2020-10-29   02:59:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 Åben Turnering Gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind    Udskriftsdato  17 november 2018   
  Stævne by  Helsinge    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangør  Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2018         
 
 
Løb 12, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Valdemar Kristensen  2003    589  1:02.30  2:09.48  3:17.29  4:24.75  16:51.38   
  Søllerød Svømmeklub  59:59.03      5:32.22  6:39.98  7:47.34  8:54.59     
          10:02.63  11:10.62  12:18.60  13:26.88     
          14:35.56  15:44.04         
                     
Thor Bols Jeppesen  2002    565  1:01.79  2:09.48  3:17.21  4:25.71  17:05.46   
  Helsinge Svømmeklub  59:59.03      5:34.85  6:42.99  7:52.34  9:02.10     
          10:11.38  11:20.94  12:30.21  13:39.75     
          14:49.63  15:59.54         
                     
Laurits Holm  2000    521  1:05.94  2:16.24  3:27.03  4:37.23  17:33.33   
  Svømmeklubben SHS Stevns  59:59.03      5:48.04  6:59.58  8:10.39  9:21.65     
          10:33.59  11:44.29  12:53.44  14:03.26     
          15:14.62  16:24.59         
                     
Xander Pontoppidan  2003    514  1:06.44  2:15.90  3:25.64  4:35.63  17:38.51   
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.03      5:46.17  6:56.75  8:07.33  9:18.36     
          10:29.05  11:40.39  12:52.23  14:03.83     
          15:15.93  16:27.61         
                     
Magnus Løhr  2001    465  1:01.96  2:09.41  3:17.36  4:27.58  18:13.99   
  Herlufsholm Svømmeklub  59:59.03      5:40.79  6:55.42  8:12.15  9:28.17     
          10:45.14  12:00.52  13:16.92  14:30.81     
          15:46.30  17:01.65         
                     
William Studsgaard  2004    461  1:08.05  2:21.44  3:35.07  4:48.81  18:17.34   
  Rønne Svømme Klub  59:59.03      6:02.64  7:16.05  8:29.66  9:43.26     
          10:57.02  12:10.71  13:24.35  14:37.94     
          15:51.51  17:05.33         
                     
Adrian Roed Schøning  2000    431  1:06.14  2:18.03  3:31.78  4:46.25  18:42.61   
  Hillerød Svømmeklub  59:59.03      6:01.66  7:17.21  8:33.40  9:49.35     
          11:05.27  12:22.36  13:39.19  14:55.79     
          16:12.04  17:28.95         
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    416  1:09.91  2:24.96  3:40.15  4:56.32  18:55.72   
  Hørsholm Svømmeforening  59:59.03      6:12.41  7:28.74  8:45.65  10:02.03     
          11:18.65  12:35.32  13:52.74  15:09.98     
          16:25.83  17:42.51         
                     
Malte Hjalholt  2003    403  1:08.68  2:24.03  3:39.73  4:55.75  19:07.28   
  VAT Copenhagen  59:59.03      6:11.85  7:28.46  8:46.70  10:03.65     
          11:20.39  12:36.17  13:55.11  15:15.16     
          16:33.04  17:51.78         
                     
10  Mikkel H. Andersen  1991    333  1:09.41  2:28.51  3:50.47  5:12.79  20:23.31  diskløb 
  Kalundborg SK        6:36.33  8:00.46  9:24.34  10:48.48     
          12:11.44  13:34.77  14:58.02  16:21.23     
          17:43.96  19:06.48         
                     
11  Anders Petersen  1979    317  1:15.10  2:36.95  3:58.68  5:21.15  20:43.09   
  U.S.G  59:59.04      6:43.76  8:08.76  9:31.66  10:55.45     
          12:19.11  13:43.44  15:07.87  16:32.43     
          17:57.17  19:22.19         
                     
12  Balder H. Mikkelsen  2007    242  1:23.29  2:53.05  4:25.65  5:58.84  22:40.85   
  Frederikssund Svømmeklub  59:59.03      7:31.99  9:04.30  10:36.31  12:08.61     
          13:40.50  15:13.14  16:44.46  18:15.71     
          19:46.15  21:15.94         
                     
Mutasem Ahmad  2001              DSQ  SW5.2ej berør v 775m 
  Kalundborg SK  59:59.03                 
                     
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  17 november 2018 
Licens til Helsinge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark