2020-04-03   11:58:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  18:10   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 1, 4X50m VUV N17, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raisu 1  2001    739          1:43.86   
  Raision Urheilijat  1:44.62                 
  Rebekka Luoto  2003      26.67        26.67   
  Anniina Kallio  2002      25.37        52.04   
  Anna Vira  2002      25.81        1:17.85   
  Olivia Weuro  2002      26.01        1:43.86   
                     
Raisu 3  2001    659          1:47.91   
  Raision Urheilijat  1:48.35                 
  Vuokko Suomäki  2001      27.56        27.56   
  Sylvia Kuusisto  2003      26.98        54.54   
  Irene Mäkilä  2004      26.43        1:20.97   
  Vilma Iisalo  2001      26.94        1:47.91   
                     
Raisu 2  2001    584          1:52.34   
  Raision Urheilijat  2:00.31                 
  Riikka Niskala  2004      27.82        27.82   
  Aino-Kaisa Paatos  2004      27.57        55.39   
  Roosa Aho  2003                 
  Milla Karttunen  2005      1:52.34        1:52.34   
                     
Aui Naiset [2001]  2001    568          1:53.36   
  Aurajoen Uinti  1:55.84                 
  Anni Hyttinen  2004      29.39        29.39   
  Lilli Kulpakko  2005      27.64        57.03   
  Kerttu Taponen  2005      27.99        1:25.02   
  Elsa Vira  2006      28.34        1:53.36   
                     
Uh Naiset  2001    511          1:57.43   
  Uinti Hyvinkää  1:57.53                 
  Maria Yritys  2002      30.42        30.42   
  Taiga Yritys  2003      29.53        59.95   
  Aino Kontiainen  2002      30.02        1:29.97   
  Saana Yritys  2003      27.46        1:57.43   
                     
Raisu Neloset 1  2001    449          2:02.58   
  Raision Urheilijat  2:07.26                 
  Sini Mäkilä  2006      29.49        29.49   
  Katriina Kallio  2006      31.00        1:00.49   
  Sabina Rakhimova  2005      31.89        1:32.38   
  Tuuli Peltola  2007      30.20        2:02.58   
                     
Aui Porot  2005    402          2:07.15   
  Aurajoen Uinti  2:08.25                 
  Pilvi Österman  2005      31.47        31.47   
  Noora Ketola  2003      32.17        1:03.64   
  Joanna Hauhia  2004      32.83        1:36.47   
  Ronja Maude  2005      30.68        2:07.15   
                     
Raisu Kolmoset  2001    397          2:07.77   
  Raision Urheilijat  2:07.71                 
  Anni Korhonen  2003                 
  Lawen Veisi  2002                 
  Elisa Liven  2004                 
  Kerttu Virta  2006      2:07.77        2:07.77   
                     
Åsf Flickor  2004    359          2:12.04   
  Ålands Simförening  2:03.28                 
  Ellen Woivalin  2001      29.99        29.99   
  Emelie Måtar  2004      33.94        1:03.93   
  Anna Topoeva  2005      34.31        1:38.24   
  Ella Bäckman  2005      33.80        2:12.04   
                     
10  Aui:n Tontut  2005    316          2:17.87   
  Aurajoen Uinti  2:18.14                 
  Aino Lehtinen  2005      31.85        31.85   
  Nella Hyvärinen  2004      37.87        1:09.72   
  Aino Kajonen  2005      35.95        1:45.67   
  Viivi Laiho  2005      32.20        2:17.87   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  18:10 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  19:05   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 2, 4X50m VUV M, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raisu Miehet  1996    626          1:36.53   
  Raision Urheilijat                   
  Johannes Lindroos  1996      24.22        24.22   
  Elias Kuusisto  1999      24.42        48.64   
  Aku Kaila  2003      23.99        1:12.63   
  Roope Paatos  2002      23.90        1:36.53   
                     
Aui Miehet  2000    465          1:46.61   
  Aurajoen Uinti                   
  Juuso Leppänen  2004      25.34        25.34   
  Mikael Hirsiniemi  2004      28.06        53.40   
  Jaakko Pihlava  2004      27.04        1:20.44   
  Tuomas Toppinen  2005      26.17        1:46.61   
                     
Raisu 2  2004    396          1:52.48   
  Raision Urheilijat                   
  Seweryn Pastucha  2004      25.88        25.88   
  Otto Nurminen  2004      28.91        54.79   
  Samuel Söderholm  2004      29.84        1:24.63   
  Kasperi Heikkinen  2005      27.85        1:52.48   
                     
Aui Joulupukit  2003    342          1:58.08   
  Aurajoen Uinti  1:56.61                 
  Niko Viitala  2003      28.45        28.45   
  Einari Palmu  2004      32.83        1:01.28   
  Sharo Mamandi  2002      29.42        1:30.70   
  Roni Koskinen  2003      27.38        1:58.08   
                     
Raisu 3  2000    262          2:09.00   
  Raision Urheilijat                   
  Ville Suojasto  2006                 
  Lauri Aho  2006      1:04.71        1:04.71   
  Aapo Nurminen  2006      32.65        1:37.36   
  Veeti Hämäläinen  2006      31.64        2:09.00   
                     
Åsf Pojkar  2004    192          2:22.99   
  Ålands Simförening  2:27.81                 
  Joa Metsola  2005      32.11        32.11   
  Måns Manelius  2006      34.07        1:06.18   
  Jonatan Lönngren  2009      36.58        1:42.76   
  Hugo Mirén  2006      40.23        2:22.99   
                     
Kankaanpään Uimarit  2000    132          2:42.22   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Osmo Räikkälä  2006      36.56        36.56   
  Juho Räikkälä  2007      41.13        1:17.69   
  Topi Lehtinen  2009                 
  Mika Karlsson  2004      2:42.22        2:42.22   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  19:05 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  11:26   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m VU T9, T10, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009    245          36.60   
  Uimaseura Kaarina  38.60                 
Cecilia Lietzén  2009    216          38.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.87                 
Josefiina Kinos  2009    170          41.36   
  Raision Urheilijat  41.75                 
Emilia Inkeroinen  2009    170          41.38   
  Kouvolan Uimarit  40.38                 
Lisette Schaper  2009    162          41.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.12                 
Wivian Orpana  2010    154          42.77   
  Kankaanpään Uimarit  41.35                 
Elsa Ailanen  2009    131          45.04   
  Swimming Team Rauma  44.84                 
Vilma Keski-Korsu  2009    129          45.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Renja Koskela  2010    123          46.05   
  Raision Urheilijat  48.47                 
10  Viola Tojander  2010    121          46.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.61                 
11  Emelie Bachmeier  2009    119          46.59   
  Rauman Uimaseura  50.65                 
12  Helmi Rantala  2010    116          47.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.43                 
13  Laura Räikkälä  2009    103          48.86   
  Kankaanpään Uimarit  48.82                 
14  Emilia Repo  2009    101          49.09   
  Kankaanpään Uimarit                   
15  Siiri Kinos  2010    84          52.26   
  Raision Urheilijat  53.75                 
16  Kia Kuusela  2009    82          52.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.05                 
17  Anna Liljeberg  2010    81          52.78   
  Aurajoen Uinti  1:02.72                 
18  Vilma Tolvanen  2009    70          55.50   
  Laitilan Jyske                   
19  Bea Back  2009    64          57.08   
  Raision Urheilijat  1:01.69                 
20  Ronja Yilmaz  2009    63          57.61   
  Aurajoen Uinti  1:06.34                 
21  Ida Sulonen  2009    61          58.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.73                 
22  Inkeri Rinnola  2010    60          58.26   
  Aurajoen Uinti  1:00.81                 
23  Ella Ääri  2011    55          1:00.00   
  Uimaseura Kaarina  53.15                 
24  Sofia Ahvas  2010    49          1:02.49   
  Aurajoen Uinti  1:14.66                 
25  Joanna Fernández Mieronkoski  2009    36          1:09.38   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 3, 50m VU T9, T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Elonen  2008    257          36.03   
  Swimming Team Rauma  36.86                 
Saara Pakomäki  2008    227          37.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.55                 
Sagdiana Rakhimova  2008    211          38.50   
  Raision Urheilijat  39.15                 
Krista Pajula  2008    187          40.08   
  Kankaanpään Uimarit  40.35                 
Milja Kummila  2008    155          42.67   
  Raision Urheilijat  47.20                 
Annika Leinonen  2008    135          44.59   
  Rauman Uimaseura  48.55                 
Josefiina Björklöf  2008    127          45.53   
  Swimming Team Rauma  45.62                 
Minttu Piiroinen  2008    126          45.70   
  Aurajoen Uinti  43.75                 
Aliisa Kunttu  2008    125          45.79   
  Aurajoen Uinti  46.81                 
10  Elsa Hirvensalo  2008    123          46.02   
  Aurajoen Uinti  47.42                 
11  Mea Stigell  2008    116          46.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.76                 
12  Veera Kiukkonen  2008    95          50.22   
  Aurajoen Uinti  49.88                 
13  Anni Javanainen  2008    85          52.08   
  Swimming Team Rauma  50.18                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  11:26 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  11:41   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m VU P10, P11, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonatan Lönngren  2009    168          36.68   
  Ålands Simförening  39.90                 
Daniel Przado  2008    148          38.22   
  Rauman Uimaseura  38.66                 
Eemeli Varonen  2009    147          38.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.96                 
Hannes Heino  2009    123          40.71   
  Rauman Uimaseura  42.82                 
Benjamin Milovanov  2008    99          43.76   
  Aurajoen Uinti  43.65                 
Veeti Elonen  2009    97          43.99   
  Swimming Team Rauma  46.91                 
Eetu Ääri  2010    93          44.71   
  Uimaseura Kaarina  44.36                 
Matias Rauhala  2008    89          45.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.67                 
Wili Sauhula  2010    85          46.01   
  Aurajoen Uinti  48.21                 
10  Reino Ericsson  2008    78          47.22   
  Raision Urheilijat  50.61                 
11  Aarni Sonkkila  2009    77          47.49   
  Uimaseura Kaarina  48.09                 
12  Urho Lumiainen  2008    77          47.50   
  Aurajoen Uinti  47.11                 
13  Jasper Lukas Pellervo Pihlava  2008    76          47.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.40                 
14  Severi Knuutila  2010    75          47.96   
  Aurajoen Uinti  48.57                 
15  Aaron Kaerala  2009    71          48.77   
  Raision Urheilijat  49.26                 
16  Max Kulmala  2008    67          49.79   
  Uimaseura Kaarina  52.16                 
17  Roope Rantanen  2008    65          50.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.90                 
18  Topi Lehtinen  2009    61          51.31   
  Kankaanpään Uimarit  50.88                 
19  Taito Aaltonen  2009    59          51.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.50                 
20  Eemeli Eloranta  2008    55          53.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
21  Onni Kolhi  2009    51          54.37   
  Raision Urheilijat  56.99                 
22  Jesse Rinne  2010    50          54.84   
  Aurajoen Uinti  56.89                 
23  Vilho Arnell  2008    48          55.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.94                 
24  Aukusti Lempiäinen  2009    48          55.58   
  Raision Urheilijat  1:00.24                 
25  Veeti Jalava  2009    31          1:04.10   
  Swimming Team Rauma  1:02.66                 
26  Kasper Snickars  2008    25          1:08.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.13                 
27  Elian Sainio  2009    24          1:10.16   
  Raision Urheilijat  1:09.35                 
28  Aarne Lehtonen  2009    23          1:11.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.67                 
29  Onni Ahvamaa  2008    17          1:18.66   
  Raision Urheilijat  1:00.97                 
Venuel Anton  2008              DSQ   
  Raision Urheilijat  42.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m VU P10, P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julius Linde  2007    208          34.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.42                 
Christian Edelman  2007    161          37.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.94                 
Andersson Andersson  2007    146          38.47   
  Ålands Simförening  39.41                 
Juho Räikkälä  2007    139          39.02   
  Kankaanpään Uimarit  41.48                 
Niko Visuri  2007    127          40.29   
  Aurajoen Uinti  43.75                 
Kevin Mamandi  2007    124          40.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.61                 
Kaapo Jokinen  2007    88          45.54   
  Swimming Team Rauma  44.58                 
Otto Anttila  2007    84          46.26   
  Aurajoen Uinti  45.40                 
Matias Lehtinen  2007    64          50.50   
  Raision Urheilijat  50.91                 
10  Oliver Rautala  2007    61          51.39   
  Aurajoen Uinti  45.01                 
11  Juuso Silfver  2007    50          54.68   
  Aurajoen Uinti  48.92                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  11:41 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m VU T11, T13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kerttu Rantanen  2007    430  31.64        1:06.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.10                 
                     
Aino Laine  2007    368  32.27        1:10.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.17                 
                     
Saara Lehto  2007    343  34.04        1:11.78   
  Rauman Uimaseura  1:13.44                 
                     
Erin Heinikangas  2007    341  34.25        1:11.89   
  Rauman Uimaseura  1:12.79                 
                     
Naomi Leo  2007    325  34.20        1:13.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.18                 
                     
Peppi Lehtinen  2007    307  34.46        1:14.41   
  Kankaanpään Uimarit  1:13.26                 
                     
Agnes Ruusumo  2007    269  37.24        1:17.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.08                 
                     
Justiina Junnila  2007    243  38.15        1:20.49   
  Aurajoen Uinti  1:22.56                 
                     
Fia Metsola  2007    234  39.18        1:21.45   
  Ålands Simförening  1:25.50                 
                     
10  Veera Knuutila  2008    230  37.75        1:21.95   
  Aurajoen Uinti  1:24.49                 
                     
11  Lotta Luotola  2008    226  38.62        1:22.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.96                 
                     
12  Amanda Ahinko  2007    224  39.09        1:22.67   
  Ålands Simförening  1:22.47                 
                     
13  Emilie Sjösten  2008    217  38.53        1:23.57   
  Aurajoen Uinti  1:27.18                 
                     
14  Cecilia Lietzén  2009    214  39.04        1:23.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.75                 
                     
15  Hippu Rauhala  2010    212  40.71        1:24.26   
  Nokian Pyry  1:26.85                 
                     
16  Elsa Constable  2009    205  39.70        1:25.11   
  Aurajoen Uinti  1:28.98                 
                     
17  Iisa Vanne  2008    198  41.52        1:26.16   
  Swimming Team Rauma  1:32.87                 
                     
18  Tiia Mattila  2008    194  41.63        1:26.75   
  Uinti-Vakka  1:29.12                 
                     
19  Selma Syrjänen  2009    188  42.13        1:27.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.87                 
                     
20  Kaisa Heikkinen  2008    183  42.03        1:28.37   
  Raision Urheilijat  1:29.56                 
                     
21  Inka Ailanen  2007    183  41.08        1:28.44   
  Swimming Team Rauma  1:30.29                 
                     
22  Maija Salokorpi  2007    179  41.92        1:29.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.50                 
                     
23  Sofia Järvi  2007    168  42.68        1:31.05   
  Raision Urheilijat  1:29.17                 
                     
24  Jade Niemelä  2007    156  43.40        1:33.30   
  Kankaanpään Uimarit  1:36.06                 
                     
25  Siiri Pärkö  2007    154  43.30        1:33.66   
  Rauman Uimaseura  1:44.03                 
                     
26  Iina Pihlaja  2008    154  44.46        1:33.67   
  Raision Urheilijat  1:34.37                 
                     
27  Yasemin Yilmaz  2007    130  46.24        1:39.15   
  Aurajoen Uinti  1:46.30                 
                     
28  Matilda Karvonen  2009    126  46.30        1:39.97   
  Raision Urheilijat  1:44.64                 
                     
29  Iiris Paloposki  2007    119  47.30        1:42.02   
  Aurajoen Uinti  1:45.66                 
                     
30  Venla Rauta  2007    114  47.43        1:43.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Emilia Leinonen  2007    113  46.28        1:43.85   
  Uimaseura Kaarina  1:42.77                 
                     
32  Amelie Halkosaari  2009    111  49.27        1:44.37   
  Aurajoen Uinti  1:46.57                 
                     
33  Silvia Jauhiainen  2007    110  47.91        1:44.84   
  Aurajoen Uinti  1:42.41                 
                     
34  Alisa Uusitorppa  2007    109  47.84        1:44.97   
  Swimming Team Rauma                   
                     
35  Ellen Fröjdö  2008    109  49.43        1:45.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.19                 
                     
36  Emma Karimäki  2009    105  50.12        1:46.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.92                 
                     
37  Aada Kaila  2009    102  49.32        1:47.52   
  Raision Urheilijat  1:53.62                 
                     
38  Aliisa Kunttu  2008    97  52.01        1:49.10   
  Aurajoen Uinti  1:49.23                 
                     
39  Selma Mäenpää  2007    96  50.79        1:49.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.63                 
                     
40  Heta Allén  2007    86  52.89        1:53.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jennifer Syvänen  2007              DNF   
  Aurajoen Uinti  1:36.42                 
                     
Krista Pajula  2008              DNF   
  Kankaanpään Uimarit  1:31.47                 
                     
 
Laji 5, 100m VU T11, T13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    491  30.42        1:03.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.51                 
                     
Sini Mäkilä  2006    479  30.93        1:04.20   
  Raision Urheilijat  1:03.91                 
                     
Milla Karttunen  2005    473  30.43        1:04.45   
  Raision Urheilijat  1:03.63                 
                     
Elsa Vira  2006    458  30.90        1:05.18   
  Aurajoen Uinti  1:04.23                 
                     
Daniela Lietzén  2006    432  32.49        1:06.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.82                 
                     
Anni Törmänen  2005    421  31.69        1:07.00   
  Rauman Uimaseura  1:06.12                 
                     
Katriina Kallio  2006    413  31.95        1:07.46   
  Raision Urheilijat  1:07.79                 
                     
Kristina Grimbaum  2005    407  32.51        1:07.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.14                 
                     
Emma Nieminen  2005    404  31.63        1:07.95   
  Aurajoen Uinti  1:07.14                 
                     
10  Mirella Sauhula  2006    401  32.68        1:08.09   
  Aurajoen Uinti  1:08.16                 
                     
11  Enni Huttunen  2005    364  33.46        1:10.34   
  Rauman Uimaseura  1:12.55                 
                     
12  Aino Lehtinen  2005    355  33.86        1:10.92   
  Aurajoen Uinti  1:14.17                 
                     
13  Tilda Aaltonen  2006    338  34.01        1:12.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.69                 
                     
14  Erin Gonzalez Catón  2005    338  34.33        1:12.10   
  Aurajoen Uinti  1:11.92                 
                     
15  Bettina Sandelin  2005    335  34.53        1:12.31   
  Rauman Uimaseura  1:12.79                 
                     
16  Mia Karolina Müürsepp  2006    324  34.66        1:13.10   
  Aurajoen Uinti  1:10.29                 
                     
17  Rita Heinonen  2006    315  35.66        1:13.84   
  Raision Urheilijat  1:13.21                 
                     
18  Veera Ele  2006    315  35.36        1:13.85   
  Aurajoen Uinti  1:10.89                 
                     
19  Veera Maijala  2005    306  35.03        1:14.53   
  Rauman Uimaseura  1:14.48                 
                     
20  Ella Bäckman  2005    305  35.43        1:14.58   
  Ålands Simförening  1:15.11                 
                     
21  Viivi Laiho  2005    303  34.64        1:14.79   
  Aurajoen Uinti  1:13.24                 
                     
22  Olivia Levula  2006    298  35.21        1:15.16   
  Kankaanpään Uimarit  1:15.03                 
                     
23  Mathilda Heikiö  2006    297  33.95        1:15.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.96                 
                     
24  Kerttu Virta  2006    283  35.64        1:16.49   
  Raision Urheilijat  1:16.87                 
                     
25  Mea Alho  2006    273  37.00        1:17.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.85                 
                     
26  Anna Topoeva  2005    259  37.59        1:18.78   
  Ålands Simförening  1:20.39                 
                     
27  Tindra Sjöström  2005    259  37.27        1:18.82   
  Ålands Simförening  1:20.05                 
                     
28  Gia Lahti  2005    254  36.98        1:19.25   
  Rauman Uimaseura  1:22.30                 
                     
29  Veera Hautamäki  2006    254  37.62        1:19.27   
  Raision Urheilijat  1:18.24                 
                     
30  Emilia Pakkanen  2006    253  36.98        1:19.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.94                 
                     
31  Maija Grönholm  2006    249  37.57        1:19.78   
  Aurajoen Uinti  1:18.84                 
                     
32  Pia Hellmann  2006    218  38.80        1:23.46   
  Rauman Uimaseura  1:25.30                 
                     
33  Jemina Oravasaari  2006    191  42.11        1:27.24   
  Laitilan Jyske                   
                     
34  Michelle Virta  2006    122  47.02        1:41.09   
  Uimaseura Kaarina  1:41.48                 
                     
35  Maisa Kummila  2006    122  45.72        1:41.25   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Sara Sinijärvi  2006    115  46.46        1:43.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.43                 
                     
37  Armi Wahlroos  2006    114  47.27        1:43.47   
  Raision Urheilijat  1:36.86                 
                     
38  Emilia Makkonen  2006    101  48.94        1:47.64   
  Raision Urheilijat  1:52.05                 
                     
Sofia Ruusunen  2005              DNF   
  Raision Urheilijat  1:19.78                 
                     
Noora Riionheimo  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:29.91                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m VU T11, T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Irene Mäkilä  2004    632  28.12        58.55   
  Raision Urheilijat  57.90                 
                     
Laura Mäki  1997    598  28.67        59.63   
  Raision Urheilijat  58.01                 
                     
Riikka Niskala  2004    574  28.98        1:00.44   
  Raision Urheilijat  59.78                 
                     
Iris Hanski  2003    571  29.01        1:00.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.44                 
                     
Vilma Iisalo  2001    551  28.83        1:01.29   
  Raision Urheilijat  59.99                 
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    531  29.97        1:02.05   
  Raision Urheilijat  1:00.28                 
                     
Emmi Heine  2002    520  30.24        1:02.45   
  Rauman Uimaseura  1:00.66                 
                     
Roosa Aho  2003    518  30.51        1:02.53   
  Raision Urheilijat  1:02.75                 
                     
Saana Yritys  2003    514  29.65        1:02.72   
  Uinti Hyvinkää  1:01.40                 
                     
10  Viola Penttilä  2004    458  30.68        1:05.16   
  Swimming Team Rauma  1:04.60                 
                     
11  Sofia Salospohja  2004    449  31.27        1:05.58   
  Raision Urheilijat  1:01.95                 
                     
12  Olivia Uusitorppa  2004    430  32.88        1:06.56   
  Swimming Team Rauma  1:05.97                 
                     
13  Saana Vähämaa  2002    428  31.42        1:06.65   
  Rauman Uimaseura  1:04.47                 
                     
14  Aada Rantanen  2004    426  30.94        1:06.75   
  Raision Urheilijat  1:05.53                 
                     
15  Ella Alanko  2003    423  30.79        1:06.91   
  Aurajoen Uinti  1:05.90                 
                     
16  Helmi Viitasalo  2002    416  32.40        1:07.30   
  Rauman Uimaseura  1:04.86                 
                     
17  Heidi Javanainen  2003    385  33.33        1:09.06   
  Swimming Team Rauma  1:09.10                 
                     
18  Peppi Kolari  2003    382  32.82        1:09.23   
  Aurajoen Uinti  1:07.66                 
                     
19  Ida Maliranta  2004    380  32.72        1:09.33   
  Raision Urheilijat  1:07.15                 
                     
20  Laura Kinnunen  2002    363  33.72        1:10.43   
  Aurajoen Uinti  1:07.60                 
                     
21  Greta Kandolin  2003    341  33.82        1:11.89   
  Aurajoen Uinti  1:09.54                 
                     
22  Elisa Liven  2004    333  33.81        1:12.44   
  Raision Urheilijat  1:11.56                 
                     
23  Sanna Pajula  2003    332  33.78        1:12.55   
  Kankaanpään Uimarit  1:10.71                 
                     
24  Joanna Hauhia  2004    327  33.83        1:12.92   
  Aurajoen Uinti  1:11.28                 
                     
25  Noora Ketola  2003    315  35.13        1:13.79   
  Aurajoen Uinti  1:14.08                 
                     
26  Nella Hyvärinen  2004    192  40.95        1:27.01   
  Aurajoen Uinti  1:23.35                 
                     
27  Emma Repo  2004    175  42.02        1:29.72   
  Kankaanpään Uimarit  1:29.76                 
                     
28  Taru Luotonen  1977    173  42.23        1:30.14   
  Raision Urheilijat  1:24.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  12:45   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m VU P12, P14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Aho  2006    310  32.08        1:06.40   
  Raision Urheilijat  1:06.13                 
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    279  32.69        1:08.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.72                 
                     
Santeri Holmberg  2006    247  34.41        1:11.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.81                 
                     
Onni Lehtimäki  2006    239  33.00        1:12.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.22                 
                     
Roope Koskela  2007    235  34.73        1:12.79   
  Raision Urheilijat  1:11.16                 
                     
Aaro Törnström  2006    232  35.26        1:13.10   
  Raision Urheilijat  1:12.19                 
                     
Aapo Nurminen  2006    223  35.41        1:14.02   
  Raision Urheilijat  1:11.58                 
                     
Måns Manelius  2006    221  35.99        1:14.23   
  Ålands Simförening  1:15.32                 
                     
Matias Seppä  2006    220  34.46        1:14.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.84                 
                     
10  Linus Korin  2006    207  35.42        1:15.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.02                 
                     
11  Onni Yrjälä  2006    207  36.13        1:15.93   
  Rauman Uimaseura  1:14.46                 
                     
12  Ville Suojasto  2006    206  36.29        1:16.09   
  Raision Urheilijat  1:13.66                 
                     
13  Julius Linde  2007    205  36.68        1:16.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.24                 
                     
14  Veeti Hämäläinen  2006    203  35.60        1:16.40   
  Raision Urheilijat  1:14.31                 
                     
15  Vilho Okkonen  2006    188  36.70        1:18.39   
  Rauman Uimaseura  1:16.87                 
                     
16  Jooa Laiho  2006    176  39.49        1:20.13   
  Raision Urheilijat  1:19.89                 
                     
17  Romeo Maranzani  2006    172  36.97        1:20.75   
  Aurajoen Uinti  1:21.67                 
                     
18  Margo Murumäe  2006    171  38.17        1:20.81   
  Raision Urheilijat  1:20.01                 
                     
19  Ossi Tikka  2007    169  37.37        1:21.16   
  Aurajoen Uinti  1:19.99                 
                     
20  Osmo Räikkälä  2006    163  38.65        1:22.20   
  Kankaanpään Uimarit  1:21.39                 
                     
21  Roope Käär  2007    155  38.54        1:23.52   
  Raision Urheilijat  1:21.33                 
                     
22  Joel Sulonen  2007    152  38.83        1:24.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.31                 
                     
23  Max Hyvärinen  2007    146  39.75        1:25.31   
  Aurajoen Uinti  1:27.52                 
                     
24  Eino Jussinoja  2006    145  39.97        1:25.43   
  Swimming Team Rauma  1:25.17                 
                     
25  Erik Loukine  2006    144  41.63        1:25.62   
  Raision Urheilijat  1:29.00                 
                     
26  Kasper Vira  2006    137  41.37        1:26.98   
  Aurajoen Uinti  1:31.23                 
                     
27  Amos Korin  2008    137  39.62        1:27.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.04                 
                     
28  Alvar Kankare  2007    132  39.83        1:28.22   
  Aurajoen Uinti  1:26.33                 
                     
28  Milo Kallio  2008    132  41.57        1:28.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.22                 
                     
30  Patric Meriholvi  2007    131  38.83        1:28.35   
  Raision Urheilijat  1:30.48                 
                     
31  Juuso Käär  2009    123  44.78        1:30.16   
  Raision Urheilijat  1:42.07                 
                     
32  Hugo Mirén  2006    123  42.03        1:30.28   
  Ålands Simförening  1:42.80                 
                     
33  Peter Kanninen  2006    112  42.18        1:33.17   
  Aurajoen Uinti  1:32.94                 
                     
34  Jesper Isotalo  2007    108  45.35        1:34.21   
  Raision Urheilijat  1:41.68                 
                     
35  Ian Gonzalez Caton  2008    107  45.83        1:34.41   
  Aurajoen Uinti  1:41.50                 
                     
36  Severi Saario  2008    106  46.92        1:34.81   
  Uinti-Vakka  1:41.21                 
                     
37  Marco Lusenius  2007    105  45.03        1:35.17   
  Aurajoen Uinti  1:36.59                 
                     
38  Dilen Jalonen  2006    100  40.67        1:36.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Niko Visuri  2007    98  44.67        1:37.35   
  Aurajoen Uinti  1:45.32                 
                     
40  Niilo Lehtinen  2009    95  46.89        1:38.46   
  Aurajoen Uinti  1:44.93                 
                     
41  Ilmari Kunttu  2006    94  45.02        1:38.68   
  Aurajoen Uinti  1:38.59                 
                     
42  Wille Vantala  2009    94  45.43        1:38.69   
  Aurajoen Uinti  1:44.90                 
                     
43  Niklas Honkanen  2008    93  46.61        1:38.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.12                 
                     
44  Topi Heinonen  2008    93  45.87        1:39.14   
  Uimaseura Kaarina  1:46.09                 
                     
45  Eliel Lintula  2007    92  45.34        1:39.43   
  Uimaseura Kaarina  1:45.00                 
                     
46  Eero Carne  2009    90  47.37        1:40.17   
  Raision Urheilijat  1:49.05                 
                     
47  Erik Constable  2008    89  46.50        1:40.64   
  Aurajoen Uinti  1:47.80                 
                     
48  Aleksi Nurmi  2006    83  46.17        1:42.88   
  Aurajoen Uinti  1:42.20                 
                     
49  Arttu Carne  2007    75  50.19        1:46.44   
  Raision Urheilijat  1:58.32                 
                     
50  Frans Sagulin  2008    75  47.55        1:46.51   
  Raision Urheilijat  1:58.35                 
                     
51  Oliver Rautala  2007    73  50.85        1:47.34   
  Aurajoen Uinti  1:40.82                 
                     
52  Filip Måtar  2006    73  50.07        1:47.37   
  Ålands Simförening  1:46.10                 
                     
53  Miska Käär  2009    68  50.04        1:49.75   
  Raision Urheilijat  1:57.70                 
                     
54  Veikka Lehtonen  2008    62  51.86        1:52.96   
  Aurajoen Uinti  1:53.75                 
                     
55  Akseli Niskala  2007    62  50.78        1:53.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:51.73                 
                     
56  Juuso Silfver  2007    50  56.72        2:01.78   
  Aurajoen Uinti  1:54.00                 
                     
57  Jaromir Virta  2007    46  56.07        2:04.86   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Oiva Saarinen  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:38.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Thomas Salonen  2009              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:41.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m VU P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seweryn Pastucha  2004    511  27.41        56.18   
  Raision Urheilijat  56.54                 
                     
Sakari Korri  2005    440  28.40        59.05   
  Rauman Uimaseura  57.65                 
                     
Rasmus Kalvik  2004    433  28.79        59.40   
  Ålands Simförening  59.73                 
                     
Kasperi Heikkinen  2005    370  29.87        1:02.59   
  Raision Urheilijat  1:03.53                 
                     
Otto Nurminen  2004    351  31.19        1:03.68   
  Raision Urheilijat  1:03.61                 
                     
Luka Laaksonen  2005    350  30.84        1:03.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.57                 
                     
Rasmus Salminen  2004    329  30.04        1:05.07   
  Uinti-Vakka  1:06.89                 
                     
Maksim Amosov  2005    325  31.75        1:05.34   
  Aurajoen Uinti  1:05.08                 
                     
Leevi Jalava  2004    324  30.19        1:05.40   
  Swimming Team Rauma  1:06.02                 
                     
10  Eero Mäenpää  2005    322  30.72        1:05.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.36                 
                     
11  Vilho Verronen  2004    320  31.04        1:05.67   
  Swimming Team Rauma  1:06.77                 
                     
12  Aarni Linderborg  2005    319  30.98        1:05.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.38                 
                     
13  Jasper Oikarainen  2005    302  32.50        1:06.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.68                 
                     
14  Samuel Söderholm  2004    296  31.87        1:07.43   
  Raision Urheilijat  1:09.40                 
                     
15  Julius Sandelin  2005    295  31.73        1:07.49   
  Rauman Uimaseura  1:07.13                 
                     
16  Ivan Kovalchuk  2005    280  33.15        1:08.63   
  Aurajoen Uinti  1:08.61                 
                     
17  Miko Elonen  2004    271  32.34        1:09.38   
  Swimming Team Rauma  1:11.09                 
                     
18  Matias Cavrag  2005    266  33.35        1:09.85   
  Raision Urheilijat  1:09.17                 
                     
19  Patrik Reiman  2005    265  33.80        1:09.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.41                 
                     
20  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    263  32.73        1:10.14   
  Aurajoen Uinti  1:11.13                 
                     
21  Kasper Kainonen  2005    258  33.22        1:10.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.21                 
                     
22  Veeti Valdolin  2005    256  33.43        1:10.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.88                 
                     
23  Joa Metsola  2005    244  33.65        1:11.83   
  Ålands Simförening  1:09.93                 
                     
24  Axel Leppähaara  2004    242  33.65        1:12.07   
  Aurajoen Uinti  1:11.72                 
                     
25  Max Allén  2005    235  34.72        1:12.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.57                 
                     
26  Casper Leo  2004    234  33.81        1:12.85   
  Aurajoen Uinti  1:08.77                 
                     
27  Einari Palmu  2004    221  35.26        1:14.23   
  Aurajoen Uinti  1:10.39                 
                     
28  Eemeli Arnell  2005    205  35.48        1:16.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.20                 
                     
29  Leevi Arvo  2004    194  38.56        1:17.62   
  Aurajoen Uinti  1:17.19                 
                     
30  Mika Karlsson  2004    188  36.57        1:18.31   
  Kankaanpään Uimarit  1:25.09                 
                     
31  Oliver Jokinen  2005    185  36.36        1:18.83   
  Aurajoen Uinti  1:15.60                 
                     
32  Santeri Leinonen  2005    179  37.24        1:19.65   
  Eura Swimming Team  1:23.05                 
                     
33  Thomas Korvela  2005    151  39.31        1:24.35   
  Aurajoen Uinti  1:29.53                 
                     
34  Miika Tuominen  2005    142  40.41        1:26.05   
  Uimaseura Kaarina  1:29.59                 
                     
 
Laji 6, 100m VU P12, P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Martikainen  1997    583  25.23        53.79   
  Rauman Uimaseura  51.95                 
                     
Veikka Saren  2002    445  28.47        58.82   
  Someron Esa  58.54                 
                     
Leo Penttilä  2001    410  28.94        1:00.49   
  Swimming Team Rauma  58.71                 
                     
Matias Gustafsson  2002    381  28.62        1:01.98   
  Raision Urheilijat  1:00.86                 
                     
Jani-Petteri Puustinen  1979    370  29.34        1:02.55   
  Aurajoen Uinti  1:03.56                 
                     
Niko Viitala  2003    337  30.04        1:04.52   
  Aurajoen Uinti  1:00.70                 
                     
Aaro Puutio  2003    288  30.65        1:07.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.66                 
                     
Rasmus Jewander  2002    170  38.42        1:21.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Juko Kinnunen  1999    88  44.82        1:40.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.62                 
                     
10  Roni Siivonen  2000    78  48.92        1:44.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Hannes Olin  2003              DNF   
  Ålands Simförening  1:05.31                 
                     
Roni Koskinen  2003              DNF   
  Aurajoen Uinti  1:01.89                 
                     
Sharo Mamandi  2002              DNF   
  Aurajoen Uinti  1:11.09                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  12:45 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  12:47   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m SKU Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    584  30.62        1:07.57   
  Aurajoen Uinti  1:06.80                 
                     
Karine Gagnon  1985    374  35.38        1:18.40   
  Aurajoen Uinti  1:13.29                 
                     
Anu Tolvanen  1982    348  36.39        1:20.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Heidi Herlevi  1990    343  37.41        1:20.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Maria Muukkonen  1986    332  36.14        1:21.53   
  Aurajoen Uinti  1:21.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  12:47 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  12:51   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m SKU Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Pilpola  1993    517  28.96        1:02.65   
  Aurajoen Uinti  59.53                 
                     
Valtteri Karttunen  1993    447  30.03        1:05.77   
  Raision Urheilijat  1:04.43                 
                     
Ari Korhonen  1972    226  36.68        1:22.46   
  Raision Urheilijat  1:16.57                 
                     
Tommi Kahlos  1978    226  41.10        1:22.50   
  Aurajoen Uinti  1:25.88                 
                     
Taito Nurmi  1961    196  39.72        1:26.51   
  Aurajoen Uinti  1:24.62                 
                     
Mikko Majamäki  1982    181  40.19        1:28.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tatu Kantonen  1984    89  56.18        1:52.48   
  Raision Urheilijat  1:32.13                 
                     
Johannes Nokkala  1986              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.98                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  12:51 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:10   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m RU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    575  38.02  1:19.52  2:00.95    2:41.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.53                 
                     
Daniela Lietzén  2006    479  41.40  1:25.41  2:09.63    2:51.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.09                 
                     
Tuuli Peltola  2007    406  40.82  1:26.23  2:15.58    3:01.73   
  Raision Urheilijat  3:51.72                 
                     
Kristina Grimbaum  2005    374  41.72  1:30.62  2:19.41    3:06.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.34                 
                     
Ronja Maude  2005    359  41.72  1:29.97  2:19.99    3:09.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:03.81                 
                     
Ronja Vilska  2006    356  44.21  1:33.16  2:21.80    3:09.82   
  Aurajoen Uinti  4:14.52                 
                     
Emilia Pakkanen  2006    354  43.24  1:32.01  2:21.50    3:10.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.55                 
                     
Sanni Jouppi  2004    339  43.72  1:33.83  2:23.97    3:12.85   
  Swimming Team Rauma                   
                     
Emelie Måtar  2004    308  44.00  1:34.34  2:26.53    3:19.16   
  Ålands Simförening  3:07.09                 
                     
10  Kerttu Rantanen  2007    307  44.78  1:35.36  2:27.50    3:19.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Enni Huttunen  2005    292  45.89  1:36.79  2:30.29    3:22.66   
  Rauman Uimaseura  3:25.63                 
                     
12  Minea Kumlander  2007    288  47.22  1:40.38  2:34.11    3:23.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Anna Topoeva  2005    285  43.33  1:35.58  2:30.56    3:24.39   
  Ålands Simförening  3:24.51                 
                     
14  Tilda Aaltonen  2006    276  47.96  1:41.00  2:35.22    3:26.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Elina Toivonen  2006    267  45.65  1:40.40  2:35.71    3:28.83   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Veera Ele  2006    251  48.55  1:42.79  2:40.84    3:33.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Olivia Levula  2006    242  50.69  1:45.85  2:41.98    3:35.76   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
18  Veera Knuutila  2008    204  50.82  1:49.47  2:50.08    3:48.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Emilia Häjänen  2006    199  51.50  1:50.57  2:50.84    3:50.42   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Emilie Sjösten  2008    199  53.26  1:53.52  2:53.69    3:50.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Iiris Aittokallio  2006    190  52.50  1:52.07  2:53.32    3:54.05   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Veera Helkkala  2006    187  54.73  1:56.63  2:58.49    3:55.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Armi Wahlroos  2006    149  56.66  2:01.94  3:08.72    4:13.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
Amanda Vuori  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Mea Alho  2006              DSQ  75 m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:19.35                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 200m RU T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Woivalin  2001    462  40.80  1:25.23  2:09.93    2:53.98   
  Ålands Simförening  2:52.18                 
                     
Saana Yritys  2003    443  38.90  1:24.75  2:11.34    2:56.40   
  Uinti Hyvinkää  2:59.37                 
                     
Saana Vähämaa  2002    440  39.04  1:25.11  2:12.54    2:56.81   
  Rauman Uimaseura  2:51.49                 
                     
Inari Laaksonen  2002    358  42.94  1:32.63  2:21.03    3:09.37   
  Swimming Team Rauma  3:12.61                 
                     
Sanna Pajula  2003    282  44.42  1:36.87  2:31.59    3:25.12   
  Kankaanpään Uimarit  3:32.79                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:10 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:25   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m RU P15, M, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Hirsiniemi  2004    359  36.33  1:19.73  2:05.37    2:49.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sakari Korri  2005    355  36.95  1:20.28  2:06.05    2:50.02   
  Rauman Uimaseura  3:18.53                 
                     
Jasper Oikarainen  2005    267  41.67  1:28.42  2:17.53    3:06.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:00.45                 
                     
Joonas Arponen  2005    266  41.41  1:30.79  2:20.29    3:07.13   
  Rauman Uimaseura  3:20.84                 
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    264  41.71  1:30.16  2:19.92    3:07.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Patrik Reiman  2005    260  43.31  1:32.29  2:20.94    3:08.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:11.95                 
                     
Aarni Linderborg  2005    259  41.93  1:31.20  2:21.10    3:08.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:37.02                 
                     
Einari Palmu  2004    217  44.21  1:37.54  2:29.26    3:20.40   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Max Allén  2005    214  46.77  1:37.98  2:29.96    3:21.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:16.83                 
                     
10  Rasmus Salminen  2004    201  42.86  1:33.74  2:29.84    3:25.27   
  Uinti-Vakka  3:31.97                 
                     
11  Eemeli Arnell  2005    198  47.09  1:40.15  2:34.86    3:26.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:36.53                 
                     
12  Alvar Kankare  2007    183  46.93  1:42.03  2:38.00    3:32.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Santeri Holmberg  2006    181  48.17  1:44.03  2:38.56    3:32.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Kasper Kainonen  2005    149  49.23  1:47.53  2:46.96    3:47.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Ilari Linderborg  2006    145  53.91  1:53.77  2:51.28    3:48.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Thomas Westerlund  2007    138  53.09  1:52.53  2:54.06    3:52.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
Christian Edelman  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Romeo Maranzani  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 200m RU P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kuusisto  1999    504  33.76  1:12.52  1:52.07    2:31.28   
  Raision Urheilijat  2:27.60                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:25 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  14:06   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m RU T9, T11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Josefiina Kinos  2009    220          47.41   
  Raision Urheilijat  51.16                 
Sofia Danska  2009    218          47.53   
  Uimaseura Kaarina  50.45                 
Cecilia Lietzén  2009    163          52.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.12                 
Selma Syrjänen  2009    147          54.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.74                 
Matilda Karvonen  2009    145          54.42   
  Raision Urheilijat  1:02.68                 
Emma Karimäki  2009    139          55.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.79                 
Wivian Orpana  2010    127          56.91   
  Kankaanpään Uimarit  54.49                 
Lisette Schaper  2009    124          57.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Vilja Suominen  2009    122          57.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.87                 
10  Hippu Rauhala  2010    112          59.39   
  Nokian Pyry  57.63                 
11  Aada Kaila  2009    109          59.94   
  Raision Urheilijat  1:03.20                 
12  Emilia Inkeroinen  2009    108          1:00.04   
  Kouvolan Uimarit  1:01.61                 
13  Elsa Ailanen  2009    105          1:00.60   
  Swimming Team Rauma  1:05.12                 
14  Kia Kuusela  2009    103          1:01.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
15  Helmi Rantala  2010    100          1:01.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
16  Emelie Bachmeier  2009    91          1:03.67   
  Rauman Uimaseura  1:04.97                 
17  Viola Tojander  2010    79          1:06.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Emilia Repo  2009    71          1:08.92   
  Kankaanpään Uimarit                   
19  Laura Räikkälä  2009    66          1:10.72   
  Kankaanpään Uimarit  1:08.62                 
20  Iida Kahlos  2010    64          1:11.59   
  Aurajoen Uinti  1:11.45                 
Aada Kanervo  2009              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  54.45                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Anna Liljeberg  2010              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Vilma Keski-Korsu  2009              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 11, 50m RU T9, T11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Peltola  2007    402          38.79   
  Raision Urheilijat  38.93                 
Amanda Ahinko  2007    298          42.84   
  Ålands Simförening  41.90                 
Minea Kumlander  2007    280          43.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.24                 
Peppi Lehtinen  2007    275          44.01   
  Kankaanpään Uimarit  43.47                 
Amanda Vuori  2007    241          46.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.06                 
Aino Laine  2007    235          46.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.16                 
Saara Lehto  2007    223          47.22   
  Rauman Uimaseura  49.22                 
Viivi Elonen  2008    220          47.41   
  Swimming Team Rauma  45.56                 
Naomi Leo  2007    219          47.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.24                 
10  Kaisa Heikkinen  2008    200          48.92   
  Raision Urheilijat  49.12                 
11  Iisa Vanne  2008    194          49.39   
  Swimming Team Rauma  52.97                 
12  Justiina Junnila  2007    192          49.62   
  Aurajoen Uinti  51.92                 
13  Ella Valdolin  2007    188          49.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.40                 
14  Sofia Järvi  2007    174          51.30   
  Raision Urheilijat  52.73                 
15  Saara Pakomäki  2008    172          51.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.72                 
16  Iiris Paloposki  2007    170          51.60   
  Aurajoen Uinti  49.76                 
17  Emilia Leinonen  2007    169          51.79   
  Uimaseura Kaarina  57.01                 
18  Siiri Pärkö  2007    169          51.80   
  Rauman Uimaseura  51.15                 
19  Lotta Luotola  2008    165          52.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.63                 
20  Maija Salokorpi  2007    164          52.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.23                 
21  Inka Ailanen  2007    164          52.31   
  Swimming Team Rauma  56.73                 
22  Iina Pihlaja  2008    151          53.71   
  Raision Urheilijat  55.70                 
23  Anni Javanainen  2008    141          54.95   
  Swimming Team Rauma  56.22                 
24  Elsa Hirvensalo  2008    133          56.08   
  Aurajoen Uinti  56.04                 
25  Tiia Mattila  2008    131          56.38   
  Uinti-Vakka  58.75                 
26  Veera Kiukkonen  2008    129          56.56   
  Aurajoen Uinti  57.44                 
27  Ellen Fröjdö  2008    127          56.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.40                 
28  Yasemin Yilmaz  2007    126          56.99   
  Aurajoen Uinti  1:00.89                 
29  Sagdiana Rakhimova  2008    117          58.44   
  Raision Urheilijat  57.46                 
30  Annika Leinonen  2008    117          58.54   
  Rauman Uimaseura  1:03.28                 
31  Heta Allén  2007    108          1:00.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
32  Mea Stigell  2008    87          1:04.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
33  Josefiina Björklöf  2008    81          1:06.10   
  Swimming Team Rauma  1:07.96                 
34  Annika Andersen  2008    73          1:08.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.72                 
Jennifer Syvänen  2007              DNF   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 11, 50m RU T9, T11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    572          34.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.48                 
Lilli Kulpakko  2005    519          35.63   
  Aurajoen Uinti  35.97                 
Ellen Woivalin  2001    497          36.15   
  Ålands Simförening  33.60                 
Vilma Iisalo  2001    491          36.29   
  Raision Urheilijat  35.35                 
Ella Alanko  2003    453          37.28   
  Aurajoen Uinti  37.10                 
Kerttu Taponen  2005    445          37.50   
  Aurajoen Uinti  38.48                 
Sylvia Kuusisto  2003    430          37.92   
  Raision Urheilijat  37.36                 
Mette Peltola  2005    420          38.23   
  Raision Urheilijat  38.16                 
Emma Nieminen  2005    398          38.93   
  Aurajoen Uinti  39.75                 
10  Kristina Grimbaum  2005    388          39.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.59                 
11  Mea Alho  2006    353          40.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.13                 
12  Sara Kazi  1999    346          40.79   
  Raision Urheilijat  40.02                 
13  Maria Yritys  2002    341          40.97   
  Uinti Hyvinkää  42.89                 
14  Taiga Yritys  2003    339          41.04   
  Uinti Hyvinkää  40.09                 
15  Emilia Pakkanen  2006    335          41.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.49                 
16  Enni Huttunen  2005    331          41.38   
  Rauman Uimaseura  39.97                 
17  Emelie Måtar  2004    328          41.52   
  Ålands Simförening  39.93                 
18  Anna Topoeva  2005    324          41.67   
  Ålands Simförening  41.61                 
19  Elisa Liven  2004    316          42.03   
  Raision Urheilijat  42.31                 
20  Viivi Laiho  2005    311          42.27   
  Aurajoen Uinti  43.70                 
21  Katriina Kallio  2006    304          42.59   
  Raision Urheilijat  44.27                 
22  Greta Kandolin  2003    297          42.88   
  Aurajoen Uinti  41.09                 
23  Sanna Pajula  2003    291          43.19   
  Kankaanpään Uimarit  42.37                 
24  Wilma Turpeinen  2006    288          43.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.92                 
25  Peppi Kolari  2003    282          43.65   
  Aurajoen Uinti  42.76                 
26  Joanna Hauhia  2004    276          43.97   
  Aurajoen Uinti  42.56                 
27  Elina Toivonen  2006    271          44.24   
  Aurajoen Uinti  42.99                 
28  Pilvi Österman  2005    269          44.35   
  Aurajoen Uinti  41.78                 
29  Laura Kinnunen  2002    268          44.37   
  Aurajoen Uinti  44.41                 
30  Tindra Sjöström  2005    262          44.71   
  Ålands Simförening  45.04                 
31  Veera Maijala  2005    261          44.79   
  Rauman Uimaseura  42.93                 
32  Gia Lahti  2005    244          45.79   
  Rauman Uimaseura  46.45                 
33  Noora Ketola  2003    240          46.05   
  Aurajoen Uinti  45.82                 
34  Olivia Levula  2006    240          46.06   
  Kankaanpään Uimarit  44.22                 
35  Amanda Koistinen  2005    230          46.68   
  Aurajoen Uinti  44.73                 
36  Sara Elomäki  2006    217          47.61   
  Aurajoen Uinti  46.73                 
37  Aino Lehtinen  2005    214          47.84   
  Aurajoen Uinti  49.43                 
38  Maija Grönholm  2006    190          49.74   
  Aurajoen Uinti  51.19                 
39  Emilia Makkonen  2006    167          51.97   
  Raision Urheilijat  55.73                 
40  Laura Lilja  2004    164          52.29   
  Aurajoen Uinti  51.20                 
41  Nella Hyvärinen  2004    163          52.40   
  Aurajoen Uinti  55.97                 
42  Noora Riionheimo  2006    152          53.62   
  Raision Urheilijat  57.42                 
43  Emma Repo  2004    140          55.14   
  Kankaanpään Uimarit  54.03                 
44  Sara Sinijärvi  2006    106          1:00.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Anna Vira  2002              DNF   
  Raision Urheilijat  34.87                 
Sofia Ruusunen  2005              DNF   
  Raision Urheilijat  49.45                 
Sofia Salospohja  2004              DNF   
  Raision Urheilijat  39.95                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  14:06 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  14:30   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m RU P10, P12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Amos Korin  2008    135          49.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.41                 
Daniel Przado  2008    125          50.47   
  Rauman Uimaseura                   
Hannes Heino  2009    123          50.75   
  Rauman Uimaseura  51.66                 
Niilo Lehtinen  2009    98          54.71   
  Aurajoen Uinti  54.89                 
Erik Constable  2008    98          54.74   
  Aurajoen Uinti  56.50                 
Milo Kallio  2008    96          55.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.91                 
Jonatan Lönngren  2009    96          55.12   
  Ålands Simförening  52.97                 
Thomas Salonen  2009    93          55.60   
  Raision Urheilijat  57.37                 
Max Kulmala  2008    93          55.61   
  Uimaseura Kaarina  58.41                 
10  Ian Gonzalez Caton  2008    93          55.72   
  Aurajoen Uinti  56.69                 
11  Veeti Elonen  2009    89          56.47   
  Swimming Team Rauma  59.85                 
12  Severi Saario  2008    84          57.46   
  Uinti-Vakka  58.66                 
13  Veeti Jalava  2009    75          59.65   
  Swimming Team Rauma  1:01.31                 
14  Topi Heinonen  2008    75          59.76   
  Uimaseura Kaarina  1:00.13                 
15  Jasper Lukas Pellervo Pihlava  2008    74          1:00.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
16  Eero Carne  2009    70          1:01.20   
  Raision Urheilijat  58.89                 
17  Juuso Käär  2009    67          1:01.88   
  Raision Urheilijat  1:06.03                 
18  Frans Sagulin  2008    63          1:03.22   
  Raision Urheilijat  1:04.53                 
19  Niklas Honkanen  2008    60          1:04.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.29                 
20  Veikka Lehtonen  2008    57          1:05.24   
  Aurajoen Uinti                   
21  Wille Vantala  2009    54          1:06.75   
  Aurajoen Uinti                   
22  Kasper Snickars  2008    54          1:06.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Vilho Arnell  2008    50          1:08.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
24  Topi Lehtinen  2009    47          1:09.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
25  Urho Kouvonen  2008    45          1:10.89   
  Aurajoen Uinti                   
26  Matias Rauhala  2008    39          1:14.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Aarne Lehtonen  2009    35          1:17.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Oiva Saarinen  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  57.67                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 12, 50m RU P10, P12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    230          41.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.79                 
Aaro Törnström  2006    205          42.79   
  Raision Urheilijat  43.81                 
Måns Manelius  2006    186          44.23   
  Ålands Simförening  44.67                 
Onni Lehtimäki  2006    184          44.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.84                 
Jooa Laiho  2006    169          45.63   
  Raision Urheilijat  45.58                 
Matias Seppä  2006    161          46.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.42                 
Ossi Tikka  2007    160          46.48   
  Aurajoen Uinti  48.77                 
Linus Korin  2006    150          47.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.68                 
Eelis Lummaa  2007    140          48.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.98                 
10  Andersson Andersson  2007    136          48.99   
  Ålands Simförening  50.05                 
11  Patric Meriholvi  2007    123          50.74   
  Raision Urheilijat  51.94                 
12  Dilen Jalonen  2006    121          51.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
13  Osmo Räikkälä  2006    114          52.03   
  Kankaanpään Uimarit  54.78                 
14  Erik Loukine  2006    113          52.12   
  Raision Urheilijat  55.92                 
14  Max Hyvärinen  2007    113          52.12   
  Aurajoen Uinti  55.22                 
16  Ilari Linderborg  2006    113          52.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.27                 
17  Kaapo Jokinen  2007    113          52.17   
  Swimming Team Rauma  59.22                 
18  Romeo Maranzani  2006    113          52.19   
  Aurajoen Uinti  52.56                 
19  Ilmari Kunttu  2006    104          53.59   
  Aurajoen Uinti  54.58                 
20  Otto Anttila  2007    102          53.92   
  Aurajoen Uinti  57.62                 
21  Roope Käär  2007    101          54.07   
  Raision Urheilijat  55.72                 
22  Peter Kanninen  2006    100          54.23   
  Aurajoen Uinti  55.71                 
23  Arttu Carne  2007    94          55.49   
  Raision Urheilijat  58.30                 
24  Juuso Silfver  2007    92          55.93   
  Aurajoen Uinti  54.34                 
25  Aleksi Nurmi  2006    89          56.36   
  Aurajoen Uinti  59.50                 
26  Kevin Mamandi  2007    85          57.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.12                 
27  Juho Räikkälä  2007    74          59.88   
  Kankaanpään Uimarit  1:01.62                 
28  Niko Visuri  2007    71          1:00.71   
  Aurajoen Uinti  59.36                 
29  Filip Måtar  2006    65          1:02.70   
  Ålands Simförening                   
30  Jesper Isotalo  2007    49          1:08.78   
  Raision Urheilijat  1:09.83                 
Akseli Niskala  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.54                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Christian Edelman  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.41                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Eliel Lintula  2007              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:06.22                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Marco Lusenius  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  56.44                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 12, 50m RU P10, P12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joni Lairola  1992    659          29.01   
  Aurajoen Uinti  28.33                 
Emil Martikainen  1997    550          30.81   
  Rauman Uimaseura  30.61                 
Aku Kaila  2003    500          31.80   
  Raision Urheilijat  37.67                 
Tuomas Toppinen  2005    397          34.34   
  Aurajoen Uinti  34.55                 
Jaakko Pihlava  2004    394          34.44   
  Aurajoen Uinti  33.58                 
Janne Juven  2001    393          34.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.88                 
Roni Koskinen  2003    352          35.75   
  Aurajoen Uinti  36.17                 
Rasmus Kalvik  2004    339          36.21   
  Ålands Simförening  37.78                 
Aaro Puutio  2003    331          36.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.69                 
10  Sharo Mamandi  2002    326          36.67   
  Aurajoen Uinti  35.36                 
11  Niko Viitala  2003    319          36.95   
  Aurajoen Uinti  35.72                 
12  Luka Laaksonen  2005    269          39.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.22                 
13  Julius Sandelin  2005    256          39.74   
  Rauman Uimaseura  39.72                 
14  Patrik Reiman  2005    240          40.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.24                 
15  Axel Leppähaara  2004    238          40.71   
  Aurajoen Uinti  41.45                 
16  Leevi Arvo  2004    214          42.17   
  Aurajoen Uinti  41.33                 
17  Veeti Valdolin  2005    184          44.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.48                 
18  Max Allén  2005    173          45.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.80                 
19  Mika Karlsson  2004    156          46.82   
  Kankaanpään Uimarit  47.34                 
20  Oliver Jokinen  2005    156          46.84   
  Aurajoen Uinti  47.50                 
21  Casper Leo  2004    134          49.28   
  Aurajoen Uinti  47.20                 
22  Miika Tuominen  2005    98          54.73   
  Uimaseura Kaarina  1:00.51                 
23  Roni Siivonen  2000    89          56.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.40                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  14:30 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  14:43   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 13, 100m PU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Mäkilä  2006    378  35.18        1:15.52   
  Raision Urheilijat  1:13.70                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    368  34.97        1:16.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.04                 
                     
Saara Lehto  2007    292  38.92        1:22.31   
  Rauman Uimaseura  1:20.80                 
                     
Erin Heinikangas  2007    263  38.17        1:25.20   
  Rauman Uimaseura  1:29.38                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    262  38.66        1:25.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.13                 
                     
Aino Laine  2007    246  38.03        1:27.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.55                 
                     
Tilda Aaltonen  2006    245  37.46        1:27.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.61                 
                     
Eerika Kivistö  2006    245  39.68        1:27.21   
  Swimming Team Rauma  1:23.98                 
                     
Rita Heinonen  2006    236  41.74        1:28.36   
  Raision Urheilijat  1:26.02                 
                     
10  Naomi Leo  2007    225  40.52        1:29.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Vilma Saarimäki  2007    193  41.92        1:34.35   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Amanda Vuori  2007    193  40.93        1:34.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.73                 
                     
13  Agnes Ruusumo  2007    187  45.00        1:35.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.47                 
                     
14  Iida Vartiainen  2006    182  41.07        1:36.20   
  Aurajoen Uinti  1:31.89                 
                     
15  Saara Pakomäki  2008    163  46.19        1:39.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Pia Hellmann  2006    133  46.69        1:46.77   
  Rauman Uimaseura                   
                     
17  Jemina Oravasaari  2006    113  52.65        1:52.76   
  Laitilan Jyske                   
                     
18  Yasemin Yilmaz  2007    68  1:01.10        2:13.40   
  Aurajoen Uinti  2:16.66                 
                     
 
Laji 13, 100m PU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilli Kulpakko  2005    532  32.06        1:07.36   
  Aurajoen Uinti  1:05.77                 
                     
Irene Mäkilä  2004    484  32.20        1:09.53   
  Raision Urheilijat  1:10.71                 
                     
Riikka Niskala  2004    444  34.21        1:11.55   
  Raision Urheilijat  1:10.08                 
                     
Anni Hyttinen  2004    374  36.90        1:15.78   
  Aurajoen Uinti  1:21.70                 
                     
Anni Törmänen  2005    357  34.93        1:16.92   
  Rauman Uimaseura  1:22.76                 
                     
Bettina Sandelin  2005    302  38.43        1:21.38   
  Rauman Uimaseura  1:20.47                 
                     
Viola Penttilä  2004    301  35.55        1:21.48   
  Swimming Team Rauma  1:23.82                 
                     
Erin Gonzalez Catón  2005    293  39.19        1:22.15   
  Aurajoen Uinti  1:25.60                 
                     
Ella Bäckman  2005    193  42.47        1:34.42   
  Ålands Simförening                   
                     
 
Laji 13, 100m PU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Mäki  1997    628  29.23