2019-11-16   22:41:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 16/2 Insim 08.00 Start 09.00

Document
Resultat
Sollentuna simfestival 2019
Arrangör:
Plats: Sollentuna sim & sporthall Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 feb 2019 till den 17 feb 2019
Event 7, 100m Bröstsim Damer ABCD 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.79 443 1:21.76
50m: 38.49
100m: 1:21.76
(43.27)
2 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap +0.69 350 1:28.42 +6.66
50m: 40.64
100m: 1:28.42
(47.78)
3 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.76 345 1:28.91 +7.15
50m: 41.24
100m: 1:28.91
(47.67)
4 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.45 319 1:31.26 +9.50
50m: 43.23
100m: 1:31.26
(48.03)
5 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 311 1:32.00 +10.24
50m: 43.24
100m: 1:32.00
(48.76)
6 Isa Andersson 2006 Turebergs Simklubb +0.74 304 1:32.72 +10.96
50m: 42.94
100m: 1:32.72
(49.78)
7 Ella Holmberg 2006 Spårvägen Simförening 295 1:33.62 +11.86
50m: 43.79
100m: 1:33.62
(49.83)
8 Ebba Fors 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.89 292 1:33.93 +12.17
50m: 43.48
100m: 1:33.93
(50.45)
9 Asta Revsäter 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 285 1:34.71 +12.95
50m: 46.16
100m: 1:34.71
(48.55)
10 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.60 284 1:34.85 +13.09
50m: 44.74
100m: 1:34.85
(50.11)
11 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 280 1:35.21 +13.45
50m: 44.27
100m: 1:35.21
(50.94)
12 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.94 270 1:36.42 +14.66
50m: 44.81
100m: 1:36.42
(51.61)
13 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap 265 1:37.03 +15.27
50m: 45.97
100m: 1:37.03
(51.06)
14 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.79 251 1:38.79 +17.03
50m: 46.78
100m: 1:38.79
(52.01)
15 Elin Söderlund 2006 Upplands-Bro Simsällskap 237 1:40.70 +18.94
50m: 47.57
100m: 1:40.70
(53.13)
16 Elise Blomström 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 237 1:40.76 +19.00
50m: 47.47
100m: 1:40.76
(53.29)
17 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap +0.58 232 1:41.35 +19.59
50m: 47.03
100m: 1:41.35
(54.32)
18 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb +0.58 232 1:41.45 +19.69
50m: 47.66
100m: 1:41.45
(53.79)
19 Julia Marklund 2006 Turebergs Simklubb +0.72 219 1:43.41 +21.65
50m: 49.03
100m: 1:43.41
(54.38)
19 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb +0.52 219 1:43.41 +21.65
50m: 49.03
100m: 1:43.41
(54.38)
21 Mathilda Wahlstedt 2006 Ålands Simförening 218 1:43.47 +21.71
50m: 48.98
100m: 1:43.47
(54.49)
22 Tindra Funke 2006 Väsby Simsällskap +0.60 218 1:43.48 +21.72
50m: 48.74
100m: 1:43.48
(54.74)
23 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap 217 1:43.69 +21.93
50m: 49.65
100m: 1:43.69
(54.04)
24 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap +0.90 213 1:44.36 +22.60
50m: 48.51
100m: 1:44.36
(55.85)
25 Klara Broms 2006 Turebergs Simklubb +0.91 213 1:44.38 +22.62
50m: 49.92
100m: 1:44.38
(54.46)
26 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb 197 1:47.03 +25.27
50m: 51.17
100m: 1:47.03
(55.86)
27 Leia Matejic Elvin 2007 Solna Sundbyberg SS 04 191 1:48.27 +26.51
50m: 50.38
100m: 1:48.27
(57.89)
28 Anna Gomez 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 189 1:48.64 +26.88
50m: 52.09
100m: 1:48.64
(56.55)
29 Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 188 1:48.76 +27.00
50m: 50.89
100m: 1:48.76
(57.87)
30 Isabell Andersson 2007 Turebergs Simklubb 177 1:50.86 +29.10
50m: 53.40
100m: 1:50.86
(57.46)
31 Ella Omazic 2007 Turebergs Simklubb +0.77 172 1:52.10 +30.34
50m: 52.52
100m: 1:52.10
(59.58)
32 Tyra Ruin 2006 Turebergs Simklubb +0.78 165 1:53.65 +31.89
50m: 53.09
100m: 1:53.65
(1:00.56)
33 Julia Sundqvist 2007 Turebergs Simklubb +0.52 162 1:54.35 +32.59
50m: 54.81
100m: 1:54.35
(59.54)
34 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 157 1:55.48 +33.72
50m: 55.41
100m: 1:55.48
(1:00.07)
35 Ella Lynch 2007 Solna Sundbyberg SS 04 148 1:57.67 +35.91
50m: 53.02
100m: 1:57.67
(1:04.65)
36 Tina Najafzadeh 2006 Turebergs Simklubb +0.80 147 1:58.14 +36.38
50m: 55.22
100m: 1:58.14
(1:02.92)
37 Elvira Wänman 2008 Turebergs Simklubb +0.48 133 2:02.05 +40.29
50m: 57.45
100m: 2:02.05
(1:04.60)
38 Isabel Holmertz 2007 Turebergs Simklubb 122 2:05.53 +43.77
50m: 59.19
100m: 2:05.53
(1:06.34)
39 Isabelle Kashani 2009 Solna Sundbyberg SS 04 119 2:06.51 +44.75
50m: 1:00.03
100m: 2:06.51
(1:06.48)
- madeleine sandell 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.86 DSQ
- Kristina Eriksson 2006 Väsby Simsällskap +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2019-02-16 10:42:51
Event 7, 100m Bröstsim Damer ABCD 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.60 525 1:17.30
50m: 37.10
100m: 1:17.30
(40.20)
2 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap +0.80 450 1:21.35 +4.05
50m: 37.82
100m: 1:21.35
(43.53)
3 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap +0.69 406 1:24.20 +6.90
50m: 39.96
100m: 1:24.20
(44.24)
4 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.86 381 1:26.00 +8.70
50m: 40.69
100m: 1:26.00
(45.31)
5 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening +0.69 357 1:27.90 +10.60
50m: 41.08
100m: 1:27.90
(46.82)
6 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.75 351 1:28.35 +11.05
50m: 41.18
100m: 1:28.35
(47.17)
7 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb +0.62 321 1:31.07 +13.77
50m: 41.86
100m: 1:31.07
(49.21)
8 Johanna  Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb +0.72 311 1:32.01 +14.71
50m: 43.48
100m: 1:32.01
(48.53)
9 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb +0.53 304 1:32.70 +15.40
50m: 43.27
100m: 1:32.70
(49.43)
10 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening 290 1:34.17 +16.87
50m: 44.77
100m: 1:34.17
(49.40)
11 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening +0.80 287 1:34.43 +17.13
50m: 44.63
100m: 1:34.43
(49.80)
12 Alexandra Ward 2005 Väsby Simsällskap +0.72 277 1:35.56 +18.26
50m: 44.69
100m: 1:35.56
(50.87)
13 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 272 1:36.22 +18.92
50m: 46.99
100m: 1:36.22
(49.23)
14 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 265 1:37.08 +19.78
50m: 44.87
100m: 1:37.08
(52.21)
15 Alexandra Silverryd 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 258 1:37.89 +20.59
50m: 45.75
100m: 1:37.89
(52.14)
16 Milana Gheorghiu 2005 Turebergs Simklubb +0.79 252 1:38.69 +21.39
50m: 46.99
100m: 1:38.69
(51.70)
17 rut nordberg 2004 Lidingö Simklubb +0.87 226 1:42.28 +24.98
50m: 47.83
100m: 1:42.28
(54.45)
18 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb 223 1:42.80 +25.50
50m: 49.24
100m: 1:42.80
(53.56)
19 Amelie Jäntti 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 221 1:43.03 +25.73
50m: 48.51
100m: 1:43.03
(54.52)
20 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap +0.72 219 1:43.31 +26.01
50m: 49.33
100m: 1:43.31
(53.98)
21 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.67 207 1:45.36 +28.06
50m: 48.56
100m: 1:45.36
(56.80)
22 Emelie Araya Pimentel 2005 Turebergs Simklubb +0.98 200 1:46.47 +29.17
50m: 50.33
100m: 1:46.47
(56.14)
23 Ebba  Pihl 2005 Turebergs Simklubb +0.83 191 1:48.19 +30.89
50m: 50.36
100m: 1:48.19
(57.83)
Grenen officiell:  2019-02-16 10:42:51
Event 7, 100m Bröstsim Damer ABCD 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Åström 2003 Upplands-Bro Simsällskap +0.78 469 1:20.24
50m: 37.72
100m: 1:20.24
(42.52)
2 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.77 436 1:22.20 +1.96
50m: 39.01
100m: 1:22.20
(43.19)
3 Thindra Åkerblom 2003 Norrtälje Simklubb +0.69 416 1:23.48 +3.24
50m: 39.16
100m: 1:23.48
(44.32)
4 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.80 357 1:27.90 +7.66
50m: 41.70
100m: 1:27.90
(46.20)
5 Ella Faleij 2003 Turebergs Simklubb +0.65 346 1:28.77 +8.53
50m: 41.83
100m: 1:28.77
(46.94)
6 Alexandra Eriksson 2002 Spårvägen Simförening +0.71 324 1:30.72 +10.48
50m: 42.73
100m: 1:30.72
(47.99)
Grenen officiell:  2019-02-16 10:42:51
Event 7, 100m Bröstsim Damer ABCD 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lina Albertsen 2001 Norrtälje Simklubb +0.68 382 1:25.87
50m: 39.68
100m: 1:25.87
(46.19)
2 Hannah Berndtson 1996 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 322 1:30.89 +5.02
50m: 43.27
100m: 1:30.89
(47.62)
Grenen officiell:  2019-02-16 10:42:51
2019-02-16 10:42:56 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner