2020-10-27   16:20:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 Åben Turnering Gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind    Udskriftsdato  17 november 2018   
  Stævne by  Helsinge    Udskriftstidspunkt  14:05   
  Arrangør  Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2018         
 
 
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre              1:50.00   
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.03                 
  Cecilie Elkjær  2001      30.31        30.31   
  Frederikke Mertins  2000      32.53        1:02.84   
  Lorenzo Ortiz Aneiros  1995      24.56        1:27.40   
  Oliver Jacobsen  1997      22.60        1:50.00   
                     
Red Stags Mix              1:50.46   
  Hørsholm Svømmeforening  59:59.03                 
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      28.25        28.25   
  Asger Væver Hartvig  2002      28.53        56.78   
  Anne Føyn  2002      27.15        1:23.93   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      26.53        1:50.46   
                     
Søllerød Mix              1:56.16   
  Søllerød Svømmeklub  59:59.03                 
  Carla Lyhne Weiner  2003      32.19        32.19   
  Pierre Høgenhaug  1999      29.56        1:01.75   
  Anna Nørskov  2004      30.07        1:31.82   
  Jannick Hansen  2001      24.34        1:56.16   
                     
Hg´s Matadormix  2005              1:57.95   
  Herlufsholm Svømmeklub  59:59.03                 
  Filip Bækgaard  2000      26.80        26.80   
  Gustav Nissen  2001      31.73        58.53   
  Emma Bækgaard  2002      31.23        1:29.76   
  Amalie Østerlund  2005      28.19        1:57.95   
                     
Mix 1 Helsinge  1999              1:58.80   
  Helsinge Svømmeklub  59:59.03                 
  Cecilie Jørgensen  1998      33.09        33.09   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      30.42        1:03.51   
  Nicklas Andersen  2001      26.24        1:29.75   
  Emma Jensen  2002      29.05        1:58.80   
                     
Ku Svømning 1              1:59.50   
  U.S.G  59:59.04                 
  Julie Schmidt  1995      31.43        31.43   
  Christian Christensen  1991      30.12        1:01.55   
  Josefine Børthy Petersen  1993      31.24        1:32.79   
  Michel Michelsen  1994      26.71        1:59.50   
                     
Hillerød Mix              2:02.86   
  Hillerød Svømmeklub  59:59.03                 
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      27.41        27.41   
  Morten Lindblom Andersen  2005      34.35        1:01.76   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      33.50        1:35.26   
  Ulrikke Veje  2002      27.60        2:02.86   
                     
Vat  2000              2:03.13   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Jeppe Kjær  2004      31.57        31.57   
  Schastine Skifter Tabor  2005      32.75        1:04.32   
  Alma Møller-Ern  2006      31.23        1:35.55   
  Nicholas Simson  2005      27.58        2:03.13   
                     
Frederikssund Mix 1  2001              2:05.93   
  Frederikssund Svømmeklub  59:59.03                 
  Sille Andersen  2003      32.51        32.51   
  Bertram Olesen  2005      36.04        1:08.55   
  Lucas Nielsen  2004      28.58        1:37.13   
  Ida Lykke Wennicke  2001      28.80        2:05.93   
                     
10  Stevns Mix Diskløb              2:11.93  Diskløb 
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
  Sarah Larsen  2003      35.05        35.05   
  Emil Holm  1996      34.56        1:09.61   
  Anna Christensen  2003      34.87        1:44.48   
  Pelle-Oskar Lambertsen  1999      27.45        2:11.93   
                     
11  Rønne Mix              2:12.01   
  Rønne Svømme Klub  59:59.03                 
  Phillip Quist  2003      31.64        31.64   
  Malthe Berlin  2005      33.28        1:04.92   
  Mette Toftte Jørgensen  2003      34.39        1:39.31   
  Jasmin Jansuk Rømer  2007      32.70        2:12.01   
                     
12  Kalundborg Mix              2:22.63   
  Kalundborg SK  59:59.03                 
  Isabella Holme Bjerborg  2005      36.88        36.88   
  Jonas Rask  2006      41.15        1:18.03   
  Annika Møller-Kristensen  2000      31.22        1:49.25   
  Cilas Skafte  2005      33.38        2:22.63   
                     
Stevns Mix              DSQ  SW10-11 tyvstart 
  Svømmeklubben SHS Stevns  59:59.03                 
  Sarah Larsen  2003      33.37        33.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  17 november 2018 
Licens til Helsinge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark