2020-01-19   00:31:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Allerød Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  17:07   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik K3 Drenge 1  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.76   
  Frederik Grove Ankerdal  2005      35.48        35.48   
  Karl Svane Kristensen  2005                 
  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005                 
  Mads Sørensen  2005      2:18.76        2:18.76   
                     
Værløse Drenge  2002  Værløse Svømmeklub            2:38.82   
  Fabian Holst Krabbe  2005      37.24        37.24   
  Sebastian Øster Boisen  2008                 
  Magnus Kiemer  2005                 
  Kaare Asskildt  2006      2:38.82        2:38.82   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Drenge S4 1  2006  Sigma Swim            2:12.80   
  Noah Anker-Møller  2006      35.65        35.65   
  Magnus Jacobsen  2006                 
  Hector Kaltoft  2006                 
  Frederik Gersby  2006      2:12.80        2:12.80   
                     
Gsc Drenge 1  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:19.56   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      37.62        37.62   
  Jens Krogh Hermansen  2006                 
  Victor Juhl Hansen  2007                 
  Christian Moefelt  2006      2:19.56        2:19.56   
                     
Lyngby Simba Cubs  2006  Lyngby Svømmeklub            2:21.17   
  Andreas Hammer Dohn  2006      33.69        33.69   
  Mads Emil Christiansen  2006                 
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007                 
  Max Bendixen  2007      2:21.17        2:21.17   
                     
Kvik T1 Drenge 1  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:23.16   
  Tobias Melhede  2006      35.52        35.52   
  Sebastian Højer Øster  2006                 
  Carl S. Sørensen  2006                 
  Otto Cairo  2007      2:23.16        2:23.16   
                     
Gsc Drenge 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:31.41   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      37.96        37.96   
  Rasmus Edske  2007                 
  William Brix Søhoel  2006                 
  Lukas Peacock  2007      2:31.41        2:31.41   
                     
Kvik T1 Drenge 2  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:31.96   
  Viktor Sønder Koch  2006      39.18        39.18   
  Thorkild Bjørn  2007                 
  Jacob Riiber Hvid  2007                 
  Marcus Skov Zacho  2006      2:31.96        2:31.96   
                     
Sigma Drenge S4 2  2006  Sigma Swim            2:37.23   
  Frederik F. Jacobsen  2007      41.27        41.27   
  Johannes Framke  2006                 
  Lucas Linderoth  2007                 
  Joachim Sundbæk Villadsen  2007      2:37.23        2:37.23   
                     
Gsc Drenge 3  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:46.38   
  Damjan Kruc  2008      39.75        39.75   
  Andreas Bartholin Bruhn  2008                 
  Villads Moefelt  2008                 
  Nikolaj Skak Pedersen  2008      2:46.38        2:46.38   
                     
Hs Ronnie 2 Drenge  2006  Hørsholm Svømmeforening            3:17.60   
  Gustav Hahn Alsbjerg  2007      48.20        48.20   
  Marcus Westmark Holm  2007                 
  Lucas Hermann-Grund  2007                 
  Victor Kimura  2006      3:17.60        3:17.60   
                     
10  S5B Drenge 1  2006  Sigma Swim            3:23.13   
  Oliver Leicht  2008      51.35        51.35   
  Theodor Raabymagle  2006                 
  Lukas Højfeldt  2008                 
  Anton Emil Muchitsch  2008      3:23.13        3:23.13   
                     
11  Helsingør Medley 2  2006  Helsingør Svømmeklub            3:32.88   
  Otto Damsgaard Reinicke  2007      46.28        46.28   
  William Stenå Pedersen  2008                 
  Tobias Sune Andersen  2008                 
  Eskild T. Hvilsom  2009      3:32.88        3:32.88   
                     
Gsc Drenge 4  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
  Nicklas Hiort  2008                 
  Hektor Wind Appel  2008                 
  Andreas Molin  2008                 
  Carl Rygaard Truelsen  2008              DNS   
                     
Helsingør K3 Drenge 1  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW10.11 tyvstart 3. 
  Linus Heinrichsen  2006      35.70        35.70   
  Marcus Munk  2007                 
                     
Helsingør Medley 1  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 25m 
                     
Hs Ronnie 1 Drenge  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW10.11 tyvstart 4. 
  Christian Ødum  2007      42.69        42.69   
  Gustav R. Christiansen  2006                 
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  17:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark