2020-04-05   02:20:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    754  35.72  1:15.97  1:56.75    2:38.56   
  Aalborg Svømmeklub  2:43.14                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    710  36.83  1:18.19  1:59.70    2:41.80   
  Roskilde Svømning  2:45.56                 
                     
Ida Skov Kragh  2006    695  36.77  1:18.35  2:01.44    2:42.95   
  Slangerup Svømmeklub  2:54.81                 
                     
Mathilde Severs  2006    681  38.31  1:20.21  2:02.29    2:44.07   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.86                 
                     
Mia West  2006    660  36.83  1:19.48  2:02.88    2:45.78   
  Esbjerg Svømmeklub  2:55.84                 
                     
Mille Frydendahl  2006    653  36.94  1:18.71  2:01.99    2:46.36   
  Slangerup Svømmeklub  2:49.07                 
                     
Astrid Mulipola  2006    635  36.71  1:19.50  2:03.35    2:47.90   
  Sigma Swim Allerød  2:52.77                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    608  39.47  1:22.53  2:07.04    2:50.32   
  Vest-Brøndby  3:00.18                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    608  37.74  1:21.08  2:06.69    2:50.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:50.73                 
                     
10  Sofie Amalie Krag  2006    598  38.07  1:21.90  2:06.77    2:51.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.13                 
                     
11  Emilie Øhlenschlæger  2006    582  38.62  1:22.17  2:06.87    2:52.80   
  Esbjerg Svømmeklub  2:58.22                 
                     
12  Emily Reuter  2006    575  38.90  1:23.56  2:09.29    2:53.59   
  Lyngby Svømmeklub  3:04.21                 
                     
13  Nina Katrine N. Nissen  2006    573  39.57  1:24.08  2:09.31    2:53.77   
  Lyngby Svømmeklub  3:07.25                 
                     
14  Zoe Overby Traberg  2006    568  40.50  1:25.60  2:10.40    2:54.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.06                 
                     
15  Ann-Katrine Windfeld  2006    567  39.51  1:23.12  2:08.25    2:54.32   
  Vejle Svømmeklub  3:05.66                 
                     
16  Rikke Therp  2006    553  40.99  1:26.52  2:11.60    2:55.77   
  Vest-Brøndby  3:09.50                 
                     
17  Henriette Roos  2006    552  39.57  1:24.87  2:10.15    2:55.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:59.58                 
                     
18  Amalie Backhausen  2006    550  39.21  1:23.32  2:09.41    2:56.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:56.92                 
                     
19  Annette Toft  2006    540  38.73  1:23.78  2:10.68    2:57.19   
  Køge Svømmeklub  2:58.74                 
                     
20  Molly Szczepanski  2006    539  41.46  1:26.87  2:12.21    2:57.34   
  Gentofte Svømme Klub  3:06.16                 
                     
21  Sofie Larsen  2006    532  39.42  1:24.80  2:11.25    2:58.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:05.08                 
                     
22  Caroline Rygaard Hansen  2006    531  40.39  1:25.89  2:12.35    2:58.25   
  Solrød Svømmeklub  2:59.29                 
                     
23  Freja Juul  2006    529  40.11  1:24.76  2:11.07    2:58.38   
  Næstved IF  3:01.04                 
                     
24  Monika Dragieva  2006    527  39.61  1:24.64  2:11.09    2:58.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.74                 
                     
25  Alberte Crone Larsen  2006    525  40.65  1:26.50  2:13.00    2:58.92   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:03.28                 
                     
26  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    517  40.37  1:25.87  2:12.80    2:59.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:03.89                 
                     
27  Maria Lysgaard  2006    510  40.90  1:27.37  2:14.47    3:00.64   
  Lyseng IF  3:07.38                 
                     
28  Line Gjelstrup  2006    509  41.52  1:27.66  2:14.43    3:00.68   
  Aalborg Svømmeklub  3:04.42                 
                     
29  Anna Hjorth Christensen  2006    506  40.32  1:25.79  2:13.31    3:01.03   
  Køge Svømmeklub  3:06.52                 
                     
30  SIF Bramm  2006    503  40.40  1:27.04  2:14.95    3:01.39   
  JGI Svømning  3:04.77                 
                     
31  Anna Blom Bygum  2006    503  41.44  1:28.18  2:15.22    3:01.40   
  Vest-Brøndby  3:12.50                 
                     
32  Karoline Hansfort  2006    503  41.05  1:27.02  2:14.77    3:01.49   
  Agfs Svømmeafdeling  3:09.04                 
                     
33  Sofia Yuwei Zhang  2006    502  40.35  1:25.35  2:12.62    3:01.61   
  Lyngby Svømmeklub  3:06.18                 
                     
34  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006    493  42.66  1:28.59  2:15.60    3:02.70   
  Hobro Svømmeklub  3:05.15                 
                     
35  Sarah Ankjær Pedersen  2006    488  41.00  1:28.33  2:15.94    3:03.27   
  Greve Svømmeklub  3:02.28                 
                     
36  Bianca Roos  2006    486  39.67  1:25.88  2:15.08    3:03.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.69                 
                     
37  Laura Meyer  2006    481  41.62  1:29.90  2:16.74    3:04.20   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:06.46                 
                     
38  Nynne Zandra Opperfelt  2006    479  41.21  1:27.95  2:15.68    3:04.37   
  Solrød Svømmeklub  3:04.06                 
                     
39  Johanna Rasmussen  2006    478  40.59  1:27.70  2:16.10    3:04.53   
  VAT Copenhagen-MK31  3:09.99                 
                     
40  Marie Kromann Møller  2006    478  42.92  1:29.98  2:17.05    3:04.58   
  Agfs Svømmeafdeling  3:09.78                 
                     
41  Mille Holmberg  2006    475  42.14  1:29.57  2:17.80    3:05.00   
  Vejle Svømmeklub  3:12.20                 
                     
42  Sara Kaarup Andersen  2006    464  42.29  1:29.96  2:18.25    3:06.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:09.30                 
                     
43  Lærke Stenholt Røpke  2006    458  41.44  1:28.96  2:18.29    3:07.21   
  JGI Svømning  3:12.29                 
                     
44  Beatrice Buhr Müller  2006    448  41.29  1:28.76  2:18.54    3:08.57   
  Kalundborg SK  3:09.91                 
                     
45  Daniella Anderson  2006    444  42.49  1:31.11  2:20.55    3:09.16   
  Solrød Svømmeklub  3:14.25                 
                     
46  Marie Nissov-Johansen  2006    439  42.44  1:30.59  2:20.22    3:09.88   
  Vest-Brøndby  3:15.00                 
                     
47  Malene Dithmar  2006    438  43.68  1:31.39  2:20.68    3:09.94   
  Greve Svømmeklub  3:07.88                 
                     
48  Amalie Helfelt  2006    431  41.96  1:30.28  2:20.72    3:11.02   
  Værløse Svømmeklub  3:13.81                 
                     
49  Mathilde Hoff Sørensen  2006    402  44.27  1:34.42  2:26.12    3:15.53   
  Svømmeklubben Nord  3:19.59                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006              DSQ  SW4.4Tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  3:00.77                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    812  34.47  1:13.72  1:53.50    2:34.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:35.07                 
                     
Mette Holstein  2005    758  34.74  1:14.74  1:56.35    2:38.29   
  Silkeborg Svømmeklub  2:41.43                 
                     
Mathilde Bager  2005    713  35.74  1:16.32  1:58.59    2:41.54   
  Aalborg Svømmeklub  2:43.18                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    699  37.90  1:20.29  2:02.43    2:42.60   
  Helsingør Svømmeklub  2:44.31                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    688  37.79  1:19.31  2:01.54    2:43.44   
  Herlev Svømning  2:44.62                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    681  36.52  1:18.95  2:01.67    2:44.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.55                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    676  36.28  1:18.00  2:00.96    2:44.41   
  Esbjerg Svømmeklub  2:46.94                 
                     
Anna Rønn  2005    652  37.36  1:19.77  2:03.30    2:46.43   
  Ringe Svømme Klub  2:48.26                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    646  37.83  1:21.04  2:04.30    2:46.97   
  Søllerød Svømmeklub  2:49.66                 
                     
10  Ana Rosa Kragh  2005    643  37.28  1:19.47  2:02.54    2:47.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.85                 
                     
11  Nikoline R. Amstrup  2005    642  38.30  1:20.84  2:03.57    2:47.31   
  Sigma Swim Birkerød  2:52.29                 
                     
12  Caroline Koch  2005    638  37.50  1:20.09  2:03.95    2:47.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:53.26                 
                     
13  Ronja K. S. Josephsen  2005    633  37.71  1:20.59  2:04.52    2:48.09   
  Slangerup Svømmeklub  2:54.19                 
                     
14  Silja Brage  2005    632  38.34  1:21.07  2:04.91    2:48.20   
  JGI Svømning  2:46.22                 
                     
15  Caroline Bach Mindested  2005    631  37.63  1:20.47  2:04.31    2:48.26   
  Sigma Swim Allerød  2:51.99                 
                     
16  Asta Højberg  2005    625  37.99  1:22.07  2:05.45    2:48.78   
  Sigma Swim Birkerød  2:54.65                 
                     
17  Natascha Packert-Frandsen  2005    621  37.84  1:20.78  2:05.31    2:49.12   
  Vest-Brøndby  2:58.64                 
                     
18  Rebecca Petersen  2005    609  38.90  1:21.66  2:05.77    2:50.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.58                 
                     
19  Ella Gohr Metz  2005    599  38.82  1:22.76  2:07.00    2:51.17   
  Vest-Brøndby  2:58.70                 
                     
20  Agnete Habermann  2005    598  39.34  1:22.23  2:06.80    2:51.25   
  H2Odense  2:57.44                 
                     
21  Mathilde U. Thorborg  2005    593  37.96  1:22.57  2:07.59    2:51.76   
  Vest-Brøndby  2:55.09                 
                     
22  Marie Jensen  2005    588  38.23  1:21.65  2:06.68    2:52.30   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.71                 
                     
23  Ellen Jensen  2005    581  39.11  1:23.14  2:08.59    2:52.98   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:00.03                 
                     
24  Jette Muusmann  2005    579  38.26  1:21.49  2:06.82    2:53.16   
  Bov IF  2:56.62                 
                     
25  Anna Mundt Karup  2005    578  38.39  1:22.54  2:08.20    2:53.26   
  Holbæk Svømme Klub  3:00.35                 
                     
26  Frederikke B. Hansen  2005    569  38.03  1:21.90  2:08.39    2:54.19   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:54.20                 
                     
27  Matilde Schmidt-Lund  2005    568  38.90  1:23.12  2:08.53    2:54.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.72                 
                     
28  Cille Kirketerp  2005    563  38.83  1:24.00  2:10.03    2:54.77   
  VAT Copenhagen-MK31  2:56.11                 
                     
29  Ida-Marie Nørgaard  2005    561  38.47  1:24.07  2:09.93    2:54.97   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:54.59                 
                     
30  Sofie Dyg Holme  2005    558  39.13  1:23.49  2:08.31    2:55.30   
  Ikast Svømmeklub  2:58.18                 
                     
31  Frederikke Larsen  2005    558  39.08  1:23.90  2:10.12    2:55.33   
  Søllerød Svømmeklub  2:58.22                 
                     
32  Johanne Weber  2005    553  37.56  1:21.60  2:08.43    2:55.85   
  Helsingør Svømmeklub  2:58.05                 
                     
33  Ida Emilie Hindberg  2005    548  39.42  1:24.02  2:09.73    2:56.34   
  Agfs Svømmeafdeling  2:57.12                 
                     
34  Ida Hovmark  2005    543  40.00  1:25.50  2:12.01    2:56.93   
  Thisted Svømmeklub  2:55.55                 
                     
35  Olivia Mai Gustafson  2005    542  38.88  1:23.18  2:10.02    2:57.03   
  Køge Svømmeklub  2:58.69                 
                     
36  Emma Nygaard  2005    542  39.12  1:24.60  2:10.99    2:57.04   
  Frem Odense  3:08.23                 
                     
36  Liva Lauridsen Vorgod  2005    542  40.53  1:25.58  2:11.54    2:57.04   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:58.72                 
                     
38  Josefine Staudt  2005    538  39.65  1:24.54  2:10.73    2:57.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:59.86                 
                     
39  Hannah B. Pedersen  2005    534  39.11  1:24.37  2:11.67    2:57.86   
  VAT Copenhagen-MK31  2:58.86                 
                     
40  Mille Vester-Christensen  2005    531  39.05  1:22.87  2:09.51    2:58.15   
  Søllerød Svømmeklub  3:00.90                 
                     
41  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    531  40.91  1:25.94  2:12.06    2:58.17   
  Hvidovre Svømmeklub  3:01.15                 
                     
42  Olivia Cruse  2005    528  38.24  1:23.13  2:10.16    2:58.50   
  Hillerød Svømmeklub  3:08.21                 
                     
43  Isabella Ludvigsen  2005    525  39.76  1:25.58  2:12.05    2:58.93   
  Sigma Swim Allerød  2:58.52                 
                     
44  Caroline Salskov Jensen  2005    523  39.79  1:25.01  2:11.37    2:59.16   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.31                 
                     
45  Cecilie Michaelsen  2005    513  40.61  1:26.15  2:12.85    3:00.24   
  Svømmeklubben S 68  3:07.20                 
                     
46  Mathilde Thirup  2005    498  41.86  1:28.49  2:15.65    3:02.02   
  Svømmeklubben S 68  3:02.73                 
                     
47  Johanne Heilmann  2005    483  40.90  1:27.72  2:16.01    3:03.94   
  Kolding SK  3:02.31                 
                     
48  Freya Ry Nielsen  2005    483  41.57  1:29.01  2:16.39    3:03.96   
  Glostrup Svømmeklub  2:55.34                 
                     
49  Jazmin Jensen  2005    482  40.77  1:27.26  2:15.49    3:04.03   
  Aalborg Svømmeklub  2:59.58                 
                     
50  Frida Høj Andersen  2005    448  42.43  1:30.78  2:20.22    3:08.55   
  Ishøj Svømme Klub  3:07.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  08:50 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    682  32.49  1:11.20  1:51.58    2:29.41   
  Roskilde Svømning  2:38.44                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    680  33.35  1:11.17  1:50.52    2:29.56   
  Sigma Swim Birkerød  2:39.10                 
                     
Anders Sanggaard  2005    631  33.04  1:11.73  1:52.29    2:33.27   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.83                 
                     
Emil Gram Peters  2005    587  35.97  1:14.56  1:55.40    2:37.05   
  Helsinge Svømmeklub  2:40.37                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    580  34.89  1:15.43  1:56.86    2:37.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:39.85                 
                     
Laurits Boserup  2005    573  35.62  1:16.65  1:57.52    2:38.29   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.37                 
                     
Illia Bulba  2005    546  35.10  1:16.77  1:59.33    2:40.91   
  Hørsholm Svømmeforening  2:44.58                 
                     
Malthe Foged  2005    540  35.48  1:16.85  1:59.05    2:41.47   
  Næstved IF  2:50.25                 
                     
August Høy  2005    539  36.17  1:17.53  2:00.30    2:41.55   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:48.23                 
                     
10  Mads Drechsler  2005    534  35.99  1:16.36  1:58.41    2:42.07   
  Holstebro Svømme Club  2:43.53                 
                     
11  Morten H. Kobbelgaard  2005    530  37.44  1:18.72  2:01.46    2:42.49   
  Aalborg Svømmeklub  2:48.72                 
                     
12  Morten Lindblom Andersen  2005    529  35.06  1:15.19  1:58.28    2:42.57   
  Hillerød Svømmeklub  2:43.10                 
                     
13  Mikkel Andersen  2005    524  37.44  1:19.67  2:01.68    2:43.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.36                 
                     
14  Peter Rom Poulsen  2005    510  36.81  1:18.82  2:01.73    2:44.56   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:52.23                 
                     
15  Sigurd Wemmelund  2005    510  36.56  1:18.40  2:01.55    2:44.61   
  Herning Svømmeklub  2:48.57                 
                     
16  Lucas Svej  2005    473  37.31  1:20.41  2:04.78    2:48.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:51.78                 
                     
17  Nicholas H. Hansen  2005    462  37.87  1:22.60  2:06.74    2:50.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.87                 
                     
18  Alexander Halken  2005    459  38.75  1:22.87  2:07.21    2:50.41   
  Søllerød Svømmeklub  2:54.43                 
                     
19  Tobias Holt Poulsen  2005    453  37.66  1:21.89  2:06.36    2:51.23   
  Vejle Svømmeklub  3:04.73                 
                     
20  Carl Emil Lundgaard  2005    452  39.34  1:23.27  2:07.41    2:51.33   
  Gentofte Svømme Klub  2:55.56                 
                     
21  Sylvester Wichmann Meisner  2005    444  38.10  1:22.21  2:07.79    2:52.35   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:55.36                 
                     
22  David Kilsgaard Andersen  2005    443  37.53  1:22.06  2:07.96    2:52.46   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:55.53                 
                     
23  Erik Schmidt  2005    441  39.22  1:23.19  2:07.46    2:52.70   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.89                 
                     
23  Theodor Møller  2005    441  41.01  1:24.61  2:08.64    2:52.70   
  Vest-Brøndby  2:54.03                 
                     
25  Philip Vesterby  2005    431  39.77  1:24.83  2:10.80    2:54.00   
  Thisted Svømmeklub  2:57.25                 
                     
26  Kresten Skau Hansen  2005    427  38.61  1:23.25  2:09.04    2:54.64   
  DeltaSwim  2:56.91                 
                     
27  Jonas Gaur  2005    422  38.98  1:23.17  2:09.86    2:55.27   
  Harlev Idræts Klub  2:58.10                 
                     
28  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    413  36.55  1:20.91  2:08.03    2:56.48   
  Roskilde Svømning  2:55.34                 
                     
29  Viggo Lind Toustrup  2005    409  38.35  1:23.75  2:10.71    2:57.07   
  Agfs Svømmeafdeling  3:02.43                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005              DSQ  SW4.4Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  2:53.75                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004    727  34.05  1:12.05  1:49.58    2:26.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.48                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    709  32.96  1:10.99  1:49.19    2:27.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:29.98                 
                     
Oscar Kroos  2004    670  34.95  1:13.38  1:51.85    2:30.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.87                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    669  33.11  1:11.33  1:50.96    2:30.38   
  Nyborg Svømmeklub  2:39.03                 
                     
Frederik Lindholm  2004    662  34.37  1:13.42  1:52.45    2:30.85   
  Lyseng IF  2:35.07                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    661  33.75  1:12.57  1:52.24    2:30.96   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:45.03                 
                     
Troels Fode  2004    653  34.83  1:13.18  1:52.52    2:31.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.78                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    649  34.25  1:13.50  1:53.27    2:31.88   
  JGI Svømning  2:33.87                 
                     
Matias Munkholm  2004    647  34.55  1:13.89  1:52.89    2:32.03   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.45                 
                     
10  Tue Vestergaard Jürs  2004    630  34.04  1:13.05  1:53.00    2:33.37   
  Svømmeklubben Syd  2:37.20                 
                     
11  Julian Birch  2004    621  36.26  1:15.62  1:55.38    2:34.16   
  Søllerød Svømmeklub  2:39.63                 
                     
12  Sebastian Hviid Larsen  2004    619  34.47  1:13.46  1:53.81    2:34.29   
  Hørsholm Svømmeforening  2:40.33                 
                     
13  Linus Folke Jensen  2004    614  33.58  1:14.20  1:54.29    2:34.70   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.45                 
                     
14  Mads Liechti  2004    572  34.70  1:14.30  1:55.71    2:38.42   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.69                 
                     
15  Alexander Marcus Englev  2004    568  34.69  1:15.10  1:56.96    2:38.74   
  Greve Svømmeklub  2:35.22                 
                     
16  Joost Rijkhoff  2004    567  35.63  1:16.40  1:57.77    2:38.88   
  Aalborg Svømmeklub  2:46.05                 
                     
17  Phillip Niemann Madsen  2004    556  36.52  1:16.89  1:58.66    2:39.94   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.45                 
                     
18  Sander Møller Jürgensen  2004    554  36.63  1:17.90  1:59.33    2:40.10   
  Odder Svømmeklub  2:43.13                 
                     
19  Niklas Wiese Dobel  2004    551  36.06  1:16.25  1:57.90    2:40.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:40.63                 
                     
20  Jannik Jørgensen  2004    549  36.04  1:17.19  1:58.60    2:40.58   
  Slagelse Svømmeklub  2:41.99                 
                     
21  Andreas Stampe Dalgaard  2004    537  35.93  1:17.42  1:59.39    2:41.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:47.58                 
                     
22  Søren Wandall Ohlsen  2004    537  35.23  1:16.49  1:59.12    2:41.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:46.02                 
                     
23  Joakim Grøn-Henriksen  2004    536  36.05  1:16.71  1:58.64    2:41.86   
  Ringsted Svømme Klub  2:38.71                 
                     
24  Andreas Torp  2004    535  36.05  1:17.20  2:00.20    2:41.97   
  Svømmeklubben Nord  2:44.21                 
                     
25  Alex Fogt  2004    535  36.61  1:17.78  2:00.00    2:41.98   
  H2Odense  2:47.18                 
                     
26  Alexander Griffin  2004    534  35.46  1:16.69  1:59.25    2:42.07   
  Gentofte Svømme Klub  2:43.43                 
                     
27  Lasse Thulstrup  2004    529  36.14  1:16.95  1:59.43    2:42.58   
  Kolding SK  2:45.39                 
                     
28  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    522  35.83  1:16.53  1:59.93    2:43.32   
  Vejle Svømmeklub  2:47.55                 
                     
29  Villads Arfelt  2004    510  36.14  1:17.89  2:00.96    2:44.56   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.15                 
                     
30  Kalle Gerner Knudsen  2004    507  36.46  1:18.11  2:01.13    2:44.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:44.55                 
                     
31  Michael Halck  2004    504  35.49  1:17.75  2:01.47    2:45.21   
  Lyngby Svømmeklub  2:45.23                 
                     
32  Mads Naver  2004    471  38.00  1:20.47  2:04.32    2:48.99   
  Sigma Swim Allerød  2:44.12                 
                     
33  Mikkel Pedersen  2004    471  36.74  1:19.18  2:04.15    2:49.05   
  Aalborg Svømmeklub  2:57.65                 
                     
34  Louie Hermansen  2004    456  37.64  1:21.35  2:06.05    2:50.82   
  VAT Copenhagen-MK31  2:55.51                 
                     
35  Benjamin Koch Andersen  2004    447  36.25  1:19.94  2:05.77    2:51.92   
  Solrød Svømmeklub  2:50.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  17:55 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006    698  34.33  1:11.39  1:49.40    2:25.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.65                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    640  34.89  1:12.87  1:51.22    2:29.82   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.38                 
                     
Naja Færgemann  2006    638  35.94  1:13.96  1:52.44    2:30.02   
  H2Odense  2:38.06                 
                     
Clara Kapke  2006    634  34.34  1:12.13  1:51.30    2:30.33   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:35.17                 
                     
Alba Mantoni  2006    628  35.59  1:13.75  1:53.25    2:30.77   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.25                 
                     
Mille Frydendahl  2006    628  34.92  1:12.64  1:52.03    2:30.80   
  Slangerup Svømmeklub  2:32.63                 
                     
Emilie Wilms Jensen  2006    616  35.49  1:13.28  1:52.99    2:31.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:36.63                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    612  34.31  1:12.66  1:53.16    2:32.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.70                 
                     
Caroline Lærke Hyltoft  2006    600  35.73  1:14.48  1:53.80    2:33.12   
  Aalborg Svømmeklub  2:40.19                 
                     
10  Agnete Boelt  2006    594  34.64  1:13.72  1:53.81    2:33.56   
  Sigma Swim Allerød  2:35.97                 
                     
11  Astrid Mulipola  2006    593  35.10  1:13.92  1:54.55    2:33.68   
  Sigma Swim Allerød  2:35.69                 
                     
12  Julie Brix Østergaard  2006    585  35.80  1:14.83  1:56.04    2:34.37   
  Køge Svømmeklub  2:33.78                 
                     
13  Silje Mathiasen  2006    583  36.49  1:15.90  1:55.32    2:34.57   
  SVØM Korsør  2:38.88                 
                     
14  Lara Smerdal  2006    572  36.95  1:17.12  1:57.94    2:35.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.60                 
                     
15  Karoline Kjelstrup  2006    558  36.09  1:16.78  1:57.47    2:36.87   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.67                 
                     
16  Elisabeth Augusta Englev  2006    551  36.27  1:16.37  1:57.55    2:37.49   
  Greve Svømmeklub  2:40.67                 
                     
17  Siv Reimer  2006    547  35.92  1:14.84  1:56.28    2:37.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.30                 
                     
18  Rikke Friis Kanstrup  2006    546  35.12  1:15.45  1:57.68    2:38.01   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:47.11                 
                     
19  Sara Kaarup Andersen  2006    545  37.14  1:17.05  1:57.79    2:38.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.60                 
                     
20  Mathilde Holm Villadsen  2006    534  38.11  1:18.58  1:59.93    2:39.15   
  Solrød Svømmeklub  2:39.42                 
                     
21  Anna Bach  2006    523  38.09  1:19.05  2:00.14    2:40.24   
  Holstebro Svømme Club  2:45.14                 
                     
22  Dikte Johanne Schrøder  2006    515  37.23  1:17.07  1:59.00    2:41.02   
  Gentofte Svømme Klub  2:41.68                 
                     
23  Jasmine Løkkegaard  2006    510  36.58  1:17.57  2:00.14    2:41.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:44.98                 
                     
24  Alma Lind Babin  2006    508  39.02  1:20.37  2:01.47    2:41.82   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.81                 
                     
25  Alberte Crone Larsen  2006    498  37.96  1:19.91  2:01.97    2:42.89   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:42.37                 
                     
26  Maja Zastrojevic  2006    492  37.80  1:19.38  2:02.28    2:43.51   
  VAT Copenhagen-MK31  2:47.13                 
                     
27  Aia Caroline Abel  2006    489  38.75  1:20.26  2:02.35    2:43.90   
  Svømmeklubben Nord  2:47.23                 
                     
28  Clara Hejndorff Bøgsted  2006    487  37.29  1:18.26  2:01.51    2:44.09   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:50.83                 
                     
29  Anna Hinsch Lauritzen  2006    481  39.96  1:21.85  2:03.78    2:44.76   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.21                 
                     
30  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    479  39.28  1:20.97  2:03.44    2:45.04   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.07                 
                     
31  Iben Lund Nielsen  2006    475  37.46  1:17.30  2:02.17    2:45.49   
  Næstved IF  2:45.89                 
                     
32  Jaqueline Haack  2006    471  38.18  1:20.55  2:04.13    2:45.91   
  Solrød Svømmeklub  2:43.72                 
                     
33  Maica Jensen  2006    461  38.74  1:21.68  2:04.79    2:47.14   
  Hvidovre Svømmeklub  2:47.51                 
                     
34  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    433  40.33  1:23.65  2:07.56    2:50.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.75                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:40.53                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    777  33.31  1:08.86  1:45.51    2:20.45   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:24.50                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    777  33.01  1:08.67  1:45.20    2:20.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.88                 
                     
Malou Sejr  2005    750  33.23  1:09.21  1:45.84    2:22.14   
  Agfs Svømmeafdeling  2:24.36                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005    716  33.57  1:10.09  1:47.45    2:24.33   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.83                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    669  34.15  1:10.96  1:49.41    2:27.62   
  Hvidovre Svømmeklub  2:30.21                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    663  34.61  1:12.14  1:50.68    2:28.10   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.47                 
                     
Signe Vestergaard Jensen  2005    659  35.32  1:13.48  1:51.64    2:28.37   
  Ikast Svømmeklub  2:38.38                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    659  34.13  1:11.87  1:50.53    2:28.41   
  H2Odense  2:36.49                 
                     
Ida Jacobsen  2005    656  33.57  1:10.94  1:49.71    2:28.59   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.70                 
                     
10  Amalie Tolderlund  2005    652  34.72  1:12.73  1:51.41    2:28.87   
  Silkeborg Svømmeklub  2:37.84                 
                     
11  Rebecca Petersen  2005    645  34.67  1:13.07  1:51.41    2:29.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.66                 
                     
12  Josephine Thomsen  2005    645  34.74  1:11.95  1:50.90    2:29.47   
  Herlev Svømning  2:28.43                 
                     
13  Juliane Bo Andersen  2005    631  34.21  1:12.65  1:52.15    2:30.56   
  Roskilde Svømning  2:34.47                 
                     
14  Annika Britt Larsen  2005    630  34.79  1:12.86  1:51.95    2:30.59   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:30.78                 
                     
15  Alma Olivarius  2005    623  36.25  1:15.34  1:54.15    2:31.20   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.27                 
                     
16  Lise Refsgaard  2005    620  35.21  1:13.52  1:52.34    2:31.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.34                 
                     
17  Catrine Porsdal  2005    619  35.67  1:14.18  1:53.88    2:31.53   
  Sigma Swim Birkerød  2:31.47                 
                     
18  Stine Mejdahl  2005    615  35.67  1:13.94  1:53.30    2:31.86   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.13                 
                     
19  Emmely Östman Pedersen  2005    606  35.06  1:13.44  1:53.81    2:32.59   
  Helsingør Svømmeklub  2:37.94                 
                     
20  Ester Lauritsen  2005    605  36.36  1:15.36  1:54.67    2:32.68   
  Silkeborg Svømmeklub  2:34.15                 
                     
21  Anna Varming  2005    599  35.78  1:14.57  1:54.40    2:33.20   
  Viborg Svømme Klub  2:39.31                 
                     
22  Caroline Sofie Aagaard  2005    593  35.86  1:14.59  1:54.39    2:33.71   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.35                 
                     
23  Josefine Nielsen  2005    592  35.78  1:14.35  1:54.76    2:33.76   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:33.14                 
                     
24  Alba Vendelboe-Schack  2005    589  35.44  1:14.34  1:54.42    2:34.07   
  Hørsholm Svømmeforening  2:36.48                 
                     
25  Mikkeline Rud Wiberg  2005    583  35.48  1:14.51  1:54.96    2:34.56   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.15                 
                     
26  Agnes Barner Hansen  2005    579  36.31  1:15.99  1:56.47    2:34.92   
  Næstved IF  2:37.67                 
                     
27  Cassandra Spring  2005    576  37.03  1:16.44  1:56.82    2:35.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:35.04                 
                     
28  Hannah B. Pedersen  2005    573  36.46  1:16.41  1:56.11    2:35.45   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.87                 
                     
29  Emmeline S. Bertelsen  2005    571  37.32  1:17.14  1:56.31    2:35.64   
  Ringsted Svømme Klub  2:39.10                 
                     
30  Karoline Iversen  2005    571  36.92  1:16.80  1:57.40    2:35.67   
  Svømmeklubben Nord  2:36.75                 
                     
31  Camilla Porsdal  2005    566  37.03  1:16.27  1:56.28    2:36.09   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.08                 
                     
32  Amalie Nyvang Jensen  2005    565  35.59  1:14.87  1:55.91    2:36.21   
  Thisted Svømmeklub  2:45.39                 
                     
33  Josefine Staudt  2005    549  36.29  1:15.71  1:56.70    2:37.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.56                 
                     
34  Cecilie G. Mortensen  2005    543  36.65  1:16.25  1:57.82    2:38.22   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.89                 
                     
35  Victoria Fræhr Piihl  2005    542  36.96  1:17.11  1:58.13    2:38.35   
  Kolding SK  2:40.57                 
                     
36  Kaja Waag Kallesøe  2005    540  36.95  1:16.96  1:58.34    2:38.53   
  Herlev Svømning  2:40.89                 
                     
37  Victoria W. Stahl  2005    540  36.17  1:16.29  1:57.77    2:38.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.75                 
                     
38  Signe Holm Hansen  2005    538  35.97  1:15.94  1:57.58    2:38.75   
  Værløse Svømmeklub  2:40.39                 
                     
39  Jazmin Jensen  2005    537  36.41  1:16.35  1:58.04    2:38.89   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.38                 
                     
40  Signe Eie  2005    536  36.49  1:16.93  1:58.71    2:38.99   
  Herlev Svømning  2:39.42                 
                     
41  Emilie Moberg  2005    533  36.85  1:17.58  1:58.85    2:39.22   
  Vejle Svømmeklub  2:39.23                 
                     
42  Johanne V. Futtrup  2005    532  35.81  1:15.33  1:57.60    2:39.32   
  Agfs Svømmeafdeling  2:41.82                 
                     
43  Ophelia Kronborg Jensen  2005    528  36.85  1:17.21  1:59.48    2:39.73   
  Aabybro Idrætsforening  2:37.53                 
                     
44  Maja Fjordside Jensen  2005    520  37.68  1:17.93  2:00.03    2:40.57   
  Holstebro Svømme Club  2:39.38                 
                     
Laura S. Olesen  2005              DSQ  SW6.4ej fort bev175m 
  Aalborg Svømmeklub  2:34.41                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005              DSQ  SW6.2afsætmav eft25m 
  Nyborg Svømmeklub  2:33.73                 
                     
Mathilde Linnet Nørgaard  2005              DSQ  SW6.5ej ryglig i mål 
  DeltaSwim  2:42.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    706  31.27  1:05.28  1:39.72    2:13.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.99                 
                     
Mads Møller  2005    656  32.08  1:06.73  1:42.16    2:16.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.55                 
                     
Christian Thorhauge  2005    649  31.55  1:05.93  1:41.37    2:17.30   
  Hobro Svømmeklub  2:21.47                 
                     
Tobias Bjørnsteen  2005    617  33.66  1:09.00  1:44.53    2:19.59   
  Svømmeklubben Syd  2:25.01                 
                     
Sebastian Jørgensen  2005    602  32.21  1:08.08  1:44.32    2:20.80   
  Thisted Svømmeklub  2:29.37                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    581  34.06  1:10.47  1:46.97    2:22.47   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.89                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    580  33.03  1:10.03  1:47.30    2:22.53   
  DeltaSwim  2:29.37                 
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005    577  34.32  1:10.80  1:47.18    2:22.78   
  Odder Svømmeklub  2:24.61                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    558  33.68  1:10.58  1:48.42    2:24.37   
  Herlev Svømning  2:32.74                 
                     
10  Anders Junker  2005    555  33.36  1:11.47  1:48.30    2:24.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.22                 
                     
11  William Bogø Andersen  2005    553  33.85  1:10.73  1:48.29    2:24.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.04                 
                     
12  William Bendix Schmidt  2005    544  33.90  1:10.83  1:48.32    2:25.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.09                 
                     
13  Sebastian Emil F. Klicman  2005    543  34.19  1:11.60  1:49.28    2:25.66   
  Frem Odense  2:29.52                 
                     
14  Louie Hansen  2005    541  34.82  1:12.43  1:49.97    2:25.88   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.39                 
                     
15  Frederik Stender-Petersen  2005    537  32.78  1:09.36  1:48.11    2:26.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.34                 
                     
16  Mathies Liersch  2005    525  35.08  1:11.79  1:49.95    2:27.32   
  Svømmeklubben Syd  2:30.93                 
                     
17  Mikkel Andersen  2005    523  34.42  1:11.37  1:49.30    2:27.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.46                 
                     
17  Sebastian Sand Gottlieb  2005    523  35.36  1:14.11  1:51.53    2:27.52   
  Sigma Swim Allerød  2:32.83                 
                     
19  Luca Hertzog  2005    517  34.14  1:11.53  1:49.81    2:28.07   
  Ringe Svømme Klub  2:31.24                 
                     
20  Theis Nelander  2005    514  35.24  1:12.09  1:49.94    2:28.37   
  Ikast Svømmeklub  2:31.25                 
                     
21  Robert E Falborg Pedersen  2005    504  34.81  1:13.82  1:52.36    2:29.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.27                 
                     
22  Casper Boest  2005    498  33.56  1:11.22  1:51.01    2:29.97   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:34.35                 
                     
23  Anton Rytter Bech  2005    477  34.93  1:13.64  1:53.16    2:32.14   
  Hvidovre Svømmeklub  2:33.41                 
                     
24  Mikkel K. Kristensen  2005    475  36.27  1:15.62  1:54.88    2:32.30   
  Aalborg Svømmeklub  2:33.89                 
                     
25  Tobias Jakobsen  2005    466  36.79  1:15.55  1:55.36    2:33.30   
  Viborg Svømme Klub  2:32.96                 
                     
26  Theodor Wernberg Løvgreen  2005    452  35.56  1:15.16  1:55.23    2:34.93   
  Sigma Swim Allerød  2:32.49                 
                     
27  Magnus Tullberg  2005    415  36.98  1:18.36  1:59.41    2:39.28   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.10                 
                     
Kristian Kjær  2005              DSQ  SW6.2mav-lig vend50 
  Thisted Svømmeklub  2:29.44                 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Warberg  2004    823  29.44  1:01.85  1:34.46    2:06.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.12                 
                     
Alexander Vergereau  2004    731  30.75  1:04.42  1:38.24    2:11.99   
  Sigma Swim Birkerød  2:13.45                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    712  31.60  1:05.14  1:39.29    2:13.13   
  Viborg Svømme Klub  2:17.37                 
                     
Mads Iversen  2004    669  31.05  1:06.00  1:41.49    2:15.91   
  Vejle Svømmeklub  2:19.65                 
                     
Silas Waterval  2004    664  31.54  1:05.97  1:41.15    2:16.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:16.90                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    655  32.54  1:08.06  1:43.07    2:16.88   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:21.01                 
                     
Jonathan Beck  2004    644  32.37  1:07.34  1:42.45    2:17.64   
  Sigma Swim Birkerød  2:21.32                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    640  31.86  1:07.02  1:42.15    2:17.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.96                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    629  32.99  1:08.36  1:44.20    2:18.76   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:22.01                 
                     
10  Sebastian Greisen  2004    622  32.19  1:07.28  1:43.10    2:19.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.78                 
                     
11  Jeppe Kjær  2004    619  33.38  1:09.31  1:45.00    2:19.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:19.96                 
                     
12  Asger Mathiasen  2004    617  31.74  1:06.85  1:43.07    2:19.61   
  Thisted Svømmeklub  2:19.95                 
                     
13  Julian Birch  2004    610  32.98  1:08.53  1:44.67    2:20.18   
  Søllerød Svømmeklub  2:26.20                 
                     
14  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    598  33.67  1:09.32  1:45.99    2:21.09   
  Hvidovre Svømmeklub  2:22.31                 
                     
15  Rasmus Håkonsson  2004    597  32.47  1:09.04  1:46.04    2:21.13   
  Ikast Svømmeklub  2:24.76                 
                     
16  Lucas Rosenborg  2004    594  32.94  1:09.09  1:46.22    2:21.38   
  Lyseng IF  2:23.47                 
                     
17  Viggo Prehn  2004    593  32.91  1:09.99  1:46.20    2:21.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.46                 
                     
18  Nicolai D. B. Hansen  2004    584  32.94  1:09.10  1:45.89    2:22.20   
  Greve Svømmeklub  2:19.46                 
                     
19  Lars Riisgaard-Jensen  2004    576  33.53  1:09.52  1:46.80    2:22.87   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:25.06                 
                     
20  Mikkel Roed  2004    574  33.55  1:09.56  1:46.63    2:23.00   
  Køge Svømmeklub  2:22.40                 
                     
21  Gustav Hansen  2004    569  32.99  1:09.50  1:47.28    2:23.45   
  Thisted Svømmeklub  2:24.51                 
                     
22  Thor Majvig Mogensen  2004    567  32.73  1:09.53  1:47.30    2:23.58   
  Hillerød Svømmeklub  2:21.36                 
                     
23  Emil Witzner Hansen  2004    566  34.24  1:10.69  1:47.74    2:23.71   
  Svømmeklubben Laksen  2:27.52                 
                     
24  Hjalte Petersen  2004    556  32.46  1:08.94  1:46.93    2:24.58   
  Næstved IF  2:32.47                 
                     
25  Sebastian Jacobsen  2004    555  33.15  1:09.45  1:47.46    2:24.67   
  Aalborg Svømmeklub  2:24.45                 
                     
26  Emil Søby  2004    540  34.11  1:10.96  1:48.54    2:25.96   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:24.27                 
                     
27  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    525  33.64  1:10.08  1:48.72    2:27.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.87                 
                     
28  Kasper Hansen  2004    524  35.33  1:12.41  1:50.27    2:27.47   
  Silkeborg Svømmeklub  2:27.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:45 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    674  32.34  1:09.31  1:47.57    2:27.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.87                 
                     
Mia West  2006    631  32.52  1:09.51  1:48.77    2:30.30   
  Esbjerg Svømmeklub  2:48.70                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    564  33.97  1:12.33  1:53.80    2:36.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.15                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006    535  35.16  1:15.19  1:56.91    2:38.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.43                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    524  34.06  1:14.09  1:57.28    2:39.85   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:57.53                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    517  33.28  1:11.86  1:54.16    2:40.63   
  Greve Svømmeklub  2:44.75                 
                     
Nicole Damhøj Andersen  2006    492  35.93  1:16.57  2:00.04    2:43.27   
  Greve Svømmeklub  2:52.01                 
                     
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    482  35.04  1:16.49  1:59.85    2:44.45   
  Agfs Svømmeafdeling  3:04.08                 
                     
Klara-Sofie Bollmann  2006    480  34.74  1:15.80  1:59.86    2:44.58   
  Køge Svømmeklub  2:58.35                 
                     
10  Katrine Bøeg Thormann  2006    479  34.52  1:14.58  1:57.93    2:44.77   
  Ikast Svømmeklub  2:45.87                 
                     
11  Liva la Cour  2006    473  35.02  1:16.67  2:02.76    2:45.47   
  Gentofte Svømme Klub  3:09.56                 
                     
12  Caroline Rygaard Hansen  2006    471  34.53  1:15.42  1:59.45    2:45.65   
  Solrød Svømmeklub  2:48.72                 
                     
13  Liva Gottorp Sørensen  2006    463  35.83  1:20.28  2:05.14    2:46.60   
  Vest-Brøndby  3:10.24                 
                     
14  Agnete Boelt  2006    455  34.08  1:15.83  2:00.67    2:47.61   
  Sigma Swim Allerød  2:49.90                 
                     
15  Sara Kaarup Andersen  2006    454  37.18  1:19.87  2:03.16    2:47.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.36                 
                     
16  Marie Elster  2006    414  37.50  1:22.09  2:07.38    2:52.97   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.91                 
                     
17  Sofie Amalie Krag  2006    412  36.33  1:21.36  2:07.94    2:53.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.05                 
                     
18  Silje Mathiasen  2006    391  38.05  1:24.05  2:10.13    2:56.33   
  SVØM Korsør  3:03.42                 
                     
19  Anna E.e. Balle  2006    389  38.04  1:23.75  2:10.62    2:56.63   
  Gentofte Svømme Klub  3:11.27                 
                     
20  Andrea Nøhr Petersen  2006    382  37.40  1:22.21  2:10.63    2:57.57   
  Køge Svømmeklub  3:09.17                 
                     
21  Kamma Rasmussen  2006    368  35.55  1:21.78  2:13.58    2:59.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:56.74                 
                     
22  Laura Cecilie Salling  2006    358  39.05  1:25.73  2:15.09    3:01.58   
  Lyngby Svømmeklub  3:05.12                 
                     
23  Mathilde Holm Villadsen  2006    356  38.32  1:24.85  2:13.64    3:01.80   
  Solrød Svømmeklub  3:00.68                 
                     
24  Karoline R. Frederiksen  2006    343  34.59  1:20.02  2:11.55    3:04.18   
  Esbjerg Svømmeklub  3:10.42                 
                     
25  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    338  38.61  1:25.18  2:15.15    3:05.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.74                 
                     
26  Silje Lyse Legaard  2006    303  39.53  1:26.08  2:18.12    3:11.98   
  Hillerød Svømmeklub  3:11.57                 
                     
27  Jaqueline Haack  2006    287  39.66  1:31.87  2:25.70    3:15.44   
  Solrød Svømmeklub  3:09.18                 
                     
Ane Christensen  2006              DSQ  SW8.3asyk ben ef100m 
  Kolding SK  3:10.09                 
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nørgaard Frost  2005    770  31.93  1:08.08  1:44.37    2:20.66   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.06                 
                     
Cecilie Carøe Helmark  2005    769  32.25  1:08.93  1:44.44    2:20.73   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.66                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    669  32.01  1:09.33  1:47.87    2:27.39   
  Køge Svømmeklub  2:35.71                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    643  32.98  1:12.19  1:50.38    2:29.39   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.32                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005    638  33.45  1:11.13  1:50.70    2:29.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:39.22                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    635  34.34  1:12.15  1:51.38    2:29.99   
  Herlev Svømning  2:40.60                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    625  33.23  1:09.70  1:48.76    2:30.78   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.80                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    599  32.42  1:10.87  1:51.04    2:32.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:33.37                 
                     
Louise Sunesen  2005    585  33.94  1:13.63  1:53.57    2:34.11   
  Viborg Svømme Klub  2:36.98                 
                     
10  Josephine Frederiksen  2005    568  34.25  1:13.40  1:53.76    2:35.63   
  Svømmeklubben Syd  2:38.47                 
                     
11  Matilde Schmidt-Lund  2005    566  33.73  1:12.12  1:52.79    2:35.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.67                 
                     
12  Liva Lund Hansen  2005    565  32.90  1:10.65  1:51.42    2:35.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:35.35                 
                     
13  Laura Vedel Larsen  2005    562  33.71  1:13.07  1:54.42    2:36.18   
  Swim Team Neptun  2:41.91                 
                     
14  Karoline Prang Andersen  2005    558  33.03  1:13.63  1:56.10    2:36.62   
  Hobro Svømmeklub  2:45.20                 
                     
15  Alberte Kreiser-Petersen  2005    547  33.56  1:14.19  1:56.22    2:37.63   
  Gentofte Svømme Klub  2:44.84                 
                     
16  Thea Mikkelsen  2005    541  34.48  1:14.08  1:56.03    2:38.25   
  Glostrup Svømmeklub  2:43.94                 
                     
17  Ida Marie Platzer  2005    528  33.17  1:12.26  1:54.85    2:39.46   
  Søllerød Svømmeklub  2:36.91                 
                     
18  Mille Vester-Christensen  2005    473  34.32  1:14.18  1:57.75    2:45.47   
  Søllerød Svømmeklub  2:46.01                 
                     
19  Iben Ebdrup Norling  2005    467  34.44  1:16.73  2:02.44    2:46.14   
  Værløse Svømmeklub  2:50.30                 
                     
20  Liv Salhauge  2005    467  37.09  1:19.52  2:03.24    2:46.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:46.63                 
                     
21  Natascha Packert-Frandsen  2005    467  36.43  1:19.30  2:03.63    2:46.20   
  Vest-Brøndby  2:52.04                 
                     
22  Maya Krogh Brønnicke  2005    449  32.62  1:12.94  2:00.59    2:48.34   
  Køge Svømmeklub  2:52.07                 
                     
23  Malene Reynolds  2005    440  36.41  1:18.69  2:03.71    2:49.50   
  Ringsted Svømme Klub  2:50.28                 
                     
24  Sofie Lykke Petersen  2005    439  34.59  1:17.63  2:04.85    2:49.61   
  Roskilde Svømning  2:42.98                 
                     
25  Emilie Moberg  2005    386  37.84  1:22.87  2:10.02    2:57.09   
  Vejle Svømmeklub  2:50.73                 
                     
26  Esther Haudrum Larsen  2005    381  37.56  1:22.30  2:09.30    2:57.72   
  Værløse Svømmeklub  2:55.12                 
                     
27  Andrea Holm Sørensen  2005    381  36.53  1:20.46  2:08.03    2:57.78   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:54.60                 
                     
28  Elida Thornsen  2005    375  36.79  1:22.42  2:10.93    2:58.69   
  SVØM Korsør  2:49.39                 
                     
Kathrine E. Larsen  2005              DNF   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Svarrer  2005    623  29.49  1:04.54  1:40.57    2:17.42   
  Slangerup Svømmeklub  2:20.61                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    582  31.05  1:06.09  1:42.83    2:20.55   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.02                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005    514  32.17  1:09.17  1:48.30    2:26.48   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:30.77                 
                     
Daniel Bastholm  2005    511  32.14  1:08.93  1:47.25    2:26.75   
  Greve Svømmeklub  2:31.56                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    496  31.79  1:07.83  1:46.31    2:28.20   
  Søllerød Svømmeklub  2:34.47                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    494  31.92  1:09.34  1:47.91    2:28.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:28.62                 
                     
Teodor Thuelund  2005    467  32.94  1:12.24  1:52.41    2:31.23   
  Nyborg Svømmeklub  2:41.33                 
                     
Cilas Madsen  2005    460  32.47  1:10.99  1:51.17    2:32.02   
  Greve Svømmeklub  2:39.42                 
                     
Thor Majgård  2005    456  33.89  1:12.83  1:52.55    2:32.45   
  Vejle Svømmeklub  2:43.64                 
                     
10  Malthe Berlin  2005    454  30.86  1:08.22  1:49.78    2:32.69   
  Rønne Svømme Klub  2:38.55                 
                     
11  Inas Ilic  2005    431  32.58  1:10.95  1:51.56    2:35.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.53                 
                     
12  Nicolas Duvander  2005    414  32.83  1:12.82  1:55.01    2:37.44   
  Esbjerg Svømmeklub  2:42.20                 
                     
13  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    408  32.88  1:12.45  1:53.73    2:38.15   
  H2Odense  2:42.31                 
                     
14  Malthe Foged  2005    394  33.35  1:13.41  1:56.52    2:40.02   
  Næstved IF  2:42.05                 
                     
15  Theodor Wernberg Løvgreen  2005    394  32.71  1:12.03  1:55.99    2:40.12   
  Sigma Swim Allerød  2:31.61                 
                     
16  Philip Rindum  2005    393  33.57  1:13.70  1:57.38    2:40.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:43.05                 
                     
17  Emil Togsverd  2005    387  34.00  1:14.77  1:57.35    2:41.00   
  Silkeborg Svømmeklub  2:43.99                 
                     
18  Anders Thøgersen  2005    368  35.15  1:15.69  1:58.67    2:43.80   
  Glostrup Svømmeklub  2:50.00                 
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Juul Henriksen  2004    669  29.53  1:04.20  1:39.68    2:14.17   
  H2Odense  2:18.05                 
                     
Christian Landtved  2004    665  29.79  1:03.89  1:39.05    2:14.45   
  Ringe Svømme Klub  2:17.84                 
                     
Elias Noe  2004    663  29.31  1:03.19  1:39.08    2:14.61   
  Dragsholm Svømmeklub  2:16.88                 
                     
Oscar Isberg  2004    643  29.33  1:03.04  1:39.36    2:16.00   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:19.95                 
                     
Frederik Lindholm  2004    642  29.90  1:04.40  1:40.13    2:16.06   
  Lyseng IF  2:18.91                 
                     
Mathias Christensen  2004    636  28.77  1:02.30  1:38.19    2:16.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.40                 
                     
Casper Madsen  2004    624  30.67  1:05.00  1:41.18    2:17.34   
  Slagelse Svømmeklub  2:19.78                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    606  30.19  1:05.57  1:41.36    2:18.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.57                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    603  31.24  1:06.03  1:43.62    2:18.94   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.81                 
                     
10  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    574  30.80  1:06.28  1:43.42    2:21.24   
  Greve Svømmeklub  2:23.26                 
                     
11  Jet Li Fuhrmann  2004    558  30.20  1:05.05  1:41.26    2:22.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.69                 
                     
12  Gabriel Elmedyb  2004    551  30.95  1:06.93  1:44.33    2:23.16   
  Herlev Svømning  2:27.61                 
                     
13  Carl Krabbe Heldgaard  2004    549  30.50  1:05.91  1:43.00    2:23.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.22                 
                     
14  Andreas Weis Kallesøe  2004    534  33.25  1:09.93  1:46.79    2:24.67   
  Viborg Svømme Klub  2:32.49                 
                     
15  Mathias Lindgaard  2004    519  31.64  1:08.99  1:47.51    2:26.00   
  Herlev Svømning  2:30.08                 
                     
16  Nicklas Plank  2004    516  31.25  1:09.95  1:50.34    2:26.34   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:39.90                 
                     
17  Noah Tranum  2004    506  31.02  1:07.44  1:46.70    2:27.24   
  JGI Svømning  2:35.82                 
                     
18  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    504  33.39  1:11.04  1:48.98    2:27.44   
  Ringsted Svømme Klub  2:31.31                 
                     
19  William Ølshøj  2004    495  29.58  1:06.63  1:46.66    2:28.39   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.31                 
                     
20  Silas Waterval  2004    478  32.40  1:10.50  1:50.20    2:30.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:29.33                 
                     
21  Anders Mose  2004    473  32.03  1:10.63  1:50.52    2:30.60   
  Esbjerg Svømmeklub  2:34.88                 
                     
22  Pelle Colmorten  2004    467  29.85  1:05.35  1:46.39    2:31.25   
  Roskilde Svømning  2:33.68                 
                     
23  Phillip Niemann Madsen  2004    454  33.16  1:10.65  1:51.08    2:32.63   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.59                 
                     
24  Bertram Grøn Brandelev  2004    453  31.59  1:08.94  1:50.33    2:32.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:39.44                 
                     
25  Viktor Enevold Sørensen  2004    451  31.43  1:09.11  1:49.76    2:33.04   
  Thisted Svømmeklub  2:29.38                 
                     
26  Alexander Slente  2004    445  31.92  1:10.35  1:50.67    2:33.76   
  Svømmeklubben Syd  2:32.31                 
                     
27  Christoffer R.s. Pedersen  2004    416  32.37  1:12.49  1:55.22    2:37.22   
  H2Odense  2:39.70                 
                     
28  Anton Skov Grell  2004    405  34.56  1:14.47  1:56.18    2:38.55   
  Glostrup Svømmeklub  2:38.37                 
                     
29  Emil Neumann  2004    402  33.12  1:12.83  1:54.77    2:38.94   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:38.52                 
                     
29  Michael Halck  2004    402  32.54  1:13.00  1:55.31    2:38.94   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.83                 
                     
31  Victor Dyrhauge  2004    380  32.75  1:13.42  1:57.42    2:41.99   
  Frederikssund Svømmeklub  2:37.59                 
                     
32  Kristian Slott Rasmussen  2004    372  34.91  1:16.35  2:00.24    2:43.14   
  Ringsted Svømme Klub  2:39.77                 
                     
33  Mads Himmelstrup Andersen  2004    349  34.67  1:16.41  2:01.26    2:46.71   
  Ringe Svømme Klub  2:38.50                 
                     
Kasper Thorn  2004              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.60                 
                     
Alfred Balslev Jørgensen  2004                Akut syg 
  Søllerød Svømmeklub  2:37.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  19:02 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Esbjerg Piger  2005  Esbjerg Svømmeklub            2:01.56   
  Ida Jacobsen  2005      31.19        31.19   
  Amanda Busk Olesen  2005      33.86        1:05.05   
  Sofie A. Wolf  2006      29.51        1:34.56   
  Mia West  2006      27.00        2:01.56   
                     
Ssk Piger 1  2005  Silkeborg Svømmeklub            2:02.06   
  Annabella Marie Lauritzen  2005      31.38        31.38   
  Mette Holstein  2005      33.20        1:04.58   
  Ester Lauritsen  2005      29.91        1:34.49   
  Amalie Tolderlund  2005      27.57        2:02.06   
                     
Vat  2005  VAT Copenhagen            2:02.22   
  Schastine Skifter Tabor  2005      29.67        29.67   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      34.85        1:04.52   
  Liva Lund Hansen  2005      57.70        2:02.22   
  Cille Kirketerp  2005              2:02.22   
                     
Hovedstadens Piger A  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:03.66   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      30.87        30.87   
  Ana Rosa Kragh  2005      34.51        1:05.38   
  Malu Melody Christensen  2006      30.98        1:36.36   
  Coco Li Fuhrmann  2006      27.30        2:03.66   
                     
Gentofte Stars  2005  Gentofte Svømme Klub            2:03.84   
  Kristine Nilsson Norby  2005      30.86        30.86   
  Anna R. Strøbek  2005      36.48        1:07.34   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      29.86        1:37.20   
  Cecilie Carøe Helmark  2005      26.64        2:03.84   
                     
Sigma 1  2005  Sigma Swim            2:04.25   
  Agnete Boelt  2006      32.82        32.82   
  Caroline Bach Mindested  2005      33.72        1:06.54   
  Astrid Mulipola  2006      29.95        1:36.49   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      27.76        2:04.25   
                     
Aalborg Piger 1  2005  Aalborg Svømmeklub            2:04.68   
  Louise Lie Thisted  2005      32.61        32.61   
  Karoline Kjelstrup  2006      34.49        1:07.10   
  Cecilie Nørgaard Frost  2005      29.99        1:37.09   
  Camilla Nørgaard Frost  2005      27.59        2:04.68   
                     
Helsingør Piger  2005  Helsingør Svømmeklub            2:06.57   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      33.29        33.29   
  Caroline Villum Færch  2005      34.09        1:07.38   
  Emmely Östman Pedersen  2005      30.29        1:37.67   
  Caroline Trøjgaard  2005      28.90        2:06.57   
                     
A6 Piger 1  2005  A6            2:07.80   
  Ida Skov Kragh  2006      31.97        31.97   
  Mille Frydendahl  2006      1:06.62        1:38.59   
  Silja Brage  2005      29.21        2:07.80   
  SIF Bramm  2006              2:07.80   
                     
10  Vg17 Piger  2005  VG 17            2:08.55   
  Ella Gohr Metz  2005      33.25        33.25   
  Mathilde U. Thorborg  2005      35.43        1:08.68   
  Thea Mikkelsen  2005      30.05        1:38.73   
  Freya Ry Nielsen  2005      29.82        2:08.55   
                     
11  H2Odense Pige  2005  H2Odense            2:08.84   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      32.38        32.38   
  Agnete Habermann  2005      36.41        1:08.79   
  Naja Færgemann  2006      30.10        1:38.89   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      29.95        2:08.84   
                     
12  Køge Piger 1  2005  Køge Svømmeklub            2:09.59   
  Julie Brix Østergaard  2006      32.79        32.79   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      37.98        1:10.77   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      30.35        1:41.12   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      28.47        2:09.59   
                     
13  Skjoldmøer  2005  Roskilde Svømning            2:09.94   
  Juliane Bo Andersen  2005      1:09.50        1:09.50   
  Cille Winskov Rasmussen  2006      32.51        1:42.01   
  Sofie Lykke Petersen  2005      27.93        2:09.94   
  Antoinette Zafra  2005              2:09.94   
                     
14  Gti 1  2005  GTI            2:10.02   
  Annika Britt Larsen  2005      32.33        32.33   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      39.40        1:11.73   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      30.42        1:42.15   
  Julie Liv Madsen  2006      27.87        2:10.02   
                     
15  Herlev Flaming Flamingos  2005  Herlev Svømning            2:10.21   
  Josephine Thomsen  2005      31.13        31.13   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      35.88        1:07.01   
  Kaja Waag Kallesøe  2005      33.85        1:40.86   
  Signe Eie  2005      29.35        2:10.21   
                     
16  Piger Aarhus Swim  2005  Aarhus Swim            2:10.23   
  Rikke Friis Kanstrup  2006      33.56        33.56   
  Maria Lysgaard  2006      37.01        1:10.57   
  Marie Bertram  2006      32.16        1:42.73   
  Nanna Langvad  2005      27.50        2:10.23   
                     
17  Gsc Piger 1  2005  Gladsaxe Svømmeklub            2:10.55   
  Josefine Staudt  2005      34.11        34.11   
  Monika Dragieva  2006      37.44        1:11.55   
  Nikoline Marie Lange  2005      30.66        1:42.21   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      28.34        2:10.55   
                     
18  Sigma 2  2005  Sigma Swim            2:10.64   
  Asta Højberg  2005      34.07        34.07   
  Nikoline R. Amstrup  2005      1:07.96        1:42.03   
  Catrine Porsdal  2005      28.61        2:10.64   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006              2:10.64   
                     
19  Agf Piger  2005  Agfs Svømmeafdeling            2:11.30   
  Johanne V. Futtrup  2005      33.55        33.55   
  Malou Sejr  2005      37.02        1:10.57   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      32.04        1:42.61   
  Ida Emilie Hindberg  2005      28.69        2:11.30   
                     
20  Lyngby Royal Girls  2005  Lyngby Svømmeklub            2:12.19   
  Alma Olivarius  2005      1:07.76        1:07.76   
  Mathilde Severs  2006      33.55        1:41.31   
  Kathrine E. Larsen  2005      30.88        2:12.19   
  Victoria Wiingaard  2006              2:12.19   
                     
21  Hsc Årgang Piger  2006  Holstebro Svømme Club            2:13.20   
  Sofie Bjerre  2005      33.35        33.35   
  Maja Fjordside Jensen  2005      37.97        1:11.32   
  Mille Broholm Brixen  2005      31.32        1:42.64   
  Mille Dahl Lindholm  2006      30.56        2:13.20   
                     
22  Isk Piger  2005  Ikast Svømmeklub            2:14.57   
  Weronika L. Bjørn  2005      36.50        36.50   
  Sofie Dyg Holme  2005      36.72        1:13.22   
  Signe Vestergaard Jensen  2005      31.22        1:44.44   
  Laura Håkonsson  2006      30.13        2:14.57   
                     
23  Hillerød Tøserne  2005  Hillerød Svømmeklub            2:14.70   
  Athena Haugsted Pihl  2006      34.60        34.60   
  Olivia Cruse  2005      37.08        1:11.68   
  Silje Lyse Legaard  2006      34.47        1:46.15   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      28.55        2:14.70   
                     
24  Søllerød Piger  2006  Søllerød Svømmeklub            2:16.30   
  Ida Marie Platzer  2005      33.38        33.38   
  Frederikke Larsen  2005      37.26        1:10.64   
  Anna Røjel  2006      36.29        1:46.93   
  Mille Vester-Christensen  2005      29.37        2:16.30   
                     
25  Hvidovre Medley Piger  2005  Hvidovre Svømmeklub            2:16.40   
  Lærke Dann-Nielsen  2005      32.53        32.53   
  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      40.43        1:12.96   
  Rikke Parkhøi  2006      33.87        1:46.83   
  Mikkeline Timmerman  2005      29.57        2:16.40   
                     
26  Hg Piger  2005  Herlufsholm Svømmeklub            2:16.98   
  Laura Meyer  2006      36.03        36.03   
  Frederikke B. Hansen  2005      36.83        1:12.86   
  Mie Ankersen  2006      32.76        1:45.62   
  Kamille Bentsen  2006      31.36        2:16.98   
                     
27  Sunswim 1  2005  Solrød Svømmeklub            2:18.58   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006      36.79        36.79   
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      37.82        1:14.61   
  Caroline Rygaard Hansen  2006      33.55        1:48.16   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      30.42        2:18.58   
                     
28  Vejle Piger  2005  Vejle Svømmeklub            2:18.79   
  Emilie Moberg  2005      34.49        34.49   
  Mille Holmberg  2006      40.47        1:14.96   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      31.97        1:46.93   
  Sophia Jochumsen  2006      31.86        2:18.79   
                     
29  Kolding Piger  2005  Kolding SK            2:19.23   
  Johanne Heilmann  2005      36.31        36.31   
  Ane Christensen  2006      39.91        1:16.22   
  Karla Kristensen  2005      32.49        1:48.71   
  Victoria Fræhr Piihl  2005      30.52        2:19.23   
                     
30  Værløse Piger  2005  Værløse Svømmeklub            2:19.37   
  Signe Holm Hansen  2005      34.88        34.88   
  Amalie Helfelt  2006      42.03        1:16.91   
  Iben Ebdrup Norling  2005      31.28        1:48.19   
  Esther Haudrum Larsen  2005      31.18        2:19.37   
                     
Hovedstadens Piger B  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW10.11Tyvstart 
  Falka Tind  2006      32.53        32.53   
  Sofie Amalie Krag  2006      36.05        1:08.58   
  Rebecca Petersen  2005      29.66        1:38.24   
                     
Kvik K2 Piger  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW10.11Tyvstart 
  Lise Refsgaard  2005      32.29        32.29   
  Caroline Koch  2005      34.69        1:06.98   
  Lara Smerdal  2006      33.90        1:40.88   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  19:25 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik K2 Drenge  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:52.62   
  Rasmus Warberg  2004      27.50        27.50   
  Oscar Kroos  2004      33.08        1:00.58   
  Mathias Christensen  2004      27.00        1:27.58   
  Casper Puggaard  2005      25.04        1:52.62   
                     
Drenge Aarhus Swim  2004  Aarhus Swim            1:53.36   
  Lucas Rosenborg  2004      31.06        31.06   
  Frederik Lindholm  2004      30.33        1:01.39   
  Viktor Lei Lamberg  2004      27.23        1:28.62   
  Mads Mikkelsen  2004      24.74        1:53.36   
                     
Sigma 1  2004  Sigma Swim            1:53.40   
  Alexander Vergereau  2004      28.10        28.10   
  Mads Liechti  2004      32.10        1:00.20   
  William Ølshøj  2004      27.23        1:27.43   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      25.97        1:53.40   
                     
Gti 1  2004  GTI            1:54.79   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      30.39        30.39   
  Alexander Marcus Englev  2004      31.74        1:02.13   
  Nicklas Plank  2004      27.24        1:29.37   
  Oscar Isberg  2004      25.42        1:54.79   
                     
Helsingør Drenge  2004  Helsingør Svømmeklub            1:54.94   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      28.44        28.44   
  Eigil Sigfusson  2004      31.77        1:00.21   
  Lucas T. Mortensen  2004      28.07        1:28.28   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      26.66        1:54.94   
                     
Gsc Drenge 1  2004  Gladsaxe Svømmeklub            1:56.19   
  Anders Junker  2005      30.36        30.36   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      32.85        1:03.21   
  Niels Krogh-Olsen  2004      27.58        1:30.79   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      25.40        1:56.19   
                     
A6 Drenge 1  2004  A6            1:57.70   
  Julius Svarrer  2005      30.24        30.24   
  Anders K. Kortegaard  2004      31.06        1:01.30   
  Noah Tranum  2004      29.32        1:30.62   
  Frederik Lund Hirsbak  2004      27.08        1:57.70   
                     
Aalborg Drenge 1  2004  Aalborg Svømmeklub            1:57.81   
  Sebastian Jacobsen  2004      30.01        30.01   
  Asgar Knakkergaard  2004      33.61        1:03.62   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      28.44        1:32.06   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      25.75        1:57.81   
                     
Tilted Bombers  2004  Gentofte Svømme Klub            1:57.87   
  Oskar Luckow Larsen  2004      29.72        29.72   
  Laurits Boserup  2005      33.19        1:02.91   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      28.73        1:31.64   
  August Arup Neergaard  2005      26.23        1:57.87   
                     
10  Vat  2004  VAT Copenhagen            1:58.21   
  Jeppe Kjær  2004      30.80        30.80   
  Matias Munkholm  2004      32.27        1:03.07   
  Sebastian Rendlev  2005      29.70        1:32.77   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      25.44        1:58.21   
                     
11  Vs Drenge  2004  Viborg Svømme Klub            1:59.12   
  Mads Peter Hansen  2004      27.74        27.74   
  Kasper Henriksen  2004      34.67        1:02.41   
  Andreas Weis Kallesøe  2004      28.61        1:31.02   
  Tobias Jakobsen  2005      28.10        1:59.12   
                     
12  Agf Drenge  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:59.38   
  Linus Folke Jensen  2004      28.99        28.99   
  Viggo Lind Toustrup  2005      36.11        1:05.10   
  Anders Sanggaard  2005      28.05        1:33.15   
  Søren Have  2004      26.23        1:59.38   
                     
13  Thisted Drenge  2004  Thisted Svømmeklub            1:59.64   
  Gustav Hansen  2004      29.07        29.07   
  Asger Mathiasen  2004      35.32        1:04.39   
  Sebastian Jørgensen  2005      27.84        1:32.23   
  Viktor Enevold Sørensen  2004      27.41        1:59.64   
                     
14  H2Odense Drenge  2004  H2Odense            2:00.39   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      33.04        33.04   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      33.48        1:06.52   
  Mads Juul Henriksen  2004      27.14        1:33.66   
  Jonathan Nejmann  2004      26.73        2:00.39   
                     
15  Hs Ronnie  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:01.07   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      31.36        31.36   
  Illia Bulba  2005      32.72        1:04.08   
  Lucas Kaavé  2004      28.95        1:33.03   
  Oscar Svensson  2005      28.04        2:01.07   
                     
16  Esbjerg Drenge  2005  Esbjerg Svømmeklub            2:01.40   
  Carl Clausen  2005      33.16        33.16   
  Elias Marius Elsgaard  2004      30.94        1:04.10   
  Anders Mose  2004      30.98        1:35.08   
  Mathias Marbæk Nielsen  2004      26.32        2:01.40   
                     
17  Herlev Tryharders  2004  Herlev Svømning            2:01.61   
  Gabriel Elmedyb  2004      31.18        31.18   
  Emil Kruse Enemærke  2005      33.21        1:04.39   
  Mathias Lindgaard  2004      29.43        1:33.82   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      27.79        2:01.61   
                     
18  Gsc Drenge 2  2004  Gladsaxe Svømmeklub            2:02.13   
  Frederik Stender-Petersen  2005      30.86        30.86   
  Nicholas H. Hansen  2005      34.51        1:05.37   
  William Bogø Andersen  2005      29.13        1:34.50   
  Vincent Matras  2005      27.63        2:02.13   
                     
19  Sigma 2  2004  Sigma Swim            2:02.24   
  Jonathan Beck  2004      30.81        30.81   
  Tobias Rosengaard  2005      32.34        1:03.15   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      31.63        1:34.78   
  Oliver Lassen  2005      27.46        2:02.24   
                     
20  Frederikssund Energy  2004  Frederikssund Svømmeklub            2:03.33   
  Lau Lykke Wennicke  2004      31.93        31.93   
  Victor Dyrhauge  2004      36.83        1:08.76   
  Lucas Nielsen  2004      28.45        1:37.21   
  Bertram Olesen  2005      26.12        2:03.33   
                     
21  Hillerød Drengene  2004  Hillerød Svømmeklub            2:04.77   
  Morten Lindblom Andersen  2005      32.13        32.13   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      38.64        1:10.77   
  Thor Majvig Mogensen  2004      27.32        1:38.09   
  Louie Uldall  2005      26.68        2:04.77   
                     
22  Triton Drenge  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:05.79   
  Silas Waterval  2004      30.50        30.50   
  Frederik Taubert Løgager  2004      35.80        1:06.30   
  Philip Rindum  2005      32.27        1:38.57   
  Bertram Grøn Brandelev  2004      27.22        2:05.79   
                     
23  Aalborg Drenge 2  2004  Aalborg Svømmeklub            2:05.82   
  Mikkel K. Kristensen  2005      33.33        33.33   
  Joost Rijkhoff  2004      33.93        1:07.26   
  Inas Ilic  2005      32.49        1:39.75   
  Casper Johannesen  2004      26.07        2:05.82   
                     
24  Hvidovre Medley Herrer  2004  Hvidovre Svømmeklub            2:06.80   
  Anton Rytter Bech  2005      33.85        33.85   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      34.09        1:07.94   
  Marius Kjær Hoelgaard  2004      29.85        1:37.79   
  Bertram T. Aunsholm  2004      29.01        2:06.80   
                     
25  Vg17 Drenge  2004  VG 17            2:07.02   
  Anton Skov Grell  2004      33.40        33.40   
  Theodor Møller  2005      38.34        1:11.74   
  Anders Thøgersen  2005      29.95        1:41.69   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      25.33        2:07.02   
                     
Søllerød Drenge  2005  Søllerød Svømmeklub              Akut syg 
  Julian Birch  2004                 
  Alexander Halken  2005                 
  Marius Lundsteen Brøndum  2005                 
  Alfred Balslev Jørgensen  2004                 
                     
Hovedstadens Drenge  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW10.11tyvstart 
  Mads Møller  2005      30.75        30.75   
                     
Sk-Syd Drenge  2004  Svømmeklubben Syd            DSQ  SW10.14ej forlad ban 
  Tobias Bjørnsteen  2005      32.82        32.82   
  Tue Vestergaard Jürs  2004      33.31        1:06.13   
                     
Vejle Drenge  2004  Vejle Svømmeklub            DSQ  SW10.14ej forlad ban 
  Thor Majgård  2005      32.64        32.64   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      34.53        1:07.17   
                     
Vikinger  2005  Roskilde Svømning            DSQ  SW10.11tyvstart 
  Pelle Colmorten  2004      31.17        31.17   
  Carl-Emil Echardt  2005      30.82        1:01.99   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia West  2006    740  28.89        59.18   
  Esbjerg Svømmeklub  59.70                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006    719  28.83        59.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.22                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    670  29.40        1:01.18   
  Greve Svømmeklub  1:03.84                 
                     
Falka Tind  2006    661  29.78        1:01.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.75                 
                     
Naja Færgemann  2006    657  30.22        1:01.57   
  H2Odense  1:02.52                 
                     
Mathilde Severs  2006    656  29.83        1:01.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.60                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    636  30.14        1:02.25   
  Roskilde Svømning  1:05.17                 
                     
Andrea Lindberg Vedøe  2006    636  29.99        1:02.26   
  Sigma Swim Allerød  1:03.58                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    623  30.36        1:02.67   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.29                 
                     
10  Malu Melody Christensen  2006    618  30.38        1:02.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.60                 
                     
11  SIF Bramm  2006    597  30.42        1:03.57   
  JGI Svømning  1:04.98                 
                     
12  Ida Skov Kragh  2006    592  30.11        1:03.74   
  Slangerup Svømmeklub  1:02.45                 
                     
13  Liva la Cour  2006    576  30.97        1:04.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.63                 
                     
14  Molly Namensen  2006    572  30.88        1:04.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.15                 
                     
15  Katrine Stoltenhoff  2006    565  31.23        1:04.74   
  Brædstrup Svømmeklub  1:06.24                 
                     
16  Caroline Lærke Hyltoft  2006    564  30.96        1:04.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.82                 
                     
17  Clara Kapke  2006    557  31.27        1:05.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:06.46                 
                     
18  Julie Brix Østergaard  2006    549  31.67        1:05.39   
  Køge Svømmeklub  1:06.12                 
                     
19  Rikke Friis Kanstrup  2006    547  30.81        1:05.44   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:07.04                 
                     
19  Stella Demuth Andersen  2006    547  31.32        1:05.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.75                 
                     
21  Silje Mathiasen  2006    545  31.77        1:05.53   
  SVØM Korsør  1:07.86                 
                     
22  Ida Rønnow  2006    540  31.30        1:05.74   
  Aabybro Idrætsforening  1:05.89                 
                     
23  Katrine Bøeg Thormann  2006    539  31.73        1:05.78   
  Ikast Svømmeklub  1:05.30                 
                     
24  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    536  31.69        1:05.92   
  Greve Svømmeklub  1:06.16                 
                     
25  Alberte Pedersen  2006    533  32.16        1:06.03   
  Holbæk Svømme Klub  1:05.74                 
                     
26  Emilie Wilms Jensen  2006    524  31.41        1:06.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.69                 
                     
27  Mathilde Holm Villadsen  2006    524  31.84        1:06.42   
  Solrød Svømmeklub  1:06.69                 
                     
28  Sarah Froberg Pedersen  2006    522  32.49        1:06.47   
  Silkeborg Svømmeklub  1:06.51                 
                     
29  Lara Smerdal  2006    520  32.35        1:06.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.23                 
                     
30  Alba Mantoni  2006    518  31.73        1:06.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.67                 
                     
31  Katrine Hansen  2006    511  31.91        1:06.97   
  Dragsholm Svømmeklub  1:07.89                 
                     
32  Molly Szczepanski  2006    510  32.38        1:07.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.19                 
                     
33  Christine Mols  2006    509  32.12        1:07.04   
  Ringe Svømme Klub  1:08.21                 
                     
34  Mille Dahl Lindholm  2006    507  32.47        1:07.15   
  Holstebro Svømme Club  1:07.92                 
                     
35  Siv Reimer  2006    498  32.25        1:07.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.29                 
                     
36  Laura Snebang V. Jensen  2006    490  32.79        1:07.89   
  Ikast Svømmeklub  1:07.74                 
                     
37  Kamma Rasmussen  2006    475  32.11        1:08.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.73                 
                     
38  Annemone Rasmussen  2006    473  33.34        1:08.70   
  Brædstrup Svømmeklub  1:15.94                 
                     
39  Josefine Meng Langhorn  2006    470  32.07        1:08.84   
  Svømmeklubben Syd  1:10.85                 
                     
40  Christine Stubbe Lundsby  2006    467  33.87        1:09.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.62                 
                     
41  Sarah Højlund  2006    460  33.33        1:09.36   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.14                 
                     
42  Cecilie Rud  2006    460  33.10        1:09.37   
  Sigma Swim Allerød  1:10.26                 
                     
43  Anna Blom Bygum  2006    459  33.24        1:09.42   
  Vest-Brøndby  1:12.50                 
                     
44  Rikke Parkhøi  2006    454  33.46        1:09.64   
  Hvidovre Svømmeklub  1:10.75                 
                     
45  Anna E.e. Balle  2006    438  34.15        1:10.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.71                 
                     
46  Victoria Wiingaard  2006    437  33.78        1:10.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.46                 
                     
47  Anna Dietrichsen  2006    434  33.74        1:10.72   
  Slangerup Svømmeklub  1:12.76                 
                     
48  Maria Claudia S. Hansen  2006    431  33.48        1:10.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.41                 
                     
48  Regitze Rosenkrantz  2006    431  33.11        1:10.86   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.20                 
                     
50  Amalie F. Piiters  2006    426  33.56        1:11.13   
  H2Odense  1:14.29                 
                     
51  Signe Schnabelrauch  2006    424  34.27        1:11.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:16.80                 
                     
52  Lara W. S. Olsen  2006    421  35.08        1:11.41   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.78                 
                     
53  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    409  34.35        1:12.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.34                 
                     
54  Mathilde Grønnehøj  2006    401  34.07        1:12.59   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.78                 
                     
55  Alma Lind Babin  2006    391  35.29        1:13.17   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.18                 
                     
Anna Røjel  2006                Akut syg 
  Søllerød Svømmeklub  1:08.27                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
<
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    786  28.44        58.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  57.96                 
                     
Cecilie Carøe Helmark  2005    726  28.72        59.56   
  Gentofte Svømme Klub  59.68                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    719  29.09        59.76   
  Køge Svømmeklub  1:02.29                 
                     
Fenja Romanski  2005    718  28.92        59.80   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  59.65                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    701  28.61        1:00.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.70                 
                     
Mette Holstein  2005    700  28.70        1:00.31   
  Silkeborg Svømmeklub  1:01.56                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005    696  28.95        1:00.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.20                 
                     
Nanna Langvad  2005    678  28.93        1:00.94   
  Lyseng IF  1:02.92                 
                     
Marie Louise B Andersen  2005    673  29.01        1:01.10   
  Slagelse Svømmeklub  1:03.22                 
                     
10  Ellen Jensen  2005    671  29.16        1:01.16   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:01.90                 
                     
11  Cille Kirketerp  2005    660  29.08        1:01.48   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.22                 
                     
12  Maya Krogh Brønnicke  2005