Resultater for FynRundt2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 387 | 36.57 | 1:15.51 | |||||
H2Odense | 1:15.68 | |||||||||
2 | Cathrine Høst | 2004 | 301 | 39.96 | 1:22.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.51 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 264 | 41.94 | 1:25.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.92 | |||||||||
4 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 228 | 44.50 | 1:29.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.91 | |||||||||
5 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 204 | 1:33.45 | 1:33.45 | |||||
Frem Odense | 1:46.42 | |||||||||
6 | Sofie Bak | 2008 | 195 | 47.11 | 1:34.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:41.43 | |||||||||
7 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 195 | 46.99 | 1:34.84 | |||||
Frem Odense | 1:49.30 | |||||||||
8 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 190 | 46.67 | 1:35.63 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Liva Vangsgaard | 2006 | 181 | 47.20 | 1:37.21 | |||||
Frem Odense | 1:36.49 | |||||||||
10 | Helena Bett Andersen | 2007 | 179 | 46.54 | 1:37.55 | |||||
Frem Odense | 2:21.06 | |||||||||
11 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 176 | 50.96 | 1:38.06 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:37.67 | |||||||||
12 | Oceane Cailho | 2008 | 168 | 48.98 | 1:39.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.36 | |||||||||
13 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 166 | 49.41 | 1:39.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.46 | |||||||||
14 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 150 | 50.52 | 1:43.45 | |||||
Frem Odense | 1:50.44 | |||||||||
15 | Sarah Qvist | 2007 | 139 | 1:46.06 | 1:46.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:52.91 | |||||||||
16 | Kim Hanh Vu | 2004 | 130 | 51.99 | 1:48.50 | |||||
Frem Odense | 1:52.71 | |||||||||
17 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 119 | 55.14 | 1:51.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:57.99 | |||||||||
18 | Caroline Søgaard | 2006 | 114 | 1:53.21 | 1:53.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:52.17 | |||||||||
19 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 106 | 1:56.26 | ||||||
Frem Odense | 2:28.22 | |||||||||
20 | Sara Lund Larsen | 2008 | 103 | 56.91 | 1:57.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Ghezal Fahim | 2005 | 101 | 58.37 | 1:58.13 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Monica Munkbjerg | 2006 | 96 | 57.92 | 2:00.17 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 95 | 2:00.32 | 2:00.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:03.73 | |||||||||
24 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | 93 | 1:00.30 | 2:01.12 | |||||
Frem Odense | 2:10.97 | |||||||||
25 | Luna Tanggaard | 2006 | 62 | 1:03.75 | 2:18.57 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
26 | Josefine A. P. Knudsen | 2009 | 55 | 1:06.10 | 2:24.47 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
- | Amalie Jørgensen | 2010 | DSQ | Ej fort bevæg75m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DSQ | Ej fort bevæg50m | ||||||
H2Odense | 1:35.07 | |||||||||
- | Ingrid Vinten Understrup | 2008 | DSQ | Ej fort bevæg50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Lea Romer Jørgensen | 2008 | DSQ | 26m svøm mave | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:24.14 | |||||||||
- | Meryem Ercaliskan | 2007 | DSQ | Ej fort bevæg50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Trine Larsen | 2009 | DSQ | svøm mav51m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:58 |