Results for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2019 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 18 januar 2019 |
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 1920-2001 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svmme Klub | 1:08.39 | ||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 1:09.14 | ||||||
3 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Farum Svmmeklub | 1:09.86 | ||||||
4 | Cecilie Elkjr | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 1:11.26 | ||||||
5 | Ebba Olsson | 2001 | Team West | 1:12.38 | ||||||
6 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 1:12.56 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 1:12.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 1:13.72 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:14.34 | ||||||
10 | Sara Westholm | 2001 | Team West | 1:15.26 | ||||||
11 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svmmeklub | 1:16.51 | ||||||
Lb 13, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2002-2004 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:05.97 | ||||||
2 | Julie Kryer Svendsen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.90 | ||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.67 | ||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 1:10.43 | ||||||
5 | Lrke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 1:11.03 | ||||||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:11.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 1:11.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svmmeklub | 1:11.89 | ||||||
9 | Frederikke Echardt | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:11.98 | ||||||
10 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | A6 | 1:12.08 | ||||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 1:12.99 | ||||||
12 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 1:13.36 | ||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim | 1:13.52 | ||||||
14 | Lrke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 1:13.96 | ||||||
15 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svmmeklub | 1:14.02 | ||||||
16 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 1:14.03 | ||||||
17 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 1:14.43 | ||||||
18 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.47 | ||||||
19 | Sara Nyqvist | 2003 | Team West | 1:14.57 | ||||||
20 | Mathilde Yde Munkebk | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.65 | ||||||
21 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 1:14.93 | ||||||
22 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 1:14.99 | ||||||
23 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 1:15.59 | ||||||
24 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 1:15.84 | ||||||
25 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 1:16.11 | ||||||
26 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:16.37 | ||||||
27 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim | 1:16.46 | ||||||
28 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.69 | ||||||
29 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 1:16.77 | ||||||
29 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:16.77 | ||||||
31 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.78 | ||||||
32 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 1:17.16 | ||||||
33 | Josefine Arbo Srensen | 2004 | GTI | 1:17.17 | ||||||
34 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 1:17.26 | ||||||
35 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:17.27 | ||||||
36 | Rebekka Giessing | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.32 | ||||||
37 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbk Svmme Klub | 1:17.44 | ||||||
38 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 1:17.89 | ||||||
39 | Caroline Brink | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.01 | ||||||
40 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:18.02 | ||||||
41 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 1:18.14 | ||||||
42 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsllskap | 1:18.49 | ||||||
43 | Maja Buck | 2004 | Holbk Svmme Klub | 1:18.52 | ||||||
44 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:18.58 | ||||||
45 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbk Svmme Klub | 1:18.64 | ||||||
46 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 1:18.84 | ||||||
47 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsllskap | 1:19.11 | ||||||
48 | Tove Lindn | 2002 | Karlskrona Simsllskap | 1:19.79 | ||||||
49 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 1:19.91 | ||||||
50 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 1:19.96 | ||||||
51 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 1:20.35 | ||||||
52 | Saga Evertsson | 2003 | Karlskrona Simsllskap | 1:20.42 | ||||||
53 | Liva Sby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.73 | ||||||
54 | Silja Mortensen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:21.06 | ||||||
55 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerd Svmmeklub | 1:21.10 | ||||||
56 | Lrke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 1:21.27 | ||||||
57 | Olivia Mammen | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:21.66 | ||||||
58 | Anne-Sofie Lhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:21.69 | ||||||
59 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.90 | ||||||
60 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim | 1:22.78 | ||||||
61 | Frida Uldall | 2003 | Hillerd Svmmeklub | 1:22.84 | ||||||
62 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.11 | ||||||
63 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsllskap | 1:23.83 | ||||||
64 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsllskap | 1:23.89 | ||||||
65 | Alva Evertsson | 2003 | Karlskrona Simsllskap | 1:24.19 | ||||||
66 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerd Svmmeklub | 1:24.50 | ||||||
67 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 1:25.34 | ||||||
68 | Laura Mller Srensen | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 1:25.49 | ||||||
69 | Astrid Hffer | 2004 | VAT Copenhagen | 1:25.63 | ||||||
70 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:25.99 | ||||||
71 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerd Svmmeklub | 1:27.17 | ||||||
72 | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsllskap | 1:30.79 | ||||||
73 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerd Svmmeklub | 1:30.81 | ||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim | DNS | ||||||
- | Caroline Buhl Schrder | 2003 | Sigma Swim | DSQ | SW 6.5 neddyk i ml | |||||
- | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsllskap | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 19 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |