40.22  1:23.87  2:16.25    2:51.75   
  Vejle Svømmeklub  2:53.07                 
                     
27  Hjalte Nederby Staun  2006    340  36.45  1:22.10  2:12.25    2:52.69   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  3:18.04                 
                     
28  Gustav Dyrbye  2006    340  37.00  1:21.27  2:13.16    2:52.76   
  Thisted Svømmeklub  3:08.38                 
                     
29  Carl Roulund Holm  2006    338  38.69  1:22.54  2:11.08    2:53.02   
  Silkeborg Svømmeklub  2:57.88                 
                     
30  Karl B. Hansen  2006    330  38.80  1:21.38  2:14.55    2:54.38   
  Agfs Svømmeafdeling  2:59.56                 
                     
31  Oskar Mühring  2006    322  41.36  1:24.49  2:18.87    2:55.79   
  Nyborg Svømmeklub  2:55.38                 
                     
32  William Elliot Lumholtz  2006    319  39.21  1:26.32  2:14.02    2:56.47   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:51.63                 
                     
33  Nicolai N. H. Sørensen  2006    297  43.52  1:24.65  2:24.63    3:00.56   
  Agfs Svømmeafdeling  3:06.79                 
                     
34  Tobias Damsgaard  2006    257  41.11  1:29.56  2:28.93    3:09.56   
  Ringe Svømme Klub  3:13.72                 
                     
35  Elliott Mitaine  2006    240  41.23  1:28.60  2:28.09    3:13.92   
  Skanderborg Svømmeklub  3:16.28                 
                     
Martin Christensen  2006                Akut syg 
  Vejle Svømmeklub  2:53.78                 
                     
Johan H Brorson  2006              DSQ  ej forts bev 75m 
  Swim Team Neptun  2:46.27                 
                     
Josef Assing Hvidt  2006              DSQ  asynkrone arme 5m 
  Frem Odense                   
                     
Ludvig L. Møller  2006              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  3:02.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  31 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:26 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    457  37.47        1:17.90   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:22.90                 
                     
Emilie Hemmeløff  2008    421  38.37        1:20.03   
  Ringe Svømme Klub  1:23.40                 
                     
Lea Skjærris Lund  2008    365  39.35        1:23.94   
  Swim Team Neptun  1:32.89                 
                     
Caroline K. Sørensen  2008    334  42.89        1:26.47   
  Thisted Svømmeklub  1:30.01                 
                     
Caroline Petersen  2008    330  42.69        1:26.83   
  Skanderborg Svømmeklub  1:31.75                 
                     
Freja Jørgensen  2008    330  43.29        1:26.85   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Sofie Bak  2008    329  43.48        1:26.89   
  Ringe Svømme Klub  1:31.43                 
                     
Sille Augustesen  2008    327  42.09        1:27.09   
  Brædstrup Svømmeklub  1:28.86                 
                     
Sava Mathilde Simonsen  2008    327  43.84        1:27.10   
  Frem Odense  1:34.84                 
                     
10  Alma Ehrenreich-Birn  2008    289  43.19        1:30.73   
  Vejle Svømmeklub  1:32.12                 
                     
11  Silje Kjær Routhe  2008    280  44.87        1:31.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Nadia Bager  2008    279  44.72        1:31.82   
  Thisted Svømmeklub  1:37.59                 
                     
13  Sofie Callsen  2008    277  46.37        1:32.02   
  Aabybro Idrætsforening  1:39.79                 
                     
14  Matilde A. B. Buch  2008    255  47.46        1:34.55   
  H2Odense                   
                     
15  Anne Stæhr  2008    234  48.91        1:37.39   
  Vejle Svømmeklub  1:38.99                 
                     
16  Signe Christensen  2008    223  47.29        1:38.91   
  Kolding SK  1:38.19                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008              DSQ  ej fort bvg 50 mtr 
  Svømmeklubben S 68  1:43.26                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristiane Frøslev  2007    507  36.89        1:15.26   
  Aalborg Svømmeklub  1:24.67                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    496  36.32        1:15.82   
  Ringe Svømme Klub  1:20.27                 
                     
Signe Jensen  2007    435  38.48        1:19.16   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:21.55                 
                     
Millie Møller  2007    428  37.91        1:19.62   
  Esbjerg Svømmeklub  1:21.69                 
                     
Liv Hjorth Jørgensen  2007    423  39.72        1:19.93   
  Herning Svømmeklub  1:26.92                 
                     
Signe Holst Jacobsen  2007    421  39.64        1:20.05   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:25.59                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007    417  39.07        1:20.28   
  Hobro Svømmeklub  1:23.31                 
                     
Andrea Bjerring Pedersen  2007    407  39.44        1:20.95   
  Esbjerg Svømmeklub  1:27.08                 
                     
Livia Weidick Frische  2007    401  39.48        1:21.34   
  Aalborg Svømmeklub  1:27.43                 
                     
10  Paula Lindberg  2007    381  40.27        1:22.74   
  Silkeborg Svømmeklub  1:24.06                 
                     
11  Tilde N. H. Sørensen  2007    381  40.96        1:22.78   
  Agfs Svømmeafdeling  1:25.64                 
                     
12  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    380  41.24        1:22.80   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:25.17                 
                     
13  Victoria Amdi Brinkmann  2007    378  41.41        1:23.01   
  Aalborg Svømmeklub  1:24.68                 
                     
14  Nikoline Michaelsen  2007    376  40.96        1:23.12   
  Svømmeklubben S 68  1:24.53                 
                     
15  Emilie Pedersen  2007    373  40.37        1:23.35   
  Aalborg Svømmeklub  1:34.76                 
                     
16  Andrea Berg Nielsen  2007    366  41.17        1:23.89   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:29.82                 
                     
17  Nanna Højstrøm  2007    360  41.16        1:24.31   
  Kolding SK  1:24.47                 
                     
18  Amalie Kirkegaard  2007    360  41.24        1:24.36   
  Aalborg Svømmeklub  1:31.14                 
                     
19  Julie Guldmann Møller  2007    355  40.76        1:24.70   
  Vejle Svømmeklub  1:26.89                 
                     
20  Lærke Jervelund  2007    351  42.13        1:25.02   
  Vejle Svømmeklub  1:24.66                 
                     
21  Patricia Nættermann  2007    348  41.70        1:25.25   
  Svømmeklubben S 68  1:25.57                 
                     
22  Karen Sørensen  2007    337  42.31        1:26.18   
  Thisted Svømmeklub  1:24.53                 
                     
23  Jasmin Haaning  2007    337  42.52        1:26.19   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:33.54                 
                     
24  Isabella Nørgaard  2007    336  1:26.31        1:26.31   
  Solbjerg IF                   
                     
25  Ane Walmar  2007    335  41.42        1:26.34   
  Hobro Svømmeklub  1:28.70                 
                     
26  Sarah Laursen  2007    331  42.70        1:26.76   
  Vejle Svømmeklub  1:30.42                 
                     
27  Klara Ledager Lauritsen  2007    324  43.10        1:27.32   
  Silkeborg Svømmeklub  1:30.42                 
                     
28  Nikoline Hedelund Madsen  2007    319  43.19        1:27.77   
  Aalborg Svømmeklub  1:27.41                 
                     
29  Filucca Bing Lauritzen  2007    313  43.50        1:28.33   
  Silkeborg Svømmeklub  1:29.51                 
                     
30  Julie Ravn Holst  2007    301  46.01        1:29.55   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
31  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    287  44.61        1:30.98   
  Ringe Svømme Klub  1:35.23                 
                     
32  Alberte Kirk Langschwager  2007    265  46.29        1:33.44   
  Kolding SK  1:32.80                 
                     
Emilia Spangsberg  2007              DSQ  ej fort bv v 50 mtr 
  Kolding SK  1:29.89                 
                     
Sofie Schmidt-Petersen  2007              DSQ  neddyk v 100m 
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  31 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjær  2007    418  35.56        1:12.62   
  Vejle Svømmeklub  1:16.07                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007    393  36.11        1:14.14   
  H2Odense  1:18.78                 
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    390  36.39        1:14.33   
  Nyborg Svømmeklub  1:18.44                 
                     
Malthe Glent-Thule  2007    334  38.92        1:18.24   
  Agfs Svømmeafdeling  1:18.92                 
                     
Boris Gamishev  2007    298  39.21        1:21.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:21.23                 
                     
William Haaning  2007    297  40.42        1:21.40   
  Thisted Svømmeklub  1:24.05                 
                     
Moritz Hartmann  2007    288  39.66        1:22.21   
  Vejle Svømmeklub  1:27.67                 
                     
Storm Jensen  2007    282  39.97        1:22.80   
  Aalborg Svømmeklub  1:24.50                 
                     
Toke Østergaard Pedersen  2007    273  39.36        1:23.68   
  Vejle Svømmeklub  1:24.63                 
                     
10  Frederik Rantzau Vejvad  2007    270  41.33        1:23.99   
  Silkeborg Svømmeklub  1:29.69                 
                     
11  Sebastian Rasmussen  2007    269  41.25        1:24.04   
  Agfs Svømmeafdeling  1:36.02                 
                     
12  Magne Andersen  2007    265  41.67        1:24.54   
  Brædstrup Svømmeklub  1:28.87                 
                     
13  Casper Eriksen  2007    264  41.98        1:24.66   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Erik Hauge Sørensen  2007    263  42.22        1:24.70   
  Esbjerg Svømmeklub  1:26.89         </