Results for Aquarapid Knattesim 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.62 | ||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.18 | ||||||
3 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.07 | ||||||
4 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.61 | ||||||
5 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.88 | ||||||
6 | Matilda Lobendahl | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.02 | ||||||
7 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.10 | ||||||
8 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 47.48 | ||||||
9 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.72 | ||||||
10 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.85 | ||||||
11 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.58 | ||||||
12 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.63 | ||||||
13 | Leia Matejic Elvin | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.37 | ||||||
14 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.60 | ||||||
15 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.72 | ||||||
16 | Rose Masoudi | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.30 | ||||||
17 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.46 | ||||||
18 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.59 | ||||||
19 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.89 | ||||||
20 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.93 | ||||||
21 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.32 | ||||||
22 | Tilde Staffas Wilde | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.34 | ||||||
23 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.69 | ||||||
24 | Ella Lynch | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.07 | ||||||
25 | Filippa Lock | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.70 | ||||||
26 | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.38 | ||||||
27 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.70 | ||||||
28 | Lovisa Eriksson | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.77 | ||||||
29 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.79 | ||||||
30 | Anna Häggqvist | 2007 | Sigtuna Simklubb | 1:00.42 | ||||||
31 | Karina Kurbanova | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:04.35 | ||||||
- | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Ida Sundbom | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Louise Axland | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Sofia Björling | 2007 | Sigtuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:55 |