Tulokset Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2019 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2019 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: SparNord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 23.82 | ||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.32 | ||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.36 | ||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.69 | ||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.00 | ||||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 25.02 | ||||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.26 | ||||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 25.40 | ||||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.64 | ||||||
10 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.70 | ||||||
11 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 25.82 | ||||||
12 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.96 | ||||||
13 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 25.97 | ||||||
14 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 25.98 | ||||||
15 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 26.00 | ||||||
16 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 26.16 | ||||||
17 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 26.43 | ||||||
18 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.49 | ||||||
19 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.58 | ||||||
19 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.58 | ||||||
21 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 26.60 | ||||||
22 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 26.68 | ||||||
23 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.72 | ||||||
24 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 26.73 | ||||||
25 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.76 | ||||||
26 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 26.80 | ||||||
27 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 26.83 | ||||||
28 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 26.88 | ||||||
29 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 26.94 | ||||||
30 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 26.98 | ||||||
30 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 26.98 | ||||||
32 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.01 | ||||||
33 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 27.02 | ||||||
34 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.07 | ||||||
35 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 27.09 | ||||||
35 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.09 | ||||||
37 | Bjørn Sanbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.18 | ||||||
38 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 27.21 | ||||||
39 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 27.27 | ||||||
40 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.28 | ||||||
41 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 27.34 | ||||||
42 | William Svensson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 27.39 | ||||||
43 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 27.40 | ||||||
44 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.45 | ||||||
45 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.46 | ||||||
46 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.52 | ||||||
47 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 27.57 | ||||||
48 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.59 | ||||||
49 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 27.70 | ||||||
50 | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 27.73 | ||||||
51 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 27.76 | ||||||
52 | Elias Hyvönen | 2000 | Team West | 27.77 | ||||||
53 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 27.96 | ||||||
54 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 28.05 | ||||||
55 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 28.08 | ||||||
56 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.28 | ||||||
57 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.32 | ||||||
58 | Bjørn Simonsen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.40 | ||||||
59 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.44 | ||||||
60 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 28.53 | ||||||
61 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.56 | ||||||
62 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.79 | ||||||
63 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.93 | ||||||
64 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.22 | ||||||
65 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.33 | ||||||
66 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim | 30.84 | ||||||
67 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.86 | ||||||
- | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
- | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:30 |