2020-10-23   02:25:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2019, Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:05   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            28.21   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            29.99   
Julie Liv Madsen  2006  GTI            30.41   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            30.43   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            31.27   
Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen            31.56   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            31.82   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  VAT Copenhagen            32.17   
Alma Møller-Ern  2006  VAT Copenhagen            32.38   
10  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            32.60   
11  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.67   
12  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI            32.73   
13  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            32.92   
14  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.96   
15  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.11   
16  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim            33.17   
17  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            33.26   
18  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap            33.54   
19  Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            33.55   
20  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim            33.84   
21  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            33.99   
22  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            34.03   
23  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            34.41   
24  Mathilde Willumsen  2006  GTI            34.67   
25  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI            34.88   
26  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            35.06   
27  Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap            35.14   
28  Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            35.45   
29  Annika Køhn  2005  VAT Copenhagen            35.94   
30  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            35.98   
31  Sofie Larsen  2006  VAT Copenhagen            36.03   
32  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim            36.08   
33  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim            36.30   
34  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            36.51   
35  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            36.53   
36  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            36.67   
37  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            36.91   
38  Julie Segato  2005  GTI            37.33   
39  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            38.03   
40  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            38.57   
41  Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            38.96   
42  Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub            39.37   
43  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI            39.84   
44  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            40.52   
45  Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            42.87   
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Popp-Madsen  2007  GTI            34.88   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            35.28   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            36.54   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            37.19   
Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            37.93   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            38.86   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            39.24   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            41.42   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            41.57   
10  Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            41.80   
11  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            42.73   
12  Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            43.36   
13  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            43.58   
14  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            44.30   
15  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            44.98   
16  Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            45.12   
17  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            46.55   
18  Freja Itenov  2008  Lyngby Svømmeklub            49.16   
19  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            49.46   
20  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            49.50   
21  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            49.79   
22  Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            50.04   
23  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            52.85   
24  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            53.18   
25  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            53.69   
26  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            54.10   
27  Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            56.69   
Julie Bruun  2008  GTI            DNS   
Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Fri svøm ved start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:05 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Plank  2004  GTI            27.31   
Oscar Isberg  2004  GTI            28.86   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI            28.99   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            29.24   
Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            29.67   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap            29.79   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            29.91   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim            30.04   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            30.42   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            30.42   
11  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            30.43   
12  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim            30.50   
13  Daniel Bastholm  2005  GTI            30.51   
14  Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            30.64   
15  Mads Liechti  2004  Sigma Swim            30.84   
16  Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            30.95   
17  Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            30.96   
18  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim            31.14   
19  Sebastian Rendlev  2005  VAT Copenhagen            31.19   
20  Cilas Madsen  2005  GTI            31.22   
21  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            31.26   
22  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim            31.74   
23  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim            32.23   
24  Sune Vergmann  2005  VAT Copenhagen            32.39  MD 1 
25  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim            32.39  MD 2 
26  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            33.84   
27  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            33.95   
28  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            34.89  OD 1 
29  Mads Naver  2004  Sigma Swim            34.89  OD 2 
30  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.89  OD 3 
31  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim            35.40   
32  Marius Mains  2005  GTI            35.49   
33  Frederik Rasmussen  2005  VAT Copenhagen            36.33   
34  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            36.40   
35  Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap            39.41   
36  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            41.29   
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Sponsor: Zenliv 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            33.40   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            33.52   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            33.97   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI            35.02   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            35.55   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI            35.75   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            36.50   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            36.77   
Victor Bjørneborg  2007  GTI            37.08   
10  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            37.12   
11  Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub            37.88   
12  Frederik William Holm  2007  GTI            38.06   
13  Nicolai Østergaard Hansen  2007  GTI            40.47   
14  Neo Evertsson  2007  Karlskrona Simsällskap            40.95   
15  Gustav Kemplar  2009  Lyngby Svømmeklub            41.04   
16  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            41.40   
17  Sebastian Nymark-Jensen  2006  VAT Copenhagen-MK31            41.50   
18  Mark Dimon  2006  GTI            41.57   
19  Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub            41.99   
20  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            42.15   
21  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            43.62   
22  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            46.61   
23  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            47.46   
24  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            47.50   
25  William Zuk Rasmussen  2008  GTI            47.61   
26  Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub            49.49   
27  Julius Harald Blangsted  2008  Lyngby Svømmeklub            1:03.91   
28  Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub            1:06.27   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            DSQ  Tyvstart Sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            32.22   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            33.56   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            33.64   
Annika Britt Larsen  2005  GTI            33.80   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim            34.56   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            34.77   
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub            35.29   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim            35.29   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap            35.74   
10  Asta Højberg  2005  Sigma Swim            35.83   
11  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim            36.05   
12  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI            36.43   
13  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            36.54   
14  Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            36.57   
15  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            36.70   
16  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            36.83   
17  Alberte Crone Larsen  2006  GTI            36.85   
18  Julie Segato  2005  GTI            37.12   
18  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            37.12   
20  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            37.28   
21  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            37.29   
22  Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            37.32   
23  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            37.57   
24  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            38.70   
25  Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen            39.11   
26  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim            39.13   
27  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            39.45   
28  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            39.93   
29  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            42.35   
30  Mathilde Bremer Sørensen  2006  GTI            43.06   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            DSQ  Tæer i skvulperenden 
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerød Svømmeklub            DSQ  E.F.B. SW 6.4 
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            37.41   
Signe C. H. Naaby  2007  GTI            38.13   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            38.34   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            38.60   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            39.19   
Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            41.11   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            42.49   
Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            42.95   
Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            42.97   
10  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            43.36   
11  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            45.28   
12  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            45.49   
13  Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub            45.91   
14  Isabella Høj Johansen  2008  GTI            46.36   
15  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            46.91   
16  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            47.33   
17  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            48.16   
18  Galina Duric  2008  Lyngby Svømmeklub            48.63   
19  Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub            49.64   
20  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            49.69   
21  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            49.99   
Julie Bruun  2008  GTI            DNS   
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            DSQ  EFB S.W. 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:17 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            30.96   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim            31.04   
Emil Søby  2004  GTI            31.32   
Nicklas Plank  2004  GTI            31.51   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim            31.84   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            32.19   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen            32.21   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            32.40   
Daniel Bastholm  2005  GTI            32.73  MD 2 
Jeppe Kjær  2004  VAT Copenhagen            32.73  MD 1 
11  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            33.05   
12  Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            33.37   
13  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            33.95   
14  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim            34.71   
15  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim            35.11   
16  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim            35.28   
17  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim            35.58   
18  Mads Naver  2004  Sigma Swim            35.61   
19  Sune Vergmann  2005  VAT Copenhagen            35.66   
20  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim            35.69   
21  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.73  MD 1 
22  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            36.28   
23  Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap            36.84   
24  Frederik Rasmussen  2005  VAT Copenhagen            41.07   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            35.41   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            35.73  MD 2 
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            38.02   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            38.98   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI            39.24   
Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            40.30  Deltager ikke i finalen 
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            40.59   
Neo Evertsson  2007  Karlskrona Simsällskap            41.37   
Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            41.84   
10  Gustav Kemplar  2009  Lyngby Svømmeklub            43.16   
11  Nicolai Østergaard Hansen  2007  GTI            43.93   
12  William Zuk Rasmussen  2008  GTI            44.81   
13  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            44.94   
14  Frederik Salling  2009  Lyngby Svømmeklub            46.17   
15  Conrad Buhl  2009  Lyngby Svømmeklub            46.49   
16  Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub            48.31   
17  Julius Harald Blangsted  2008  Lyngby Svømmeklub            55.78   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  EFB sw 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:33   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim            35.05   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            35.58   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim            36.42   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim            36.99   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  VAT Copenhagen            36.99   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.30   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.95   
Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub            38.23   
Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            38.75   
10  Alma Møller-Ern  2006  VAT Copenhagen            38.82   
11  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI            39.03   
12  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap            39.09   
13  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            39.29   
14  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            40.11   
15  Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            40.12   
16  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            40.37   
17  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            40.43   
18  Mille Hansen  2005  VAT Copenhagen            40.54   
19  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim            41.46   
20  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            41.66   
21  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            42.02   
21  Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            42.02   
23  Dicte Laurberg Vedel  2006  VAT Copenhagen            42.50   
24  Mathilde Willumsen  2006  GTI            42.75   
25  Mille Giolbas  2006  GTI            43.18   
26  Marie Skole Sørensen  2006  GTI            43.57   
27  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            43.86   
28  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            44.03   
29  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            46.47   
30  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            46.63   
31  Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            48.56   
32  Mathilde Bremer Sørensen  2006  GTI            50.57   
Sofie Larsen  2006  VAT Copenhagen            DNS   
Malene Dithmar  2006  GTI            DSQ  Tyvstart SW 4.4 
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Flere flyben v start 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            43.65   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            44.67   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            45.21   
Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            46.39   
Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            46.46   
Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            46.86   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            47.59   
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            48.06   
Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            48.14   
10  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            50.75   
11  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            50.76   
12  Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            51.33   
13  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            52.31   
14  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            52.60   
15  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            55.63   
16  Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            57.34   
17  Caroline Hedetoft-Winther  2008  GTI            57.38   
18  Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub            58.61   
19  Freja Itenov  2008  Lyngby Svømmeklub            59.94   
Annika Frederiksen  2007  GTI            DSQ  Tyvstart SW 4.4 
Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Flere flyben v start 
Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Flere flyben v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:33 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:35   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap            32.85   
Alexander Marcus Englev  2004  GTI            32.93   
Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            33.94   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim            34.14   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            34.36   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim            34.68   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            34.75   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            35.15   
Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen            35.54   
10  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI            35.62   
11  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            35.66   
12  Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            35.69   
13  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            37.51   
14  Marius Mains  2005  GTI            37.56   
15  Mads Naver  2004  Sigma Swim            37.75   
16  Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            37.77   
17  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim            37.79   
18  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim            38.09   
19  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.24   
20  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim            38.40   
21  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            38.64   
22  Emil Søby  2004  GTI            38.80   
23  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            40.00   
24  Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap            41.14   
25  Mathias Olsen  2005  GTI            41.41   
26  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            47.63   
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6            DSQ  Tyvstart sw 4.4 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            35.91   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            37.48   
Frederik William Holm  2007  GTI            44.53   
Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            44.96   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            47.06   
Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            47.42   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            47.68   
Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            51.24   
Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI            51.47   
10  Conrad Buhl  2009  Lyngby Svømmeklub            56.56   
11  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            57.65   
12  Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub            1:07.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:35 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:46   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            26.53   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            27.94   
Julie Liv Madsen  2006  GTI            28.13   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            28.56   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            28.95   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim            29.35   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            29.50   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim            29.57   
Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            29.68   
10  Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen            29.69   
11  Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            29.96   
12  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            30.00   
13  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            30.03   
14  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            30.13   
14  Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            30.13   
16  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap            30.35   
17  Annika Køhn  2005  VAT Copenhagen            30.42   
18  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            30.47   
19  Annika Britt Larsen  2005  GTI            30.54   
20  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerød Svømmeklub            30.60   
21  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            30.62   
22  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim            31.80   
23  Alberte Crone Larsen  2006  GTI            32.04   
24  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            32.11   
25  Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub            32.30   
26  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            32.40   
26  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            32.40   
28  Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub            32.41   
29  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            32.51   
30  Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen            32.59   
30  Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap            32.59   
32  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            32.63   
33  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim            32.71   
34  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            32.77   
35  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            33.04   
35  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.04   
37  Mille Giolbas  2006  GTI            33.13   
38  Dicte Laurberg Vedel  2006  VAT Copenhagen            33.17   
39  Marie Skole Sørensen  2006  GTI            33.25   
40  Mille Hansen  2005  VAT Copenhagen            33.29   
41  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.38   
42  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim            33.49   
43  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            33.51   
44  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI            33.73   
45  Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            34.00   
46  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            34.46   
47  Malene Dithmar  2006  GTI            35.40   
48  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            35.44   
49  Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            36.76   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart sw 4.4. 
                     
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            32.08   
Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            32.82   
Annika Frederiksen  2007  GTI            33.35   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            33.51   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            33.65   
Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            33.67   
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            33.85   
Louise Popp-Madsen  2007  GTI            34.00   
Signe C. H. Naaby  2007  GTI            34.80   
10  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            34.96   
11  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            35.82   
12  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            36.19   
13  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            36.55   
14  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            36.61   
15  Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            36.80   
16  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            37.22   
17  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            37.60   
18  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            38.30   
19  Isabella Høj Johansen  2008  GTI            39.30   
20  Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            39.68   
21  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            40.74   
22  Caroline Hedetoft-Winther  2008  GTI            41.25   
23  Julie Bruun  2008  GTI            42.51   
24  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            42.76   
25  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            44.06   
26  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            44.19   
27  Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            44.24   
28  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            44.81   
29  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            45.99   
30  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            47.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:46 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Isberg  2004  GTI            26.60   
Nicklas Plank  2004  GTI            26.85   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen            27.06   
Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            27.35   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap            27.43   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim            27.48   
Alexander Marcus Englev  2004  GTI            27.54   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            27.91   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            27.93   
10  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            28.04   
11  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            28.23   
12  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            28.24   
13  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim            28.28   
14  Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            28.30   
15  Mads Liechti  2004  Sigma Swim            28.51   
15  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            28.51   
17  Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen            28.89   
18  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.03   
19  Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            29.04   
20  Jeppe Kjær  2004  VAT Copenhagen            29.05   
21  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.35   
22  Cilas Madsen  2005  GTI            29.52   
23  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim            29.87   
24  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim            30.26   
24  Sune Vergmann  2005  VAT Copenhagen            30.26   
26  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim            30.34   
27  Sebastian Rendlev  2005  VAT Copenhagen            30.61   
28  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim            30.73   
29  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            30.84   
30  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim            31.11   
31  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim            31.83   
32  Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap            31.87   
33  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            31.96   
34  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            32.22   
35  Mathias Olsen  2005  GTI            33.69   
36  Frederik Rasmussen  2005  VAT Copenhagen            34.00   
37  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            36.36   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Sponsor: SparNord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            29.41   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            29.87   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            31.91   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            32.22   
Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub            32.76   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            33.02   
Mark Dimon  2006  GTI            33.40   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI            33.41   
Victor Bjørneborg  2007  GTI            33.87   
10  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            34.55   
11  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            34.81   
12  Sebastian Nymark-Jensen  2006  VAT Copenhagen-MK31            34.92   
13  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            35.72   
13  Neo Evertsson  2007  Karlskrona Simsällskap            35.72   
15  Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI            36.05   
16  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            39.06   
17  William Zuk Rasmussen  2008  GTI            39.19   
18  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.07   
19  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            42.04   
20  Frederik Salling  2009  Lyngby Svømmeklub            42.67   
21  Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub            52.48   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:49 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    25m  50m      Opnået  Status 











 
Lyngbys Darkside 1  2005  VAT Copenhagen            2:09.53   
  Liva Lund Hansen  2005      34.65  1:07.48      1:07.48   
  Schastine Skifter Tabor  2005      32.12  1:02.05      2:09.53   
  Alma Møller-Ern  2006                 
  Annika Køhn  2005        2:09.53      2:09.53   
                     
Gti 1  2005  GTI            2:12.00   
  Annika Britt Larsen  2005      33.58  1:11.79      1:11.79   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      29.89  1:00.21      2:12.00   
  Julie Liv Madsen  2006                 
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006        2:12.00      2:12.00   
                     
Mk 31 Piger 1  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:14.54   
  Hannah B. Pedersen  2005      36.35  1:13.16      1:13.16   
  Cille Kirketerp  2005      32.15  1:01.38      2:14.54   
  Kajsa Salomonsen  2005                 
  Filippa Eiler  2005        2:14.54      2:14.54   
                     
Lyngby Royal Girls Uno  2005  Lyngby Svømmeklub            2:15.28   
  Alma Olivarius  2005      34.01  1:09.74      1:09.74   
  Mathilde Severs  2006      33.92  1:05.54      2:15.28   
  Kathrine E. Larsen  2005                 
  Victoria Wiingaard  2006        2:15.28      2:15.28   
                     
Gti 2  2006  GTI            2:19.72   
  Julie Segato  2005      36.17  1:15.76      1:15.76   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      32.75  1:03.96      2:19.72   
  Nicole Damhøj Andersen  2006                 
  Alberte Crone Larsen  2006        2:19.72      2:19.72   
                     
Karlskrona Simsällskap  2005  Karlskrona Simsällskap            2:20.88   
  Lovisa Nilsson  2006      36.53  1:17.21      1:17.21   
  Myra Ramström-Andersson  2005      29.91  1:03.67      2:20.88   
  Siri Lindén  2005                 
  Emina Wigow  2007        2:20.88      2:20.88   
                     
Lyngbys Darkside 2  2005  VAT Copenhagen            2:23.69   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      36.97  1:14.16      1:14.16   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      37.18  1:09.53      2:23.69   
  Helena Fogh Kronborg  2005                 
  Mille Hansen  2005        2:23.69      2:23.69   
                     
Mk 31 Piger 2  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:26.45   
  Maja Zastrojevic  2006      36.92  1:17.73      1:17.73   
  Luna Luminari  2005      35.90  1:08.72      2:26.45   
  Sarah Højlund  2006                 
  Johanna Rasmussen  2006        2:26.45      2:26.45   
                     
Lyngby Ms1 Piger 1  2008  Lyngby Svømmeklub            2:46.99   
  Wilma Berg  2008      2:46.99           
  Wilma Adelhardt Madsen  2008                 
  Amilia Peick-Kristensen  2008                 
  Ida Mathiesen  2008        2:46.99      2:46.99   
                     
10  Lyngby Ms1 Piger 3  2008  Lyngby Svømmeklub            3:17.15   
  Sophia Zøllner  2008      48.06  1:42.44      1:42.44   
  Sofie Ross  2008      49.57  1:34.71      3:17.15   
  Olivia Barfoed  2007                 
  Sara Kjær Bollesen  2008        3:17.15      3:17.15   
                     
Gti 3  2007  GTI            DNS   
  Frida Høj Andersen  2005                 
  Lærke Marie Clausen  2005                 
  Emilia Gotfredsen  2005                 
  Mathilde Willumsen  2006              DNS   
                     
Lyngby Ms1 Piger 2  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 1. skifte 
  Alvilda Højberg  2008      47.31  1:37.80      1:37.80   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  18 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:55   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    25m  50m      Opnået  Status 











 
Gti 1  2004  GTI            1:57.11   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      30.93  1:03.62      1:03.62   
  Alexander Marcus Englev  2004      27.75  53.49      1:57.11   
  Nicklas Plank  2004                 
  Oscar Isberg  2004        1:57.11      1:57.11   
                     
Lyngbys Darkside 1  2004  VAT Copenhagen            2:02.22   
  Jeppe Kjær  2004      32.93  1:06.40      1:06.40   
  Matias Munkholm  2004      29.70  55.82      2:02.22   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004                 
  Andreas Stampe Dalgaard  2004        2:02.22      2:02.22   
                     
Gti 2  2005  GTI            2:03.22   
  Emil Søby  2004      32.00  1:07.03      1:07.03   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      28.94  56.19      2:03.22   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004                 
  Daniel Bastholm  2005        2:03.22      2:03.22   
                     
Lyngby Royal Boys Uno  2004  Lyngby Svømmeklub            2:05.50   
  Andreas Hammer Dohn  2006      33.96  1:08.42      1:08.42   
  Michael Halck  2004      29.77  57.08      2:05.50   
  Kasper Thorn  2004                 
  Phillip Niemann Madsen  2004        2:05.50      2:05.50   
                     
Gti 3  2006  GTI            2:14.23   
  Mathias W. Rasmussen  2005      36.14  1:11.24      1:11.24   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      31.72  1:02.99      2:14.23   
  Cilas Madsen  2005                 
  Marius Mains  2005        2:14.23      2:14.23   
                     
Lyngbys Darkside 2  2004  VAT Copenhagen            2:17.93   
  Frederik Rasmussen  2005      40.68  1:16.89      1:16.89   
  Kalle Gerner Knudsen  2004      31.24  1:01.04      2:17.93   
  Sebastian Rendlev  2005                 
  Sune Vergmann  2005        2:17.93      2:17.93   
                     
Karlskrona Simsällskap  2004  Karlskrona Simsällskap            2:20.23   
  Barnabás Tóth  2005      37.18  1:10.68      1:10.68   
  Hannes Wrenne  2004      35.63  1:09.55      2:20.23   
  Axel Gladher  2006                 
  Neo Evertsson  2007        2:20.23      2:20.23   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:55 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            1:09.76   
Annika Britt Larsen  2005  GTI            1:09.96   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            1:10.98   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            1:12.50   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim            1:13.98   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:14.24   
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub            1:15.58   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:16.05   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim            1:17.00   
10  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:17.15   
11  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap            1:17.31   
12  Asta Højberg  2005  Sigma Swim            1:17.63   
13  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            1:17.71   
13  Annika Køhn  2005  VAT Copenhagen            1:17.71   
15  Julie Segato  2005  GTI            1:18.01   
16  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            1:19.23   
17  Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            1:19.45   
18  Alberte Crone Larsen  2006  GTI            1:20.29   
19  Alma Møller-Ern  2006  VAT Copenhagen            1:20.40  MD2 
19  Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            1:20.40  MD1 
21  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub            1:20.73   
22  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI            1:20.79   
23  Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            1:21.13   
24  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:22.17   
25  Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen            1:22.75   
26  Marie Skole Sørensen  2006  GTI            1:23.07   
27  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            1:23.52   
28  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:24.44   
29  Jasmin Kjærsgaard  2006  A6            1:24.49   
30  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:26.33   
31  Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap            1:26.84   
32  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:28.57   
33  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:29.53   
Julie Larsen  2005  A6            DNS   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            DSQ  tæer i skvulperende 
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim            DSQ  EFB v75m sw6.4 
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim            DSQ  EFB v 75m sw6.4 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Høi Greve  2007  A6            1:19.69  Deltager ikke i finalen 
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            1:20.11   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:20.48   
Signe C. H. Naaby  2007  GTI            1:24.28   
Mira Capito  2007  A6            1:25.91   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:26.23   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:26.43   
Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:26.81   
Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            1:29.24   
10  Viktoria Larsen  2007  A6            1:29.56   
11  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:30.03   
12  Camille Hedvig Miolane  2007  A6            1:32.20   
13  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:33.57   
14  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            1:35.47   
15  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            1:35.79   
16  Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            1:35.88   
17  Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            1:36.35   
18  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:36.48   
19  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:36.73   
20  Isabella Høj Johansen  2008  GTI            1:38.79   
21  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:40.27   
22  Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub            1:40.67   
23  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            1:41.00   
24  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            1:41.55   
25  Anna Gregers Jørgensen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:42.12   
26  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:43.33   
27  Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            1:43.80   
28  Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub            1:44.56   
29  Laura Christoffersen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:44.70   
30  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            1:44.95   
31  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            1:46.39   
32  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:46.64   
33  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            1:47.63   
34  Caroline Hedetoft-Winther  2008  GTI            1:48.06   
35  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:49.02   
36  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            1:49.49   
37  Liva Poulsen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:50.21   
38  Caroline Leander Søltoft  2010  Hillerød Svømmeklub            1:51.65   
39  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:53.69   
40  Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub            2:02.82   
Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            DSQ  EFB v 50m sw6.4 
Esther Johannessen  2007  Hillerød Svømmeklub            DSQ  EFB v 75m sw6.4 
Freja Itenov  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  EFB v 25m sw6.4 
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6            DSQ  tæer i skvulperende 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim            1:02.57   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim            1:05.56   
Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            1:06.30   
Jeppe Kjær  2004  VAT Copenhagen            1:07.00   
Thor Majvig Mogensen  2004  Hillerød Svømmeklub            1:07.05   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            1:08.97   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen            1:09.29   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            1:09.55   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            1:09.57   
10  Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            1:11.05   
11  Marco Stub Olsen  2004  A6            1:14.31   
12  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.12   
13  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim            1:15.55   
14  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:16.68   
15  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim            1:17.45  MD1 
16  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            1:17.45  MD2 
17  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim            1:18.48   
18  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            1:19.32   
19  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim            1:19.48   
20  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:34.65   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim            DNS   
Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap            DSQ  EFB 50m sw6.4 
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            DSQ  tæer i skvulperende 
Emil Søby  2004  GTI            DSQ  tæer i skvulperende 
Julius Svarrer  2005  A6            DSQ  EFB 75m sw6.4 
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim            DSQ  EFB 75m sw6.4 
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim            DSQ  EFB 75m sw6.4 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            1:18.04   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:18.96   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:20.71   
Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            1:23.82   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI            1:24.03   
Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:33.34   
Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI            1:35.18   
Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            1:35.47   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            1:36.11   
10  Conrad Buhl  2009  Lyngby Svømmeklub            1:38.89   
11  Frederik Salling  2009  Lyngby Svømmeklub            1:39.05   
12  Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub            1:40.95   
13  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:45.78   
14  Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub            1:50.87   
15  Julius Harald Blangsted  2008  Lyngby Svømmeklub            2:00.57   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  EFB 75m sw6.4 
Gustav Kemplar  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  EFB 25m sw6.4 
Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  svøm p mave 75m 
Sebastian S. Sørensen  2008  Hillerød Svømmeklub            DSQ  EFB 50m sw6.4 
William Zuk Rasmussen  2008  GTI            DSQ  EFB 75 m sw6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:43   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            1:04.22   
Julie Liv Madsen  2006  GTI            1:09.02   
Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen            1:10.33   
Silja Brage  2005  A6            1:11.14   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            1:11.98   
Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI            1:12.90   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            1:13.41   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            1:15.28   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:15.34   
10  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:16.83   
11  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            1:18.43   
12  Mathilde Willumsen  2006  GTI            1:18.48   
13  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            1:18.53   
14  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            1:19.93   
15  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim            1:20.89   
16  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            1:22.69   
17  Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap            1:23.56   
18  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            1:23.86   
19  Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            1:24.25   
20  Julie Segato  2005  GTI            1:29.40   
21  Mathilde Bremer Sørensen  2006  GTI            1:34.47   
22  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:35.59   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            DNF   
Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annika Frederiksen  2007  GTI            1:20.85   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:25.65   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            1:27.47   
Louise Popp-Madsen  2007  GTI            1:28.69   
K-Lee Hansen  2007  A6            1:33.12   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            1:37.48   
Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:38.95   
Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            1:42.57   
Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:45.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:43 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Isberg  2004  GTI            1:02.97   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI            1:03.82   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            1:05.47   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:06.43   
Daniel Bastholm  2005  GTI            1:07.10   
Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            1:08.22   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:08.23   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:08.30   
Cilas Madsen  2005  GTI            1:09.53   
10  Sebastian Rendlev  2005  VAT Copenhagen            1:09.55   
11  Frederik Lund Hirsbak  2004  A6            1:09.90   
12  Mads Liechti  2004  Sigma Swim            1:10.03   
13  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            1:10.04   
14  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            1:10.12  MD1 
15  Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            1:10.12  MD2 
16  Sune Vergmann  2005  VAT Copenhagen            1:12.73   
16  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim            1:12.73   
18  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim            1:12.85   
19  Mads Holger From  2004  A6            1:12.95   
20  Emil Witzner Hansen  2004  A6            1:13.92   
21  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim            1:14.03   
22  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            1:15.11   
23  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim            1:16.76   
24  Mathias Olsen  2005  GTI            1:22.26   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 
Sponsor: Peugeot Henrik Wessel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6            1:12.07   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            1:17.38   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            1:19.18   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI            1:21.54   
Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            1:21.93   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:22.29   
Frederik William Holm  2007  GTI            1:25.49   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:32.83   
Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            1:37.55   
10  Sebastian Nymark-Jensen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:42.47   
11  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:46.07   
12  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:48.83   
13  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            1:49.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  GTI            1:09.76   
Mille Frydendahl  2006  A6            1:11.49   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            1:11.61   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:11.83   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            1:12.51   
Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap            1:13.67   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:14.27   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim            1:14.44   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            1:14.51   
10  Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            1:14.64   
11  Emilie Hartvig-Olsen  2006  VAT Copenhagen            1:14.75   
12  SIF Bramm  2006  A6            1:14.77   
13  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            1:15.31   
14  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            1:15.57   
15  Alma Møller-Ern  2006  VAT Copenhagen            1:16.44   
16  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:17.91   
17  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub            1:19.24   
18  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            1:19.61   
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI            1:19.66   
20  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            1:19.89   
21  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:20.03   
22  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:20.29   
23  Dicte Laurberg Vedel  2006  VAT Copenhagen            1:20.47   
24  Anna Dietrichsen  2006  A6            1:20.73   
25  Mathilde Willumsen  2006  GTI            1:20.75   
26  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            1:21.86   
27  Mille Hansen  2005  VAT Copenhagen            1:22.24   
28  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            1:22.36   
29  Liva Gydesen Nielsen  2005  A6            1:22.44   
30  Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            1:22.50   
31  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerød Svømmeklub            1:22.66   
31  Julie Segato  2005  GTI            1:22.66   
33  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            1:23.24   
34  Lærke Stenholt Røpke  2006  A6            1:23.42   
35  Mille Giolbas  2006  GTI            1:23.51   
36  Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub            1:23.69   
37  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI            1:26.51   
38  Malene Dithmar  2006  GTI            1:26.52   
39  Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            1:27.05   
40  Jasmin Kjærsgaard  2006  A6            1:27.50   
41  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:28.10   
42  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub            1:28.98   
43  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:29.12   
44  Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            1:32.67   
45  Mathilde Bremer Sørensen  2006  GTI            1:33.82   
Anna Merl Larsen  2006  A6            DNS   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim            DSQ  tyvstart 
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej rygl. v 50m 
Marie Skole Sørensen  2006  GTI            DSQ  ej rygl. v 50m 
                     
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:22.01   
Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            1:23.92   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:25.19   
Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:25.98   
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6            1:26.11   
Signe C. H. Naaby  2007  GTI            1:27.40   
Mira Capito  2007  A6            1:27.41   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            1:28.00   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:28.21   
10  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:28.27   
11  Louise Popp-Madsen  2007  GTI            1:29.45   
12  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:29.64   
13  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            1:31.27   
14  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            1:31.77   
15  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:32.58   
16  Andrea Jørgensen  2008  Hillerød Svømmeklub            1:33.13   
17  Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            1:35.89   
18  Camille Hedvig Miolane  2007  A6            1:36.38   
19  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:36.42   
20  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:36.48   
21  Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            1:37.37   
22  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            1:39.59   
23  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            1:40.31   
24  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            1:41.60   
25  Anna Gregers Jørgensen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:42.23   
26  Isabella Høj Johansen  2008  GTI            1:42.32   
27  Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            1:42.33   
28  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:43.52   
29  Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            1:44.01   
30  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            1:44.50   
31  Laura Christoffersen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:44.69   
32  Caroline Hedetoft-Winther  2008  GTI            1:45.77   
33  Liva Poulsen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:46.04   
34  Caroline Leander Søltoft  2010  Hillerød Svømmeklub            1:46.07   
35  Galina Duric  2008  Lyngby Svømmeklub            1:47.57   
36  Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            1:47.88   
37  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            1:49.44   
38  Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub            1:50.04   
39  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            1:51.06   
40  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:51.31   
41  Freja Itenov  2008  Lyngby Svømmeklub            1:51.47   
42  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            1:56.94   
43  Esther Johannessen  2007  Hillerød Svømmeklub            2:05.55   
44  Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub            2:12.14   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  sv.på mave v.25m 
Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  afsl p mave 50m 
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  afslut p mave 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicklas Plank  2004  GTI    1:04.58        1:04.58   
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6    1:05.73        1:05.73   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap    1:07.59        1:07.58  MD1 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI    1:07.57        1:07.58  MD2 
Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen    1:08.29        1:08.29   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:08.82        1:08.82   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim    1:09.55        1:09.55   
Alexander Marcus Englev  2004  GTI    1:09.59        1:09.59   
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub    1:10.07        1:10.07   
10  Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen    1:11.85        1:11.85   
11  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    1:13.76        1:13.76   
12  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    1:13.90        1:13.90   
13  Sune Vergmann  2005  VAT Copenhagen    1:14.63        1:14.63   
14  Marius Mains  2005  GTI    1:15.45        1:15.45   
15  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim    1:15.54        1:15.54   
16  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim    1:16.14        1:16.14   
17  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub    1:18.61        1:18.61   
18  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI    1:21.01        1:21.01   
19  Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap    1:21.43        1:21.43   
20  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31    1:28.78        1:28.78   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim            DNS   
Emil Stenholt Røpke  2004  A6            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap    1:14.46        1:14.46   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub    1:18.71        1:18.71   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub    1:19.73        1:19.73   
Frederik Kepp Jensen  2007  A6    1:20.84        1:20.84   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI    1:22.51        1:22.51   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub    1:23.12        1:23.12   
Victor Bjørneborg  2007  GTI    1:23.47        1:23.47   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI    1:23.84        1:23.84   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI    1:24.79        1:24.79   
10  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI    1:24.98        1:24.98   
11  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub    1:25.58        1:25.58   
12  Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub    1:27.38        1:27.38   
13  Mark Dimon  2006  GTI    1:28.57        1:28.57   
14  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31    1:29.59        1:29.59   
15  Neo Evertsson  2007  Karlskrona Simsällskap    1:29.78        1:29.78   
16  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub    1:33.85        1:33.85   
17  Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI    1:35.11        1:35.11   
18  Gustav Kemplar  2009  Lyngby Svømmeklub    1:38.19        1:38.19   
19  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31    1:38.90        1:38.90   
20  Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub    1:40.70        1:40.70   
21  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub    1:42.24        1:42.24   
22  William Zuk Rasmussen  2008  GTI    1:42.46        1:42.46   
23  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    1:42.91        1:42.91   
24  Conrad Buhl  2009  Lyngby Svømmeklub    1:43.60        1:43.60   
25  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI    1:47.84        1:47.84   
26  Frederik Salling  2009  Lyngby Svømmeklub    1:48.63        1:48.63   
27  Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub    1:50.58        1:50.58   
28  Sebastian S. Sørensen  2008  Hillerød Svømmeklub    1:51.17        1:51.17   
29  Julius Harald Blangsted  2008  Lyngby Svømmeklub    1:58.05        1:58.05   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            DSQ  afsl på mave 50 m 
Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            DSQ  svøm p mave 50 m 
Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej rygliggende 25m 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            2:10.20   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            2:11.26   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim            2:14.22   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            2:17.83   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim            2:18.08   
Annika Britt Larsen  2005  GTI            2:18.52   
Silja Brage  2005  A6            2:18.91   
Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen            2:18.93   
Annika Køhn  2005  VAT Copenhagen            2:20.03   
10  SIF Bramm  2006  A6            2:21.38   
11  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:21.63   
12  Ida Skov Kragh  2006  A6            2:23.16   
12  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap            2:23.16   
14  Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            2:24.14   
15  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:25.00   
16  Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            2:25.15   
17  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            2:25.56   
18  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            2:26.02   
19  Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen            2:26.60   
20  Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            2:26.63   
21  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            2:27.20   
22  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim            2:29.43   
23  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim            2:30.34   
24  Mille Giolbas  2006  GTI            2:32.22   
25  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:33.20   
26  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            2:34.17   
27  Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub            2:34.44   
28  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerød Svømmeklub            2:34.48   
29  Dicte Laurberg Vedel  2006  VAT Copenhagen            2:34.79   
30  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            2:35.67   
31  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            2:35.93   
32  Anna Dietrichsen  2006  A6            2:36.33   
33  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            2:37.46   
34  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:37.79   
35  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub            2:38.12   
36  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            2:39.19   
37  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            2:39.37   
38  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            2:39.45   
39  Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub            2:39.98   
40  Mille Hansen  2005  VAT Copenhagen            2:40.29   
41  Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap            2:40.42   
42  Liva Gydesen Nielsen  2005  A6            2:40.76   
43  Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            2:53.40   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            2:32.88   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            2:33.94   
Naya Høi Greve  2007  A6            2:34.19   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            2:45.15   
K-Lee Hansen  2007  A6            2:45.87   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            2:50.07   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            2:50.46   
Andrea Jørgensen  2008  Hillerød Svømmeklub            2:55.27   
Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            2:55.27   
10  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            2:57.81   
11  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            2:59.04   
12  Viktoria Larsen  2007  A6            3:06.04   
13  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            3:09.42   
14  Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            3:10.56   
15  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            3:16.96   
16  Anna Gregers Jørgensen  2007  Hillerød Svømmeklub            3:22.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Isberg  2004  GTI            2:06.00   
Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            2:10.00   
Thor Majvig Mogensen  2004  Hillerød Svømmeklub            2:10.39   
Jeppe Kjær  2004  VAT Copenhagen            2:10.53   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            2:10.91   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap            2:13.06   
Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:15.45   
Daniel Bastholm  2005  GTI            2:15.55   
Emil Witzner Hansen  2004  A6            2:16.19   
10  Sebastian Rendlev  2005  VAT Copenhagen            2:16.52   
11  Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            2:16.53   
12  Mads Holger From  2004  A6            2:16.93  MD1 
13  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim            2:16.93  MD2 
14  Mads Naver  2004  Sigma Swim            2:17.49   
15  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:19.26   
16  Sune Vergmann  2005  VAT Copenhagen            2:20.43   
17  Frederik Lund Hirsbak  2004  A6            2:20.50   
18  Cilas Madsen  2005  GTI            2:21.72   
19  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim            2:23.56   
20  Marco Stub Olsen  2004  A6            2:23.90   
21  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            2:35.16   
22  Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap            2:47.47   
August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6            2:17.77   
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            2:18.92   
Frederik Kepp Jensen  2007  A6            2:28.80   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            2:29.72   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            2:31.42   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            2:33.05   
Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub            2:36.33   
Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            2:38.78   
Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            2:40.24   
10  Victor Bjørneborg  2007  GTI            2:40.61   
11  Frederik William Holm  2007  GTI            2:44.91   
12  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:46.63   
13  Sebastian Nymark-Jensen  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:47.49   
14  Mark Dimon  2006  GTI            2:51.49   
15  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            2:54.17   
16  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            3:11.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:05 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Min Altan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            2:48.36   
Mille Frydendahl  2006  A6            2:49.12   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim            2:49.24   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            2:52.31   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  VAT Copenhagen            2:52.68   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim            2:53.04   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:53.92   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:58.02   
Alberte Crone Larsen  2006  GTI            3:01.10   
10  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub            3:03.34   
11  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:03.36   
12  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI            3:03.95   
13  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            3:08.14   
14  Malene Dithmar  2006  GTI            3:08.45   
15  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            3:10.68   
16  Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            3:10.75   
17  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            3:17.94   
18  Lærke Stenholt Røpke  2006  A6            3:18.72   
19  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            3:19.30   
20  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI            3:25.63   
Anna Merl Larsen  2006  A6            DNS   
Julie Larsen  2005  A6            DNS   
                     
 
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Sponsor: Min Altan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annika Frederiksen  2007  GTI            3:13.56   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            3:19.19   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            3:28.49   
Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            3:33.83   
Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            3:33.99   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            3:33.99   
Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            3:37.89   
Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            3:40.35   
Andrea Jørgensen  2008  Hillerød Svømmeklub            3:49.00   
10  Liva Poulsen  2007  Hillerød Svømmeklub            3:54.59   
11  Laura Christoffersen  2007  Hillerød Svømmeklub            3:59.76   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:30 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            2:36.90   
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6            2:39.34   
Alexander Marcus Englev  2004  GTI            2:42.11   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            2:43.49   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap            2:44.64   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            2:46.01   
Mads Naver  2004  Sigma Swim            2:46.25   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim            2:48.64   
Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen            2:49.12   
10  Emil Søby  2004  GTI            2:50.00   
11  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            2:50.16   
12  Julius Svarrer  2005  A6            2:54.84   
13  Mathias Olsen  2005  GTI            2:58.79   
14  Marius Mains  2005  GTI            2:59.42   
15  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            3:05.56   
16  Emil Stenholt Røpke  2004  A6            3:09.28   
17  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            3:11.00   
18  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            3:11.03   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim            DSQ  2 flyebn v 175m 
                     
 
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            2:41.11   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            3:08.73   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            3:34.06   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub            3:43.57   
Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            4:07.21   
Sebastian S. Sørensen  2008  Hillerød Svømmeklub            4:31.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  14:23   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    25m  50m      Opnået  Status 











 
Lyngbys Darkside 1  2005  VAT Copenhagen            1:56.00   
  Schastine Skifter Tabor  2005      26.90  55.79      55.79   
  Liva Lund Hansen  2005      30.69  1:00.21      1:56.00   
  Alma Møller-Ern  2006                 
  Annika Køhn  2005        1:56.00      1:56.00   
                     
Mk 31 Piger 1  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:57.11   
  Cille Kirketerp  2005      29.06  58.39      58.39   
  Filippa Eiler  2005      29.48  58.72      1:57.11   
  Hannah B. Pedersen  2005                 
  Kajsa Salomonsen  2005        1:57.11      1:57.11   
                     
A6 Piger 1  2005  A6            1:57.67   
  SIF Bramm  2006      30.00  59.99      59.99   
  Mille Frydendahl  2006      29.56  57.68      1:57.67   
  Silja Brage  2005                 
  Ida Skov Kragh  2006        1:57.67      1:57.67   
                     
Gti 1  2005  GTI            1:58.22   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      30.90  59.05      59.05   
  Julie Liv Madsen  2006      29.76  59.17      1:58.22   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006                 
  Annika Britt Larsen  2005        1:58.22      1:58.22   
                     
Hillerød Piger 1  2005  Hillerød Svømmeklub            2:01.67   
  Anna Olivia Kichhhoff  2005      30.02  1:00.79      1:00.79   
  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006      31.37  1:00.88      2:01.67   
  Caroline Henning  2005                 
  Athena Haugsted Pihl  2006        2:01.67      2:01.67   
                     
Karlskrona Simsällskap  2005  Karlskrona Simsällskap            2:03.21   
  Lovisa Nilsson  2006      30.11  58.10      58.10   
  Siri Lindén  2005      32.44  1:05.11      2:03.21   
  Myra Ramström-Andersson  2005                 
  Emina Wigow  2007        2:03.21      2:03.21   
                     
Gti 2  2006  GTI            2:07.70   
  Mathilde Willumsen  2006      31.67  1:04.07      1:04.07   
  Frida Caroline Knudsen  2007      32.35  1:03.63      2:07.70   
  Julie Segato  2005                 
  Alberte Crone Larsen  2006        2:07.70      2:07.70   
                     
Lyngby Royal Girls Dos  2006  Lyngby Svømmeklub            2:08.21   
  Emily Reuter  2006      33.00  1:04.74      1:04.74   
  Marie Elster  2006      32.65  1:03.47      2:08.21   
  Laura Cecilie Salling  2006                 
  Kaisa Falkenberg Lending  2005        2:08.21      2:08.21   
                     
Lyngbys Darkside 2  2005  VAT Copenhagen            2:08.82   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      31.81  1:03.91      1:03.91   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      32.08  1:04.91      2:08.82   
  Helena Fogh Kronborg  2005                 
  Mille Hansen  2005        2:08.82      2:08.82   
                     
10  A6 Piger 2  2005  A6            2:09.08   
  Ronja K. S. Josephsen  2005      31.93  1:03.64      1:03.64   
  Naya Høi Greve  2007      32.22  1:05.44      2:09.08   
  Jasmin Kjærsgaard  2006                 
  Lærke Stenholt Røpke  2006        2:09.08      2:09.08   
                     
11  Mk 31 Piger 2  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:09.15   
  Sarah Højlund  2006      32.64  1:04.79      1:04.79   
  Luna Hein  2005      31.83  1:04.36      2:09.15   
  Luna Luminari  2005                 
  Johanna Rasmussen  2006        2:09.15      2:09.15   
                     
12  Gti 3  2007  GTI            2:10.68   
  Nicole Damhøj Andersen  2006      32.04  1:04.36      1:04.36   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      31.74  1:06.32      2:10.68   
  Emilia Gotfredsen  2005                 
  Naja O. K. Neergaard  2007        2:10.68      2:10.68   
                     
13  Hillerød Piger 2  2005  Hillerød Svømmeklub            2:11.08   
  Amalie Lythcke  2006      32.26  1:05.45      1:05.45   
  Silje Lyse Legaard  2006      34.13  1:05.63      2:11.08   
  Emma Mølholm  2005                 
  Olivia Cruse  2005        2:11.08      2:11.08   
                     
14  A6 Piger 3  2005  A6            2:12.49   
  Anna Dietrichsen  2006      33.87  1:06.64      1:06.64   
  Liva Gydesen Nielsen  2005      33.46  1:05.85      2:12.49   
  K-Lee Hansen  2007                 
  Kattja Daniella Aggersbøl  2007        2:12.49      2:12.49   
                     
15  Lyngby Royal Girls Tres  2006  Lyngby Svømmeklub            2:16.03   
  Nina Katrine N. Nissen  2006      35.68  1:10.62      1:10.62   
  Alma Lind Babin  2006      33.20  1:05.41      2:16.03   
  Rebecca Bell  2007                 
  Sofia Yuwei Zhang  2006        2:16.03      2:16.03   
                     
16  Hils 3 Pigerne 1  2006  Hillerød Svømmeklub            2:25.93   
  Alberte Ricken  2007      38.69  1:16.61      1:16.61   
  Anna Gregers Jørgensen  2007      35.63  1:09.32      2:25.93   
  Andrea Jørgensen  2008                 
  Olivia Franck  2005        2:25.93      2:25.93   
                     
17  Lyngby Ms1 Piger 1  2008  Lyngby Svømmeklub            2:31.17   
  Wilma Berg  2008      36.62  1:14.16      1:14.16   
  Ida Mathiesen  2008      39.49  1:17.01      2:31.17   
  Amilia Peick-Kristensen  2008                 
  Alvilda Højberg  2008        2:31.17      2:31.17   
                     
18  Lyngby Ms1 Piger 2  2008  Lyngby Svømmeklub            2:44.67   
  Caroline Toftelund Larsen  2008      39.00  1:24.33      1:24.33   
  Sara Ljusheva  2009      36.35  1:20.34      2:44.67   
  Wilma Adelhardt Madsen  2008                 
  Maria Weiste  2009        2:44.67      2:44.67   
                     
19  Hils 3 Pigerne 2  2006  Hillerød Svømmeklub            2:49.34   
  Caroline Leander Søltoft  2010      39.72  1:21.14      1:21.14   
  Laura Christoffersen  2007      47.93           
  Esther Johannessen  2007                 
  Liva Poulsen  2007        2:49.34      2:49.34   
                     
20  Lyngby Ms1 Piger 3  2008  Lyngby Svømmeklub            2:56.91   
  Sara Kjær Bollesen  2008      45.04  1:26.51      1:26.51   
  Laura Emilie Hoegh  2008      45.33  1:30.40      2:56.91   
  Freja Itenov  2008                 
  Sofie Ross  2008        2:56.91      2:56.91   
                     
A6 Piger 4  2005  A6            DNS   
  Mira Capito  2007                 
  Anna Merl Larsen  2006                 
  Viktoria Larsen  2007                 
  Camille Hedvig Miolane  2007              DNS   
                     
Lyngby Royal Girls Uno  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  tyvstart v 4. svømme 
  Mathilde Severs  2006      29.14  59.27      59.27   
  Alma Olivarius  2005      32.01  1:03.75      2:03.02   
  Victoria Wiingaard  2006                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:23 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    25m  50m      Opnået  Status 











 
Gti 1  2006  GTI            1:47.55   
  Nicklas Plank  2004      27.21  54.02      54.02   
  Oscar Isberg  2004      27.05  53.53      1:47.55   
  Alexander Marcus Englev  2004                 
  Nicolai D. B. Hansen  2004        1:47.55      1:47.55   
                     
Lyngbys Darkside 1  2004  VAT Copenhagen            1:49.32   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      27.14  54.64      54.64   
  Matias Munkholm  2004      27.09  54.68      1:49.32   
  Jeppe Kjær  2004                 
  Alexander Cueto Rasmussen  2004        1:49.32      1:49.32   
                     
Gti 2  2006  GTI            1:50.25   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      28.62  55.45      55.45   
  Emil Søby  2004      27.30  54.80      1:50.25   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004                 
  Daniel Bastholm  2005        1:50.25      1:50.25   
                     
A6 Drenge 1  2004  A6            1:50.69   
  Julius Svarrer  2005      26.84  54.05      54.05   
  Anders Kousgard Kortegaar  2004      28.23  56.64      1:50.69   
  Frederik Lund Hirsbak  2004                 
  Emil Witzner Hansen  2004        1:50.69      1:50.69   
                     
Lyngby Royal Boys Uno  2004  Lyngby Svømmeklub            1:51.59   
  Phillip Niemann Madsen  2004      28.07  54.61      54.61   
  Michael Halck  2004      27.57  56.98      1:51.59   
  Kasper Thorn  2004                 
  Andreas Hammer Dohn  2006        1:51.59      1:51.59   
                     
Hillerød Drenge 1  2005  Hillerød Svømmeklub            1:52.86   
  Louie Uldall  2005      28.13  54.79      54.79   
  Thor Majvig Mogensen  2004      27.52  58.07      1:52.86   
  Morten Lindblom Andersen  2005                 
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005        1:52.86      1:52.86   
                     
A6 Drenge 2  2004  A6            1:57.66   
  Marco Stub Olsen  2004      29.93  58.76      58.76   
  Mads Holger From  2004      29.40  58.90      1:57.66   
  Emil Schmidt  2006                 
  Emil Stenholt Røpke  2004        1:57.66      1:57.66   
                     
Karlskrona Simsällskap  2004  Karlskrona Simsällskap            2:02.81   
  Hannes Wrenne  2004      28.25  57.77      57.77   
  Axel Gladher  2006      31.38  1:05.04      2:02.81   
  Barnabás Tóth  2005                 
  Neo Evertsson  2007        2:02.81      2:02.81   
                     
Lyngby Royal Boys Dos  2006  Lyngby Svømmeklub            2:09.24   
  Mads Emil Christiansen  2006      32.35  1:04.67      1:04.67   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      32.34  1:04.57      2:09.24   
  Max Bendixen  2007                 
  Marcus Hammergart  2006        2:09.24      2:09.24   
                     
10  Hillerød Drenge 2  2005  Hillerød Svømmeklub            2:13.34   
  Sebastian Larsen  2006      32.85  1:03.86      1:03.86   
  Elias Jensen  2006      36.13  1:09.48      2:13.34   
  Joachim Nyvang Thorngreen  2007                 
  Johan Klitten  2006        2:13.34      2:13.34   
                     
Gti 3  2006  GTI            DSQ  tyvstart 
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      29.85  58.96      58.96   
  Cilas Madsen  2005      31.94  1:02.83      2:01.79   
  Marius Mains  2005                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:25 
 
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  20 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            59.19   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            1:00.10   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            1:02.50   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim            1:02.53   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:02.73   
Julie Liv Madsen  2006  GTI            1:02.76   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim            1:02.96   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            1:03.25   
Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen            1:03.34   
10  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:03.43   
11  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:03.92   
12  Annika Britt Larsen  2005  GTI            1:04.86   
13  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:04.91   
14  Annika Køhn  2005  VAT Copenhagen            1:05.02   
15  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            1:05.25   
16  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap            1:05.54   
17  Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            1:05.91   
18  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim            1:05.92   
19  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            1:06.37   
20  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            1:07.22   
21  Alma Møller-Ern  2006  VAT Copenhagen            1:07.66   
22  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI            1:08.85   
23  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            1:09.27   
24  Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen            1:09.64   
25  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:09.89   
26  Emilie Hartvig-Olsen  2006  VAT Copenhagen            1:09.90   
27  Julie Segato  2005  GTI            1:10.12   
28  Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub            1:10.49   
29  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:10.77   
30  Mille Giolbas  2006  GTI            1:11.19   
31  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:11.27   
32  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            1:11.52   
33  Marie Skole Sørensen  2006  GTI            1:11.60   
34  Myra Ramström-Andersson  2005  Karlskrona Simsällskap            1:11.80   
35  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:11.82   
36  Dicte Laurberg Vedel  2006  VAT Copenhagen            1:12.01   
37  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            1:12.10   
38  Frida Høj Andersen  2005  GTI            1:12.84   
38  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            1:12.84   
40  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub            1:12.85   
41  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            1:13.28   
42  Mille Hansen  2005  VAT Copenhagen            1:13.29   
43  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:13.66   
44  Mathilde Willumsen  2006  GTI            1:13.68   
45  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI            1:14.78   
46  Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            1:16.12   
47  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:20.62   
48  Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            1:20.84   
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart sw 4.4 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:11.95   
Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:11.99   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:13.60   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            1:14.07   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            1:14.27   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:14.37   
Louise Popp-Madsen  2007  GTI            1:15.92   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:16.49   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:17.24   
10  Bodil Zettervall  2007  Karlskrona Simsällskap            1:18.36   
11  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:18.94   
12  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            1:19.08   
13  Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            1:19.59   
14  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            1:20.85   
15  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:22.78   
16  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:22.83   
17  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            1:28.03   
18  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:28.42   
19  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:29.53   
20  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            1:31.35   
21  Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            1:32.37   
22  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            1:32.69   
23  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:33.47   
24  Galina Duric  2008  Lyngby Svømmeklub            1:33.95   
25  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:36.39   
26  Freja Itenov  2008  Lyngby Svømmeklub            1:36.65   
27  Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub            1:36.95   
28  Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            1:38.13   
29  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            1:40.88   
30  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:42.19   
31  Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub            1:43.04   
32  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            1:44.82   
33  Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub            1:56.42   
Julie Bruun  2008  GTI            DNS   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart sw. 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 januar 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:28 
 
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2019 Trongår    Udskriftsdato  20 januar 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2019         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Plank  2004  GTI            57.07   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim            57.67   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen            58.36   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            58.82   
Oscar Isberg  2004  GTI            58.84   
Jeppe Kjær  2004  VAT Copenhagen            59.92   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim            59.93  OD 1 
Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            59.93  OD 2 
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            59.99   
10  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            1:00.28   
11  Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap            1:00.69   
12  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:00.76   
13  Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            1:00.85   
14  Alexander Marcus Englev  2004  GTI            1:01.10   
15  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:01.22   
16  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:01.23   
17&n