Results for Saltis-Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tvlingsort | Saltsjbaden | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangr | Saltsjbadens IF Simning | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 21, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.60 | ||||||
2 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.50 | ||||||
3 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.53 | ||||||
4 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 50.08 | ||||||
5 | Rasmus Bck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.88 | ||||||
6 | Ludvig Axegrd | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.56 | ||||||
- | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Storell | 2006 | Sdertrns Simsllskap | 34.37 | ||||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.12 | ||||||
3 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 36.49 | ||||||
4 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Sdertrns Simsllskap | 38.77 | ||||||
5 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.93 | ||||||
6 | Otto Sahle | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 39.87 | ||||||
7 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.60 | ||||||
8 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Sdertrns Simsllskap | 41.02 | ||||||
9 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Sprvgen Simfrening | 41.14 | ||||||
10 | Niklas Nygren | 2006 | Sdertrns Simsllskap | 41.38 | ||||||
11 | Hugo stling | 2007 | Sprvgen Simfrening | 41.43 | ||||||
12 | Tommy Ritmberg | 2007 | Sdertrns Simsllskap | 41.60 | ||||||
13 | Ludwig Hijer | 2006 | Sprvgen Simfrening | 43.02 | ||||||
14 | Sam Asaad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.67 | ||||||
15 | Eskil Brnstrm | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.71 | ||||||
16 | Xander Nolte | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.56 | ||||||
17 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.75 | ||||||
18 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.92 | ||||||
19 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 47.93 | ||||||
20 | Japheth Shewa | 2007 | Sprvgen Simfrening | 48.59 | ||||||
21 | Brian Eriksson | 2007 | Sprvgen Simfrening | 48.69 | ||||||
22 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.44 | ||||||
23 | Vidar Karlstrm | 2007 | Sprvgen Simfrening | 53.17 | ||||||
24 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 56.23 | ||||||
25 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.30 | ||||||
- | Alexander Biglert | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjbadens Idrottsfrening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjbadens Idrottsfrening | Utskriftstid | 16:41 |