Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 1:06.39 | 2:09.33 | |||||
- | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Crawlarm 4 m | |||||
- | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej afslut. 50 m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 40.33 | 1:22.44 | |||||
2 | Mads Poulsen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 44.99 | 1:36.88 | |||||
3 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.04 | 1:38.52 | |||||
4 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.39 | 1:43.44 | |||||
5 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | 51.57 | 1:44.21 | |||||
6 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.68 | 1:49.06 | |||||
7 | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.71 | 1:59.51 | |||||
8 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.36 | 2:05.38 | |||||
- | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej afslut på ryg | |||||
- | Frederik Jensen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Ej flyarm 5 m | |||||
- | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Afsl. på maven 50 m | |||||
- | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Crawlarm 15m | |||||
- | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | sc. på mave 26m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 31.03 | 1:07.09 | |||||
2 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 37.27 | 1:17.29 | |||||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.69 | 1:18.54 | |||||
4 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 37.58 | 1:21.31 | |||||
5 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:22.25 | 1:22.25 | |||||
6 | Mathias Johansen | 2005 | Aars Svømmeklub | 37.89 | 1:23.06 | |||||
7 | Elmer Oosterhof | 2005 | Aars Svømmeklub | 40.26 | 1:25.04 | |||||
8 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.31 | 1:26.29 | |||||
9 | Vilmer Damgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 48.92 | 1:38.03 | |||||
10 | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 46.67 | 1:38.85 | |||||
11 | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | 50.12 | 1:39.78 | |||||
12 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 49.79 | 1:42.92 | |||||
13 | Kristian Ølgaard | 2005 | Aars Svømmeklub | 1:43.12 | 1:43.12 | |||||
14 | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 50.00 | 1:48.51 | |||||
- | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Afsl. på maven | |||||
- | Claes Stenger | 2005 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Crawlarm 5 m | |||||
- | William Elliot Lumholtz | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Sv på maven v 49m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.53 | 1:06.30 | |||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.32 | 1:06.60 | |||||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.95 | 1:07.97 | |||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.75 | 1:08.51 | |||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.92 | 1:11.57 | |||||
6 | Nikolaj Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 34.52 | 1:11.66 | |||||
7 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.18 | 1:14.07 | |||||
8 | Jens Mejdahl | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 36.59 | 1:16.44 | |||||
9 | Oliver Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 37.01 | 1:17.16 | |||||
10 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 35.92 | 1:17.75 | |||||
11 | Jimmy Nielsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.62 | 1:18.13 | |||||
12 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.21 | 1:18.19 | |||||
13 | Mathias Madsen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 40.03 | 1:25.25 | |||||
14 | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 42.87 | 1:32.79 | |||||
- | Rasmus Studsgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Afsl. på mave 50m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.14 | 1:07.32 | |||||
2 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.70 | 1:08.90 | |||||
3 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.98 | 1:09.86 | |||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.51 | 1:10.04 | |||||
5 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.23 | 1:10.86 | |||||
6 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 34.00 | 1:11.39 | |||||
7 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 32.91 | 1:12.70 | |||||
8 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.03 | 1:15.57 | |||||
9 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 38.52 | 1:19.98 | |||||
- | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Indadvendt fod 70m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |