Results for Aquarapid Knattesim 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.51 | ||||||
2 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 18.48 | ||||||
3 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 18.77 | ||||||
4 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 18.83 | ||||||
5 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.05 | ||||||
6 | Bianca Utgren | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.39 | ||||||
7 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 19.65 | ||||||
8 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Sim | 20.28 | ||||||
9 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 20.76 | ||||||
10 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 20.82 | ||||||
11 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 20.83 | ||||||
12 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 20.88 | ||||||
13 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 20.98 | ||||||
14 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.29 | ||||||
15 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 21.51 | ||||||
16 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.83 | ||||||
17 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 21.84 | ||||||
18 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 22.15 | ||||||
19 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.33 | ||||||
20 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 22.58 | ||||||
21 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.66 | ||||||
22 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 22.82 | ||||||
23 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.97 | ||||||
24 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 22.98 | ||||||
25 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Sim | 23.12 | ||||||
26 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 23.28 | ||||||
27 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 23.90 | ||||||
28 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 24.33 | ||||||
29 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 24.37 | ||||||
30 | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.60 | ||||||
31 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 24.81 | ||||||
32 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.38 | ||||||
33 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 25.51 | ||||||
34 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.66 | ||||||
35 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 25.85 | ||||||
36 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.88 | ||||||
37 | Ebba Tolf Svaton | 2008 | Gustavsbergs Simsällskap | 28.31 | ||||||
- | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:50 |