2020-02-20   06:55:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2018, Oskarshamn (Nord)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

1

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 10, 200m Medley Damer 12 oä, Finaler 12 år 
Sponsor: Sam J Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Stefanovic  2006  Oskarshamns Simsällskap    33.49  1:18.43  2:11.46    2:50.46   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    36.11  1:21.53  2:11.68    2:53.41   
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    39.57  1:23.26  2:13.13    2:53.54   
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    38.40  1:23.09  2:17.11    2:56.83   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    37.39  1:22.67  2:17.80    2:57.03   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    40.26  1:27.12  2:16.94    2:57.28   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    39.18  1:23.81  2:16.61    2:57.39   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    40.36  1:25.94  2:19.39    3:01.07   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    38.36  1:27.45  2:23.15    3:04.93   
10  Alwa Lundberg  2006  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    42.90  1:30.65  2:23.30    3:05.23   
11  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    43.12  1:33.63  2:25.77    3:07.06   
12  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    42.48  1:30.54  2:25.77    3:07.66   
13  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.19  1:30.27  2:24.97    3:08.45   
14  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    41.64  1:30.96  2:29.21    3:12.39   
15  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    42.75  1:31.49  2:29.42    3:15.75   
16  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    44.43  1:38.69  2:37.36    3:28.85   
Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer 12 oä, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sam J Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    34.09  1:16.31  2:01.94    2:37.78   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    33.07  1:16.04  2:03.97    2:41.31   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    36.30  1:19.20  2:07.44    2:46.99   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    39.10  1:22.61  2:13.58    2:49.59   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    37.25  1:21.62  2:11.56    2:51.91   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.12  1:23.79  2:15.97    2:52.14   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    36.38  1:21.25  2:12.69    2:53.60   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.23  1:24.71  2:15.94    2:55.98   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    40.17  1:27.28  2:15.27    2:56.39   
10  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.85  1:21.79  2:15.32    2:57.17   
11  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    38.05  1:26.67  2:15.57    2:59.12   
12  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.63  1:30.11  2:21.17    3:02.12   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    38.20  1:26.49  2:22.07    3:03.01   
14  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    40.41  1:28.99  2:24.56    3:05.53   
15  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    40.58  1:27.98  2:23.57    3:06.21   
16  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    41.66  1:31.47  2:24.68    3:07.84   
17  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    42.04  1:28.61  2:29.39    3:08.24   
18  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    42.24  1:30.74  2:31.05    3:16.70   
19  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    46.56  1:35.05  2:36.33    3:23.00   
20  Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb    45.86  1:37.79  2:35.30    3:23.90   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer 12 oä, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Sam J Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.13  1:13.01  1:55.87    2:33.16   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    35.39  1:17.93  2:04.67    2:41.33   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.38  1:18.66  2:04.70    2:44.57   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.48  1:19.61  2:12.32    2:50.67   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.39  1:21.36  2:12.95    2:51.65   
Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    38.52  1:23.80  2:14.26    2:52.46   
Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.14  1:22.54  2:17.18    2:57.73   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.91  1:24.95  2:19.47    3:00.16   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.06  1:27.77  2:22.23    3:03.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner