2020-04-06   22:21:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 15.30

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    706  31.27  1:05.28  1:39.72    2:13.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.99                 
                     
Mads Møller  2005    656  32.08  1:06.73  1:42.16    2:16.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.55                 
                     
Christian Thorhauge  2005    649  31.55  1:05.93  1:41.37    2:17.30   
  Hobro Svømmeklub  2:21.47                 
                     
Tobias Bjørnsteen  2005    617  33.66  1:09.00  1:44.53    2:19.59   
  Svømmeklubben Syd  2:25.01                 
                     
Sebastian Jørgensen  2005    602  32.21  1:08.08  1:44.32    2:20.80   
  Thisted Svømmeklub  2:29.37                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    581  34.06  1:10.47  1:46.97    2:22.47   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.89                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    580  33.03  1:10.03  1:47.30    2:22.53   
  DeltaSwim  2:29.37                 
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005    577  34.32  1:10.80  1:47.18    2:22.78   
  Odder Svømmeklub  2:24.61                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    558  33.68  1:10.58  1:48.42    2:24.37   
  Herlev Svømning  2:32.74                 
                     
10  Anders Junker  2005    555  33.36  1:11.47  1:48.30    2:24.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.22                 
                     
11  William Bogø Andersen  2005    553  33.85  1:10.73  1:48.29    2:24.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.04                 
                     
12  William Bendix Schmidt  2005    544  33.90  1:10.83  1:48.32    2:25.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.09                 
                     
13  Sebastian Emil F. Klicman  2005    543  34.19  1:11.60  1:49.28    2:25.66   
  Frem Odense  2:29.52                 
                     
14  Louie Hansen  2005    541  34.82  1:12.43  1:49.97    2:25.88   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.39                 
                     
15  Frederik Stender-Petersen  2005    537  32.78  1:09.36  1:48.11    2:26.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.34                 
                     
16  Mathies Liersch  2005    525  35.08  1:11.79  1:49.95    2:27.32   
  Svømmeklubben Syd  2:30.93                 
                     
17  Mikkel Andersen  2005    523  34.42  1:11.37  1:49.30    2:27.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.46                 
                     
17  Sebastian Sand Gottlieb  2005    523  35.36  1:14.11  1:51.53    2:27.52   
  Sigma Swim Allerød  2:32.83                 
                     
19  Luca Hertzog  2005    517  34.14  1:11.53  1:49.81    2:28.07   
  Ringe Svømme Klub  2:31.24                 
                     
20  Theis Nelander  2005    514  35.24  1:12.09  1:49.94    2:28.37   
  Ikast Svømmeklub  2:31.25                 
                     
21  Robert E Falborg Pedersen  2005    504  34.81  1:13.82  1:52.36    2:29.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.27                 
                     
22  Casper Boest  2005    498  33.56  1:11.22  1:51.01    2:29.97   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:34.35                 
                     
23  Anton Rytter Bech  2005    477  34.93  1:13.64  1:53.16    2:32.14   
  Hvidovre Svømmeklub  2:33.41                 
                     
24  Mikkel K. Kristensen  2005    475  36.27  1:15.62  1:54.88    2:32.30   
  Aalborg Svømmeklub  2:33.89                 
                     
25  Tobias Jakobsen  2005    466  36.79  1:15.55  1:55.36    2:33.30   
  Viborg Svømme Klub  2:32.96                 
                     
26  Theodor Wernberg Løvgreen  2005    452  35.56  1:15.16  1:55.23    2:34.93   
  Sigma Swim Allerød  2:32.49                 
                     
27  Magnus Tullberg  2005    415  36.98  1:18.36  1:59.41    2:39.28   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.10                 
                     
Kristian Kjær  2005              DSQ  SW6.2mav-lig vend50 
  Thisted Svømmeklub  2:29.44                 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Warberg  2004    823  29.44  1:01.85  1:34.46    2:06.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.12                 
                     
Alexander Vergereau  2004    731  30.75  1:04.42  1:38.24    2:11.99   
  Sigma Swim Birkerød  2:13.45                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    712  31.60  1:05.14  1:39.29    2:13.13   
  Viborg Svømme Klub  2:17.37                 
                     
Mads Iversen  2004    669  31.05  1:06.00  1:41.49    2:15.91   
  Vejle Svømmeklub  2:19.65                 
                     
Silas Waterval  2004    664  31.54  1:05.97  1:41.15    2:16.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:16.90                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    655  32.54  1:08.06  1:43.07    2:16.88   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:21.01                 
                     
Jonathan Beck  2004    644  32.37  1:07.34  1:42.45    2:17.64   
  Sigma Swim Birkerød  2:21.32                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    640  31.86  1:07.02  1:42.15    2:17.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.96                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    629  32.99  1:08.36  1:44.20    2:18.76   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:22.01                 
                     
10  Sebastian Greisen  2004    622  32.19  1:07.28  1:43.10    2:19.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.78                 
                     
11  Jeppe Kjær  2004    619  33.38  1:09.31  1:45.00    2:19.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:19.96                 
                     
12  Asger Mathiasen  2004    617  31.74  1:06.85  1:43.07    2:19.61   
  Thisted Svømmeklub  2:19.95                 
                     
13  Julian Birch  2004    610  32.98  1:08.53  1:44.67    2:20.18   
  Søllerød Svømmeklub  2:26.20                 
                     
14  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    598  33.67  1:09.32  1:45.99    2:21.09   
  Hvidovre Svømmeklub  2:22.31                 
                     
15  Rasmus Håkonsson  2004    597  32.47  1:09.04  1:46.04    2:21.13   
  Ikast Svømmeklub  2:24.76                 
                     
16  Lucas Rosenborg  2004    594  32.94  1:09.09  1:46.22    2:21.38   
  Lyseng IF  2:23.47                 
                     
17  Viggo Prehn  2004    593  32.91  1:09.99  1:46.20    2:21.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.46                 
                     
18  Nicolai D. B. Hansen  2004    584  32.94  1:09.10  1:45.89    2:22.20   
  Greve Svømmeklub  2:19.46                 
                     
19  Lars Riisgaard-Jensen  2004    576  33.53  1:09.52  1:46.80    2:22.87   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:25.06                 
                     
20  Mikkel Roed  2004    574  33.55  1:09.56  1:46.63    2:23.00   
  Køge Svømmeklub  2:22.40                 
                     
21  Gustav Hansen  2004    569  32.99  1:09.50  1:47.28    2:23.45   
  Thisted Svømmeklub  2:24.51                 
                     
22  Thor Majvig Mogensen  2004    567  32.73  1:09.53  1:47.30    2:23.58   
  Hillerød Svømmeklub  2:21.36                 
                     
23  Emil Witzner Hansen  2004    566  34.24  1:10.69  1:47.74    2:23.71   
  Svømmeklubben Laksen  2:27.52                 
                     
24  Hjalte Petersen  2004    556  32.46  1:08.94  1:46.93    2:24.58   
  Næstved IF  2:32.47                 
                     
25  Sebastian Jacobsen  2004    555  33.15  1:09.45  1:47.46    2:24.67   
  Aalborg Svømmeklub  2:24.45                 
                     
26  Emil Søby  2004    540  34.11  1:10.96  1:48.54    2:25.96   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:24.27                 
                     
27  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    525  33.64  1:10.08  1:48.72    2:27.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.87                 
                     
28  Kasper Hansen  2004    524  35.33  1:12.41  1:50.27    2:27.47   
  Silkeborg Svømmeklub  2:27.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark