2020-01-19   13:58:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Allerød Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:51.92   
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            2:55.70   
Isabella El-Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:04.49   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            2:57.01   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            3:00.43   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:07.74   
Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub            3:20.50   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:42.05   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:49.03   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            2:51.34   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            2:52.64   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            2:57.25   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:58.63   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            3:04.05   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:06.33   
Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:07.45   
10  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            3:10.37   
11  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            3:10.93   
12  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            3:12.46   
13  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:15.11   
14  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:16.02   
15  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            3:18.56   
16  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            3:18.80   
17  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:19.53   
18  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:21.58   
19  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:23.37   
20  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:27.27   
21  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:30.44   
22  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:44.91   
Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 125m 
Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW9.4 ESB 150m 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            2:49.01   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            3:05.79   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:06.44   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            3:08.09   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            3:13.09   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:15.90   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:15.96   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:16.14   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            3:20.68   
10  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            3:21.11   
11  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:21.38   
12  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            3:21.57   
13  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            3:23.33   
14  Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            3:26.75   
15  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:27.26   
16  Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            3:27.78   
17  Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            3:35.99   
18  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:36.25   
19  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:42.35   
20  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:43.49   
21  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:46.10   
22  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:51.25   
23  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            3:58.75   
24  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:29.23   
25  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            4:35.82   
Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 125m 
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW9.1 Crawl i bryst 
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW7.2 ej p bryst 105 
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW8.2 Asynk arm 5m 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            3:56.78   
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            4:09.42   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            4:16.01   
Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            4:58.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark