2020-12-01   21:17:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 okt

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:22   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap    33.35  1:09.72  1:46.57    2:23.40   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    34.35  1:13.54  1:52.85    2:32.61   
Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap    35.53  1:14.87  1:56.00    2:37.36   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    37.76  1:20.32  2:03.69    2:47.51   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Simförening    40.86  1:26.17  2:12.03    2:57.45   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    33.47  1:10.72  1:49.40    2:27.59   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    35.80  1:15.97  1:56.92    2:37.97   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    36.03  1:16.89  1:58.63    2:38.51   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    37.50  1:18.84  2:01.27    2:43.51   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    36.53  1:18.25  2:02.25    2:46.47   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    39.86  1:23.53  2:06.94    2:50.32   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    34.56  1:13.42  1:53.13    2:33.16   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    34.33  1:14.89  1:57.87    2:41.30   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    37.23  1:19.54  2:01.75    2:44.48   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.43  1:25.19  2:11.53    2:57.03   
John Ström  2004  Spårvägen Simförening    40.81  1:28.69  2:18.03    3:06.38   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    40.36  1:28.01  2:18.61    3:08.94   
Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    42.44  1:31.33  2:23.11    3:13.89   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.51  1:35.52  2:26.58    3:16.45   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    37.02  1:18.58  2:00.49    2:43.14   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    38.24  1:20.78  2:03.02    2:44.02   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    44.61  1:34.74  2:24.78    3:14.46   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    45.11  1:35.58  2:27.43    3:20.36   
Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap    46.80  1:41.48  2:35.15    3:27.72   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    44.94  1:34.85  2:25.34    3:14.91   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    46.25  1:39.74  2:34.52    3:27.06   
Leo Näreskog  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner