2018-11-21   17:39:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstdoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 1, 100m Medley F-12 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap    46.00        1:42.50   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Medley F-12 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap    44.16        1:32.59   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap    44.44        1:35.43   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap    44.60        1:38.38   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap    49.40        1:48.00   
                     
 
Gren 1, 100m Medley F-12 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap    40.91        1:27.27   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap    42.46        1:29.95   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap    44.28        1:32.21   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap    41.43        1:32.42   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap    44.45        1:35.51   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    52.41        1:51.02   
Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap    54.18        1:51.88   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Medley F-12 oy, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    37.49        1:22.45   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    41.50        1:26.77   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap    42.67        1:29.63   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap    43.36        1:31.92   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap    44.82        1:38.55   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap    49.47        1:41.51   
Felicia Spjut  2006  Arvika Simsällskap            1:52.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 2, 100m Medley P-12 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap    49.34        1:40.18   
Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsällskap    1:01.82        2:11.30   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley P-12 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap    44.54        1:38.62   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap    55.03        1:54.20   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsällskap    1:01.69        1:58.60   
                     
 
Gren 2, 100m Medley P-12 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    46.15        1:33.11   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap    44.66        1:36.06   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap    47.81        1:40.57   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    50.54        1:49.14   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    57.03        1:53.95   
                     
 
Gren 2, 100m Medley P-12 oy, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    44.27        1:30.21   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap            DSQ   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  12:16   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 3, 50m Frisim F 10-12, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            36.95   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            37.91   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            38.18   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            38.53   
Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb            40.20   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            41.56   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            43.53   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            47.60   
Linn Karlsson  2008  Filipstads Simklubb            1:04.63   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim F 10-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            33.64   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            35.15   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            35.37   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            37.68   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            37.88   
Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap            38.79   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap            39.51   
Nora Hope  2007  Arvika Simsällskap            40.51   
Allis Vernersson  2007  Arvika Simsällskap            40.96   
10  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            43.98   
11  Lisa Svensson  2007  Simklubben Solsta            49.25   
12  Caroline Engelbrektsson Grund  2007  Simklubben Solsta            49.80   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim F 10-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            33.15   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            34.59   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            35.50   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            35.54   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap            36.51   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            36.70   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap            40.62   
Felicia Spjut  2006  Arvika Simsällskap            43.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:16 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim P 10-12, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            38.34   
Olof Hellgren  2008  Karlstads Simsällskap            39.43   
Ted Lenander  2008  Karlstads Simsällskap            42.47   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            44.34   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsällskap            47.17   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim P 10-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            36.56   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap            38.46   
Love Kjellberg Lundmark  2007  Karlstads Simsällskap            38.98   
Aron Widström  2007  Karlstads Simsällskap            40.15   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            42.09   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            45.48   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim P 10-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap            36.72   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            37.54   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap            43.26   
Anton Lundman  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 5, 25m Frisim F-9-oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            18.26   
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            18.34   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            20.63   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            21.35   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            21.63   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            22.12   
Josefine Spjut  2009  Arvika Simsällskap            26.78   
Filippa Larsson  2011  Simklubben Solsta            26.93   
Linnea Heggen  2010  Deje Simsällskap            28.28   
10  Emma Karlsson  2009  Filipstads Simklubb            38.28   
11  Moa Andersson  2010  Filipstads Simklubb            40.27   
12  Therese Skirby  2009  Deje Simsällskap            47.00   
13  Thilde Möller  2011  Deje Simsällskap            56.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 6, 25m Frisim P-9-oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            17.02   
Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsällskap            20.02   
Emil Thorpman  2009  Åmåls Simsällskap            20.15   
Vilgot Lönnberg  2009  Grums Simsällskap            21.22   
Anton Grimberg  2009  Grums Simsällskap            24.47   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            27.19   
Olof Lindberg  2010  Karlstads Simsällskap            27.33   
Theo Häggbom  2010  Deje Simsällskap            43.88   
Elmer Pihlgren  2011  Arvika Simsällskap            48.89   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim F 10-12, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            48.84   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            51.80   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            52.25   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            58.30   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            1:06.77   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            DSQ   
Elodie Petersen  2008  Deje Simsällskap            DSQ   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim F 10-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            42.69   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            47.20   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            48.23   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap            49.59   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            50.49   
Caroline Engelbrektsson Grund  2007  Simklubben Solsta            55.36   
Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap            56.45   
Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            59.29   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            1:06.43   
Allis Vernersson  2007  Arvika Simsällskap            DSQ   
Lisa Svensson  2007  Simklubben Solsta            DSQ   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Nora Hope  2007  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim F 10-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            43.26   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            43.45   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            45.01   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap            46.76   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            46.93   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap            47.42   
Felicia Spjut  2006  Arvika Simsällskap            57.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim P 10-12, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Hellgren  2008  Karlstads Simsällskap            50.98   
Ted Lenander  2008  Karlstads Simsällskap            51.21   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            51.55   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            1:03.42   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim P 10-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap            50.16   
Aron Widström  2007  Karlstads Simsällskap            53.95   
Love Kjellberg Lundmark  2007  Karlstads Simsällskap            55.23   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            56.06   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            57.56   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim P 10-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            43.71   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            48.05   
Alvin Petersen  2006  Deje Simsällskap            1:00.38   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap            DNF   
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 9, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            24.43   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            28.12   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            28.16   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            29.49   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            30.15   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            30.43   
Josefine Spjut  2009  Arvika Simsällskap            31.06   
Linnea Heggen  2010  Deje Simsällskap            34.28   
Filippa Larsson  2011  Simklubben Solsta            DSQ   
Therese Skirby  2009  Deje Simsällskap            DSQ   
Thilde Möller  2011  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 10, 25m Bröstsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            22.63   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            27.71   
Emil Thorpman  2009  Åmåls Simsällskap            28.20   
Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsällskap            29.01   
Vilgot Lönnberg  2009  Grums Simsällskap            29.40   
Anton Grimberg  2009  Grums Simsällskap            32.41   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            38.52   
Theo Häggbom  2010  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:08   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim F 10-12, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            42.95   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            44.90   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            46.41   
Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb            50.16   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            50.64   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            54.49   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            56.80   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim F 10-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            40.47   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            42.71   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            45.04   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap            47.55   
Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap            48.06   
Nora Hope  2007  Arvika Simsällskap            51.46   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            53.27   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim F 10-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            40.54   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            41.25   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            43.56   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            44.20   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap            46.75   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap            47.32   
Felicia Spjut  2006  Arvika Simsällskap            52.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:16   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim P 10-12, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            45.26   
Ted Lenander  2008  Karlstads Simsällskap            51.60   
Olof Hellgren  2008  Karlstads Simsällskap            53.84   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim P 10-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap            45.14   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            45.15   
Love Kjellberg Lundmark  2007  Karlstads Simsällskap            46.31   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            47.22   
Aron Widström  2007  Karlstads Simsällskap            49.80   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap            52.66   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            53.25   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim P 10-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            43.91   
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap            45.14   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            48.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:16 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:10   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            23.33   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            25.70   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            26.14   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            27.94   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            28.25   
Josefine Spjut  2009  Arvika Simsällskap            30.19   
Linnea Heggen  2010  Deje Simsällskap            34.13   
Therese Skirby  2009  Deje Simsällskap            47.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:10 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:15   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 14, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            21.41   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            22.63   
Emil Thorpman  2009  Åmåls Simsällskap            24.40   
Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsällskap            27.20   
Vilgot Lönnberg  2009  Grums Simsällskap            28.69   
Anton Grimberg  2009  Grums Simsällskap            31.82   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            31.85   
Theo Häggbom  2010  Deje Simsällskap            33.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:15 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:31   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 15, 25m Fjärilsim F-12 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            19.71   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            24.20   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            30.00   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim F-12 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            18.02   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            19.69   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            20.16   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            20.92   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsällskap            21.44   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            21.52   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            25.52   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim F-12 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            17.40   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            18.37   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            18.43   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap            18.89   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            19.68   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            20.58   
Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            22.91   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            23.05   
Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap            23.39   
10  Nora Hope  2007  Arvika Simsällskap            25.82   
Allis Vernersson  2007  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim F-12 oy, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            16.97   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            17.80   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            17.93   
Emilia Tallberg  2006  Karlstads Simsällskap            18.37   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            19.09   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            19.75   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap            21.38   
Felicia Spjut  2006  Arvika Simsällskap            23.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:31 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:38   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 16, 25m Fjärilsim P-12 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            23.91   
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            25.39   
Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsällskap            31.21   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim P-12 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            20.57   
Olof Hellgren  2008  Karlstads Simsällskap            23.20   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            23.95   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsällskap            27.81   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim P-12 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            19.91   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            20.49   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap            20.77   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap            21.89   
Aron Widström  2007  Karlstads Simsällskap            22.57   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            28.63   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim P-12 oy, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap            19.10   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            20.23   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            21.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:38 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:54   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed 10-12, Finaler 10 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads Simsällskap  2006  Karlstads Simsällskap            2:20.48   
  Alexander Albringer  2007      37.09        37.09   
  Nellie Westerlund  2007      35.94        1:13.03   
  Erik Bjurenhed  2006      34.47        1:47.50   
  Alva Granzell  2006      32.98        2:20.48   
                     
Grums Simsällskap Lag 2  2007  Grums Simsällskap            2:22.03   
  Wilma Jonsson  2007      38.52        38.52   
  Wilma Umeland  2006      34.43        1:12.95   
  Ellen Aronsson  2007      35.25        1:48.20   
  Ella Bäcker  2007      33.83        2:22.03   
                     
Åmåls Simsällskap  2006  Åmåls Simsällskap            2:29.55   
  Hilda Karlsson  2007      40.21        40.21   
  Vilma Thorpman  2006      37.12        1:17.33   
  Hayk Hakobyan  2006      37.66        1:54.99   
  Thea Eriksson  2006      34.56        2:29.55   
                     
Karlstads Simsällskap Lag 2  2006  Karlstads Simsällskap            2:35.18   
  Emilia Tallberg  2006      36.40        36.40   
  Olof Hellgren  2008      41.42        1:17.82   
  Moa Granzell  2008      38.15        1:55.97   
  Love Kjellberg Lundmark  2007      39.21        2:35.18   
                     
Karlstads Simsällskap Lag 3  2006  Karlstads Simsällskap            2:37.41   
  Johan Pellfolk  2007      41.64        41.64   
  Aron Widström  2007      39.02        1:20.66   
  Boglarka Biro  2006      39.18        1:59.84   
  Signe Lindberg  2008      37.57        2:37.41   
                     
Grums Simsällskap  2006  Grums Simsällskap            2:39.34   
  Vilhelm Otnem  2007      38.00        38.00   
  Joel Andersson  2007      40.13        1:18.13   
  Ebbastina Gunnberg  2008      43.07        2:01.20   
  Moa Englund  2008      38.14        2:39.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:54 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet 2018    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:59   
  Arrangör  Grums Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2018         
 
 
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed 9 -oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Grums Simsällskap  2009  Grums Simsällskap            3:22.95   
  Liam Gustafsson  2009      46.16        46.16   
  Elly Andersson  2011      52.39        1:38.55   
  Anton Grimberg  2009      1:01.20        2:39.75   
  Maja Englund  2010      43.20        3:22.95   
                     
Säffle Simsällskap  2009  Säffle Simsällskap            DNF   
                     
Åmåls Simsällskap  2009  Åmåls Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner