2020-09-20   17:27:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Allerød Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub            5:02.64   
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            5:19.61   
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:36.11   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:27.24   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            5:31.10   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            5:33.04   
Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            5:50.48   
Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:55.36   
Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            6:05.86   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            6:14.92   
Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            6:29.10   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            5:16.42   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            5:43.68   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            5:49.23   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            6:08.93   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            5:52.32   
Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            5:58.17   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            6:01.74   
Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            6:14.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:52 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            4:53.71   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            4:54.14   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            4:57.08   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            5:02.49   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            5:03.26   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            5:08.71   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            5:13.15   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            5:23.85   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:30.67   
Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            5:31.88   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            5:35.09   
10  Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:35.27   
11  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            5:37.56   
12  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            6:00.90   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            5:26.42   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            6:07.61   
Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            6:10.17   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:03.19   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            5:05.25   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            5:09.20   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:23.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:43   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            2:50.53   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:53.49   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            2:53.76   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:35.45   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:48.81   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            2:52.07   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:53.84   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            2:55.75   
Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            2:57.06   
Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            3:04.75   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            3:09.26   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:11.40   
10  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:20.45   
11  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            3:24.11   
12  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:26.85   
13  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            4:03.54   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            3:13.44   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:14.24   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            3:15.76   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:21.06   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            3:23.36   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            3:26.53   
Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:26.91   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            3:28.21   
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:29.81   
10  Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            3:33.49   
11  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:40.13   
12  Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            3:40.47   
13  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:05.94   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            3:50.47   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            3:59.09   
Frida Rasmussen Høegh  2009  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 125m 
Veronica Dyhre  2009  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW6.4 ej berørin 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:43 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:20.74   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            2:33.45   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub            2:33.92   
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            2:38.01   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:44.58   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:45.91   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:01.23   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:15.57   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 100m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:44.04   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:51.86   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 175m 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 100m 
Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW6.4 EFB 175m 
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 25m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:45.11   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:50.68   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            2:55.64   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            3:11.89   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 150m 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            3:05.82   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:07.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella El-Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            30.19   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            30.64   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            32.65   
Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.70   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            32.98   
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.02   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            33.88   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            34.23   
Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            35.93   
10  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            38.16   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.58   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            31.91   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            31.99   
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            32.51   
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.93   
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            33.36   
Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening            33.48   
Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            34.06   
Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            35.05   
10  Dicte Probst  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.08   
11  Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub            35.79   
12  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub            35.93   
13  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            35.96   
Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW5.2 ej berør 25m 
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.27   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.07   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.47   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.65   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            31.84   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.20   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            32.54   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            33.18   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            33.64   
10  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            34.91   
10  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            34.91   
12  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.93   
13  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            36.61   
14  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            37.09   
15  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            37.31   
16  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            37.82   
17  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            38.56  OD2 
18  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            39.17  OD1 
19  Astrid Gyldholm-Janssson  2007  Helsingør Svømmeklub            41.35   
20  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            41.85   
21  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007  Helsingør Svømmeklub            42.56   
22  Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening            45.02   
23  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            45.08   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            31.53   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            31.89   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            34.16   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            35.17   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            35.39   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            36.16   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            36.87   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            37.17   
Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            37.39   
10  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            38.56  OD1 
11  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            38.58   
12  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            39.17  OD2 
13  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            39.34   
14  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            40.77   
15  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            42.63   
16  Emma Frederiksen  2008  Slagelse Svømmeklub            46.20   
17  Jasmin Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            46.43   
18  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            46.84   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            40.38   
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            43.01   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            43.88   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            46.21   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            46.60   
Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            48.03   
Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            49.84   
Lærke Rindum  2009  Slagelse Svømmeklub            51.16   
Asta Løkkegaard  2009  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Didriksen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            26.51   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            27.12   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            27.57   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.68   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            29.41   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            29.88   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.14   
Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            31.15   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.64   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.93   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            32.23   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.45   
Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.00   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            33.25   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.64   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            28.62   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.00   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.06   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.50   
Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            31.59   
Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            32.26   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.33   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.34   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.05   
10  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.83   
11  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            35.98   
12  Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.73  OD2 
13  Victor Kimura  2006  Hørsholm Svømmeforening            36.88   
14  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            37.17   
15  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.18   
16  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.56   
17  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.91   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.79   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.36   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.02   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            32.03   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            32.38   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.58   
William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            33.18   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.26   
Noah El-Nagdy  2007  Hørsholm Svømmeforening            33.31   
10  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.75   
11  Christian Ødum  2007  Hørsholm Svømmeforening            35.67   
12  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.80   
13  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.84   
14  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.85   
15  Lucas Hermann-Grund  2007  Hørsholm Svømmeforening            36.05   
16  Frederik S. Lundstrøm  2007  Helsingør Svømmeklub            36.48   
17  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.50   
18  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub            36.55   
19  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            38.21   
20  Marcus Westmark Holm  2007  Hørsholm Svømmeforening            38.31   
21  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            38.34   
22  Gustav Hahn Alsbjerg  2007  Hørsholm Svømmeforening            39.19   
Gustav Elvis Capaldi  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            32.58   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            34.13   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            34.31   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            35.21   
Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            36.73  OD1 
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            37.04   
Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            38.17   
William Stenå Pedersen  2008  Helsingør Svømmeklub            39.19   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            39.30   
10  Rasmus Heilmann  2008  Sigma Swim Allerød            39.39   
11  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            39.90   
11  Carl Rygaard Truelsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            39.90   
13  Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            39.92   
14  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            39.93   
15  Sebastian Brice Meierhans  2008  Gladsaxe Svømmeklub            40.57   
16  Bastian Zahle  2008  Helsingør Svømmeklub            41.20   
17  Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            42.01   
18  Oliver Tarp  2009  Helsingør Svømmeklub            42.49   
19  Jonas Bak Astrup  2008  Sigma Swim Birkerød            43.13   
20  Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            45.38   
21  Theo Heinrichsen  2009  Helsingør Svømmeklub            45.42   
22  Eskild T. Hvilsom  2009  Helsingør Svømmeklub            46.34   
23  Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            46.89   
24  Jonatan Thrysøe  2009  Slagelse Svømmeklub            47.47   
25  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:00.33   
Oliver Leicht  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:51.92   
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            2:55.70   
Isabella El-Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:04.49   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            2:57.01   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            3:00.43   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:07.74   
Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub            3:20.50   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:42.05   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:49.03   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            2:51.34   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            2:52.64   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            2:57.25   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:58.63   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            3:04.05   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:06.33   
Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:07.45   
10  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            3:10.37   
11  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            3:10.93   
12  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            3:12.46   
13  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:15.11   
14  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:16.02   
15  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            3:18.56   
16  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            3:18.80   
17  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:19.53   
18  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:21.58   
19  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:23.37   
20  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:27.27   
21  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:30.44   
22  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:44.91   
Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 125m 
Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW9.4 ESB 150m 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            2:49.01   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            3:05.79   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:06.44   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            3:08.09   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            3:13.09   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:15.90   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:15.96   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:16.14   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            3:20.68   
10  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            3:21.11   
11  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:21.38   
12  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            3:21.57   
13  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            3:23.33   
14  Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            3:26.75   
15  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:27.26   
16  Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            3:27.78   
17  Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            3:35.99   
18  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:36.25   
19  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:42.35   
20  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:43.49   
21  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:46.10   
22  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:51.25   
23  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            3:58.75   
24  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:29.23   
25  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            4:35.82   
Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 125m 
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW9.1 Crawl i bryst 
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW7.2 ej p bryst 105 
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW8.2 Asynk arm 5m 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            3:56.78   
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            4:09.42   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            4:16.01   
Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            4:58.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub            2:33.39   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            2:42.27   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            2:43.01   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            2:44.55   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:47.31   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:51.94   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            2:55.48   
Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:57.35   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            2:34.04   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            2:38.78   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            2:40.82   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:43.74   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            2:46.22   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            2:46.85   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            2:47.49   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            2:49.02   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:50.43   
10  Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            2:56.86   
11  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:58.36   
12  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:59.32   
13  Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:04.47   
14  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            3:06.08   
15  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            3:12.94   
16  Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            3:15.38   
Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 150 
Theodor Raabymagle  2006  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW5.1 bryst i cr 150 
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:44.19   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:46.18   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            2:53.00   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:53.94   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:56.07   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:58.19   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:02.80   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:04.37   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            3:04.70   
10  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:06.10   
11  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:08.94   
12  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:20.81   
13  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:23.00   
14  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            3:24.59   
15  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:34.13   
16  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:39.68   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:07.02   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            3:16.48   
Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            3:34.56   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            3:41.31   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            3:44.34   
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:44.45   
Carl Rygaard Truelsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            4:08.55   
Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            4:20.63   
Hektor Wind Appel  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
William Madsen  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  15:07 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            3:25.67   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            3:31.77   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            3:17.45   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            3:08.08   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            3:31.62   
Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            3:36.35   
Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            3:49.88   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            3:17.28   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            3:27.54   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            3:29.47   
Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:53.81   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Veronica Dyhre  2009  Gladsaxe Svømmeklub            5:24.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  15:00 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  15:25   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:39.00   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:39.89   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            2:58.84   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            3:04.82   
Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:13.48   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            3:16.39   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:20.04   
Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW7.1 Fl flyben i st 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:22.31   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:32.99   
Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:36.76   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Heilmann  2008  Sigma Swim Allerød            4:13.74   
Hektor Wind Appel  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW7.1 Fl flyben i st 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  15:25 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            1:08.10   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:08.56   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:08.59   
Isabella El-Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:09.33   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:12.59   
Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub            1:12.65   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            1:18.77   
Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:19.29   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.80   
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:12.04   
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:12.16   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:12.55   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            1:13.35   
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            1:13.92   
Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            1:14.74   
Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:15.19   
Dicte Probst  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.72   
10  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:17.22   
11  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:22.57   
12  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:23.15   
Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.70   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.33   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:10.34   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.78   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:13.15   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            1:13.99   
Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:15.48   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            1:18.54   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:20.16   
10  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.31   
11  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:22.52   
12  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            1:22.83   
13  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:23.07   
14  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:26.99   
15  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:27.97   
16  Astrid Gyldholm-Janssson  2007  Helsingør Svømmeklub            1:32.65   
17  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            1:36.50   
18  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:40.06   
19  Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:41.19   
20  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            1:42.95   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:20.02   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            1:22.88   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            1:23.08   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:23.12   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:24.49   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:25.30   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            1:27.29   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            1:27.33   
Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:28.99   
10  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:31.15   
11  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.24   
12  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.23   
13  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:36.98   
14  Jasmin Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            1:46.53   
15  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:51.81   
Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.15   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            1:38.86   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            1:42.73   
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            1:43.83   
Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:54.00   
Veronica Dyhre  2009  Gladsaxe Svømmeklub            2:06.10   
Frida Rasmussen Høegh  2009  Gladsaxe Svømmeklub            2:12.25   
Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW5.2 ej berør 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            1:00.22   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.01   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:04.28   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:04.76   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            1:06.51   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:08.03   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.89   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:07.59   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.61   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:07.69   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            1:08.01   
Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.17   
Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.84   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:15.52   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            1:16.50   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:03.84   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:04.04   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:04.77   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.53   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.72   
Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            1:12.28   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:14.14  MD2 
Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:16.73   
Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.80   
10  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:17.90   
11  Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:19.68   
12  Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.49   
13  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            1:21.99   
14  Victor Kimura  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:28.00   
15  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:37.84   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.20   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.36   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:10.21   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            1:11.43   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:12.55   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:13.34   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            1:14.14  MD1 
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:14.30   
Noah El-Nagdy  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:15.27   
10  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:15.45   
11  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.09   
12  Lucas Hermann-Grund  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:21.26   
13  Christian Ødum  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:23.41   
14  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:23.66   
15  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            1:25.65   
16  Frederik S. Lundstrøm  2007  Helsingør Svømmeklub            1:26.48   
17  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            1:27.41   
18  Gustav Hahn Alsbjerg  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:30.45   
19  Marcus Westmark Holm  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:32.43   
Frederik S. Lundstrøm  2007  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:18.27   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:23.40   
Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:25.75   
Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:26.39   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            1:27.46   
Bastian Zahle  2008  Helsingør Svømmeklub            1:28.66   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            1:30.18   
Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.80   
Carl Rygaard Truelsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:31.94   
10  Sebastian Brice Meierhans  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:32.84   
11  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            1:33.48   
12  William Stenå Pedersen  2008  Helsingør Svømmeklub            1:34.08   
13  Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            1:35.07   
14  Oliver Leicht  2008  Sigma Swim Birkerød            1:40.53   
15  Oliver Tarp  2009  Helsingør Svømmeklub            1:43.20   
16  Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:46.27   
17  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:55.55   
Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            DNS   
William Madsen  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:07 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.95   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            41.77   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            44.00   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            45.35   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            41.00   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            41.12   
Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            41.20   
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.04  OD2 
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            43.67   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            44.73   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            45.16   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            46.18   
Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            46.34   
10  Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening            46.83   
11  Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub            46.95   
12  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub            48.44   
13  Dicte Probst  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.23   
Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            38.87   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            41.09   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            41.28   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            44.57   
Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.78   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            44.82   
Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            45.77   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.78   
Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            47.07   
10  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.67   
11  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.45   
12  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            48.86   
13  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            49.15   
14  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            49.44   
15  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.10   
16  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            50.45   
17  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            50.55   
18  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.57   
19  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            51.38   
20  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            51.82   
21  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.03   
22  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            53.35   
23  Astrid Gyldholm-Janssson  2007  Helsingør Svømmeklub            54.29   
24  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            56.02   
25  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            56.71   
26  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            58.48   
27  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:02.01   
Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW7.2 Asynk armtag 
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            41.51   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            42.46   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            43.04  OD1 
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.93   
Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.06   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.31   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.68   
Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            47.10   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            48.09   
10  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            48.78   
11  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            49.36   
12  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            50.69   
13  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            50.90   
14  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            51.21   
15  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            52.11   
16  Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            52.25   
17  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            53.09   
18  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            54.29   
19  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            54.43   
20  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            54.52   
21  Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            54.98   
22  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.50   
23  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            55.53   
24  Emma Frederiksen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:01.00   
25  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.23   
Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW7.5 Svøm m flyben 
Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            54.97   
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            58.48   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            59.02   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            1:01.63   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:02.45   
Lærke Rindum  2009  Slagelse Svømmeklub            1:04.28   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            1:05.33   
Frida Rasmussen Høegh  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.86   
Asta Løkkegaard  2009  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW7.3 Arm langs side 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Bach Mindested  2003    374          35.02   
  Sigma Swim Allerød  34.51                 
Joachim L Andersen  2003    346          35.95   
  Slagelse Svømmeklub  36.57                 
Gustav R. Christiansen  2006    281          38.51   
  Hørsholm Svømmeforening  39.21                 
Sebastian Højer Øster  2006    272          38.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.63                 
Frederik Gersby  2006    259          39.59   
  Sigma Swim Allerød  39.67                 
Johannes Framke  2006    247          40.19   
  Sigma Swim Allerød  40.73                 
Mads Sørensen  2005    245          40.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.14                 
Fabian Holst Krabbe  2005    242          40.49   
  Værløse Svømmeklub  43.55                 
Andreas Hammer Dohn  2006    240          40.61   
  Lyngby Svømmeklub  44.58                 
10  Jens Krogh Hermansen  2006    238          40.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.02                 
11  Karl Svane Kristensen  2005    238          40.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.76                 
12  Julius Vadmand  2005    226          41.42   
  Slagelse Svømmeklub  47.16                 
13  Frederik Knakkergaard  2005    218          41.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.72                 
14  Thorkild Bjørn  2007    209          42.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.93                 
15  Marcus Munk  2007    201          43.07   
  Helsingør Svømmeklub  42.94                 
16  Nikolai Stender-Petersen  2007    199          43.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.39                 
17  Christian Moefelt  2006    195          43.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.35                 
18  Lucas Linderoth  2007    183          44.45   
  Sigma Swim Allerød  45.38                 
19  Rasmus Edske  2007    181          44.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.45                 
20  Martin Svendson  2005    180          44.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
21  Asger Hvilsom  2007    180          44.71   
  Helsingør Svømmeklub  46.02                 
22  Max Bendixen  2007    173          45.31   
  Lyngby Svømmeklub  48.57                 
23  Jens Christian Koefoed  2006    171          45.48   
  Helsingør Svømmeklub  47.90                 
24  Peter Mortensen  2005    168          45.69   
  Helsingør Svømmeklub  45.60                 
25  Viktor Kristiansen  2006    162          46.24   
  Slagelse Svømmeklub  48.10                 
26  Villads Moefelt  2008    158          46.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  49.02                 
27  Viktor Sønder Koch  2006    158          46.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.66                 
28  Herman Plehn Prehn  2007    155          46.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  45.97                 
29  Andreas Frommelt Hertz  2008    153          47.19   
  Helsingør Svømmeklub  46.92                 
30  Andreas Bartholin Bruhn  2008    151          47.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.71                 
31  Joe Hargreaves  2008    144          48.17   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.87                 
32  Jacob Riiber Hvid  2007    142          48.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  50.97                 
33  Christian Ødum  2007    129          49.88   
  Hørsholm Svømmeforening  50.16                 
34  Sebastian Øster Boisen  2008    123          50.73   
  Værløse Svømmeklub  52.15                 
35  Simon Dines Hansen  2006    119          51.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  50.29                 
36  Carl S. Sørensen  2006    119          51.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.61                 
37  Noah El-Nagdy  2007    117          51.49  OD1 
  Hørsholm Svømmeforening  53.23                 
38  Gustav Hahn Alsbjerg  2007    117          51.49  OD2 
  Hørsholm Svømmeforening  53.59                 
39  Laurits Højgaard Allin  2006    117          51.52   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.89                 
40  Julius Holst Krabbe  2007    117          51.56   
  Værløse Svømmeklub  1:01.18                 
41  Otto Damsgaard Reinicke  2007    115          51.78   
  Helsingør Svømmeklub                   
42  Philip Schou Christiansen  2006    115          51.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.23                 
43  Kaare Asskildt  2006    109          52.72   
  Værløse Svømmeklub  59.12                 
44  Lucas Hermann-Grund  2007    105          53.47   
  Hørsholm Svømmeforening  53.36                 
45  Lucas Calløe  2008    104          53.62   
  Slagelse Svømmeklub  53.76                 
46  Marcus Westmark Holm  2007    98          54.76   
  Hørsholm Svømmeforening  51.62                 
47  Luca de Masi  2008    97          54.90   
  Helsingør Svømmeklub  54.92                 
48  Andreas Molin  2008    94          55.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  57.98                 
49  Theodor Raabymagle  2006    92          55.85   
  Sigma Swim Birkerød                   
50  Victor Kimura  2006    90          56.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
51  Karl-Emil Porup Sterll  2006    87          56.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.85                 
52  Jonas Bacher  2008    86          57.05   
  Slagelse Svømmeklub  1:07.37                 
53  Nicklas Hiort  2008    82          57.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.12                 
54  Damian Dembinski-Eker  2006    81          58.21   
  Hørsholm Svømmeforening                   
55  Bastian Zahle  2008    74          59.90   
  Helsingør Svømmeklub                   
56  Eskild T. Hvilsom  2009    69          1:01.38   
  Helsingør Svømmeklub  1:00.96                 
57  Hector Vildrik Thougaard  2007    68          1:01.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.67                 
58  Theo Heinrichsen  2009    67          1:01.88   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.38                 
59  Andreas Tobel Nielsen  2008    41          1:12.77   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.86                 
Gustav Elvis Capaldi  2007              DNS   
  Sigma Swim Allerød  1:14.08                 
Hektor Wind Appel  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.64                 
Mathias Larsen  2007              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.47                 
Anton Emil Muchitsch  2008              DSQ  SW7.1 fly ben v st 
  Sigma Swim Birkerød  1:09.61                 
Jonatan Thrysøe  2009              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub  1:24.33                 
Lukas Højfeldt  2008              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød  1:03.12                 
Nikolaj Skak Pedersen  2008              DSQ  SW7.1 fl flyben 25m 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
Oliver Leicht  2008              DSQ  SW7.1 fly ben v st 
  Sigma Swim Birkerød  1:12.87                 
Sebastian Brice Meierhans  2008              DSQ  SW7.6 afsl 1. hånd 
  Gladsaxe Svømmeklub  56.79                 
Tobias Sune Andersen  2008              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub                   
William Stenå Pedersen  2008              DSQ  SW7.1 2 armtag uv st 
  Helsingør Svømmeklub  56.33                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  17:09 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:09.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:25 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            2:55.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:25 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  17:01   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik K3 Piger 1  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.31   
  Martine Damborg  2007      34.31        34.31   
  Filippa Walløe  2005                 
  Emma Hansen  2007                 
  Sofie Ravn Herche  2007      2:18.31        2:18.31   
                     
Helsingør K2 Piger 1  2006  Helsingør Svømmeklub            2:22.32   
  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004      36.29        36.29   
  Mathilde Syberg Glud  2004                 
  Katrine G. Kristensen  2005                 
  Lucca Kanstrup-Clausen  2006      2:22.32        2:22.32   
                     
Hs Ronnie 1 Piger  Hørsholm Svømmeforening            2:26.50   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      37.99        37.99   
  Astrid Hjuler Britze  2006                 
  Amalie Rose Søndergaard  2006                 
  Isabella El-Nagdy  2005      2:26.50        2:26.50   
                     
Helsingør K3 Piger 1  2006  Helsingør Svømmeklub            2:37.64   
  Fiona Emilie West  2006      42.57        42.57   
  Andrea Søeborg  2006                 
  Olga Vejlby  2006                 
  Anna Bay-Jensen  2006      2:37.64        2:37.64   
                     
Værløse Piger 1  2002  Værløse Svømmeklub            2:43.00   
  Ella Bødker Thomsen  2005      38.72        38.72   
  Viola Søbye  2006                 
  Fiona Jensen  2006                 
  Sofie K. Eriksen  2007      2:43.00        2:43.00   
                     
Hs Ronnie 3 Piger  Hørsholm Svømmeforening            2:54.39   
  Clara Katharina Sederholm  2006      43.43        43.43   
  Ida Fiala Kohl  2008                 
  Thilde Hjortshøj  2006                 
  Mille Dige From  2004      2:54.39        2:54.39   
                     
Helsingør Medley Piger 1  2006  Helsingør Svømmeklub            3:03.56   
  Katrine Beenfeldt Weber  2008      47.63        47.63   
  Alesha Azman  2008                 
  Sofie Kofoed Gjedsted  2006                 
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      3:03.56        3:03.56   
                     
Lyngby Nala Cubs  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW10.11 tyvstart 4. 
  Ingrid Due Nygaard  2007      39.06        39.06   
  Celine van Breugel  2007                 
  Rebecca Bell  2007                 
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger S4 2  2007  Sigma Swim            2:21.57   
  Ida Marie Frederiksen  2008      35.81        35.81   
  Julie Hovmand  2007                 
  Karen Markussen  2007                 
  Røskva Rosenbohm  2007      2:21.57        2:21.57   
                     
Gsc Piger 1  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:33.46   
  Silje Nygaard Engedal  2007      37.66        37.66   
  Sofie Emilie Lange  2007                 
  Laura Kaysfeld  2007                 
  Petrea Asferg Larsson  2008      2:33.46        2:33.46   
                     
Helsingør K3 Piger 2  2007  Helsingør Svømmeklub            2:33.85   
  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007      42.36        42.36   
  Ea Lund Havgaard  2007                 
  Silvia Martinsen  2007                 
  Caroline Haugland  2007      2:33.85        2:33.85   
                     
Sigma Piger S4 3  2007  Sigma Swim            2:37.94   
  Christine Dalsgaard  2007      41.47        41.47   
  Simone Stenberg  2008                 
  Linnea Funk Larsen  2007                 
  Vivian Bahador Snitker  2007      2:37.94        2:37.94   
                     
Sigma Piger S4 1  2008  Sigma Swim            2:43.09   
  Laura Bach Mindested  2008      44.64        44.64   
  Marie Moesgaard  2008                 
  Alma Lanng Geneser  2008                 
  Anja Englert  2008      2:43.09        2:43.09   
                     
Kvik T1 Piger 1  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:44.91   
  Laura Jørgensen  2007      41.17        41.17   
  Mollie Kaustrup Lindemose  2007                 
  Zenia Englund  2008                 
  Leonora Wahl-Brink  2007      2:44.91        2:44.91   
                     
Gsc Piger 2  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:45.41   
  Augusta Blom  2008      42.66        42.66   
  Victoria Brammer Kærgaard  2008                 
  Oline Ludvigsen  2007                 
  Anna Dicte Bøgeskov  2007      2:45.41        2:45.41   
                     
Kvik T1 Piger 2  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:48.78   
  Alberte K. Jakobsen  2008      42.43        42.43   
  Freja Fyller Jacobsen  2007                 
  Amanda Aidinian  2007                 
  Sophie Harborg Fuchs  2007      2:48.78        2:48.78   
                     
S5B Piger  2008  Sigma Swim            2:49.29   
  Ellen Klitvang  2008      44.57        44.57   
  Sofie Leidecker  2008                 
  Caroline Liechti  2008                 
  Alberte Stub  2008      2:49.29        2:49.29   
                     
10  Hs Ronnie 2 Piger  2007  Hørsholm Svømmeforening            3:12.73   
  Kamilla Figurski  2008      48.91        48.91   
  Rosamarie Grevelund  2007                 
  Anna Bruun-Møller  2007                 
  Victoria Pedersen  2008      3:12.73        3:12.73   
                     
11  Værløse Piger 2  2007  Værløse Svømmeklub            3:15.91   
  Mette Roat Jørgensen  2007      52.10        52.10   
  Nanna Hessner  2007                 
  Rosa Marie Sjøberg  2008                 
  Sophia Groth  2010      3:15.91        3:15.91   
                     
12  Gsc Piger 3  2009  Gladsaxe Svømmeklub            3:56.69   
  Emma Mcpherran  2009      49.03        49.03   
  Kamille Løkkegaard Hansen  2009                 
  Mathilde Fallenkamp  2009                 
  Veronica Dyhre  2009      3:56.69        3:56.69   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  17:01 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  17:07   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik K3 Drenge 1  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.76   
  Frederik Grove Ankerdal  2005      35.48        35.48   
  Karl Svane Kristensen  2005                 
  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005                 
  Mads Sørensen  2005      2:18.76        2:18.76   
                     
Værløse Drenge  2002  Værløse Svømmeklub            2:38.82   
  Fabian Holst Krabbe  2005      37.24        37.24   
  Sebastian Øster Boisen  2008                 
  Magnus Kiemer  2005                 
  Kaare Asskildt  2006      2:38.82        2:38.82   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Drenge S4 1  2006  Sigma Swim            2:12.80   
  Noah Anker-Møller  2006      35.65        35.65   
  Magnus Jacobsen  2006                 
  Hector Kaltoft  2006                 
  Frederik Gersby  2006      2:12.80        2:12.80   
                     
Gsc Drenge 1  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:19.56   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      37.62        37.62   
  Jens Krogh Hermansen  2006                 
  Victor Juhl Hansen  2007                 
  Christian Moefelt  2006      2:19.56        2:19.56   
                     
Lyngby Simba Cubs  2006  Lyngby Svømmeklub            2:21.17   
  Andreas Hammer Dohn  2006      33.69        33.69   
  Mads Emil Christiansen  2006                 
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007                 
  Max Bendixen  2007      2:21.17        2:21.17   
                     
Kvik T1 Drenge 1  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:23.16   
  Tobias Melhede  2006      35.52        35.52   
  Sebastian Højer Øster  2006                 
  Carl S. Sørensen  2006                 
  Otto Cairo  2007      2:23.16        2:23.16   
                     
Gsc Drenge 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:31.41   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      37.96        37.96   
  Rasmus Edske  2007                 
  William Brix Søhoel  2006                 
  Lukas Peacock  2007      2:31.41        2:31.41   
                     
Kvik T1 Drenge 2  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:31.96   
  Viktor Sønder Koch  2006      39.18        39.18   
  Thorkild Bjørn  2007                 
  Jacob Riiber Hvid  2007                 
  Marcus Skov Zacho  2006      2:31.96        2:31.96   
                     
Sigma Drenge S4 2  2006  Sigma Swim            2:37.23   
  Frederik F. Jacobsen  2007      41.27        41.27   
  Johannes Framke  2006                 
  Lucas Linderoth  2007                 
  Joachim Sundbæk Villadsen  2007      2:37.23        2:37.23   
                     
Gsc Drenge 3  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:46.38   
  Damjan Kruc  2008      39.75        39.75   
  Andreas Bartholin Bruhn  2008                 
  Villads Moefelt  2008                 
  Nikolaj Skak Pedersen  2008      2:46.38        2:46.38   
                     
Hs Ronnie 2 Drenge  2006  Hørsholm Svømmeforening            3:17.60   
  Gustav Hahn Alsbjerg  2007      48.20        48.20   
  Marcus Westmark Holm  2007                 
  Lucas Hermann-Grund  2007                 
  Victor Kimura  2006      3:17.60        3:17.60   
                     
10  S5B Drenge 1  2006  Sigma Swim            3:23.13   
  Oliver Leicht  2008      51.35        51.35   
  Theodor Raabymagle  2006                 
  Lukas Højfeldt  2008                 
  Anton Emil Muchitsch  2008      3:23.13        3:23.13   
                     
11  Helsingør Medley 2  2006  Helsingør Svømmeklub            3:32.88   
  Otto Damsgaard Reinicke  2007      46.28        46.28   
  William Stenå Pedersen  2008                 
  Tobias Sune Andersen  2008                 
  Eskild T. Hvilsom  2009      3:32.88        3:32.88   
                     
Gsc Drenge 4  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
  Nicklas Hiort  2008                 
  Hektor Wind Appel  2008                 
  Andreas Molin  2008                 
  Carl Rygaard Truelsen  2008              DNS   
                     
Helsingør K3 Drenge 1  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW10.11 tyvstart 3. 
  Linus Heinrichsen  2006      35.70        35.70   
  Marcus Munk  2007                 
                     
Helsingør Medley 1  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 25m 
                     
Hs Ronnie 1 Drenge  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW10.11 tyvstart 4. 
  Christian Ødum  2007      42.69        42.69   
  Gustav R. Christiansen  2006                 
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  17:07 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            6:25.58   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            6:28.14   
                     
 
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            6:34.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:16 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            5:19.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:17 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            36.38   
Isabella El-Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            37.07   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            37.07   
Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub            38.88   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            39.75   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            37.17  Omsvøm 
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            39.07   
Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.78   
Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening            42.16   
Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            43.86   
Dicte Probst  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.56   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            36.19   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            36.21   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            36.45   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.65   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            37.59   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            38.42   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            39.03   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            39.79   
10  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            40.19   
11  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            40.51   
12  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            40.53   
13  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            41.80   
14  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            42.64   
15  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            43.45   
16  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            48.62   
17  Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening            53.42   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB 25m 
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            38.43   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            40.55   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            40.95   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            41.51   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            42.56   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub            42.58   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            43.19   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            43.59   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            43.73   
10  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            44.00   
11  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            44.09   
12  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            44.46   
13  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            44.80   
14  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            45.91   
15  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            46.07   
16  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            47.48   
17  Camilla Schnabl  2008  Hørsholm Svømmeforening            48.21   
18  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            49.10   
19  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.31   
Emma Frederiksen  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW6.2 svøm på mav 25 
                     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            48.06   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            48.09   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            48.11   
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            49.90   
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            50.14   
Liva Dines Hansen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.23   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            54.74   
Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.10   
Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub            58.26   
10  Lærke Rindum  2009  Slagelse Svømmeklub            59.99   
11  Sofie Pedersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.06   
12  Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.34   
13  Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.95   
14  Cecilie Torp Jespersen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.09   
Asta Løkkegaard  2009  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Didriksen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            30.04   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            30.50   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            30.76   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            34.65   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            35.42   
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            34.15   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.03   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.25   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            41.16   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.32   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            34.76   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            34.96   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            35.22   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            35.24   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            35.37   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.64   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            37.07   
Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.39   
Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            38.86   
10  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            38.94   
11  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            39.85   
12  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            39.90   
13  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.12   
14  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.54   
15  Victor Kimura  2006  Hørsholm Svømmeforening            44.22   
16  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            44.62   
17  Theodor Raabymagle  2006  Sigma Swim Birkerød            46.88   
18  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            54.64   
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            35.68   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            36.16   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            36.82   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            38.00   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.42   
Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.52   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.86   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.35   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            41.02   
10  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub            41.96   
11  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.12   
12  Gustav Hahn Alsbjerg  2007  Hørsholm Svømmeforening            46.64   
13  Samuel Lourenco  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.46   
Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW10.6 Hev i banetov 
                     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            38.32   
Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            43.71   
Sebastian Brice Meierhans  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.08   
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.37   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            47.29   
Jeppe Bruun-Møller  2009  Hørsholm Svømmeforening            47.56   
Marcus Bilberg Lund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.88   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.27   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            49.15   
10  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            50.14   
11  Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            50.50   
12  Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            53.57   
12  William R. Blaasvær  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.57   
14  Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.54   
15  Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            59.48   
16  Jonatan Thrysøe  2009  Slagelse Svømmeklub            59.57   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            DNS   
Lucas Lund Warner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Micas Victor Løth Brandt  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:36.17   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            2:52.22   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            2:39.18   
Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            2:42.78   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            2:50.64   
Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            2:59.63   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            2:33.38   
Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            2:38.85   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:39.37   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            2:44.91   
Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            2:47.37   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:53.34   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            2:54.07   
Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            3:00.34   
Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:08.04   
10  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:08.45   
11  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            3:14.63   
12  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            3:28.49   
13  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            3:35.80   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            2:40.88   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            2:54.31   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:01.44   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:06.35   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            3:13.41   
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:18.86   
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:24.94   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            3:33.45   
Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            3:34.18   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            3:50.66   
Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:23 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:15.50   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub            2:16.45   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            2:21.08   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:25.89   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            2:27.69   
Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            2:35.74   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            2:41.42   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:43.21   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            2:19.96   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            2:25.57   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:26.88   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            2:31.65   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:31.82   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            2:33.52   
Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            2:55.17   
Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:58.67   
Karl-Emil Porup Sterll  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:59.36   
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:26.64   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:27.36   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:35.51   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:39.31   
Noah El-Nagdy  2007  Hørsholm Svømmeforening            2:42.55   
Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:05.15   
Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            3:11.36   
Gustav Elvis Capaldi  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            2:52.21   
Rasmus Heilmann  2008  Sigma Swim Allerød            3:07.13   
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:11.90   
Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:14.86   
William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            4:02.09   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            DNS   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub            1:26.00   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:27.54   
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            1:30.44   
                     
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.84   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:25.13   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            1:30.95   
                     
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.24   
Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:28.36   
Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.77   
Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.27   
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.94   
Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:46.15   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW8.2 asynk arm 87m 
                     
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.66   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:40.84   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            2:04.67   
Alma Lanng Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            2:07.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:07.44   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            1:09.80   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:15.62   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:15.64   
                     
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            1:17.22   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.99   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:24.66   
Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:33.22   
Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.42   
                     
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:13.32   
Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.05   
Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.47   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:33.44   
Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:47.09   
Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:47.75   
                     
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:30.22   
Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:48.64   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  03 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:18.80   
Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:19.73   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            1:21.08   
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.54   
Isabella El-Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:22.29   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:22.52   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            1:27.99   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:20.98   
Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            1:21.29   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:24.36   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:24.42   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:25.50  OD2 
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            1:27.92   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:30.00   
Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            1:35.04   
Dicte Probst  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening          &nbs