2020-10-20   16:21:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 Åben Turnering Gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit1

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind    Udskriftsdato  17 november 2018   
  Stævne by  Helsinge    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2018         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Føyn  2002    696  29.19  1:00.46  1:32.38    2:04.96   
  Hørsholm Svømmeforening  59:59.03                 
                     
Frida Bang Stanelt  2004    606  29.50  1:02.56  1:36.60    2:10.87   
  Kalundborg SK  59:59.03                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004    581  30.35  1:03.54  1:38.21    2:12.72   
  Hillerød Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    574  30.19  1:03.92  1:38.58    2:13.24   
  Søllerød Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003    557  30.52  1:04.09  1:38.85    2:14.63   
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.03                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    518  31.94  1:07.26  1:42.81    2:17.87   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    462  32.70  1:09.03  1:46.58    2:23.22   
  Herlufsholm Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Maiken Steen-Andersen  1992    461  33.06  1:08.79  1:45.77    2:23.32   
  U.S.G  59:59.04                 
                     
Sarah Larsen  2003    457  33.10  1:08.97  1:46.95    2:23.75   
  Svømmeklubben SHS Stevns  59:59.03                 
                     
10  Emily Hansen  2005    448  31.60  1:07.59  1:46.39    2:24.70   
  Helsinge Svømmeklub  59:59.03                 
                     
11  Julia Palotas  1999    402  33.62  1:11.10  1:50.52    2:30.08   
  Rønne Svømme Klub  59:59.03                 
                     
12  Ellen Lunn  2008    253  39.11  1:26.11  2:12.35    2:55.04   
  Frederikssund Svømmeklub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  17 november 2018 
Licens til Helsinge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark