Resultat för DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 39.94 | 1:24.65 | |||||
2 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 41.42 | 1:27.81 | |||||
3 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.88 | 1:32.74 | |||||
4 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 45.82 | 1:36.30 | |||||
5 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.98 | 1:38.70 | |||||
6 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 49.43 | 1:39.48 | |||||
7 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 47.60 | 1:41.85 | |||||
8 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.13 | 1:43.49 | |||||
9 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 53.24 | 1:53.55 | |||||
10 | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 59.28 | 2:05.79 | |||||
- | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Brystarmtag v/ afsl. | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 33.45 | 1:14.08 | |||||
2 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.67 | 1:16.78 | |||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 36.77 | 1:16.95 | |||||
4 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.74 | 1:17.84 | |||||
5 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.15 | 1:18.31 | |||||
6 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.32 | 1:21.00 | |||||
7 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.15 | 1:21.53 | |||||
8 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.89 | 1:22.23 | |||||
9 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 38.56 | 1:22.24 | |||||
10 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 40.31 | 1:23.30 | |||||
11 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.29 | 1:23.84 | |||||
12 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.22 | 1:24.45 | |||||
13 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 39.09 | 1:25.24 | |||||
14 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 42.27 | 1:25.88 | |||||
15 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.85 | 1:27.28 | |||||
16 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 40.57 | 1:27.45 | |||||
17 | Julie Bertelsen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 42.08 | 1:29.97 | |||||
18 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.43 | 1:30.98 | |||||
19 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 41.35 | 1:31.46 | |||||
19 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.56 | 1:31.46 | |||||
21 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 44.13 | 1:32.19 | |||||
22 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 50.04 | 1:34.09 | |||||
23 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 47.44 | 1:35.22 | |||||
24 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 44.25 | 1:35.29 | |||||
25 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 49.04 | 1:40.95 | |||||
26 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.05 | 1:47.25 | |||||
27 | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.00 | 1:49.62 | |||||
28 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 53.81 | 1:54.31 | |||||
29 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:58.06 | 1:58.06 | |||||
- | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Ej berø. 50 m | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.44 | 1:18.58 | |||||
2 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.72 | 1:19.33 | |||||
3 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.57 | 1:21.05 | |||||
4 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 37.24 | 1:22.06 | |||||
5 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 40.06 | 1:22.43 | |||||
6 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 40.69 | 1:24.84 | |||||
7 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.69 | 1:24.98 | |||||
8 | Emma Bojesen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 39.79 | 1:27.23 | |||||
9 | Emma Rask Sørensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 41.16 | 1:28.43 | |||||
10 | Line Skov Nielsen | 2003 | Aars Svømmeklub | 43.16 | 1:32.23 | |||||
11 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.93 | 1:47.78 | |||||
- | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Afsl. på maven | |||||
- | Thea Holm Thomsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyben 50 m | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.11 | 1:09.57 | |||||
2 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 32.66 | 1:11.69 | |||||
3 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 37.77 | 1:22.25 | |||||
4 | Sara Falch | 2002 | Aars Svømmeklub | 36.25 | 1:22.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |