Resultat för UGP 1 2018-2019, Norrtälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
10:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med föreningar |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
37.88 |
1:21.28 |
2:03.29 |
|
2:45.99 |
|
2 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
40.90 |
1:26.09 |
2:12.01 |
|
2:57.27 |
|
3 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
43.30 |
1:32.45 |
2:22.44 |
|
3:09.69 |
|
- |
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
40.01 |
1:23.41 |
2:07.67 |
|
2:52.26 |
|
2 |
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
|
38.82 |
1:22.88 |
2:08.33 |
|
2:52.74 |
|
3 |
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
40.95 |
1:28.37 |
2:16.90 |
|
3:04.58 |
|
4 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
42.11 |
1:31.41 |
2:22.38 |
|
3:13.25 |
|
5 |
Emelie Måtar |
2004 |
Ålands Simförening |
|
42.85 |
1:31.92 |
2:22.97 |
|
3:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
40.33 |
1:26.05 |
2:11.70 |
|
2:56.09 |
|
2 |
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
40.33 |
1:25.45 |
2:11.70 |
|
2:56.46 |
|
3 |
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
40.31 |
1:27.75 |
2:15.45 |
|
3:01.79 |
|
4 |
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Sim |
|
44.37 |
1:34.92 |
2:28.18 |
|
3:20.56 |
|
5 |
Alexandra Ward |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
45.11 |
1:37.47 |
2:30.97 |
|
3:23.48 |
|
6 |
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
46.90 |
1:40.92 |
2:35.93 |
|
3:30.32 |
|
7 |
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
45.54 |
1:39.12 |
2:36.24 |
|
3:31.89 |
|
8 |
Elin Höök |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
46.18 |
1:41.60 |
2:40.53 |
|
3:36.69 |
|
- |
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
38.42 |
1:23.28 |
2:08.42 |
|
2:50.72 |
|
2 |
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
43.11 |
1:32.36 |
2:20.90 |
|
3:06.52 |
|
3 |
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
41.63 |
1:29.69 |
2:19.43 |
|
3:09.86 |
|
4 |
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Sim |
|
46.12 |
1:37.32 |
2:28.65 |
|
3:19.27 |
|
5 |
Emilia Eriksson |
2006 |
Norrtälje Simklubb |
|
49.94 |
1:47.22 |
2:45.30 |
|
3:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
Utskriftstid |
10:05 |
|