2019-08-25   02:53:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Saltis-Cup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2018    Utskriftsdatum  04 november 2018   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 november 2018         
 
 
Gren 12, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörns Simsällskap Lag 1  2008  Södertörns Simsällskap            2:27.02   
  Ellinor Eldh  2006      36.09        36.09   
  Emma Johanson  2008      43.88        1:19.97   
  Filippa Hanikat  2007      34.28        1:54.25   
  Juni Stenbacka  2007      32.77        2:27.02   
                     
Turebergs Simklubb Lag 1  2006  Turebergs Simklubb            2:35.57   
  Lilian Holfve  2007      39.86        39.86   
  Emilia Buchgeister  2006      44.23        1:24.09   
  Vera Popova  2006      36.07        2:00.16   
  Moa Larsson  2007      35.41        2:35.57   
                     
Saltsjöbaden Flickor 1  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:45.87   
  Cornelia Svenarud  2008      42.24        42.24   
  Laura Midby  2006      46.46        1:28.70   
  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008      42.80        2:11.50   
  Ebba Kinnunen  2006      34.37        2:45.87   
                     
Skuru Idrottsklubb Lag 1  2006  Skuru Idrottsklubb            2:49.59   
  Julia Rodriguez Räms  2007      42.52        42.52   
  Iris Flykt-Rosén  2007      49.14        1:31.66   
  Elisia Berg  2006      38.95        2:10.61   
  Tilde Furingsten  2008      38.98        2:49.59   
                     
Stockholms Kappsimningsklubb Lag 2  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            2:52.64   
  Ofelia Öström  2008      45.33        45.33   
  Molly Alveskär Lundfeldt  2007      47.79        1:33.12   
  Olivia Bäck  2007      41.64        2:14.76   
  Ellen Bystedt  2007      37.88        2:52.64   
                     
Spårvägen Simförening Lag 1  2006  Spårvägen Simförening            2:56.48   
  Julia Hellberg  2007      47.93        47.93   
  Matilda Lobendahl  2007      46.07        1:34.00   
  Agnes Gustafson  2008      43.09        2:17.09   
  Elin Yavuz  2007      39.39        2:56.48   
                     
Skk Lag 3  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
Stockholms Kappsimningsklubb Lag 1.  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
  Emelie Bilands  2006      41.28        41.28   
                     
Södertörns Simsällskap Lag 2  2008  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
Turebergs Simklubb Lag 2  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
  Ida Söderlund  2006      49.59           
  Edith Forsell  2007                 
  Ebba Näsvall  2006                 
  Fernanda Vasquez  2007      59        DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 november 2018 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  12:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner