2020-09-20   13:32:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Allerød Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:43   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            2:50.53   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:53.49   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            2:53.76   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:35.45   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:48.81   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            2:52.07   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:53.84   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            2:55.75   
Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            2:57.06   
Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            3:04.75   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            3:09.26   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:11.40   
10  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:20.45   
11  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            3:24.11   
12  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:26.85   
13  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            4:03.54   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            3:13.44   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:14.24   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            3:15.76   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:21.06   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            3:23.36   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            3:26.53   
Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:26.91   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            3:28.21   
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:29.81   
10  Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            3:33.49   
11  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:40.13   
12  Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            3:40.47   
13  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:05.94   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            3:50.47   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            3:59.09   
Frida Rasmussen Høegh  2009  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 125m 
Veronica Dyhre  2009  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW6.4 ej berørin 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark