Results for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 20 januar 2019 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 18 januar 2019 |
Lb 33, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1920-2001 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 30.81 | 1:08.74 | 1:49.51 | 2:25.50 | |||
2 | Amalie Sby Mortensen | 2001 | Holbk Svmme Klub | 31.23 | 1:10.80 | 1:56.03 | 2:28.53 | |||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 33.20 | 1:13.54 | 1:54.50 | 2:29.47 | |||
4 | Emma Bjrnholdt | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 32.72 | 1:13.75 | 1:56.47 | 2:31.20 | |||
5 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svmmeklub | 32.97 | 1:12.21 | 1:56.77 | 2:32.48 | |||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.17 | 1:14.22 | 1:58.56 | 2:33.57 | |||
7 | Ebba Olsson | 2001 | Team West | 32.08 | 1:12.02 | 1:58.42 | 2:33.98 | |||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.71 | 1:15.50 | 1:59.58 | 2:34.04 | |||
9 | Mai Pallvi | 2000 | Holbk Svmme Klub | 32.37 | 1:13.27 | 2:01.65 | 2:34.77 | |||
10 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:16.56 | 1:58.91 | 2:35.08 | |||
11 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.22 | 1:14.11 | 1:58.73 | 2:35.55 | |||
12 | Lovisa Alsop | 2001 | Team West | 35.00 | 1:17.24 | 2:00.10 | 2:35.83 | |||
13 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbk Svmme Klub | 31.57 | 1:13.52 | 1:59.72 | 2:35.89 | |||
14 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 32.15 | 1:16.16 | 1:59.51 | 2:36.02 | |||
15 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.25 | 1:14.64 | 2:01.92 | 2:37.93 | |||
15 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 32.55 | 1:16.34 | 2:01.17 | 2:37.93 | |||
17 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 31.84 | 1:14.38 | 2:02.15 | 2:38.81 | |||
18 | Caroline Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | 32.59 | 1:11.98 | 2:00.47 | 2:39.23 | |||
19 | Cecilie Elkjr | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 31.81 | 1:10.72 | 2:01.66 | 2:39.78 | |||
20 | Sara Westholm | 2001 | Team West | 33.90 | 1:15.04 | 2:01.23 | 2:40.01 | |||
21 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbk Svmme Klub | 35.33 | 1:19.29 | 2:06.61 | 2:44.38 | |||
22 | Ida Larsen | 2000 | Holbk Svmme Klub | 36.82 | 1:23.84 | 2:18.33 | 2:58.49 | |||
Lb 33, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.89 | 1:11.94 | 1:52.88 | 2:27.58 | |||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 32.51 | 1:10.75 | 1:54.10 | 2:27.66 | |||
3 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 32.50 | 1:10.46 | 1:55.68 | 2:28.86 | |||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | A6 | 33.15 | 1:11.96 | 1:53.92 | 2:28.90 | |||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Team West | 32.11 | 1:11.17 | 1:57.13 | 2:31.63 | |||
6 | Sofie Maage | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 32.64 | 1:14.75 | 1:58.33 | 2:32.51 | |||
7 | Sofia Henningsson | 2004 | Team West | 32.27 | 1:13.95 | 1:56.98 | 2:32.63 | |||
8 | Kirstine Mrk Rasmussen | 2003 | Holbk Svmme Klub | 33.25 | 1:16.40 | 1:57.97 | 2:32.76 | |||
9 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 32.95 | 1:12.98 | 1:58.63 | 2:32.84 | |||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 32.43 | 1:10.79 | 1:57.87 | 2:32.91 | |||
11 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 32.94 | 1:13.14 | 1:58.42 | 2:33.41 | |||
12 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 35.06 | 1:15.87 | 1:57.49 | 2:33.68 | |||
13 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 34.30 | 1:14.15 | 1:59.58 | 2:34.57 | |||
14 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 32.11 | 1:11.94 | 1:59.37 | 2:34.85 | |||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 33.18 | 1:14.20 | 1:59.25 | 2:34.85 | |||
16 | Sara Damkjr Bartels | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 32.36 | 1:14.52 | 1:58.28 | 2:35.02 | |||
17 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 32.12 | 1:12.40 | 2:02.05 | 2:35.48 | |||
18 | Lrke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 32.37 | 1:12.72 | 2:00.41 | 2:35.71 | |||
19 | Selma Avdic | 2003 | Team West | 34.12 | 1:16.08 | 2:02.37 | 2:36.33 | |||
20 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 34.99 | 1:16.55 | 2:00.93 | 2:36.46 | |||
21 | Hannah Hesch | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.16 | 1:16.20 | 1:59.34 | 2:36.72 | |||
22 | Amalie Michelsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.36 | 1:14.36 | 1:59.57 | 2:37.63 | |||
23 | Sara Nyqvist | 2003 | Team West | 34.34 | 1:15.80 | 2:01.65 | 2:37.70 | |||
24 | Caroline Brink | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 33.05 | 1:14.81 | 1:59.89 | 2:38.02 | |||
25 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.61 | 1:14.63 | 2:02.39 | 2:38.57 | |||
26 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 33.32 | 1:16.06 | 2:01.67 | 2:38.60 | |||
27 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svmmeklub | 33.38 | 1:14.46 | 2:05.40 | 2:39.43 | |||
28 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.22 | 1:17.11 | 2:01.02 | 2:39.63 | |||
29 | Linn Thid | 2003 | Team West | 32.85 | 1:15.43 | 2:02.85 | 2:39.66 | |||
30 | Viktoria Freja Srensen | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.95 | 1:15.52 | 2:03.56 | 2:40.10 | |||
31 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 34.88 | 1:16.12 | 2:02.53 | 2:40.11 | |||
32 | Stella Warborn | 2003 | Team West | 36.16 | 1:18.70 | 2:03.65 | 2:40.24 | |||
33 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 31.80 | 1:15.05 | 2:01.89 | 2:40.43 | |||
34 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 33.62 | 1:15.67 | 2:01.71 | 2:40.57 | |||
35 | Linnea Edgren | 2002 | Team West | 33.44 | 1:17.45 | 2:03.32 | 2:40.59 | |||
36 | Sidse M. . Engsbro | 2004 | GTI | 35.93 | 1:17.00 | 2:05.33 | 2:41.70 | |||
37 | Maja Buck | 2004 | Holbk Svmme Klub | 36.17 | 1:19.41 | 2:04.84 | 2:42.02 | |||
38 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbk Svmme Klub | 34.93 | 1:17.45 | 2:06.02 | 2:42.26 | |||
39 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.51 | 1:18.61 | 2:05.68 | 2:42.31 | |||
40 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 35.51 | 1:19.14 | 2:06.03 | 2:42.39 | |||
41 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 33.93 | 1:21.06 | 2:04.14 | 2:42.44 | |||
42 | Freja Mller | 2004 | A6 | 36.51 | 1:20.88 | 2:05.07 | 2:42.73 | |||
43 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 38.26 | 1:21.79 | 2:07.66 | 2:42.75 | |||
44 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 33.87 | 1:18.13 | 2:05.32 | 2:42.87 | |||
45 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 35.43 | 1:19.52 | 2:04.56 | 2:43.36 | |||
45 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.83 | 1:19.34 | 2:03.63 | 2:43.36 | |||
47 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 34.92 | 1:17.01 | 2:06.68 | 2:43.60 | |||
48 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 35.06 | 1:16.20 | 2:05.77 | 2:43.66 | |||
49 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 33.54 | 1:15.43 | 2:06.37 | 2:43.82 | |||
50 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 34.30 | 1:18.69 | 2:05.84 | 2:44.34 | |||
51 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 33.63 | 1:18.74 | 2:05.59 | 2:44.53 | |||
52 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 33.39 | 1:16.19 | 2:05.15 | 2:45.45 | |||
53 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.37 | 1:20.18 | 2:10.94 | 2:45.88 | |||
54 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 36.59 | 1:17.45 | 2:08.95 | 2:45.92 | |||
55 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim | 35.63 | 1:17.94 | 2:07.13 | 2:46.14 | |||
56 | Mie Mrkedal | 2003 | Holbk Svmme Klub | 36.58 | 1:20.57 | 2:09.03 | 2:46.25 | |||
57 | Josefine Arbo Srensen | 2004 | GTI | 35.41 | 1:19.61 | 2:08.67 | 2:46.84 | |||
58 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.12 | 1:20.80 | 2:08.32 | 2:47.23 | |||
59 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim | 33.65 | 1:18.21 | 2:08.49 | 2:48.45 | |||
60 | Line Thode Mller | 2004 | Farum Svmmeklub | 40.26 | 1:25.00 | 2:11.96 | 2:50.09 | |||
61 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 35.56 | 1:21.58 | 2:10.23 | 2:50.11 | |||
61 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 36.91 | 1:23.81 | 2:09.75 | 2:50.11 | |||
63 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 36.71 | 1:24.49 | 2:11.29 | 2:51.03 | |||
64 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 36.07 | 1:18.76 | 2:12.28 | 2:51.07 | |||
65 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 36.14 | 1:24.01 | 2:11.06 | 2:51.72 | |||
66 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 40.81 | 1:24.89 | 2:15.65 | 2:52.99 | |||
67 | Olivia Mammen | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.43 | 1:23.10 | 2:12.34 | 2:53.73 | |||
68 | Kaya Vennick Haugblle | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 34.85 | 1:22.70 | 2:15.02 | 2:53.80 | |||
69 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 35.63 | 1:23.34 | 2:14.19 | 2:53.94 | |||
70 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.63 | 1:24.44 | 2:15.61 | 2:53.98 | |||
71 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svmme Klub | 37.10 | 1:27.38 | 2:13.94 | 2:55.52 | |||
72 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsllskap | 36.50 | 1:23.03 | 2:13.59 | 2:56.71 | |||
73 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 37.41 | 1:24.76 | 2:16.21 | 2:56.74 | |||
74 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svmmeklub | 35.17 | 1:21.48 | 2:19.11 | 2:57.88 | |||
75 | Anne-Sofie Lhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 38.31 | 1:25.35 | 2:21.58 | 3:02.38 | |||
76 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 38.54 | 1:25.68 | 2:22.78 | 3:02.63 | |||
77 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerd Svmmeklub | 42.32 | 1:32.85 | 2:32.62 | 3:13.29 | |||
- | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | DNS | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerd Svmmeklub | DSQ | SW65 Ryg asl. maveli | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |